Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Re: Dyskusja o balancing patchu

Post autor: Janiszek »

Zaklinacz Kostek pisze: Czyli Twoim zdaniem Thurion jest kiepskim graczem, bo z WoChem nie wytrzymał i został przy Demonach?
Słowa nie napisałem o Thurionie. A to dlaczego zostawił woch - to mi to wisi.
Stwierdzam fakt, mało dobrych graczy wochu gra turniejowo. Moze to lepiej zabrzmi, zeby co kogo nie urazic.
A w ogóle pytaliście się graczy bestii czy chcą takie łączenia jakby nie było booków? A może nie chca się dzielic swoimi jednostkami, a co :twisted:

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Cóż lekko się wtrącę bo coś mi się na myśl nasunęło. To nie to że ktoś jest złym graczem że nie wytrzymał ze słabszą armią a przeszedł na demony. Tylko może to że jest PG po prostu.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Ale raczej chodzi o to, ze zaczął się wyścig szczurów. Każdy chce coś wyrwac dla siebie.
+1

nie podoba mi się taka sytuacja
Obrazek
T

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Murmandamus pisze:Cóż lekko się wtrącę bo coś mi się na myśl nasunęło. To nie to że ktoś jest złym graczem że nie wytrzymał ze słabszą armią a przeszedł na demony. Tylko może to że jest PG po prostu.
o, ale cii, lepiej się nie wychylaj :mrgreen:

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Janiszek pisze:
Zaklinacz Kostek pisze: Czyli Twoim zdaniem Thurion jest kiepskim graczem, bo z WoChem nie wytrzymał i został przy Demonach?
Słowa nie napisałem o Thurionie. A to dlaczego zostawił woch - to mi to wisi.
Stwierdzam fakt, mało dobrych graczy wochu gra turniejowo. Moze to lepiej zabrzmi, zeby co kogo nie urazic.
A w ogóle pytaliście się graczy bestii czy chcą takie łączenia jakby nie było booków? A może nie chca się dzielic swoimi jednostkami, a co :twisted:

No a własnie nie powinno, bo zadajesz pytanie, a olewasz odpowiedź. Zostawił Woch, mimo, że wygrał nim masę turniei w 6 edycji, bo uznał, że ta armia jest warzywna. Mało kto tym gra, bo to nie ma potencjału. Większośc gier sprowadza się do pierdolnięcia IFki na gate`a i rzuceniu 11 lub 12 siły. Albo to albo posysasz. A prawda jest taka, że nikt nie jedzie na turniej posysać ;). Miłość do armii jest fajna, ale po 35 possaniu walcząc z nubem, który gra VC stwierdzasz, że to pierdolisz.

Żeby nie było, jak połączą armie-> świetnie. Nie, to nie, i tak będę grał tą armią ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Janiszek większość rzeczy, które wypisujesz to po prostu bzdury, nie tylko w tym temacie.
Ja jestem za wprowadzeniem tej możliwości łączenia armii, ale czemu by przy okazji NIE UJEDNOLICIĆ BSB???

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

ANtY pisze:Janiszek większość rzeczy, które wypisujesz to po prostu bzdury, nie tylko w tym temacie.
[/size]
No ok spoko, ale co to ma związanego z tematem? :roll: Niby dlaczego piszę bzdury? Bo nie popieram zbostowania twojego wochu i dodania bosta twojemu bsb? Cos czuję, ze własnie o to się rozchodzi.

Awatar użytkownika
ANtY
Kretozord
Posty: 1610
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: ANtY »

Nie gram już wochem więc fail :P

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Co do WoCh - nie liczyłbym na coś takiego w BP. Na tarcze bsb też - to nic nie zmieniająca głupota.

Ale łączony chaos z radością dopuszczę u siebie prawem organizatora. Żeby było ciekawiej.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

Jankiel pisze:Co do WoCh - nie liczyłbym na coś takiego w BP. Na tarcze bsb też - to nic nie zmieniająca głupota.

Ale łączony chaos z radością dopuszczę u siebie prawem organizatora. Żeby było ciekawiej.
dokladnie... fajnie gdyby bylo jakies zbalansowane polaczenie tych armii, ale na pewno nie w BP
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

jak juz mnie wzywaja do tablicy to:
1. oczywiscie ze jestem PG, nie chodze na turnieje zeby wystawiajac klocki warriorow przegrywac z 12 latkami, tylko po to zeby je wygrywac
2. co do WoChu, to jest to slaba armia, nie ze jest strasznie zenujaca bo jeden build nawet zakrawa o przecitnosc, jest to armia absolutnie monotonna, bez polotu i finezji
3. HoCh tez nie byl za mocny, tez osoby grajace turniejowo chaosem dalo sie policzyc na palcach.. ale byla to armia ktora miala potencjal, byla roznorodna, na kazda rzecz miala jakas tam lepsza lub gorsza odpowiedz - teraz na kilka rzeczy (dobrze grany turbo defens: imperium/dwarfy) nie ma rzadnej odpowiedzi

pzdr !

