Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: Magnus »

Ja dla mnie wszystko na plus oprocz regeneracji. Przeciez juz teraz z posiadajac lepsza regenka monstery padaja ja muchy i czesto nie bierze sie ich do rospisek, to z taka regenka nie pojawia sie na stolach tym bardziej. Na hydrze gralem moze ze 3 razy i beznadziejna byla ta regenka, nie wiem tylko co oznacza ze powraca z 1 W, to w sytuacji gdy zginie to mam 1 rzut na 4+ i wraca do gry z 1 W?

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Tak jak piszesz, jak straci ostatnia rane, masz rzut na 4+ i wraca na ostatniej ranie.

Plagusy natomiast beda miec warda 5+ i pozniej regene na 4+ :twisted: [-o<
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Ale nie zapominaj że w późniejszej turze może sobie te w przywrócić.
Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Ja osobiście najbardziej jestem zaciekawiony pierwszym formatem - tym niby w czasach Sigmara i mający mieć coś wspólnego ze skirmishem. Zawsze najbardziej lubiłem WFB w małym formacie (500-1500 punktów). Tutaj być może uda się GW przypadkiem wymyślić coś fajnego. Liczę, że mój Circle of Orboros z częścią staroedycyjnych Leśnych Elfów będę mógł stosować do trzech systemów:
- WFB w wydaniu skirmishowym (robią coś nowego to jest szansa, że przypadkiem im ten format wyjdzie lepiej od reszty)
- Warmachina&Hordes, czyli bitewniak ala szachy (coś dla strategów)
- Kings of War - bitwy wielkich kloców i setek figurek w mega przejrzystych i szybkich zasadach (zasady ma bardzo podobne do WFB, w zasadzie ten sam silnik mechaniczny, tylko bez całego zbędnego balastu)

Te trzy systemy w pełni powinny pokrywać zapotrzebowanie na bitewniaki w klimatach fantasy ;P
Pytanie tylko czy ten skirmish w WFB im wyjdzie.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

Mam tak samo jak Ty, bardzo lubie bitwy do max 1500, tez mam nadzieje ze bedzie to grywalny i przede wszystkim lubiany przez społeczność format.
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
ShadorVD
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ShadorVD »

No to widze ze nie jestem sam,wole male potyczki, dlatego mordheim rulz - a takie 850pkt, miodzio.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

No co wy najlepsze są open i tak od 5k
Obrazek

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Kopyt - I like that;-)
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

No a jak. I niech ludzie odejdą od stereotypu że młodych nie stać na figsy. Żyjemy w czasach gdzie na komunie dostaje się quady, wycieczki, konie laptopy i drogie telefony oraz hajs ( a że inne bajery mają to kupują figsy). Młodzi mają buty droższe niż niektóre armie jakie można kupić. Problem tkwi w reklamie środowiska w różnych kręgach. U nas po głupiej grze w moku nabyliśmy 4 graczy. Wyjadacza nie chce się dupy ruszyć i pokazać w gim lic co i jak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Barski17
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Barski17 »

Sprawa wejścia w to hobby, to chyba jednak nie tylko kwesta kasy. Żeby sklejać i malować figsy oraz ogarnąć zasady to trzeba mieć nieco determinacji. Może być ciężko się wkręcić, dopóki ktoś nie pokaże co i jak, oraz łatwo się zniechęcić, bo część modelarska zabiera całkiem sporo czasu. Gdzieś słyszałem, że na zachodzie rynek wtórny figurek kręci się w dużej mierze dzięki rodzicom zniechęconych dzieciaków, którzy odsprzedają nietrafione prezenty dla swoich pociech.

Rozejście warhammera na trzy gry może zrobić dobrze graczom - coś dla siebie znajdą osoby, które lubią grać na 500 jak i na 5000 punktów.
Mam swój świat, a w swoim świecie półki z figurkami za wysoko.

Awatar użytkownika
Damik
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Damik »

Kopyt pisze:No a jak. I niech ludzie odejdą od stereotypu że młodych nie stać na figsy. Żyjemy w czasach gdzie na komunie dostaje się quady, wycieczki, konie laptopy i drogie telefony oraz hajs ( a że inne bajery mają to kupują figsy). Młodzi mają buty droższe niż niektóre armie jakie można kupić. Problem tkwi w reklamie środowiska w różnych kręgach. U nas po głupiej grze w moku nabyliśmy 4 graczy. Wyjadacza nie chce się dupy ruszyć i pokazać w gim lic co i jak.
Zaczynałem grać w battla może 3 lata temu, jeden box na kwartał to był max :) i znam trochę takich osób. A znam jeszcze więcej, które by zaczęły grać ale koszt na armię 1000+ wciąż odstrasza (Ne musze mówić że po tych 3 latach juz większość moich znajomych jakoś zarabia na siebie :) )

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

nie chce mi się przekopywać przez cały temat, czy jest już wiadomo kiedy 9 wychodzi?
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2974
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Pogłoski wskazują date 20 czerwca i 3 kwartał na nowy zestaw startowy
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Age of Sigmar to Space Hulk Fantasy:-P Czyli mamy kolejną planszówkę - podobno 9ed przyjdzie zaraz za AoS.
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
Odoamar
Wodzirej
Posty: 759
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Odoamar »

To tez sie trzyma kupy i moze dlatego niektore modele maja okragle podstawki. A gdzie takie info?
Obrazek

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Odoamar pisze:To tez sie trzyma kupy i moze dlatego niektore modele maja okragle podstawki. A gdzie takie info?
Via Steve the Warboss
Age of Sigmar is not the Starter Set of the 9th Edition. It will be a Board Game like Space Hulk or Execution Force and with this Set, the Releases of the 9th Edition will begin.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

za 2 dni bedzie ha! :D szkoda ze to tylko board game
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

A nie w lipcu?
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
Barski17
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Barski17 »

Z plakatu wynika, że dopiero w lipcu.

Jeśli to naprawdę tylko planszówka, to rzeczywiście szkoda.
Mam swój świat, a w swoim świecie półki z figurkami za wysoko.

Zablokowany