kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Re: kilka pytań początkującego

Post autor: Mac »

Domyślam się, że KB zabija, reszta ataków, które zwoundowały, wchodzą automatycznie (bo postać już nie żyje, nic jej nie chroni) i podliczasz sobie jego woundy (które zeszły od KB) i to co weszło jeszcze potem (do overkilla).
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Ukalez pisze:Pytanie odnośnie killing blow i pojedynku.

Jeśli Assasin z KB będący w pojedynku z postacią mającą 2W rzuca z jego powiedzmy 6 ataków 3xKB a oprócz tego wchodzą jeszcze 2 normalne woundy (należy rzucać jeszcze za nie na AS??) to jak liczone są punkty do CC w Overkill??

Dziękuję i pozdrawiam
rzucaj trafione osobno na zranienie.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Oki, ale przy 2woundowych postaciach naliczam każdy KB jako 2?? Czyli np. 2xKB na takiej postaci to 4 woundy??

Dzięki za szybką odp.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Ukalez pisze:Oki, ale przy 2woundowych postaciach naliczam każdy KB jako 2?? Czyli np. 2xKB na takiej postaci to 4 woundy??

Dzięki za szybką odp.
nie. dlatego musisz rzucac osobno.
powiedzial mi to barb na dmp jak zaszarzowalem jego necrosa asasinem.
jesli 1 rzut na wound bedzie "6" to masz 2 zadane a reszta to jeden, nawet jak kulniesz "6"

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

To chyba nie do końca z nowym FAQ'iem.
Tam jest podany przykład Lorda (3 Wo), który jest akurat na 2 woundach i dostaje po kolei KB, KB i wound.
Oba KB liczą się jako 2 do CR i do tego dodatkowy punkt.
Przez analogię, gdyby postać z 2 Wo dostała 2 KB pod rząd w challengu, warte by to było 4 woundy.
Each subsequent killing blow awards your side the remaining wounds of the model slain (..) If the Lord in the example above suffered two killing blow wounds and one normal wound in a challenge, the enemy would score a total of +5 to its combat resolution score.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1993

Post autor: Aldean »

Byro pisze:To chyba nie do końca z nowym FAQ'iem.
Tam jest podany przykład Lorda (3 Wo), który jest akurat na 2 woundach i dostaje po kolei KB, KB i wound.
Oba KB liczą się jako 2 do CR i do tego dodatkowy punkt.
Przez analogię, gdyby postać z 2 Wo dostała 2 KB pod rząd w challengu, warte by to było 4 woundy.
Each subsequent killing blow awards your side the remaining wounds of the model slain (..) If the Lord in the example above suffered two killing blow wounds and one normal wound in a challenge, the enemy would score a total of +5 to its combat resolution score.
prawda. tak jak mowisz.

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Wyobraźmy sobie machinę wojenną , ma ona przykładowo 3ch obsługantów ,2cg stoi za machina a 1en przed .
Na machinę chce zaszarżować pewna jednostka .

a_MM_________jjj a,b,c obsługa M machina J jednostka
b_MM_c_______jjj

Wiec aby jednostka mogła zaszarżować musi mieć zasięg szarży do samej machiny czy wystarczy jej dojechać do nieszczęsnego członka obsługi c ?np jak jednostka j ma 8 cali w szarży a do samej machiny jest 9 cali a do obsługanta c akurat tyle ile trzeba to szarża wchodzi czy nie ?

I jeszcze jedno miedzy nami na polu bitwy w 1szej turze jest 24,00001 cali dystansu (przynajmniej) wiec gdy coś wyciąga 24 cale to nie może zaszarżować , a jeśli jednostka która w 1szej rundzie przeszła 12 cali to czy 2giej rundzie jeśli ma też 12 cali szarży do dochodzi do wroga czy też nie ?(takim czymś może być np spawn chaosu :P)

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Ja jeszcze tkie pytanko mam: czy mogę wejść postacią na chariocie do oddziału?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Postać na chariocie nie może dołączać się do innych oddziałów, poza oddziałami chariotów (vide TK ONLY)
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

