Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mahler
Wałkarz
Posty: 75
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Mahler »

Zaufałem niedawno bolcowi i muszę powiedzieć, że wystawiony w odpowiednim miejscu zmusza przeciwnika do dużej ilości manewrów żeby uniknąć strzałów w strefę boczną ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mahler
Wałkarz
Posty: 75
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Mahler »

Pytanie odnośnie grudge throwera
W armybook`u napisane jest w jednym miejscu że katapy podlegają zasadą z głównego podręcznika warhammera. W innym z kolei że modele częściowo przykryte małą templatą są trafiane na 4+ a siła pod centrą to 8, a na około to 4. To ja w końcu jest z tymi katapami?Polski armybook przeczy sam sobie :D
Obrazek

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Stosujesz nowsze zasady- i czytasz FAQ.

Katapa trafia wszystko czego dotknie.

Awatar użytkownika
Morog
Falubaz
Posty: 1318
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Morog »

Muthare pisze:Stosujesz nowsze zasady- i czytasz FAQ.
jesteś moim bogiem :oops:
https://www.youtube.com/watch?v=m3pqEA5AXTE#t=33

posłuchaj tego islamofilu.....
http://www.youtube.com/watch?v=CMEwoGGL6dg

"nie dyskutuj z głupcem, sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Mahler pisze:Zaufałem niedawno bolcowi i muszę powiedzieć, że wystawiony w odpowiednim miejscu zmusza przeciwnika do dużej ilości manewrów żeby uniknąć strzałów w strefę boczną ;)
Tak samo działa cannon - z tym że łatwiej trafić.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

mamy dalej 4 kosci do dispela od armii?

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Nie. Nie mamy nic. Każdy runelord to 2 kostki, runesmith to 1 kostka, kowadło 1 kostka.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Mahler
Wałkarz
Posty: 75
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Mahler »

Mamy +2 do każdej próby dispela
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

panterq pisze:
Mahler pisze:Zaufałem niedawno bolcowi i muszę powiedzieć, że wystawiony w odpowiednim miejscu zmusza przeciwnika do dużej ilości manewrów żeby uniknąć strzałów w strefę boczną ;)
Tak samo działa cannon - z tym że łatwiej trafić.
Tyle, że trochę szkoda wystawić samotnego cannona bez obstawy na drugim końcu stołu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mahler
Wałkarz
Posty: 75
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Mahler »

Następna nieścisłość w AB krasi #-o - a przynajmniej tak mi się wydaje.
Strona 38 polskiego AB: Mistrz Inżynier, Mistrz Artylerii, trzeci podpunkt: jeśli przyłącza się do obsługi działa cel traci K6 punktów żywotności zamiast normalnych K3.
Ale dalej na str. 41 jest napisane: działa krasnoludów podlegają zasadą dla dział podanym w podręczniku Warhammera ---> Polski Rulebook str. 112 charakterystyka działa: zasięg 48''-siła 10-zasady specjalne Wielokrotne Rany K6.
To jak to w końcu jest?
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

nasz AB byl pisany pod poprzednia edycje.
te strony zmienia errata :)

teraz wszystkie cannony zadaja k6 obrazen a ME nie moze sie przylaczac do zalogi.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Coobe
Pseudoklimaciarz
Posty: 25

Post autor: Coobe »

A do tego, jeśli M.inżynier jest w odległości 3 cali to daje ; :wink:
Cannon can re-roll the first artillery dice used :lol2:

Awatar użytkownika
DevilsTom
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: DevilsTom »

Nie jest to pytanie o zasadę ale nie chce zaśmiecać forum a więc:
Orientuje się ktoś kiedy w finecast wyjdą regimenty; Slayers-ów, hammer-ów i ironbreakers-ów?
ps. Pytam bo nie lubie metalu o_O
Hugo Boss, ralph lauren, tommy hilfiger, Trussardi Jeans, calvin klein, giorgio armani oraz La' Costa :D

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

DevilsTom pisze:Nie jest to pytanie o zasadę ale nie chce zaśmiecać forum a więc:
Orientuje się ktoś kiedy w finecast wyjdą regimenty; Slayers-ów, hammer-ów i ironbreakers-ów?
ps. Pytam bo nie lubie metalu o_O
sądzę, że nawet połowa pracowników GW nie zna odp na to pytanie, a druga połowa nie może udzielić takiej informacji, czyli wyjdą jak wyjdą
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
DevilsTom
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: DevilsTom »

oby w ogóle się pojawili
Hugo Boss, ralph lauren, tommy hilfiger, Trussardi Jeans, calvin klein, giorgio armani oraz La' Costa :D

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

DevilsTom pisze:oby w ogóle się pojawili
jeśli nie, to z nowym bookiem będą nowe jednostki i tyle :)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
DevilsTom
Wałkarz
Posty: 64

Post autor: DevilsTom »

uff, thx za info :wink:
Hugo Boss, ralph lauren, tommy hilfiger, Trussardi Jeans, calvin klein, giorgio armani oraz La' Costa :D

Awatar użytkownika
drozd-26
Wałkarz
Posty: 89

Post autor: drozd-26 »

Najprawdopodobniej w nowej edycji krasi wszystkie modele będą już z ichniejszego (czyt, GW) nowego plastiku tak jak modele pozostałych armii które zostały wydane. Gdzieś nawet już widziałem plastikowego slayera. Jeśli chcesz to zajrzyj na AoW. Oni już wydali regiment slayerów w plastiku, albo żywicy - nie pamiętam.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

drozd-26 pisze:Najprawdopodobniej w nowej edycji krasi wszystkie modele będą już z ichniejszego (czyt, GW) nowego plastiku tak jak modele pozostałych armii które zostały wydane. Gdzieś nawet już widziałem plastikowego slayera. Jeśli chcesz to zajrzyj na AoW. Oni już wydali regiment slayerów w plastiku, albo żywicy - nie pamiętam.
1) niekoniecznie, stare (obecnie jeszcze metalowe) modele, mogą wydać w Faincaście (jak w innych armiach, np DE czy VC)
2) widziałeś żywicznego Slayera z ForgeWorld - nie ma zdjęć produktów 'WiP' od GW, jedynie FW wypuszcza takie rzeczy
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

no chyba, ze chodzi o plastikowego slayera z przeleczy czaszki :)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

ODPOWIEDZ