Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Re: Pytania wszelakie ... ;)

Post autor: Infernal Puppet »

KB olewa regenkę a PoK-a ma zwykle bsb.
No nie wiem, zwyklę jak widuję pendanta to właśnie na smoko-lordzie. "wystarczy" tylko zabić takiemu smoka, pieszy dredlrd powinien się posypać od terroru :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Jestem w szoku dziś GW wysłało mi nowego Hellcannona :shock: :shock: :shock:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Z jakiej okazji? :lol2:
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Przemcio251 pisze:Jestem w szoku dziś GW wysłało mi nowego Hellcannona :shock: :shock: :shock:
Napisz coś więcej...

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

A więc tak wczoraj zanim jeszcze zauważyłem że coś nie tak jest z lufą napisałem do Customer Service GW, że nie ma instrukcji i bez niej ciężko będzie złożyć model, z samego rana miałem na mailu instruckje złożenia hellcannona :D
Jak spostrzegłem co dzieje się z lufą opisałem w mailu co jest nie tak... na co dostałem prośbę o numer zamówienia złożony przez mojego znajomego w UK... albo jego i moje dane... po wysłaniu po południu numeru zamówienia dostałem maila z prośbą o mój adres... i 15 minut później maila z numerem zamówienia i informacją, że "replacement" został wysłany.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Choooolera, to ja się z 2 godziny namęczyłem nad swoim Hellcannonem, a tu taka historia :D
Daj Boże, że z drugim obejdzie się bez problemów.
BTW. mógłbyś mi wyslać na maila instrukcję? Bo przy swojej helence też nie miałem :wink:
Mail: rootwater@tlen.pl
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Spoko jak tylko ją zlokalizuje to wysyłam

Edit: poszła

Mam pytanko jak uzyskać kolor taki jak mają Chaos trolle na stornie GW:)
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Przemcio251 pisze:A więc tak wczoraj zanim jeszcze zauważyłem że coś nie tak jest z lufą napisałem do Customer Service GW, że nie ma instrukcji i bez niej ciężko będzie złożyć model, z samego rana miałem na mailu instruckje złożenia hellcannona :D
Jak spostrzegłem co dzieje się z lufą opisałem w mailu co jest nie tak... na co dostałem prośbę o numer zamówienia złożony przez mojego znajomego w UK... albo jego i moje dane... po wysłaniu po południu numeru zamówienia dostałem maila z prośbą o mój adres... i 15 minut później maila z numerem zamówienia i informacją, że "replacement" został wysłany.
Normalnie szok, GW ma ludzkie odruchy. :shock: No to teraz nie powinno być problemu ze złożeniem.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Możliwe, że ma ludzkie odruchy bo zamówienie oraz opłaty zostały dokonane przez obywatela UK....
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Dziki kraj ta Anglia... Wierzą tam ludziom na słowo... Niepojęte... :wink:

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Pogratulować szczęścia :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

A jeśli chodzi o pytanie o Trolle Chaosu zna ktoś odpowiedź??? PS. napisałem im, że jeśli to jest wymagane dostarczę zdjęcia ale powiedzieli, że nie trzeba i że wystarczy nr zamówienia :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Przemcio251 pisze:Mam pytanko jak uzyskać kolor taki jak mają Chaos trolle na stornie GW:)
W 6ed. Armybooku do BoCh jest kilka wskazówek co do malowania tych trolli (kilka zdań dosłownie)
W skrócie:
skóra: chaos black -> shadow gray
brzuszek: Graveyard Earth -> Dwarf Flesh+ kommando Khaki
Pazurki: Bleached bone -> skull white

o czerwieni nic nie piszą, ale jak dla mnie to to jest blood red + chaos black -> blood red
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
rudobrody79
Falubaz
Posty: 1345
Lokalizacja: GIŻYCKO

Post autor: rudobrody79 »

może chciałbyś opchnąć jedno ze swoich hellcannon ? z chęcią wezmę

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Jako że niedługo kończe 4,5k punktów w ograch(śmiesznie tania armia - porównując z gwardią imperialną na piechotę) wybrałem się do sklepu. Po wizycie w lokalnym sklepie wpadł mi w łapki rydwan(genialny model-nie mogę sie doczekac powrotu z pracy żeby go poskładać) i armybook - i tak narodziła się decyzja o wyborze drugiej armii battlowej. Jako gracz ogrowy nie mam pacia na pałergejming wiec myślę że z armii zadowolony będę.
Nie wymyśliłem jeszcze koncepcji armii ale zastanawiam się nad armią mono na 90% będą to wyznawcy Slanesha (w 40k mam już CSM pana zmian a pozostałych bóstw nie darzę zbyt wielką sympatią)
Dobra teraz przechodzimy do pytań:
Na wstępie plan zakupów(do 1500-2000 punktów - czyli szybcy i wsciekli)

Batalion a do tego
Hero:
Exalted champion + rydwan
Champ na na siusiakowym wężu
Mag na koniku
Core:
2 boxy psów
4 boxy marud konnych
Special
box rycerzyków
rydwan
Rare:
Spawny

Dalsze zakupy
2 boxy marud pieszych
2 boxy wojów chałasu
helenka
choseni/forsakeni
moze jakichś magów

Czy taki plan zakupów wydaje się sensowny - czy da się na kawalerii samej coś ugrać - jako ogr nie oczekuje masakr ale milo by było gdyby armia była w miarę mocna i grywalna. Z tego co czytałem w dziale rozpiski dominują pomysły full magia i coś do kontry więc pytam czy czysty offens jest aż tak upiornie nieskuteczny.

