Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: Irek_Dwarf »

Przy tych odgraniczeniach nie boje się Hydr :)

Ograniczenia (mogą ulec minimalnym modyfikacjom):
1.Armie o wartości max 800 pkt (wliczając bohatera)
2.Należy posiadać DOKŁADNIE jedną postać, która musi być generałem armii (więc niedopuszczalni są bsb oraz inni bohaterowie, którzy nie mogą być generałami). Postać nie może być poziomu Lord, a jej maksymalna wartość wynosić może 150 punktów. NIE można wystawiać bohaterów imiennych
3.Armia musi składać się z 2-5 oddziałów (poza bohaterem, nie może być więcej niż 5 oddziałów).
4.Trzeba ulokować przynajmniej 200 punktów w jednostkach typu Core
5.Można mieć jedną jednostkę typu Special LUB typu Rare, przy czym jednostka special nie może być droższa niż 400 punktów, a jednostka rare droższa niż 200 punktów.
6.Należy posiadać minimalnie jeden oddział piechoty o liczebności przynajmniej 10 modeli.
7.Jednostka może składać się z max 25 modeli, chyba że jej modele mają wartość 5 lub mniej punktów - wówczas limit wynosi 30 modeli.
8.Jednostki nie mogą posiadać magicznych sztandarów.
9.Żaden model nie może kosztować więcej niż 150 pkt.
10.Można posiadać maksymalnie jedną machinę wojenną LUB rydwan.
11.Maksymalnie 20 modeli w armii może posiadać broń strzelecką o zasięgu przekraczającym 20" (nie licząc herosa)
12.Kilka uwag odnośnie poszczególnych armii:
a)Bretonia nie posiada swojego bsb.
b)Tomb Kings muszą mieć Liche Priest jako generała i hierofantę jednocześnie, mogą mieć max 3 rydwany w armii
c)w armii Ogre Kingdoms, maksymalna wartość dowolnego pojedynczego modelu nie może przekroczyć 155 punktów; Butcher MOŻE być generałem; Ogry muszą posiadać w armii min jedną jednostkę o ilości ran 10+ (zamiast konieczności posiadania oddziału piechoty w liczbie 10+Wink
d)armia High Elves może wystawić zarówno 1 jednostkę special i 1 rare, lub 2 jednostek typu special i 0 rare, ale nie mogą dublować tych że speciali
e)skaveński weapon team liczy się jako maszyna wojenna
13.Scenariusz: Battleline
14.Stoły: 48x48
15.Czas trwania bitwy: 60 minut lub 8 tur.
16.Punkty zwycięstwa:
- generał wroga - 50pkt
- złapane sztandary - 25pkt
- za jednostki sprowadzone do 25% lub mniej stanu początkowego i/lub uciekające na końcu bitwy otrzymujemy 50% wartości punktowej jednostki
- dodatkowo za zabicie wszystkich modeli przeciwnika +1 duży punkt (jednostki uciekające na końcu bitwy liczą się na potrzeby tego podpunktu jako zabite)

Ograniczenia magii:
Na wiatry magii rzucamy D3+D6 na kości mocy, przeciwnik dostaje kości rozproszenia w ilości równej wyższemu z dwóch wyników. Nie można w jednej fazie użyć więcej niż 9 kości mocy/rozproszenia.
Obrazek

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

armatka zawsze się przyda :mrgreen:
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

tyle że przy ograniczeniu max 1 special/rare to nie mogę brać bo mam hammców
Obrazek

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Na 150 punktów na model hydra ani aboma nie wchodzą, więc armatę bym sobie darował.
Może klopencja? Sam jeszcze nie wiem czy mam czas w niedzielę, jeśli tak, to rozpę wrzucę poźniej.

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Klopa za specjalna też za 150 punktów nie będzie :/
Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

na 150 pkt??? klopa z przerzutem i sila 4 i inzynier wchodzi akurat, a jak sie myle to bez inzyniera...
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

JAK NAJBARDZIEJ wchodzi, jakoś bardziej widzę klope albo cannona niż 5 hamków
ale to kwestia strategi i upodobań gracza
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ale powiem wam że krasie na takie małe pkt ssą na całej linii. Tu jeszcze można wsadzić pożądną klopę na 150 pkt. Byłem w olsztynie na 800 niedawno i można było 120 pkt dać max więc organki tylko wchodziły a klopa z siłą 3 lub 4 bez przerzutu jest cienka. Ostatnie 2 miejsca to były dwarfy. Kompletnie się nie nadają na takie pkt moim zdaniem. minimum 1200
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

Krasie jakoś na małe pkt. wogóle tracą :?
cieżko mi się gra bo magia jest bez zmian u przeciwnika
do tego jakoś nie kleją sie rozpiski kraśków

to tylko moje spostrzeżenia z paru gier
może się bardziej doświadczeni gracze wypowiedzą
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

755 pkt vs imperium, wziąłem organki, 29 warriorów + runesmitha i chyba 15 kuszników z gw (nie pamiętam ilu się zmieściło). Jak wyparował oddział z magiem od ostrzału reszta była milczeniem.
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
puma1944
Chuck Norris
Posty: 412
Lokalizacja: So'ton

Post autor: puma1944 »

No ładnie :mrgreen:
"Poproście ich,żeby się nieco uciszyli.Snorri ma małego kaca,-powiedział Snorri.
Artur pisze:Człowieku to jest temat, o nowym info o krasiach - czy wszyscy musimy wiedzieć z jakich modeli zrobisz bombera ... jak dal mnie możesz nawet w kupę wsadzić parasolkę do drinków
Dwarfs
W:29\D:4\L16
Tomb Kings
W:1\D:0\L:0

galeria moich Krasi: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=33906

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

to jedna armia. ale stań naprzeciw VC z 20 GG z dwurakiem. 30 ghuli, 20 ghuli i wampir z summon ghoulem to gwarantuje ci iz nic totalnie nie zrobisz. na demony podobna sytuacja jak masz 20 bloodków przed sobą.. na takie małe pkt nie mamy żadnego pierdolnięcia ;]
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

nie sprzeczam się, że jest inaczej, moje doświadczenie w grze jako takiej jest nawet nei jak na krotkobrodego tylko bezbrodego i to z zalążkiem wąsika -.-
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

Małe pkt. to zło ostatnio wtopiłem z WE na 800 pkt., tylko że było takie ogr że zakaz maszyn i rarów.
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

fantastyczne ograniczenie.
powinno byc jeszcze jedno o zakazie brania runesmithow, coby magia jeszcze fajniej wchodzila.

rozumiem, ze patrole itd. jednak jedna klopa moze byc taszczona wszedzie a krasnoludzkie strzelanie jest odpowiedzia na brak magii.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

no dokładnie. już chociaż by pozwalali wziąć tą słabszą klopę z siłą 4 i reroll. już jest niebo a ziemia..
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Może zakaz czarowania też obowiązywał, kto wie :?: :mrgreen:

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

no niestety ale magii we jakos specjalnie sie nie obawiałem;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ta ale magiczny łuk który potrafi zdjąć więcej niż organki w 2 tury też boli :PP
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

nie łuk tylko kołczan;)
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

ODPOWIEDZ