VIII edycja

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Re: VIII edycja

Post autor: bigpasiak »

Treekiny będą ssać po same bile.
2 ranki w łukach znaczą mniej więcej tyle że klopa i bolce będą więcej łuków nam ściągać.
Era klocków znaczy tyle że eternale będą niszczeni systematycznie z czego się da a w combacie zostaną zmieceni bo kontr u nas może nie być za dużo...
Driady super? Każdy badziewny kloc będzie brejkował się na stubbornie do ostatniej ranki a i tak wcześniej dojdzie do nich klocek jakiś z boku..
Maszyny przeciwników to teraz overkill dla nas.
Wszelkiego rodzaju klopy to niszczyciele światów dla nas bo nie ma się gdzie schować przed nimi...
Las nie zasłania LOS-a - świetnie =D>

Nie narzekam ale stwierdzam fakty.
Zobaczymy jak to będzie się grało.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

No, w koncu ktoś napisał jak to naprawdę wygląda.

Pasiak masz mój głos =D>

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Oczywiście i niestety Mr. Pasiak ma rację.
Obrazek

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Czyżby WE miały poznać ból DE z 6ed? Może nie będzie tak źle.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Nie przesadzajmy. Poczekajcie na erraty, aż tak źle być nie może.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Nie byłbym tego taki pewny.

Z tego co widzę, WE dostały boosta tylko w dwóch miejscach. W lesie skirmisz ma stubborn, oraz lepsza magia life i beast.
Ale wszystkie inne zmiany są mega niekorzystne dla WE.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Andrzej pisze:Nie byłbym tego taki pewny.

Z tego co widzę, WE dostały boosta tylko w dwóch miejscach. W lesie skirmisz ma stubborn, oraz lepsza magia life i beast.
Ale wszystkie inne zmiany są mega niekorzystne dla WE.
W zasadzie to nie jest boost ponieważ każdy ma mocniejsze te lory :wink: A przez las widać więc kto się będzie pakował do lasu kiedy spokojnie można walić do nich z gunlina czy spelli?
Paskudny uśmiech power gamera

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No to sam widzisz :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Dzisiaj próbowalem złożyć rozpiske jakąkolwiek i niestety jestem przerażony naszą sytuacją... nie mamy juz żadnych atutów które mieliśmy w 7ed... nie jestesmy w stanie wystrzelac ani winny sposób konkurować z klockami przeciwnika MASAKRA!!
Wydaje mi sie że WE idą na półkę... .

Awatar użytkownika
archeolog
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Planet Express

Post autor: archeolog »

a nie macie czasem welfy strzelania z 2 szeregu i 1/2 każdego nastepnego?;p

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Mamy:) Ale co z tego? Tak jak Big zauważył 2 szeregi mobilizują tylko katapulte do dalszego działania a same i tak nie wystrzelają klocków:)

grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

Ten tego... na to strzelanie katapult to mogą narzekać wszyscy. Czemu elfy mają być tym tak pokrzywdzone, skoro inni cierpią na to samo.

Natomiast wydaje mi się, że jednak treekiny będą całkiem używalne jednak - drogi oddział dość twardy z wardem przeciwko działom i katapultom (które biją z siłą 3 na 5T - czyli nie jest źle). no i w przypadku oddziału 6 całkiem sporo ataków oraz ranka z tyłu.

Nie wiem jak patrzeć na tancerzy... niby sporo ataków, ale to co odda mocno ich uszczupla...