Kolejne pytanie maruderom konnym lepiej dać toporki do rzucania czy może oszczepy (jakaś namiastka strzelania by się przydała)?

Pytanie w sprawie forsakenów(genialny fluff jednostki) - modelu swojego nie mają ale dobrym pomysłem wydaje się dać puszki chałasu z łapkami od possesed CSM(mam 10 sklejonych i 10 we wpraskach więc z bitsami probliema niet) - czy macie jakieś inne pomysły?

Za porady z góry dziękuję. Wracam do pracy bo przerwa kawowa zrobiła się ciut zbyt długa:P
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

spawny odpuść, w następnej edycji, która jak pewnie wiesz jest tuż tuż, heleny będą najlepszym wyborem, ponieważ będziesz kładł wzorniki tam gdzie chcesz. Z rycerzami też poczekaj, do nowej edycji.
Najlepiej to w ogóle poczekaj z zakupami do nowej edycji >.<
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Delight
Chuck Norris
Posty: 374

Post autor: Delight »

Brzuchacz pisze: Batalion a do tego
Hero:
Exalted champion + rydwan (rydwany w chaosie pod bohaterami mi sie nie sprawdzają)
Champ na na siusiakowym wężu (cyckowężu! on ma cycki a nie.....)
2x Mag na koniku
Core:
2 boxy psów
2 boxy marud konnych (ja mam 3, a i tak zawsze tylko 2 wystawiam)
Special
box rycerzyków
rydwan (?? Jak wyżej...)
Rare:
???????

Dalsze zakupy
2 boxy marud pieszych]]]]] \____>Kolejny batalion?:)
2 boxy wojów chałasu]]]]]] /
helenka
moze jakichś magów


------EDIT:
Podliczyłem twoje wstępne zakupy na punkty:
Z markiem slaanesha unity BEZ: sztandarów, Command Groupów, Hero (nie lord) bez magicznych itemków- wychodzi jakieś 2000 punktów. +/- .

Awatar użytkownika
Brzuchacz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 112

Post autor: Brzuchacz »

Jeden rydwan już mam (wczoraj kupiłem - zobaczyłem pudełko i nie mogłem się powstrzymać)- każdemu się to zdarza :P
no i ta cudowna plotka o ósmej edycji i rydwanach nie spadających od siły 7 brzmi całkiem ciekawie:)
co do wstrzymania się z zakupem armii do nowej edycji - może być to niezły pomysł niech sobie kasa na koncie pozarabia trochę:) a ja w tym czasie skończę malować ogry, dokończę rough ridersów na cold one'ach(greenstuff nigdy nie był moim przyjacielem) i thousand sonsów pomaluję(zabieram się do nich już jakieś dwa lata 20 modeli tak ładnych aż boje się je spieprzyć)
Wisnia pisze:Mamy w Chodzieży jednego Tyranida, więc widziałem na żywo :)
Na Imperatora tyranidzi w Polsce - boltery w dłoń panowie

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Poczekaj do lipca z tymi zakupami... Może uda się władować nieco piechoty... Wtedy przy zakupie dwóch batalionów będziesz miał: 2xklocki maruderów pieszych, klocek warriorów co już zapełnia cory, 4xpsy i 2x puchy czyli to co prawdopodobnie będzie grało w 8ed... Dokupisz sobie do tego dwa boxy fastów, 2xrydwan,bohaterów i helenki i można grać... Bsb na cyckowężu to najśliczniejsza figurka, na lorda ta z toporem na demonicznym mouncie, magowie diabli wiedzą czy w ogóle będzie się opłacało grać na magii... Trza czekać...

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Nie wiadomo co się sprawdzi w następnej edycji, ale jeżeli zniknie autodestrukcja rydwanu po trafieniu z S7 to może być bardzo dobrym pomysłem - ja rydwan wystawiam pod czarodzieja Nurgla - sprawdza się nie najgorzej :)

Jak kupisz spawny, a koniecznie chcesz mieć Forsakenów, to znajdziesz w blisterze odpowiednie mutacje - głowy, ramiona - ja używam staroedycyjnych Wojowników z właśnie takimi poprawkami.

Jak chcesz kupić maga to polecam dyskowca Tzeentcha - możesz go zawsze wystawić także jako Bł. Bohatera a latacz zawsze się przyda (a najlepiej 2) ;P

ODPOWIEDZ