Aerograf

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
CELO23
Plewa
Posty: 6

Re: Aerograf

Post autor: CELO23 »

Ok dzięki za radę :) Przetestuję i napiszę czy pomogło :D

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

Mieszaj poza aerografem. FArba powinna mieć konsystencję nieodtłuszczonego mleka.
Jeśli masz aergraf typu dual-action, to ewentualne problemy będą wynikać tylko z braku opanowania sprzetu, ale jeśli juz zapanujesz nad aerografem, to będzie wymiatał :)
Jeśli masz aerograf z jedną funkcją, to juz musisz kombinowac z ciśnieniem, jeśli masz kompresor z regulacją, ale konsystencja farby zawsze powinna byc bliska mleku 3.2%.

CELO23
Plewa
Posty: 6

Post autor: CELO23 »

Wyczyściłem dyszę bo była tak zatkana, że nawet iglica przez nią nie przechodziła i próbuję coś namalować jednak farba leci dopiero wtedy gdy jest bardzo rozwodniona ale wtedy pryska. Jeżeli mam kompresor bez regulacji ciśnienia to da się jakoś je zwiększyć ?

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

Pryska cały czas, czy tylko w pierwszej chwili?

Farba musi byc bardzo rozwodniona, jesli nie jestes pewny, czy powinna byc jeszcze bardziej rozwodniona, to znaczy ze powinna :)

CELO23
Plewa
Posty: 6

Post autor: CELO23 »

Na samym początku farba mocno wylatuje i tworzy rozprysniętą (nie wiem czy dobrze napisałem :P) plamę a później słabo maluje ale nadal się farba rozpryskuje.

Po wyczyszceniu dyszy i mocnym rozcieńczeniu farby aerograf zaczął dobrze malować i wszystko było git do czasu kiedy chciałem zmienić kolor. Po nałożeniu następnego koloru aerograf malował ale już nie tak grubą linią jak po wyczyszczeniu dyszy. Macie jakiś sposób na szybkie i skutecne czyszczenie aerografu, żeby móc zmienić kolor ? Bo ja za każdym razem próbowałem wyczyścić i nałożyć farbę to zawsze malował cienką linnią albo wogule nie malował :P

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

Najskuteczniejsza i najszybszą metodę czyszczenia opisałem kilka postów wczesniej.

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Slaine Mac Roth pisze:Mieszaj poza aerografem.
Możesz mieszac bezpośrednio w aerografie. To jest tylko kwestia nawyków i przyzwyczajenia.
Obrazek

Slaine Mac Roth
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109

Post autor: Slaine Mac Roth »

@ Arbal:

Najwyraźniej kolega ma problem z konsystencją farby, dlatego lepiej zeby mieszał poza aerografem, niczego to nie pogorszy, a ma szanse poprawić.

Przy okazji chciałem podziękowac raz jeszcze za zaproszenie na spotkanie, było bardzo miło!
Swietna inicjatywa, świetni ludzie.
No i fajnie było zobaczyć Twoje modela na żywo :)

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Dla bezpieczeństwa lepiej najpierw lać Thinner a potem do niego dodac farby. Szkoda mieszac poza aero bo mamy straty farby niepotrzebne.

Fajnie, że wpadłeś do Nas i zapraszam następnym razem :)
Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w tych miejscach:
Facebook: https://www.facebook.com/media/set/?set ... 250&type=1
Blog: http://www.coloureddust.com.pl/2013/04/ ... y-cz2.html
Obrazek

CELO23
Plewa
Posty: 6

Post autor: CELO23 »

Dzięki za odpowiedzi jutro albo pojutrze pojadę i kupię zmywacz do farb akrylowych i spróbuję coś pomalować aerografem :D

Sasza
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Sasza »

