kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: kilka pytań początkującego

Post autor: Kalesoner »

Znalazłem tylko taki cytat.

Obrazek

W związku z tym proszę JJ'a lub kogoś kto ma podobne zdanie o jego uzasadnienie cytatem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Kalesoner pisze:Znalazłem tylko taki cytat.
....

W związku z tym proszę JJ'a lub kogoś kto ma podobne zdanie o jego uzasadnienie cytatem.

Jak tak ładnie idzie ci wklejanie, to wklej jeszcze początek natępnej, 74 strony od "The most important thing to remember".
Staraj się czytać rozdziały w całości.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Okej masz rację, myślałem że podrozdział kończył się na kolumnie obok tej, którą wkleiłem.
Tylko nie widzę potrzeby żeby być złośliwym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Kalesoner pisze: Tylko nie widzę potrzeby żeby być złośliwym.
Podagra. :oops:
No i nie lubię jak ludzie nie czytają do końca. [-X
Ale.. Posłusznie przepraszam. :mrgreen:
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
DiabliQ
Mudżahedin
Posty: 299
Lokalizacja: Wschodnie kresy Sylvanii

Post autor: DiabliQ »

to jak wszyscy już sie przepraszają to ja chciałbym przeprosić mamę za to ze nie zjadłem obiadu w całości i Kalesonera za to ze go wprowadziłem w błąd...
Obrazek

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

No cóż mam takie niby proste pytanie ale z kim bym nie grał każdy ma swoja wersje a w RB znaleźć nie mogę .
gggvg g-ghule v-vampir
kkkkk k -krasie

trupki bija 1sze , wampir zabija 2ch krasi Ghule zabijają 1dnego . Teraz pytanie : którego krasnala zabiły Ghule ? Ma to znaczenie ponieważ zależy od tego ile krasków walnie po wampirze. Kto(albo jak) decyduje o kolejności zdejmowania modeli w cc ?

teraz 2 gie

_____HHHH
____KHHHH BK-black knight T than H hameresi(są na falnce BK)
____BHHHH
KKKKKTHHH
BBBBB

2ga runda combatu than 1szy bije i zabija 2 BK,ściągamy tego z tylu i któregoś z 1szego szeregu . BK nie oddają bo nie mają kim , ile Hamków walnie ? 1 czy 3ch ? A co w przypadku jakby hammerersi bili przed BK ale po Thanie?

Drako
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 165
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Drako »

W drugim bije 3 hamków

W pierwszy przeciwnik zdejmuje którego chce, chyba że zadeklarujesz ataki w konkretny model tymi co się z nim stykają.

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

ok ok tylko kto jest "przeciwnikiem" :P . I czy można jeszcze prosić jakieś uzasadnienie?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

bijac deklarujesz ataki w konkretny model. jesli tego nie zrobisz to gracz przeciwny ma prawo oddac(nie wiadomo, ktorego trafiles wiec on sciaga jak mu sie podoba)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Grunaldi pisze:2ga runda combatu than 1szy bije i zabija 2 BK,ściągamy tego z tylu i któregoś z 1szego szeregu . BK nie oddają bo nie mają kim , ile Hamków walnie ? 1 czy 3ch ? A co w przypadku jakby hammerersi bili przed BK ale po Thanie?
Hammki mając Great Weapony zawsze biją ostatni, chyba, że przeciwnik też posiada GW to wtedy po inicjatywie jeszcze.
Jeśli oddział Black Knightów składa się z 6 rycerzy, 5 w 1 i 1 w 2 szeregu to moim zdaniem interpretując podręcznik str 36 "removing casualties/usuwanie poległych" jest tak, że Than bije po oddziale, zabija 2, ściągany jest ten 1 z ostatniego szeregu i ostatni z 1 szeregu
Skoro nie ma kto zastąpić tego rycerza w drugim szeregu, bić może tylko 1 hammerer. Jakby oddział BK składał się z 2 pełnych ranków biłyby wszystkie krasnoludy z młotkami.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Sytuacja z dzisiejszej bitwy. W bok klocka savage orcs wbija się oddział clanratów, który wygrywa combat. W savagach, po przeciwnej stronie niż ta gdzie rozegrała się walka, stoi orkowy warboss. Czy orki mogą użyć jego LD do break testu, czy też nie, ponieważ nie był on w walczącym szeregu?

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

jeśli stoi w pierwszym szeregu regonu to tak. pierwszy szereg to nie zawsze ten walczący :wink:

pzdr,
Ż

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

misha pisze: Hammki mając Great Weapony zawsze biją ostatni, chyba, że przeciwnik też posiada GW to wtedy po inicjatywie jeszcze.
Te oddziały są przykładowe , wiec nie chodzi o to czy maja taką szanse czy nie tylko o sytuacje.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Czy strzelając z Bolca powodującego D3 wound'y do jednostki posiadającej Ward'a powinienm losować ile woundów otrzymuje model a później przeciwnik próbuje je "wysejwować" (chodzi mi o modele posiadające 1W)??

Jeśli tak to strzelanie do jednostek Bretki stanie się przyjemniejsze :)

Dziękuję za odpowiedź
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Po wszystkich save'ach, gdy wejdzie rana, multiplikujesz.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

No tak ale kolega strzela do modeli co mają 1W. 8)
Skoro strzelasz do oddziału, który składa się z modeli mających 1W otrzymują one 1 ranę i giną jeśli zostaną trafione. Nie ma po co rzucać D3 na obrażenia bo model i tak ma 1 wounda więc zawsze oberwie. Jak jest WardSv to normalnie zdajesz.
Jak nie zdany to idzie rzut czy model w następnym szeregu oberwał i znów WardSv.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Podalem sytacje ogolna. Pytanie brzmialo czy boles po trafieniu "rozszczepia" sie na D3 czy nie? :)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Ukalez pisze:...powinienm losować ile woundów otrzymuje model a później przeciwnik próbuje je "wysejwować" (chodzi mi o modele posiadające 1W)??Dziękuję za odpowiedź
Później będzie wmawiał, że lanca bretonii dostała 9 woundów :D bo koleś nie zdał Wardów a przecież na ranach wypadały 6 hehe
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Rydwanem WoCh wbijam sie w 10 saurusów ze sperami. Z impaktów ginie 5. Czy ktoś poza championem może mi oddać? Bo nie wiem kiedy przeciwnik deklaruje użycie danej broni. Przed czy po impaktach?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Broń wybiera się na początku tury walki, więc powinien był powiedzieć czym walczy zanim rozdałeś impacty.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Zablokowany