kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Waldi »

wychwa pisze: Jak się strzela w hell canona ??(z armaty i broni strzeleckiej) jest to pojedyńczy model ?? tak jak normalne maszyny ??
Strzelasz normalnie. Jest to Monster & Handlerers. Ranisz na charakterystyki Hellcannona, każda niewysejwowana rana zostaje rozlosowana: 1-4 działo, 5-6 obsługa.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

wychwa pisze:Jak obniżam Mv z zygnaturki shadowa to obniżam statystykę ?? czyli np mv4 po obniżeniu mv1 i mogę marszować 2 cale czy też obniżamy od marszu ?
czyli np mv4 po obniżeniu mv1 i mogę marszować 2 cale - correct

wychwa pisze:Jak się strzela w dzwonek ?? (z armaty i brpni strzeleckiej) ?? mag ma look out sira ??
armata - dostaje góra i dół. Od np. łuków rozlosowujesz 1-4 i 5-6. Nie ma LoS.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

wychwa pisze:Jak się strzela w kowadełko (z armaty i broni strzeleckiej)?? lord ma look out sira ??
na potrzeby strzelania kowadlo ma 10T i warda na 4+.
runelord nie ma LoS! ale zawsze umiera jako ostatni. ran sie nie rozlosowuje. po prostu na poczatku zchodzi dwoch gwardzistow a na koncu lord - czyli mozna powiedziec, ze kowadlo ma 5W.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Andrzej pisze:Od np. łuków rozlosowujesz 1-4 i 5-6. Nie ma LoS.
1-5 dzwon i 6 Szarak.
Obrazek

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

mhm czyli jak kowadełko zbierze jakieś rany to najpier schodzą załoganci potem, potem rany na maszynie i jak się zniszczy maszyne to dopiero trzeba ubić lorda tak ??
a jak zabije obsługę i potem zadam tyle ran że wystarczy na zniszczenie kowadłą i zostaną np 2 rany nadwyżki to przechodzi to na lorda czy nie ?? czy poprostu po obsłudze wale w kowadło i tylko w kowadło.

A z armaty też się rany rozdziela między helką a poganiaczami ?? czy tylko przy broni strzeleckiej ?
Tak samo jak w helkę strzela się w hydrę ??

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Wszystkie ataki w hellcannona musisz rozlosować, nieważne czy z działa, łuków, katapulty czy też z walki wręcz. Z hydrą jest inaczej - tu się niczego nie losuje - wszystko idzie zawsze w hydrę.
Kowadło to warmachina z tyloma woundami ilu ma załogi + woundy na lordzie. Zadajesz pierwszą ranę - ściągasz jednego obsługanta. Zadajesz dwie kolejne - schodzi drugi obsługant a lord ma 1 ranę. Kolejne dwa obrażenia i schodzi lord razem z kowadłem.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Aaaaaa :) to już wiem wszystko :) dzięki wielkie

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Pomyliła mi się nazwa, chcialem zapytać czy Hellstorm Rocket Battery może strzelać w cele których nie widzi?

W Erracie jest napisane że jest traktowany jak Stone Thrower. Czy w takim razie może nie widzieć i wtedy strzela jak indirectem?

Page 49 – Helstorm Rocket Battery
Ignore all of the text that follows the profile for the Helstorm
Rocket Battery and crew, and replace it with:
“The Helstorm Rocket Battery is a stone thrower, except that it
uses the large round template and has the following profile:
Name Range Strength Special Rules
Helstorm 12-48" 5(5) Inaccurate (see below)
Inaccurate: Place the template normally, and then roll the
artillery dice. If it shows a misfire, roll on the Rocket Misfire
chart. If it shows a number, move the template directly away
from the Rocket Battery along the line of fire a number of
inches equal to the number shown on the dice. Then roll for
scatter, re-rolling any misfire results.”
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Może, ze wszystkimi tego konsekwencjami.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

To altar też zbieera z armaty wraz z papą a przy strzelaniu z broni strzeleckiej to sie losuje 1-4 w altar i 5-6 w papę tak ??
I altar nie może kożystać z asv papy ale papa może kożystać z asv altaru tak ?

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Tak
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

czy magiczna szmata w tej edycji działa z 2 szeregu?
Przykładowo mamy Battle Banner hajelficki.
Jest oddział z fcg(któy musi zawsze stać z przodu) i do tego 3 herosów (w tym jeden BSB z BB)
Oddział powiedzmy jest w formacji 5x2 czyli jednego herosa nalezy dać do tyłu, wybieram BSB, czy w walce dostaję +d6 do combatu? :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

@Kosa, tak działa.
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Panowie a priest na altarze może zejść od killing blowa ?? czy jest liczony jako ogólnie larg target ??

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

wychwa pisze:Panowie a priest na altarze może zejść od killing blowa ?? czy jest liczony jako ogólnie larg target ??
Jak najbardziej może zejść. Model pieszy ( bo tak jest liczony hero ) niezależnie od wierzchowca czy to koń czy rydwan schodzi od Killing Blowa

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Azgaroth pisze:
wychwa pisze:Panowie a priest na altarze może zejść od killing blowa ?? czy jest liczony jako ogólnie larg target ??
Jak najbardziej może zejść. Model pieszy ( bo tak jest liczony hero ) niezależnie od wierzchowca czy to koń czy rydwan schodzi od Killing Blowa
może zejść ale nie zmienia to faktu że NIE jest modelem pieszym a rydwan to nie wierzchowiec :) pozdrawiam
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Elt
Mudżahedin
Posty: 211

Post autor: Elt »

czy skrimishersi dostają bonus rankowy ?
kto dostaje +1 do cr ten co szarzował z góry czy ten co broni góry ?
Obrazek

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Taka sytuacja

Czołg zaszarżował oddział w którym było 4 zwyklaków i 1 hero. Wypłaciłem 10 ran. Ginie tylko tych 4 i reszta ran jest stracona czy przechodzą na herosa ??

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Jeśli atakowałes w zwykłych to reszta ran przepada.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

A mogłem z impacty wypłacić w herosa albo sobie rozdzielic miedzy herosem a oddziałem ??

Zablokowany