League Of Legends

Moderator: Zaklinacz Kostek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Re: League Of Legends

Post autor: Vallarr »

Ze stunem to byl jeden z najlepszych junglerow, choc wymagal kombinowania przy blue. Teraz to lipa po nerfach.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No właśnie mam zamiar zacząć ją ogarniać na classic :) z red buffem ma sporego slowa, a z pomocą sojuszników imo spokojnie może zgankować każdego :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Oracle > Eve :wink:

Co do Teemo, to mi się fajnie nim grało na buildzie:

Phil Stone > Buty Magicznej Pen. > Malady > Mejais > Void Staff > Rabadon coś w tym stylu + Rod of Ages gdzieś w środku.

Grzybki i trucizna zawsze dadzą ci asystę dlatego Mejais to przedmiot stworzony dla Teemo moim zdaniem ;P
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Oracle > Eve tylko jak jestes idiotą :D Zagrałem około 50 gier eve i powiem Ci, że problem jest dopiero jak co najmniej 3 kolesi ma oracla. Jak support go weźmie to aż mi się śmiać chce, bo go po prostu zabijam albo unikam :D Gorzej, jak weźmie go tank, wtedy trzeba kombinować. Ale i tak zwykle da się jakoś po krzakach pochować i wylecieć w odpowiedniej chwili :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

Andrzej pisze:Oracle > Eve tylko jak jestes idiotą :D Zagrałem około 50 gier eve i powiem Ci, że problem jest dopiero jak co najmniej 3 kolesi ma oracla. Jak support go weźmie to aż mi się śmiać chce, bo go po prostu zabijam albo unikam :D Gorzej, jak weźmie go tank, wtedy trzeba kombinować. Ale i tak zwykle da się jakoś po krzakach pochować i wylecieć w odpowiedniej chwili :)
w end game na group gankach jesli przeciwna druzyna ma oracle to nawet nie podejdziesz. bajki opowiadasz:> chyba ze mowisz o akcjach ze góra ma oracla a Ty gankujesz doł albo srodek:>

pozdro
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Late game to inna sprawa. Ale i tak nie jest źle, po prostu włączasz się później. Czekasz w krzakach, następuje inicjacja, lecą wszystkie ulti, stuny feary itd itp, 2 sec później odpalsza ulti, ghostblade i dawaj nakurwiać branda albo ashe :twisted:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

Andrzej pisze:Late game to inna sprawa. Ale i tak nie jest źle, po prostu włączasz się później. Czekasz w krzakach, następuje inicjacja, lecą wszystkie ulti, stuny feary itd itp, 2 sec później odpalsza ulti, ghostblade i dawaj nakurwiać branda albo ashe :twisted:
i wlasnie tu jest problem. jesli czekasz w krzakach i chcesz dołączyc sie do ganku chwile pozniej, to zanim dojdziesz z krzaka Twoj team jest jednego dd w plecy. sam gralem duzo eve. champ jest fun. jesli nikt nie ma oracla to eve jest cudowna:>

teraz zbieram na akali. jakies macie doswiadczenia?
pozdro
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ja mam doświadczenia. She raped mnie so many time że nienawidzę this bitch :D
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Skaven
Masakrator
Posty: 2987
Lokalizacja: Wrocław/Kraków
Kontakt:

Post autor: Skaven »

Eve obsysa jeżeli grasz z ludźmi na poziomie. Oczywiście ze support bierze oracla i tylko czeka aż ktoś próbuje go zaatakować, bo gdzieś tam blisko czeka już jego personalny dps który zamiata wszystko co podejdzie :wink: Głupi ward na niewidzialnych już potrafi spierdzielić święta. Często jak gram lux to wychodzę na przynętę i tylko czekam na "zasadzkę" , a tymczasem nad moim bezpieczenstwem czeka kata albo noc z gotowym ulti. Gwarantuję że nie ma takiej postaci w grze która jest w stanie ściągnąć lux zanim ona go zatrzyma, a jak już go zatrzyma to game over ;) Oczywiście zakaładamy równy poziom graczy.

Wszystko co napisałem wyzej odnosi się oczywiście do classica bo na dominionie goście ze stealthem są bardzo ok, bo tak na prawdę nie ma sensu kupować oracli itd bo za szybko się tu ginie.

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

btw skaven jaki masz nick na lolu? Mój andrzej2208 można by coś zagrać :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Trubas
Falubaz
Posty: 1293
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Andrzej pisze:btw skaven jaki masz nick na lolu? Mój andrzej2208 można by coś zagrać :)
+1
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

To podajcie może swoje nicki na eu?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

teraz zbieram na akali. jakies macie doswiadczenia?
Z mojego punktu widzenia:

Akali jak każdy champion była kiedyś mega mocna.. teraz została już tylko mocna :) Osobiście uważam że jest bardzo fajnym championem, dającym dużo frajdy z gry, w końcu jest to asasin i typowy killer pojedynczych celów jak Ad carry. Obawiam się jedynie czy nie jest ona trochę za trudna na trudniejsze rozgrywki, a nie typowy feed. :P

Oczywiście kiedy widzimy w naszym teamie leblanc, evelynn, shaco albo szczura to możemy od razu wyjść o ile akali nie ma tak przejebane jak eve/twitch przy oraclu, to na pewno nie chcemy grać z przeciwnikiem który na pewno go będzie używał.

