Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: Smh »

i ciut o nas w świetle Storm of Magic: http://www.games-workshop.com/gws/conte ... ue&start=6

oreły w tle... czyżbyśmy dostali "dobrą" jednostkę latającą? 8) :lol2:

no i smoki ? :shock: :roll:
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

widac, ze nie przeczytales tego co sam wkleiles skoro sie pytasz o te orly.
w SoM bedzie troche inny system robienia rozpisek. bedzie mozna do nich wlozyc tez monstery z innych AB.

najbardziej mi sie podoba fragment:
The Dwarfs are unique in that they cannot command the Winds of Magic as other races do, so instead, they utilise Ancestor Runes. These ancient artefacts can be struck from atop an Arcane Fulcrum, their powers ranging from direct damage to healing your units. The Ancestor Rune of Grungni even enables a Dwarf unit to re-roll all failed To Hit rolls in close combat in addition to the Fight in Extra Ranks rules. Consider that proposition with a unit of Hammerers or Slayers for a moment.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Morsereg pisze:widac, ze nie przeczytales tego co sam wkleiles skoro sie pytasz o te orly.
w SoM bedzie troche inny system robienia rozpisek. bedzie mozna do nich wlozyc tez monstery z innych AB.
to o orłach było żartem (patrz emotki!) - w porównaniu do innych obrazków innych ras mamy orły "potwory"... inni potwory pokroju smoków, mantikor, kuroliszków...

a fragment ze smokiem... ot po prostu sobie nie wyobrażam krasi pomiędzy smokiem na polu bitwy po jednej stronie...
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

ot po prostu sobie nie wyobrażam krasi pomiędzy smokiem (...)...
Smh - a ja tam lubię stek ze smoka ;)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Gobo pisze:
ot po prostu sobie nie wyobrażam krasi pomiędzy smokiem (...)...
Smh - a ja tam lubię stek ze smoka ;)
ale w ich założeniu ten stek ma zabijać dla nas... bez sensu ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Joncek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Joncek »

Smok OK po odpowiednim skonwertowaniu dodaniu kamieni na kark i ogon doczepieniu organek pod skrzydłami z inżynierem na grzbiecie :mrgreen:
zawsze chciałem wystawić smoka w krasnoludach .

A czemu tylko smok jest lamasu, byczek reszty bym nie kupił według mnie słabe modele.

Awatar użytkownika
Casp
Mudżahedin
Posty: 308

Post autor: Casp »

Witajcie,
Nie zaglądałem na forum z pół roku, więc nie śledzę wątków na bieżąco, stąd pytanie - czy są widoki na nowego booka krasnoludzkiego w ciągu najbliższego roku?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Marne szanse. Wcześniej będą: OK, WE, BRE. Co w polączeniu z faktem że WFB jest wydawane naprzemiennie z 40K i że GW wydaje co ok. 1,5 miesiąca to Dwarfy raczej nie mają co liczyć na booka wcześniej niż za 10 miesięcy (i wcale nie jest powiedziane że będziemy zaraz za WE/bretą).
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

ja słyszałem z dobrych źródeł że w okolicach stycznia/lutego mamy się spodziewać nowego podręcznika. i że prace nad nim trwają.

prawdę mówiąc bardzo się cieszę na Storm of Magic- będzie można wrzucac potwory, czyli np parametry great taurusa a wystawiam model krasnoludzkiego spychacza albo innego pojazdu :-))))

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Grazbird pisze:ja słyszałem z dobrych źródeł że w okolicach stycznia/lutego mamy się spodziewać nowego podręcznika. i że prace nad nim trwają.

prawdę mówiąc bardzo się cieszę na Storm of Magic- będzie można wrzucac potwory, czyli np parametry great taurusa a wystawiam model krasnoludzkiego spychacza albo innego pojazdu :-))))

Graz
, mnie martwi, że Runy potraktowali jak "magię"... jeśli wpadną na ten sam pomysł w podręczniku, może być "mniej" ciekawie już...
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

orzełki w armi dwarfów były by zajebiaszczą rzeczą. 2-3 bym praktycznie zawsze wystawiał.
Obrazek

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Ja to chce chimerę lub kuroliszka:D
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

powiem tak... o kur*a, w Storm of Magic mamy wskrzeszanie!!! http://planszoweczka.pl/p/150/7684/warh ... tewne.html

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 5 lip 2011, o 16:57 przez Smh, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Jeszcze żeby dodali to do booka jako efekt bicia runy na kowadle to wtedy nikt by nie pomyślał grania bez kowadełka ;]
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

może być ciekawie:p
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

Jeszcze niech dorzucą nam jakieś orły latające lub golemy i w ogóle było by ciekawie ;]
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

z tego co czytałem to nawet chimerę bedziemy mogli brać:

The great thing about the Chimera is the huge number of upgrades that are available to it, including the Fiend Tail (which will happily chew your hand, if not your whole arm, off), Flaming Breath (to cook its target before it eats it) and Iron Hard Skin (to stop those lucky sword strikes in combat). As a bound monster for Storm of Magic the Chimera can be used by anybody. Yes, that's right, every army from Beastmen to Wood Elves can use this beast. And, if nothing else, it's a great excuse to paint something very different to your normal collection of miniatures.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

zgadza się, możemy wziąć dowolnego potwora ;)

szkoda, że nasze runy są traktowane jako faza magii i rzucane z PD, jednak sam rzut wygląda ciekawie... rzucamy k6 i na 4+ się udaje... a 1-3 nie dzieje się nic! :D

więc nic do stracenia ;)

edit:

trochę zamieszałem z rzucaniem, jest tak:

- runesmith (i lord także), stojąc na tych magicznych budynkach, może rzucić którąś z run, ale jeden smith tylko jedną wybraną!
- wybiera się do max 6 k6 by rzucić runę, 1-3 ignore, 4-5 wychodzi, ale możliwe dispelowanie, 6 - nie do dispelowania, ale działa miscast z Storma of magic (jest inny niż w booku)
- dispel: przeciwnik wybiera _dowolną_ liczbę k6 ze swojej puli dd i rzuca, każde 4+ oznacza zdispelowanie którejś z naszych kostek, na których runa się udała (6 nie da się zdispelować!)

ciekawostka:
- 1 smith, może wskazać jedną jednostkę w jednej turze magii tylko raz...
- może być wielu smithów rzucających tą sama runę w turze i _mogą_wskazać_ten_sam_oddział_co_poprzednicy_!
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Kuroliszek fajną zabaweczka ma byc:) będzie snajperką zmieniającą w kamień
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

- może być wielu smithów rzucających tą sama runę w turze i _mogą_wskazać_ten_sam_oddział_co_poprzednicy_!
sweet :D
dzieki temu bedzie mozna bic z 10 szeregow :D

i calkiem fajnie jest rozwiazana magia: poza misscastami. jedna 6 jest duzo latwiej wyrzucic niz 2x6 :/ a to bedzie oznaczalo, ze nasi runiarze beda czesciej wybuchac.
wydaje mi sie, ze opcja bedzie tez runa szczescia do przerzutow miscastow :P
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

ODPOWIEDZ