kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Arathorn »

Ok, dzięki :wink:
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

1. Latający oddział wpada w strefę 8" od NG, w któryczh jest fanatyk. Musza lądować. Jak ich ustawić i co się dzieje jeśli dany pkt. jest w lesie (to normalni latacze nie terki)?
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

Nie można lądować w lesie, chyba że zasady specjalne stanowią inaczej...
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

W podręczniku nie mogę znaleźć zasad swarmów. Nakieruj mnie ktoś

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

Powinno być w AB...
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Strona 53 dużego booka. W małym nie wiem, ale jak coś rozdział Psychology -> Unbreakable -> Unbreakable Swarms

I pytanie: Czy Verminlord jest characterem (na przykład na potrzeby pojedynku)?
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

A czemu nie, toć to zwykła postać...
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3848
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Jest tu taka zasada: jak nie wiesz, to lepiej nie pisz i nie mąć innym w głowie. :)

Verminlord ma wprost pisane w zasadach, ze jest monsterem ("rat daemon"). Wiem, mnie to też zszokowało, ale temat był już poruszany na forum i takie były odpowiedzi. Oznacza, ze do pojedynku nie stanie, a można go za to "zbistkowerować", w odróżnieniu do innych demonów.
Chyba że wyjdzie jakaś errata czy FAQ. Póki co wyrażnie napisali, ze jest monsterem. (a wsadzili go do sekcji z charakterami na liście. Mieszają. ;) )

Awatar użytkownika
Arathorn
Mudżahedin
Posty: 227
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arathorn »

A faktycznie, nie doczytałem co oznacza Special Rules: Rat Daemon #-o
Arathorn pisze:Łącznie z tym postem jestem od ciebie "skuteczniejszy" o 1353,714286% :mrgreen:

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

mam pytanie.
mamy taka sytuacje:

:!: :!: :!: :!: :!:

:?: :?: :?:

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

:!: - konni marauderzy
:?: - psy
:idea: - krasnoludzcy gromowladni.

czy thundami moge strzelac do marauderow mimo tego, ze psy utrudniaja widocznosc?
jesli mozna to czy z powodu psow, marauderow traktuje sie jak za jakas przeszkoda?
i jeszcze jedno, czy wszyscy strzelaja czy tylko ci co widza?
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Strzelają Ci co widzą, nie ma dodatkowych kar za częściową zasłonę inną jednostką :wink:
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

Mam pytanie o konkretną sytuację:

Bohater siedzi w snotlingach(ITP), szarżuje w flamery (nie musi zdawać feara bo snoty są ITP) wszystkie hity ze s&s idą w snoty i teraz moje pytanie. Czy w przypadku anihilacji całego unitu snotów bohater musi zdawać test paniki? Jednym słowem szarżując ze snotów jesteśmy ITP, ale w którym dokładnie momencie to ITP się kończy? Wydaje mi się, że trwa do końca fazy ruchu, albo przynajmniej do końca szarży, ale wolę się upewnić.

Awatar użytkownika
theudulf
Chuck Norris
Posty: 513

Post autor: theudulf »

Mnie się wydaje, ze to działa w takim wypadku jak oddział bez ITP traci 25% swojego rozmiaru, czyli musi zdawać test paniki, z jakiej racji miałby mieć ITP skoro oddziału faktycznie już nie ma.
Największa maruda na Border Princes 8)

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

musi testować panikę - gdyż od początku do końca fazy jego oddział strafił 25%+ jednostek oraz ITP.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

albo heros albo flamery mialy swoj dzien.
bo zeby wszystko poszlo w snoty to musialoby byc ich z 5 baz (inaczej dzielimy). jak bylo ich mniej i wszystko wylosowaly snoty to hero w czepku urodzony.

tak,testuje panike.

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

zamiast 5 baz nie musi być przypadkiem 5 US?

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

nie.
2 ogrów nie daje look outa.
5 rank and file modeli.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

A champion oddziałowy też sie liczy jako RnF? Chodzi mi o sytuacje kiedy np. w 5 coldach (wliczając championa) mamy saurusa na coldzie. Strzelam do nich. Musze losować? Wydaje mi sie, że nie (wręcz pewny jestem) ale niestety pamięć mnie nieco zawiodła w tej kwesti.
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

czempion nie liczy sie do R&F.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Czyli losuje kto dostał od takich np. kuszników DE? No to ładnie wałowałem. Ale rozumiem, że w takim razie mając 5 coldów włącznie z championem też musze losować kiedy do mnie strzelają kusznicy?
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Zablokowany