Summoner Spells: Flash + Ignite. Exhaust jest do rozważenia, ale wolimy Hextech Gunblade. Ghost właściwie przy dobrym ograniu nie jest wymagany.

Oczywiście masteries na max penetrację + ignite, inne według woli, można nawet zrobić z dwójki +3% do ap ale jeśli wolisz buffy, i to osobiście polecam, to zrobić utilities. Akali z redem robi dobrą miazgę.

Runy - ap/magic pen.

Maksujesz Q do last hitowania. Shroud (W) już na 2 poziomie do bezpiecznych harasów. E do rozbijania większych fal creepów i jako dodatkowy skill z przełożeniem na AD/AP. Pamiętaj że po rzuceniu Q warto zaatakować przeciwnika w celu odnowienia sobie energii.

Ulti - chyba najmocniejsza rzecz. Czekamy na zestackowanie się go w całości - pamiętając że na killach się odnawia i możemy męczyć przeciwników. Niestety nie możemy użyć go na sojuszników.

Aby zmaksymalizować obrażenie zadawane przeciwnikowi zaczynamy Walkę od Q. Oczywiście zależy w jaki sposób uda nam się do przeciwnika doskoczyć.

Przedmioty - tutaj polecam Leaguecraft.com i własne doświadczenia. Niektórzy zaczynają od książki i potków, inni od Dorana.

Polecam Guinsoo, Mejais, Buty magicznej pen, Hextech Gunblade (zastępuje exhausta), Phage, Sheen - na Trinity Force. Rabadon. Inne przedmioty też wchodzą w grę, np. Rylais, ale wiadomo że coś kosztem czegoś i nie wszystko naraz. Na początek warto zrobić Hextech Revolver i buty mag pen. Później w zależności od celów i gry. Wiadomo że trzeba kupować dużo potków, bo spell vamp to nie wszystko. Akali w sumie pożera sporą uwagę supportu i przyjego dobrym ograniu może zdziałać naprawdę wiele.

Warto zauważyć że przy obecnym statusie linii na Classic Game, Akali mogłaby spełniać kilka ról, ale osobiście postawiłbym ją na Ap Mid. Tak czy siak - nie spełnia w 100% archetypu żadnej z linii, dlatego wystawianie jej zmienia w zupełności rozgrywkę i połączenie championów.

Problemem akali - i jej wadą w porównaniu do typowych Ap carry jest przede wszystkim słaba skalowalność magicznego combo. O ile Brand potrafi zjeść kilka celi za jednym razem, podobnie Malzahar, o tyle Akali musi koncentrować się na pojedynczych celach, dlatego gra nią nie przypomina gry typowym Ap carry. Tak czy siak na midzie potrafi ładnie zjeść innego herosa, o ile nie jest to inny Asasin typu Leblanc. Podobnie zresztą jak Leblanc Akali wydaje mi się championem do matowania AP Carry przeciwników jak Brand, Anivia itp., którzy często mają z nimi problemy na midzie. Z jednej strony jest kontra na mid, z drugiej trochę inny styl w late game, bo jak już mówiłem Akali nie ma AoE, a brand ma - to już w sumie kwestia dobrania reszty teamu. Dobra akali poradzi sobie też z jungle fighterem, o ile nie buduje się na mocnego offtanka :P

Jungle Akali to trudne zadanie, ponieważ dopóki nie ma ona 6 lvlu nie ma zmaksymaliowanego użycia Spell Vampa, a i jej bazowe statystyki w ogóle jej do tej pozycji nie faworyzują. Osobiście tego nie widzę, ale kto to wie?

Solo Top to rola dla profesjonalistów, ponieważ akali jest postacią, którą ciężko zabić na pewnym poziomie ogrania. Jednak w porównniu z typowym Stun-Shieldem jak Malphite nie może ona sprostać temu zadaniu tak łatwo jak on i jej rola na linii automatycznie zupełnie się zmienia.

Można myśleć nad akali bot + support/lub coś innego np. Taric - to połączenie daje jej naprawdę bardzo dobre możliwości zabijania typowych supportów i ad carry na linii i nieustannego harassu/zone'ingu linii oraz eliminowania last hitów. Jednak umieszczenie akali na bocie stawia automatycznie ad ranged carry na midzie, albo zupełną rezygnację z Ad ranged carry. IMO team musi mieć Ad Ranged Carry - oczywiście można grać inaczej, ale posiadanie Ad ranged carry jest po prostu najbardziej efektywne i najprostsze - naprawdę bólem jest dla papierowego championa przymus ciągłęgo utrzymywania kontaktu melee gdzie jest się narażonym na niskiego zasięgu skille i spelle, które robią mu dużo szkody.