Hejka,
Nazbierało mi się trochę pojazdów i modeli (marynaty) do Wh40k, które po doświadczeniach z malowania pędzlami, chciałbym dla odmiany pomalować z użyciem aerografu. Przy okazji naczytałem się masy artykułów, recenzji, poradników itp - a, że moje wybory zawsze padają produkty trochę lepsze niż z niższej półki ale nie uderzające mocno po kieszeni, skłaniam się w stronę:

aerografu: HARDER & STEENBECK - ULTRA , jeśli ktoś używał tego sprzętu a ma uwagi bądź w swoim doświadczeniu zna produkt tańszy a o takich samych "możliwościach" to chętnie przeczytam rade fachowca :)

i tutaj kieruje moje pytanie do was :), czy możecie polecić jakiś godny kompresor, który dałby rade popracować i pobawić się zapewniając komfort pracy i nie bijąc mocno po portfelu?
Ewentualnie sklep/stronę z której można skorzystać przy zakupie.
Z góry dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Obrazek

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Hey,

Takie szybkie pytanie:
Czy do primera vallejo, do aerografu, trzeba dodatkowo użyć Thinnera, czy może jest on gotowy do bezpośredniego stosowania ?
Obrazek

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

Aro pisze:Hey,

Takie szybkie pytanie:
Czy do primera vallejo, do aerografu, trzeba dodatkowo użyć Thinnera, czy może jest on gotowy do bezpośredniego stosowania ?
Ja tam używam, dla mnie są mimo wszystko za gęste. Po za tym ten nowy thinner zapobiega zapychaniu się dyszy, także same superlatywy.

Awatar użytkownika
Nadel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 126
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Nadel »

Ja np używam bez thinnera i jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
Chittos
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: Chittos »

Witam, zastanawiam się nad kupnem aerografu z kompresorem. Głównie chodzi mi o to aby był cichy. Trochę zielony jestem w tym temacie, znalazłem kilka opcji i tu pytanie którą wybrać:

http://allegro.pl/aerograf-130k-kompres ... 17529.html

czy może lepsze z butlą (chociaż zaznaczam że wolałbym coś lżejszego bo co jakiś czas będę go musiał przewieźć w busie z Lublina do Zakopanego)

http://allegro.pl/aerograf-tg130-z-dysz ... l#delivery

Priorytetem jest dla mnie kompresor który chciałbym żeby podziałał kilka lat, aerograf po nabraniu skila, najprawdopodobniej zamienię na lepszy jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Może ktoś ma inne propozycje.

Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Deus
Falubaz
Posty: 1035
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Deus »

Kompresor to raczej lepszy z butlą, masz wtedy większą "gładkość", bez ciągłych regulacji ciśnienia, ale wtedy też to najlepiej z autowyłącznikiem. Ale ktoś może bardziej dośw. się tu wypowie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Czy farbki GW mają swoje odpowiedniki u Vallejo air colour ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Nie ma chyba takiego przelicznika... Jedynym wyjściem wydaje się szukanie zamiennika z Air na VMC, a potem z VMC na Citadel lub inna kombinacja.

http://www.acrylicosvallejo.com/en_US/downloads <-- tutaj masz plik Equivalencias.

http://www.dakkadakka.com/wiki/en/Paint ... lity_Chart

Była kiedyś super stronka Color Match 1.0, ale umarło to... Nie pamiętam zresztą, czy była tam linia Air.
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
mnp21
Chuck Norris
Posty: 533
Lokalizacja: Kraków

Post autor: mnp21 »

Było już o to pytanie, ale nikt się prawie nie wypowiedział... co z kompresorem z najniższej półki mianowicie...

http://allegro.pl/aerograf-130-kompreso ... 85116.html

Jakie problemy mogą wystąpić z tak tanim kompresorem?

Nigdy wcześniej nie malowałem aerografem, chcę zacząć. Czy polecilibyście mi powyższy zestawik?
Kiedyś grejtsłordy to były grejtsłordy, a nie jakieś "miecz + tarcza"...

ODPOWIEDZ