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

SexRocket pisze:
Jankiel pisze:Co do WoCh - nie liczyłbym na coś takiego w BP. Na tarcze bsb też - to nic nie zmieniająca głupota.

Ale łączony chaos z radością dopuszczę u siebie prawem organizatora. Żeby było ciekawiej.
dokladnie... fajnie gdyby bylo jakies zbalansowane polaczenie tych armii, ale na pewno nie w BP

właśnie tak! trafiliście w sedno i idąc tym tropem dalej z tego samego powodu ban mengili / działek w BP jest zły (Chyba że dla sami-wiecie-kogo ; ] )
Obrazek
T

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Stare Hordy były świetna armia która miała wszystko co jej było potrzeba - kozaka na smoku (ward 4+ i armour of damnation to było silne kombo itemów), dobre, szybkie fasty z pierdolnięciem, dobre oddziały uderzeniowe (rycerze, DRO), a przede wszystkim 2 oddziały lataczy (skrimery+furie) i przyzwoite skirmisze (ja grywałem prawie zawsze z dwoma gołymi dyszkami herdy, które swietnie spełniały swoja rolę).

Teraz - lorda nadal da sie zrobic dobrego, fasty, rycerze i DRO lekko na plus, ale bez lataczy/skirmiszy armia jest g***o warta.

I tak jak napisał thurion - lubię grać w te grę, ale remisowanie z kolesiem który robi szkolne błedy ale przypadkiem ma giętą armię jakoś mnie nie kręci...

Dodanie mozliwości łączenia bestii i mortali to moim zdaniem najbardziej zajebisty a zarazem najprostszy sposób na ugrywalnienie jednych i drugich.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Załóżmy przez chwilę że dojdzie do połączenia. Samo w sobie ciekawym pomysłem jest ale wierzysz Szafa że nei powstanie znów uber-jedyny-słuszny schemat tyle że na połączonych kodeksach? Który tylko będzie stosowany olewając inne możliwości z połączenia. Będzie rycerze Rycerze, skirmish ungory ew harpie i dalej rycerze i maruderzy konni+mengile i ew helena
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

Połączenie ksiązek to jakies nieporozumienie:Q Czy naprawde tylko ja tak mysle? High elfy jakos mocniejsze od Warriorow nie są, a nikt o nic nie prosi.
weźcie sie w garść imo :<
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Nie. To świetny pomysł.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

HE sa duzo mocniejsze od WoCh. Ogólnie WoCh to syfna armia. Moim zdaniem opcja łączenia armii jest bardzo kontrowersyjna, ale... co z tego? :D
Tylko proponuję najpierw pograć takimi rozpami, a potem się wypowiadać. Tak jak jako JH robiliśmy turnieje z dodatkowymi slotami dla O&G i się sprawdziło, tak może i Wam sie sprawdzi :) Bez testów nie ma o czym rozmawiać, bo wojownicy forumowi zakrzyczą wojowników chaosu.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

Murmandamus pisze:Załóżmy przez chwilę że dojdzie do połączenia. Samo w sobie ciekawym pomysłem jest ale wierzysz Szafa że nei powstanie znów uber-jedyny-słuszny schemat tyle że na połączonych kodeksach? Który tylko będzie stosowany olewając inne możliwości z połączenia. Będzie rycerze Rycerze, skirmish ungory ew harpie i dalej rycerze i maruderzy konni+mengile i ew helena
Mengile nie - za duzo kosztują jak na tak droga i elitarna armię; poza tym mengile wymagaja armii magicznej a magiczny chaos to hiperlosowe warzywo.

Mając harpie mozna pokusic się co najmniej o 3 różne warianty rozpiski - o klasyczny smoczy ofens, hordę z konnym lordem i lekka wspierającą magią i o monster trucka ze wsparciem bestiowych herosów/speciali/rarów.

Dodatkowo w bestiach pojawia się kilka innych buildów - pseudodefens z helenami i konkretna kontrą (rycerze); podobny jak wyżej monstertruck z rycerzami i fastami; armia magiczna z pewnymi, niepanikującyc maruderami z magami chaosu... jak na mnie pojaiwa sie co najmniej kilka wcale nie przegiętych, ale ciekawych kminów!
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Marek G pisze:
Marek G pisze:Taka mala prosba/pomysl.

Zrobcie na LL niewiążące glosowanie opiniotworcze:
"Czy jestes za zakazem brania mengili i dzial dow w armiach nie DoW w limited?
tak/nie"

(tylko nie calosci dow - bo bedzie zmanipulowane).

Zobaczymy co wyjdzie.
Ponawiam swoja prośbę :).

Tak z ciekawości - po co wam to? Żeby dowiedzieć się, że zdania są podzielone, czy obejrzeć wynik typu 17-16? Do czego to wam potrzebne?
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Aldean
Kretozord
Posty: 1997

Post autor: Aldean »

Kołata pisze:HE sa duzo mocniejsze od WoCh.
30 miejsce ma WoCh
27 mają high elfy.
duzo mocniejsze.
"Our weapons cut through them like blade through air!"

"Double or nothing, aim for his cock"

ODPOWIEDZ