Tak czy siak prawdopodobnie zazwyczaj będą Cię odsyłać na mida, czasami na solo top, w normal blind pick możliwe że pójdziesz na dół z tariciem, ale raczej przygotowywał bym się na mid.

Wiadomo że musisz się nastawić na ryzykowne akcje w stylu -> flash + R + ignite + wszystko inne co uda ci się wrzucić :P Generalnie musisz mieć oczy dookoła głowy i stale wyszukiwać cele.

Tyłek musi ratować ci dobrze rzucany Shroud. Na pewno żaden Jungle ani ad carry, ani nawet ap mid nie wejdzie ci tam samotnie. Potrzebujesz dobrego TSa z drużyną do ratowania ci skóry, bo akali w sumie nie ma jakiś boskich escape methods poza Shroudem i R. Wiadomo że możesz rzucić Shroud w krzaki i spróbować zrobić w konia przeciwnika tak że rozejdzie sie na wszystkie strony a ty pójdziesz w inną, ale na pewnym poziomie goście cię wyczają :P Na początek to wsytarcza, ale też tylko w pewnych miejscach na mapie.

Wiadomo, że możesz wybiegać na tyły przeciwnika, próbować złapać Ad carry po dobrym inicie własnego teamu, ale nigdy nie możesz się oddalić od bezpiecznego powrotu - typu akcje wchodzenia do wrogiej dżungli bez map-control na pełnym luzie w oddaleniu od supportu.

To tyle ode mnie - w sumie nie gram akali jako main, ale mam z nią pewne doświadczenie, jedyne czego nie jestem pewien to lane selection - być może tutaj ktoś wymyśli coś lepszego.

Tak czy siak sporo różnych inncyh porad - i być może warto zagrać razem - w weekend pewnie będę grał, więc możemy spróbwoać. Na pewno warto zagrać tym hero, a ogranie jej daje sporo frajdy. ;)

Pzdr.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

@diuk
no to kupuje nie ma co:>

pozdro
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Spoko, generalnie jak się zrobi gorąco to dużo walenia w klawisze (czasami zdarzy się, że w ciągu kilku sekund musisz rzucić ultra szybko wszystko co masz: Q+W+E+R+R+1+D+F - oczywiście w innej kolejnosći :P) i klikania, można czasem się nieźle napocić, ale warto :P
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Właśnie zrobiłem wynik 27/1/17 eve na dominionie :mrgreen:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Akali obecnie tylko solo top, od zmian w jungli robi ja duzo za wolno. Akali na midzie to gorsza wersja kassadina, rownie odcieta od farmy, mniej przydatna w TF. Kiedys byla jedyna i wyjatkowa, ale obecnie duzo postaci spelnia role akali jako antycarry rownie dobrze - Lee, Irelia, Talon, Noc, przy czym pierwszy i ostatni jungluja znacznie szybciej i maja CC, w przeciwienstwie do Akali.
Nadal jest viable pickiem, ale juz nie rzeza jak dawniej. Choc ja i tak zawsze budowalem pod hybryde z trinity i IE, wiekszosc wolala full ap. Hybrid Akali zyskiwala w late, AP od midgame traci wygrzew zauwazalnie.
Cos, o czym Diuk nie wspomnial, a jest podstawa w Akali, to double Q - czas trwania debuffu od 2 lvla jest mniejszy niz CD Q, wiec rzucasz kosa, krecisz sie chwile, doskakujesz, AA aktywujesz Q i proc z sheena, poprawiasz nowym Q od razu i AA z procem. W ten sposob z flashem naprawde ladnie mozna kogos nawet na 1 lvlu zjechac :D
Ostatnio katuje wszystkich mozliwych junglerow i odkrylem trundle, trollpicka jak mi sie wydawalo - w buildzie na latarnie, merce, sheena, witsa, warmoga, atme i trinity jest genialnym bruiserem, a zastosowan pillara jest tyle, ze glowa peka ;)

Trubas
Falubaz
Posty: 1293
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Trubas »

Andrzej pisze:Właśnie zrobiłem wynik 27/1/17 eve na dominionie :mrgreen:
Szpaner, wszystkie fragi mi dobijał :wink:
Jeżus pisze:Trubas okazałeś się mieć większą choppę, więc masz swoją nagrodę:

Zawsze chciałem być w Nemezis :(
Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Podpinam się pod Twoją wypowiedź Valarr, dużo prawdziwych słów, kiedyś akali była mocniejsza.

Tak czy siak może jeszcze dużo zdziałać przy ogarniętym matchupie.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jak każdy czempion :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

ODPOWIEDZ