Nasze Rozpiski

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

W BG rzecz jasna z bannerem co daje ASF.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Ja uważam, że Lord na Smoku jest za drogi co do swoich możliwości. :P

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Pitagoras pisze:Mam jutro bardzo ważną walke z HE (wiec szczególnie prosze o pomoc :wink: ) i nie wiem jak sklecic dwie sorki, gdzie je wsadzic i grac. Nie znam sie tez zbytnio na HE, wiec moze je mocno ściąć?
wsadź je do jakiś oddziałów piechoty z championami. A sklecić je możesz tak


1) Sorc II lev darkstar cloak, dispel scroll

2) a) Sorc II lev - tome of furion, lifetaker
b) Sorc II lev - tome of furion, SoG (+1 kostka dispela)
c) Sorc II lev - tome of furion, dispel scroll


Złożenie powinno dać radę. Jak się boisz magii to dajesz b albo c - masz wtedy 5 dd i scrolla albo 4 dd i 2xscroll. A jeśli się nie boisz bierzesz lifetakera.

Poza tym masz 5 czarów i 7 kostek + ew. kostki z power of darkness.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

wygląda fajnie, ale dokładnie do jakiego oddziału włożyć sorki? raz grałem że jedna z domeną fire było w kuszolach, a druga dark magic i w DR
Obrazek

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

wiesz pokażesz rospę to może ci powiemy, zresztą czarki powinny byc tam gdzie są potrzebne.

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

na razie mam coś takiego:
10 kusz
5 DR
2 bolce
8 shades
2 sorki
malus
i planowałem jeszcze jednych shadów i kusze. dodam tylko, że to bedzie parówka. ja gram z O&G przeciwko HE i lizardom
Obrazek

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

wywal malusa i daj zwykłego mastera albo najlepiej bsb z pendantem i słomką lub enchanted shield albo assasina z kilingblowem albo manebane rune of khaine i koniecznie lataniem ! Obetnij shadów do 5-6 z dodatkową bronią.

Czarka jedna może siedzieć w kusznikach albo DRach, druga w czymś mocniejszym. Na pewno nie wsadzaj obu do takich mało licznych unitów.

Daj coś do zwary. Masz jeszcze 2 sloty special. Co uważasz za stosowne. rydwan byłby dobry bo impakty wchodzą przed ASFem, ale trzeba uważać na koksy i biegacza. Kawaleria coksów też dałaby rade.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

do zwary... spearmenów?
Obrazek

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Stix pisze:Do katów nie wejdzie bo nie jest Khainitą. Chyba że to miała być taka podpucha to sorry :wink:
Fakt ciągle zapominam, że to już 7 ed, ech przez brak podręcznika mentalnie tkwie jeszcze w 6 :roll:, ale to sie po jutrze zmieni :twisted: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Ja bym polecał cold one knights ze sztandarem ASF przeciwko HE. Szczególnie jak będziecie grali na tajne rozpiski, to przeciwnikowi kopara opadnie jak przejedziesz się po takich white lionach. Gracze HE tak polegają na swoim ASF (nie ma się co dziwić zresztą) że takie niespodzianki są bezcenne. Ostatnio tak właśnie moich 5 COK rozmontowało 14 WL z battle bannerem. Grałem rozpiską w miarę podobną do tego co proponowałeś tylko że na 3 czarkach i wygrałem 20:0 więc się sprawdza.

Poza tym chariot to dobra opcja bo wyprzedza ASF, tylko mi się już nie zmieścił do rozpiski, ale jutro wypróbuję w rewanżu.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

hypnotic pisze:Ja bym polecał cold one knights ze sztandarem ASF przeciwko HE. Szczególnie jak będziecie grali na tajne rozpiski, to przeciwnikowi kopara opadnie jak przejedziesz się po takich white lionach.
Tak, ale to jest rozwiązanie dobre tylko na HE, natomiast na inne armie to COK jepiej sprawdza sie z AP.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Ja bym włożył hydrę, na mięciutkie buły jakimi są HE łeska hydry to jest masakra. IMO obowiązkowa pozycja, niema nic piękniejszego jak widok spalonych SM albo WL :P A regenka hydry działa cuda.


Ja bym widział coś takiego... z moich własnych obserwacji
czarodziejka - lifetaker +tome of furion / familliar+srcoll +dark steed aby szybko być w lesie.
czarodziejka - 2 sroclle
i czarodziejka( null stone i seal of ghrond)/mastert BSB(pedant, Som, i kopia) /kocioł

na He...
2x10 kuszników
2x5 harpii

2x rydwan
lub cok
BG

hydra

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

nie stety juz za późno na zmiane rozpy, bo jade za 20 minut, ale wyszło mi coś takiego:
sorka darkstar cloak, dispel scroll
sorka tome of furion, seal of ghrond
5 DR
6 shades
BSB w rydwanie słomka i pendant of kaleth
10 kusz
2 bolce
20 spearmanów
assasin z lataniem runą i KB
generealnie ja mam stanowić część defensywnął i wystrzelać jak najwiecej HE, żeby mojemy koledze (O&G) było łatwoej z nimi walczyć. on ma dwóch szamanów, klope i glebe, a reszta w oddziały do walki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

BSB w rydwanie słomka i pendant of kaleth
ja stara jestem i nie qmam... co to słomka? :shock:
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Szczerze mówiąc ja też, ale skłaniałbym się w stronę lancy/włóczni :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Prawdopodobnie Sword of might, w żargonie "młotka", Yo :D

jeżeli ty masz strzelać do na cholerę bsb ? i gdzie jest lifetaker ?

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

rydwan to pewnie taka tam niewielka kontra :P

a rzeczona "słomka" to rzeczywiście Sword of Might, przez niektórych błędnie czytany "słord of majt" :roll:

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

ach ten polish englisz :D najlepsze jest imune tu psycholodży tak mowimy na śląsku :D

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

bo tak mówią niewtajemniczeni w tajniki angielskiego, ja bym powiedział coś w stylu "immiun tu sajkolidżi" :roll:

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

jak rozumiem w mówieniu "słord of might" źle wymawiane jest słord, bo powinno być imo "so:d"

ODPOWIEDZ