kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Waldi »

Mysza_on pisze:Mam mały problem i proszę o pomoc . Powiedzmy , że mój bohater walczy z bohaterem przeciwnika który jest na dysku to czy mogę tylko dysk atakować ?? Czy jest to zasada jak by był na zwykłym koniu ??
Możesz atakować tylko bohatera, dysk traktuje się jak konia.

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Czy skinki od Lizardmenów mogą strzelać po marszu ze swoich plujek? Podobne pytanie o salamandry - czy mogą zionąć po marszu? O razordona nie pytam, bo z księgi wiem, że on akurat nie może.

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Mogą ponieważ są skirmisherami.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3703
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Pytanie chyba było lecz zadaje raz jeszcze gdyż w odmętach stron nie znalazłem.

Sytuacja kiedy rydwan gobliński, który stoi w odległości 16" deklaruje szarżę na moich Glade Guardów (mają łuki 30") - czy jak w reakcji daję Stand&Shoot to rozpatrujemy to strzelanie jakby był na krótkim zasięgu i wtedy mam siłę 4 czy długi zasięg i jeszcze dodatkowo -1 do strzelania za daleki ? (oczywiście mam -1 za S&S).
W RB jest niby wytłumaczone, ale jakiś zagmatwany ten zapis i z kumplem wczoraj mieliśmy taką sytuację.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Strzelasz na daleki.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3703
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

I rozumiem, że gdyby rydwan stał mniej niż 15" ode mnie przed deklaracją szarży to wtedy S&S rozpatruje jako bliski zasięg i ranię z S4 ?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Heptun to całkiem proste - do połowy zasięgu czyli 15" strzelasz z siłą 4, powyżej 15" z siłą 3 i tyle :)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3703
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

Niby całkiem proste, ale lepiej przy szarży to się upewnić. Ja niby grałem, że przy szarży zawsze mam krótki :P niezależnie jak daleko ode mnie jest wróg !

To teraz takie drugie pytanie - jak rydwan bije się z moimi Glade Guardami - z przodu jest 6 sztuk i z tyłu tylko 3. Mam Staedfasta ? Czy muszę mieć w drugim szeregu przynajmniej 5 modeli ???
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Soulferin
Falubaz
Posty: 1431
Lokalizacja: Nicea\Warszawa

Post autor: Soulferin »

Zawsze się sprawdza czy jest krótki zasięg czy długi.
Masz bo w tym wypadku liczysz juz pierwszy szereg w którym masz 6 modeli :)
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"

Awatar użytkownika
Heptun
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3703
Lokalizacja: klub SALAMANDRA - Włocławek

Post autor: Heptun »

No OK - czyli ja go zwałowałem na krótki zasięg, a on mnie na steadfasta :mrgreen:
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek
Vermin Swarm-turnieje - sezon 2024 W:2/D:1/L:5
Dread Elves-turnieje - sezon 2024 W:0/D:0/L:0
Infernal Dwarves-turnieje - sezon 2024 W:3/D:0/L:3

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

uzupełniając: musisz mieć więcej szeregów niż przeciwnik, Ty masz jeden, rydwan ma 0...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Czy jeżeli deklaruję szarżę na wroga i ten ucieka mogę w tej samej turze zadeklarować drugą szarżę na tę jednostkę (już uciekającą)? i czy ona znów deklaruje ucieczkę czy stoi?

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Jeśli jest w zasięgu szarży to możesz. Jednostka uciekająca wybiera zawsze flee, niezależnie czy i ile razy w tej turze już dawała flee.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

daje auto flee:)
Jest to zajebista opcja pozwalająca wyrzucić przeciwnika za stół... ostatnio przed moją szarżą dąło taktyczne flee 30 warriorow de, pobiegli w poprzek stołu i zadeklarowałem następną szarżę na granicy zasięgu i wybiegli za stół, wiec mozesz tak robić i jest to nawet zalecane:)

edit: ubiegnięty zostałem:D

A co się dzieje, jak na uciekającą jednostkę szarżują demonetki z siren standard?
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Dalej flee. Przy siren standard mogą wybrać tylko hold jako reakcję na szarżę , a spanikowani muszą dać flee jako reakcji na szarżę. "Must" jest mocniejszym terminem od "may".
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Zaraz, zaraz. A to nie jest tak, że najpierw wszystkie deklaracje, potem ruchy uciekających, po czym nie można już deklarować szarż?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1212
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: Ukalez »

Szarże deklarowane są po kolei, więc możliwość wypchnięcia istnieje.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także.

Shino: "Rb strona67 jakbys szukal zrodla"
Żaba: "raczej 65 jeśli już"

I love this game... :D

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

No ok, ale i tak ta druga szarża musi zostać zadeklarowana przed ruchem ucieczki? Czyli ten drugi oddział musi ją widzieć przed wykonanime ruchu ucieczki?
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Nie, deklaracja i wykonanie reakcji jest od razu.
"An enemy unit that has had a charge declared against it must hold or perform a charge reaction - shooting at the chargers or retreating from the threat. Once the charge reaction is complete, the charging player can declare a charge with another unit, until he has declared all the charges he wishes to."

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Dokładnie ucieka się od razu, co daje możliwość takich zagrań, bardzo popularne jest choćby szarżowanie na uciekającego przeciwnika na granicy zasięgu, potem redirect i spokojna szarża tam gdzie chcemy:)

No patrzcie Andrzejek znowu sie nam czegoś nauczył:D

Tak BTW to co turniej ktoś mi próbuje wmówić, że tak nie wolno:D
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Zablokowany