kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Kadaj_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Kadaj_ »

Mam pytanie, a konkretnie: czy mój model jeżeli ma Great Weapon'a i tarcze to może w walce zadecydować, że używa tarczy? Jeżeli tak to nie mógłby używać Great Weapon'a tylko swojego Hand Weapon'a, a w RB jest taki zapis:
p 89 pisze:If a model carries a special CC weapon, he must fight with it in CC phase
Wydaje mi się że nie mogę tak zrobić, ale może...

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

musisz używać great weapona
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Czy są jakieś Międzynarodowe Uściślenia dla ETC ?

Nie chodzi mi o FaQi GW ani o ETC 2011 AR FINAL tylko o coś na miarę Ustaleń Sędziowskich, jak to właściwie działa, bo na tej stronie (warhammer.org.uk) jest jakiś mega bałagan i niczego się nie można doczytać.

O ile coś takiego w ogóle występuje.
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

diuk pisze:Czy są jakieś Międzynarodowe Uściślenia dla ETC ?

Nie chodzi mi o FaQi GW ani o ETC 2011 AR FINAL tylko o coś na miarę Ustaleń Sędziowskich, jak to właściwie działa, bo na tej stronie (warhammer.org.uk) jest jakiś mega bałagan i niczego się nie można doczytać.

O ile coś takiego w ogóle występuje.
http://warhammer.org.uk/phpBB/viewtopic ... 18&t=86122

Generalnie kiepski produkt - mnóstwo odpowiedzi jest oczywiste a niektóre są mocno zjebane. Po ETC pewnie poprawią, bo teraz to już od pół roku jest za późno na jakiekolwiek poprawki.

W Polsce ma to moc prawną niską do żadnej.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Nawet tam nie patrzcie, głupota jakich mało. Niewiele pytań mogłem uratować :) Powinno to interesować tylko i wyłącznie chłopaków co jadą na ETC, też muszą zmienić styl gry i być przygotowanym na to, że dostaną szarżę od blokowanej jednostki, albo, że nie mogą zrobić reforma w walce z maszyną. Na szczęście nie tylko oni.

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

W zasadzie specjalnej Regeneracja, za każde otrzymane trafienie rzucamy osobno kostką, czy rzucamy jedną kostką za wszystkie trafienia?
Z góry dzięki za odpowiedź! :)
Impossible is nothing.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

każde osobno, 10 ran wbitych 10 rzutów na regenerację
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

mam pytanie.

nie mogę znaleźć w podręcnziku wyraźnego zapisu o tym że mierzymy zasięg szarży bez uwzględniania cali potrzebnych na wheela.

gdzie to jest?


p.s. bo dobrze mi się wydaje że w 8ed mierzymy początkową odległość pomiędzy szarżjącym i szarżowanym i żadne manewry na tą odległość nie mają wpływu (poza wymaganiem tylko jednego max 90 stopniowego wheela) ?

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

1. RB Declare charge p. 16 ostatni akapit w 1 kolumnie - mierzysz przed reakcją na szarże by się dowiedzieć czy możesz deklarować szarżę, nie możesz deklarować niemożliwych szarż RB Can I charge? p. 16.
2. RB Calculating charge range p. 19 2 akapit po wytłuszczonym. - mierzysz dystans jaki wynosi między jednostkami po reakcji na szarżę (między jednostką szarżującą a tą które dała flee dystans będą większy niż przy deklaracji szarży), rzucasz jeśli wynik jest większy lub równy zmierzonemu dystansowi do szarża jest udana.
3. RB Move charges p. 20 1 akapit po wytłuszczonym - jeśli szarża jest jest udana to nie interesuje cię już czy szarżująca jednostka przejdzie więcej niż dystans określony w Calculating charge range.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

dzięki

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

Czy saurusy zasłaniają slana? W swojej turze magii widzi nad nimi normalnie, czy to tylko w srodku oddzialu templi jest ta zasada?

Dobrze mysle ze slan w 3" od saurusów ma look out'a na 4+?

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Każdy heros w odległości 3" od minimum 5 modelowego oddziału ma LoS na 4+. Jeśli jest w oddziale to na 1+.
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

ale rodzaj jednostki sie liczy też, tak?
np. heros na koniu ma look out'a na 4+ od piechoty w 3" ?

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Rodzaj jednostki się liczny, więc konny bohater w piechocie nie ma look out'a.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
lukin56
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: lukin56 »

Czy w mojej armii mogę wziąć 3 War Bannery?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
nieregulaminowy podpis usunięty- administracja

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Nie, każdy przedmiot magiczny może być wzięty tylko raz na armię.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5678

Post autor: Afro »

Nie, tylko jeden. No chyba, że sam sobie wymyśliłeś armię :)
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

Czy jak wsadzam herosa do rydwanu i daję mu kombinację przedmiotów powiedzmy sejv 1+ z rerollem to jak wygląda sejwowanie takiego cud...
czy czariot dostaje tego sejva, czy zostaje mu normalny sejv czarita i robienie takiej kombinacji jest bez sensu...

Awatar użytkownika
Rothand
Chuck Norris
Posty: 640
Lokalizacja: Poznań, Plewiska
Kontakt:

Post autor: Rothand »

buniek pisze:Czy jak wsadzam herosa do rydwanu i daję mu kombinację przedmiotów powiedzmy sejv 1+ z rerollem to jak wygląda sejwowanie takiego cud...
czy czariot dostaje tego sejva, czy zostaje mu normalny sejv czarita i robienie takiej kombinacji jest bez sensu...
Tylko charakter - jesli przeciwnik zdecyduje sie bic w rydwan (a zrobi to chyba kazdy) to nic Ci to nie da

Awatar użytkownika
Mysza_on
Mudżahedin
Posty: 336
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mysza_on »

Mam mały problem i proszę o pomoc . Powiedzmy , że mój bohater walczy z bohaterem przeciwnika który jest na dysku to czy mogę tylko dysk atakować ?? Czy jest to zasada jak by był na zwykłym koniu ??

Zablokowany