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

grzech76 pisze:Ten tego... na to strzelanie katapult to mogą narzekać wszyscy. Czemu elfy mają być tym tak pokrzywdzone, skoro inni cierpią na to samo.
Bo nie mają As i jest ich mało.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

grzech76 pisze:
Nie wiem jak patrzeć na tancerzy... niby sporo ataków, ale to co odda mocno ich uszczupla...
Sa dalej grywalne, ale chyba zmieni sie ich rola. Ja ich narazie widze jako bat na oddzialy z herosami. Podstawiasz taką siódemkę przed wypasiony oddzial np. 40 Grave Guradów z Lordem... i czekasz. Obstawiam, ze oddzial nie zaszarzuje, bo najpierw atakuje Wampir, ktory zabije moze z 3 tancerzy a potem po inicjatywie uderzaja tancerze... oddają 6 ataków z KB. Zaryzykujesz generałem wampirów? Tak samo z wieloma innymi herosami (z ktorych wiekszosc ma nizsza inicjatywe od tancerzy, wiec ataków z KB moze pojsc nawet 9), ktorzy prawie zawsze sa drozsi punktowo od 7 tancerzy a juz na pewno sa drozsi pod wzgledem roli na polu bitwy. Jesli zaryzykujesz szarze na tancerzy, to powaznie ryzykujesz strate herosa. Jesli nie zaryzykujesz to stoisz w miejscu a tancerze chwile pozniej zaszarzuja na ten oddzial.
Za 126 zyskuejsz wiec bardzo powazny bat na herosów. Ja te opcje sprobuje potestowac. Moze ze 2-3 takie oddzialy...
Obrazek

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

Okej herosów juz zabiłeś:) Ale co z resztą klocków i maszyn... ja nie mam żadnych pomysłów... :idea: :?:

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

MAĆKO pisze:Okej herosów juz zabiłeś:) Ale co z resztą klocków i maszyn... ja nie mam żadnych pomysłów... :idea: :?:
Niszczysz je magią, shootingiem i w walce wręcz. :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Nie grałem jeszcze na 8 ale bał bym się najbardziej armii hordowych skavenów czy goblinów(a nawet imperium na piechocie) bo inne może i owszem mają bardzo mocne klocki ale są one drogie co oznacza że będzie ich mało więc gra z nimi wyglądała pewnie w ten sposób że ubije się śmieci i zrobi kanapkę, dzięki temu że i my będziemy maszerowali przy wrogu to nie wygląda to na niemożliwe…
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

grzech76
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: grzech76 »

Ja ostatnio grałem przeciwko bestiom chaosu, ale wystawiłem się na samych potworkach praktycznie 2 drzewa, 6 treekinów, 2x20 łuczników, lord na smoku mag i bsb. Wyszedł z tego remis, ale tylko dzięki temu, że drzewa dawały radę z rozdeptywaniem przeciwników a jabbersmok bestii rzucał same 1. Inaczej mogłoby być kiepsko.

Ogólnie to potwory jednak dają niezły wycisk, zwłaszcza te ze stubbornem, bo dopuki z daleka trzymamy jakichś wypasionych bohaterów przeciwnika, to są maszynami do zabijania.

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

gralem juz dwie bitwy na nowa edycje ze skavenami i moge powiedziec jedno

pomysl blessa ktory podkradlem mu na oddzial driad jest genialny - spisuje sie w kazdy mozliwy sposob to 18 atakow wystarcza zeby wlasnie takich klockow o ktorych mowi Laik sie pozbywac czasem z mniejszym czasem wiekszym problemem
gorzej jest tylko gdy jest tam heros z itemami i wieksza I ale takie cos zdarza sie niezupelnie rzadko wiemy ze skejvy raczej beda sie na magie wystawiac
wiadomo ze taki oddziual driad stoi na tym klocku jakis czas bo stubborn dziala ale punktowo jest warte tyle samo co taki oddzial 35 clanratow wiec oboje tracimy te same punkty tylko te driadki naprawde gwalca
3 driadami z herosem zbrejkowalem oddzial slejvow z dwoma bohaterami a cannonami zajely sie orly

nie jest tak zle wystarczy dobre podejscie od sprawy

no i Bless wielkie dzieki za pomysl na driady gdzie ja przestalem widziec je w rozpiskach
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
MAĆKO
Kradziej
Posty: 932

Post autor: MAĆKO »

ulala... poddaliscie mi dobry pomysł przemysle:)

ODPOWIEDZ