kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Kozioł
Chuck Norris
Posty: 484

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Kozioł »

Chariot szarżuje od boku tak że styka się tylko z herosem, impakty idą w oddział czy w herosa?

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

sYsek po co zadajesz to samo pytranie w dwóch różnych działach skoro dostałeś juz odpowiedz?
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Moim zdaniem wbija impacty i tak w cały oddział bo herosi są częścią oddziału a np. przy strzelaniu jak widzisz tylko herosa to i tak strzelasz w oddział

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Jak rozpatruje sie hity z fireballa/shield of thornes które trafiają w monster and handlers(mam na myśli salamandrę)?
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
X.Maciek
Falubaz
Posty: 1444
Lokalizacja: Lubelskie Stowarzyszenie Gier Bitewnych "Moria"

Post autor: X.Maciek »

Normalnie tak jak przy strzelaniu. Wszystko idzie w salki, armour też jej bierzesz. A potem na 5+ w skinki rany przechodzą.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Czyli T jej biorę a na 5+ rany przechodza na skinki z AS salki?
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Cibi
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: Cibi »

Zasady Monsters&Handlers: Wszystko idzie w potwora(y), rani na jego T, musi się przebić przez jego armor, ward/regenerację itp. Kiedy już się przebije, to na 5+ ranę dostaje handler.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Ciut durne ale tak jest :?

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

No trochę durne ale co zrobić.To jeszcze gdyby salka dostała z mortara i template przykrywa i salkę i poganiaczy to kto dostaje?Salka i poganiacze czy salka czy jak?I jak jest w tym samym przypadku z hydrą?
Ostatnio zmieniony 19 maja 2011, o 18:27 przez Soulferin, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Cibi
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: Cibi »

Salka.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

A hydra ma swoje reguły, wszystkie rany idą w hydrę.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

A ja mam pytanko czy mogę wsadzić BSBka do oddziału i postawić w drugim szeregu tak żaby go nie można było klepać?

Czy on zawsze idzie do pierwszego? :(

I jak to jest z innymi herosami? Wszyscy są zawsze w pierwszym szeregu czy już jakiś magów / zwykłych herów mogę kitrać do drugich oddziałów?

Jeszcze jendo pytanie - jak i kiedy mogę sobie zmieniać pozycję herosa w oddziale? Czy kosztuje to jakiś ruch/reform czy coś w tym stylu?

Pzdr.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Może pójść do tyłu, jak z przodu nie ma miejsca, bo jest np CG.

diuk pisze:Jeszcze jendo pytanie - jak i kiedy mogę sobie zmieniać pozycję herosa w oddziale? Czy kosztuje to jakiś ruch/reform czy coś w tym stylu?
Musisz zrobić reform. Normalny albo z muzyka.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Andrzej pisze:
diuk pisze:Jeszcze jendo pytanie - jak i kiedy mogę sobie zmieniać pozycję herosa w oddziale? Czy kosztuje to jakiś ruch/reform czy coś w tym stylu?
Musisz zrobić reform. Normalny albo z muzyka.
nie trzeba robic reforma.
w czasie ruchu mozna zmieniac pozycje herosem. jednak taka akcja zalicza sie jako ruchu calego oddzialu (np. na potrzeby strzelania caly oddzial bedzie mial -1 do hita za ruch).

jeszcze jedno. w takim wypadku CG zawsze musi byc w pierwszym szeregu ("make way" wykonuje sie na poczatku kombata a inaczej sie nie da wypchnac CG z pierwszego szeregu). trzeba tez pamietac, ze heros musi sie trzymac jak najblizej peirwszego szeregu. nie mozna zrobic ruchu na tyl oddzialu.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Morsereg pisze:nie trzeba robic reforma.
w czasie ruchu mozna zmieniac pozycje herosem. jednak taka akcja zalicza sie jako ruchu calego oddzialu (np. na potrzeby strzelania caly oddzial bedzie mial -1 do hita za ruch).
Jesteś pewien? Bo mi na masterze zasędziowali inaczej...
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 328

Post autor: Gremli »

Wyszło w FAQ ostatnim
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Marr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 185

Post autor: Marr »

Może i głupie pytanie ale kto pyta ten...nie jest potem wałowany, lub sam nie wałuje :wink:

Chodzi o challenge, są dwa oddziały, rzucany i przyjęty jest challenge, 2 bohaterów umieszczanych jest tak żeby stykali się podstawkami (jeśli to możliwe) i się tłuką, ewentualny overkill zaliczany jest do wyniku walki - to wiem.
Natomiast nie jestem pewien co się dzieje z oddziałami, czy kibicują swoim herosom w czelendżu czy też się tłuką...w rulebook'u tego nie znalazłem.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Jeśli mogą to biją się normalnie, nie mogą tylko atakować postaci w pojedynku. Punkty z overkill'a są sumowane z innymi bonusami potrzebnymi do załamania walczącej jednostki.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Czy jak rzucę Augmenta to mój przeciwnik może go rozpraszać w swojej turze magii? (zaznaczam, że to jest augument, a nie RiPka)
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

diuk pisze:Czy jak rzucę Augmenta to mój przeciwnik może go rozpraszać w swojej turze magii? (zaznaczam, że to jest augument, a nie RiPka)
Jeśli to nie RiP to nie może.

Zablokowany