kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Re: kilka pytań początkującego

Post autor: Ukalez »

misha pisze:
Ukalez pisze:...powinienm losować ile woundów otrzymuje model a później przeciwnik próbuje je "wysejwować" (chodzi mi o modele posiadające 1W)??Dziękuję za odpowiedź
Później będzie wmawiał, że lanca bretonii dostała 9 woundów :D bo koleś nie zdał Wardów a przecież na ranach wypadały 6 hehe
No wlasnie nie do końca mój drogi. Nie chodzi ile woundów dostaje caly oddzial tylko poszczegolny model. Brak losowania ilosci woundow (gdy model otrzymal rane) ma uzasadnienie tylko przy modelach majacych 1W i nie mających Warda. Wtedy wiadomo ze model spada a "bolt" przebija sie dalej.

Dlatego ponawiam pytanie... W końcu każda otrzymana rana powoduje D3 rany a nie 1, więc dlaczego Ward ma być zawsze zdawany jak za jedną ranę.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Cała wczorajsza bitwa to jeden wielki wał...
1) Na jakiej podstawce śmiga smok (chaosu)?
2) Z EotG leci ward na armie. Potem "kolega" rzuca hity na 2k6 cali z jakąś tam siłą i bez armor seva. Czy ward nadal działa?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Ukalez pisze:Dlatego ponawiam pytanie... W końcu każda otrzymana rana powoduje D3 rany a nie 1, więc dlaczego Ward ma być zawsze zdawany jak za jedną ranę.
Strona 30/31 Rulebooka "Trafienia powodujące wiele ran"
Jeżeli model ma współczynnik zywotności na poziomie 1, czynności powyższe można pominąć, ponieważ modele nie mogą stracić więcej ptk żywotności niż wynika to z wartości współczynnika. Ofiara ginie a nadwyżka zadanych ran przepada.
Chyba rozwiałem Twoje wątpliwości. Pozdrawiam :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Niestety nie rozwiales :D jak ma Warda to nie ginie a losowanie ran mialoby sens. W końcu gdy trafiasz w bohatera z dziala to jak otrzyma ranę, rozdzielasz, rzucasz ile ran i dopiero Wardy...
Dark Knight pisze:Cała wczorajsza bitwa to jeden wielki wał...
1) Na jakiej podstawce śmiga smok (chaosu)?
2) Z EotG leci ward na armie. Potem "kolega" rzuca hity na 2k6 cali z jakąś tam siłą i bez armor seva. Czy ward nadal działa?
Ad. 1. Bodajże 50x100
Ad.2. Już nie dziala. Engine moze uzyc tylko jednej ze swoich mocy w danej turze (albo, albo)
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Weź się ogarnij i zerknij na ten akapit. #-o Nie będę przepisywał całego, chyba, że bardzo chcesz. Jest opisana cała procedura przy wielu ranach, Arm Save Ward Sv Regeneracja a dalej jest napisane to co Ci wkleiłem post wyżej. Jednoznacznie zdajesz tylko 1 Warda dla 1 rany.
Nie sprawdzisz tekstu a od razu mówisz, że to nieprawda. Nie masz pod ręką RB to zajdź do domku i zobacz, poszukaj w necie jak temat Cie pali, a nie że od razu nie bo nie.
Pozdrawiam
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Oki, oki. Bez ciśnienia :wink: po prostu wydawalo się, że nie do końca zrozumiany zostalem.

P.S. Przepraszam wszystkich za nękanie moim pytaniem :)
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Michał
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: BWT Klika - Rumia

Post autor: Michał »

Dark Knight pisze:Cała wczorajsza bitwa to jeden wielki wał...
1) Na jakiej podstawce śmiga smok (chaosu)?
2) Z EotG leci ward na armie. Potem "kolega" rzuca hity na 2k6 cali z jakąś tam siłą i bez armor seva. Czy ward nadal działa?
Ad.1 50x50
Ad.2 W jednej turze EOTG może rzucic tylko jedną moc. Ward działa tylko na turę, w następnej może go znowu rzucic. Innymi słowy jeśli kumpel rzucił w jednej turze magii hity w 2d6 calach i warda to ciebie zwałował i polecam zmień kolegów albo non stop czytaj jego AB.
AND THEY SHALL KNOW NO FEAR

KOLEJNY PUNKT DLA NAS !!! BWT KOCHANA !!!!
Cosmo pisze: 19 sie 2014, o 20:33 BTW gdzie spia Ci co nie chodza spac przed polnoca? Jakies zwierzeta z Nemezisu, BWT, Front..?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Dark Knight pisze:1) Na jakiej podstawce śmiga smok (chaosu)?
50x50 albo 100x50, GW proponuje wieksza. I to dla kazdego smoka, nie tylko chaosu.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

moje pytanie:

WW
oo


WW- keeper, treeman, hydra, stegadon etc.
oo-orzeł

orzeł stoi równy cal przed frontem potwora, czyli mam rozumieć, że ten potwór nie może zrobić piwota bo zachaczy o orła? (fizycznie zachaczy, ale czy przypadkiem te pivoty nie są "wirtualne"?). Czyli albo w niego szarżuje albo stoi jak stał? Dobrze rozumiem?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Kosa pisze:Czyli albo w niego szarżuje albo stoi jak stał? Dobrze rozumiem?
Zgadza się. Albo szarża, albo stoisz.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ok. Dzięki i jeszcze dla upewnienia. Dajmy na to, że potwór postanowił stać i teraz moja szarża np. SD w tego potwora (powiedzmy na front) i nic nie stoji na przeszkodzie, aby stykali się tylko niewielką częśćią podstawki, nawet nie połową?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

nawet jak by się mieli tylko kantem styknąc to szarza jest możliwa, wiec nic nie stoi na przeszkodzie byś mógł go dostawić :D

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

to jeszcze jedno w miare do tego :P

a jak ma pusty front przed sobą? Mogę sobie smoka ustawić tylko aby kantami się stykał, nawet jak mam możliwość. Wiem, że w świetle zasad tak można, ale czy to nie jest uważane za jakąś chamską zagrywke? Nigdy tak nie robiłem, starałem się zawsze na maksa jak jest możliwość, ale czasami to pare cali w bok i można w coś wypaśonego wpaśc i znowu zjeść :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

chamska zagrywka jest wtedy kiedy robisz tak a nic ci nie blokuje normalnego dostawienia, czyli dostawiasz sie kantem by coś jeszcze fajnego złapać

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

oto mi właśnie chodzi :P

ale legalna ;]
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

byla jakas dyskusja odnosnie tego na ls jakis czas temu - cos zostalo postanowione, nie pamietam co :) ale bankowo bylo to walkowane.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

czytałem i przyglądałem się:)

no ale nie wiem jaki jest tego wynik końcowy.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Jeżeli jazda z lancami wpada na mój oddział z overruna to czy w następnej turze CC traktuje sie ich jakby szarżowali? Czy rozgrywamy walke od razu mimo iż tylko oni walczą z moim oddziałem?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Liczą się jako szarża ale biją w następnej turze nie w tej w której overrunowali...wyjątek gdyby Twój inny unit był uwiązany z wrogiem w którego wbija się kawa z overruna. I ten Twój unit nie wykonał jeszcze ataków to twoja kawa overrunujac wykona ataki jak normalną szarże...Mam nadzieje ze przejrzyście napisałem :lol2:
Obrazek






_________________

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ale w tym drugim przypadku już ta jazda nie może gonić\overanować kolejny raz gdyby przełamała wroga.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Zablokowany