@ Grunaldi

zasięg szarży musisz mieć do maszyny lub któregokolwiek z obslugantów. Na twoim przykladzie szarża wroga jest udana. przynajmniej ja tak zawsze gralem.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Grunaldi pisze:I jeszcze jedno miedzy nami na polu bitwy w 1szej turze jest 24,00001 cali dystansu (przynajmniej) wiec gdy coś wyciąga 24 cale to nie może zaszarżować , a jeśli jednostka która w 1szej rundzie przeszła 12 cali to czy 2giej rundzie jeśli ma też 12 cali szarży do dochodzi do wroga czy też nie ?(takim czymś może być np spawn chaosu :P)
Nie ma takiej mozliwosci, tak samo nie mozna np. ruszyc sie na 6'' a potem strzelac na 18'' jesli poczatkowo bylo 24'' przestrzeni(przynajmniej). Zawsze jest tak jak piszesz 24 i 1/100000 cala roznicy.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Furion pisze:
Kosa pisze: Ogólnie to mogę stać więcej niż cal od potwora bo i tak zahaczy, ile maksymalnie wg. obliczeń matematycznych? Praktycznie to wynosi około 1,5 cala.
matematycznie to wychodzi ze jak stoisz max 1,41" to przeciwnik się nie może spivotować (przy założeniu, ze ma podstakę 50mm)

pozdraiwam
Furion
ech... nikt w to nie chce wierzyć...

a może ja żle coś robie, chodzi o to, czy jak przeciwnik tym monsterem ma możliwosć szarży w inną jednostkę to ma "wirtualnego" piwota? Dzisiaj tak mi hydra zjadła łuczników zamiast orła, bo ponoć przy szarży się to nie liczy. Prawda?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

prawda. w szarzy nie musisz byc 1" od przeciwnika

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

otóż to, teraz już wszystko wiem, fenks :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Pigwa
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41

Post autor: Pigwa »

Mam pytanie dot. Giganta a konkretnie jego "ataku" Yell and Brawl

"Neither the Gigant nor models in contact with him actually fight if they have not allready done so this round. The Gigant's side automatically wins the combat by 2 points"

a co jesli mam giganta z ASF (mark of slaanesh z WoCh) wbije sie we mnie bretonska lanca / włócznicy a ja mam Yell and brawl? czy 2. szereg włoczni / reszta lancy bije? jesli tak to co sie stanie jak mnie ubije? :twisted: zabija giganta i przegrywa o -2 combat? :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Nie no, bez kombinowania :) po prostu walka sie konczy i lanca przegrywa o 2. "Neither the Gigant nor models in contact with him actually fight" gigant nie walczy co oznacza, ze nie mozna go bic i vice versa.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Lidder pisze:Nie no, bez kombinowania :) po prostu walka sie konczy i lanca przegrywa o 2. "Neither the Gigant nor models in contact with him actually fight" gigant nie walczy co oznacza, ze nie mozna go bic i vice versa.
I tu jest pies pogrzebany, bo te modele nie są w kontakcie. Ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to rozwiązać.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Duderson pisze:
Lidder pisze:Nie no, bez kombinowania :) po prostu walka sie konczy i lanca przegrywa o 2. "Neither the Gigant nor models in contact with him actually fight" gigant nie walczy co oznacza, ze nie mozna go bic i vice versa.
I tu jest pies pogrzebany, bo te modele nie są w kontakcie. Ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to rozwiązać.
No, odp na to. Moga nie byc z nim w kontakcie, ale bic go nie moga. Bo uwaga... gigant nie walczy.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1644

Post autor: Duderson »

Lidder pisze:
Duderson pisze:
Lidder pisze:Nie no, bez kombinowania :) po prostu walka sie konczy i lanca przegrywa o 2. "Neither the Gigant nor models in contact with him actually fight" gigant nie walczy co oznacza, ze nie mozna go bic i vice versa.
I tu jest pies pogrzebany, bo te modele nie są w kontakcie. Ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to rozwiązać.
No, odp na to. Moga nie byc z nim w kontakcie, ale bic go nie moga. Bo uwaga... gigant nie walczy.
Gigant nie. Modele, które nie są w nim w kontakcie tak
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Tak, walcza. No i co dalej? kogo uderza? Nie giganta bo on NIE WALCZY

Zablokowany