Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: GrimgorIronhide »

Dobra planszówka z figurkami nie jest zła.

Inna kwestia, że obala to plotki o trzech równoległych systemach i znów wracamy do wersji wielkiej niewiadomej. Do końca nie będę wierzył w te okrągłe podstawki

Awatar użytkownika
Barski17
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Barski17 »

Szkoda właśnie z powodu postawienia możliwości "roztrojenia" Warhammera pod znakiem zapytania.

Nigdy nie mam nic przeciwko dobrej planszówce.
Mam swój świat, a w swoim świecie półki z figurkami za wysoko.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

GrimgorIronhide pisze:Dobra planszówka z figurkami nie jest zła.

Inna kwestia, że obala to plotki o trzech równoległych systemach i znów wracamy do wersji wielkiej niewiadomej. Do końca nie będę wierzył w te okrągłe podstawki
W sumie to nie obala bo o skirmishu, normalnych bitwach osobnych armii lub tych tworzonych w ramach frakcji mówiło się już zanim wypłynęło info o Age of Sigmar. Harry i Hasting zresztą wielokrotnie potwierdzali, że Age of Sigmar poza fluffem nie ma nic wspólnego z 9 edycją...zobaczymy :)

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

3 "systemy" czy style gry to wg mnie mus jeśli GW chce się utrzymać, licencje wygasają trzeba coś zrobić nowego a przyciągnąć nowych graczy do systemu w który trzeba włożyć sporo kasy i sporo czasu i nadal się będzie 100 lat za najlepszymi poprostu się nie da. Małe gry muszą być, GW to nie idioci, małe gry na okrągłych, średnie na to i na to, a duże tylko na kwadraty, to świetny plan to jak mieć ciastko i zjeść ciastko. Nowy fluff cóż tamtent sstracił CR więc musiał być czy będzie dobry zobaczymy....

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Sneaky lizards,
that much is certain.
Obrazek

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Raczej sprytne szczury
And if they escaped, did anyone else

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 733
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

A Nagash przeżył - ćwiczył to przeceiz kilka razy :wink:
What is dead ever truly die?

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

zaraz sie okaze ze wszystkich wessalo do warpa tylko po to aby wszystkich wypluc w takim samym swiecie tylko gdzie indziej...
Obrazek
Highborn Elves Only!

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Semi pisze:zaraz sie okaze ze wszystkich wessalo do warpa tylko po to aby wszystkich wypluc w takim samym swiecie tylko gdzie indziej...
Worth it. A fluff w battlu i tak byl zawsze umowny i dziwaczny, więc kwestia jest podstawowa, jakie będą zasady :D oby lepsze
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 403

Post autor: Kolas111 »

Ten tekst o post-apo...
Ale ja się jaram :shock: :P :P :P

Awatar użytkownika
Barski17
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Barski17 »

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić, że to planszówka? Może to jakaś forma startera np. do skirmisha.
Mam swój świat, a w swoim świecie półki z figurkami za wysoko.

Durant
Falubaz
Posty: 1228

Post autor: Durant »

Jutro będziesz miał potwierdzenie z oficjalnego źródła ;)

Edit sorry źle spojrzałem to za miesiąc jednak jest :D

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Barski17 pisze:Czy ktoś jest w stanie potwierdzić, że to planszówka? Może to jakaś forma startera np. do skirmisha.
Oficjalnego info nie ma i póki co na pewno nie będzie (pewnie będzie wiadomo kilka dni przed preorderem) ale większość plot mówi o "board game" a więc o planszówce :)

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Durant pisze:Jutro będziesz miał potwierdzenie z oficjalnego źródła ;)

Edit sorry źle spojrzałem to za miesiąc jednak jest :D
Tez xle patrzylem :P

generalnie 100% pewne ploty pojawiaja sie we wtorek przed sobota preorderowa jak tak patrzylem
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Fubuki
Mudżahedin
Posty: 317
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fubuki »

Warhammer został połknięty, teraz jest trawiony przez Genialnego Wydawcę, a wiadomo co wyjdzie końcowym odcinkiem przewodu pokarmowego... i nie mówię tu o plotkowych pierdach
Perfer et obdura, dolor hic tibi proderit olim

Obrazek

Awatar użytkownika
Vesemirus
Mudżahedin
Posty: 278

Post autor: Vesemirus »

Atia on Bolter and Chainsword
Age of Sigmar
well, as far as i know:
- advertising for AoS starts this saturday (white dwarf (you have seen pics from the white dwarf already :P), leaflets, etc)
- it's indeed a new start for warhammer fantasy, some big changes are coming
- round bases - yes
- if you want something important - you should buy it now - starting with saturday, some products will vanish :/
Nagash is coming...

Awatar użytkownika
Never
Chuck Norris
Posty: 549

Post autor: Never »

Mam pytanko,

Czy Chaos Dwarfy znikną totalnie z WH (zostały wskrzeszone z Tamurkhanem) wraz z nową edycją? A jeżeli nie to, gdzie się znajdą? Będą częścią Chaosu we wspólnej księdze, czy jak?

Boję się, że armia pójdzie w odstawkę znowu na 16 lat...
Potem pojawił się Tauruk, no ten to rzeczywiście ma to co trzeba, gaz w nogach, postawę, może przywalić i odparować cios, umie zasuwać jak dziki! Gdyby nie ta jego francowata pięta!

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

O chaos dwarfs mówiło się już mało za czasów End Times...o ile dobrze pamiętam, to była wzmianka, że armia Grimgora rozbiła oddziały Krasnoludów chaosu. Tak samo na wspólnej liście chaosu byli Beastmeni, Doch i Woch. Obawiam się, że ta armia nie będzie oficjalnie uwzględniona ale kto wie :)

Kolas111
Chuck Norris
Posty: 403

Post autor: Kolas111 »

IMO ten nowy skirmish to jest krok w stronę tego co dzieje się teraz w 40k. Duże rozdrobnienie armii, formacje, dużo special rules dla każdej armii, mniej jednostek. Dla mnie to super sprawa. Będzie można względnie tanio mieć kilka armii i nimi grać. A takie częste zmienianie daje dużo nowych wyzwań co sprawia frajdę. Dlatego jak dodatkowo będzie skirmish i normalna gra to będzie extra. Coś dla tych co lubią jak ja małe gry i coś dla starych wyjadaczy czyli nowa wersja znanego nam Warhammera. Z optymizmem patrzę w przyszłość. :D

Zablokowany