Co zmieni się w 9 edycji? (Podsumowanie link w 1 poscie)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: Co zmieni się w 9 edycji?

Post autor: PiotrB »

Sasomir pisze:Sasomir ten hejt, pesymizm i defetyzm jest wynikiem braku jakiejkolwiek współpracy i kontaktu GW z graczami i wydawaniem zasad bez dobrych beta testów. Grałem i gram w sporo systemów bitewnych i muszę przyznać, że w WFB ten pesymizm zawsze był największy. W innych systemach jest go znacznie mniej lub wcale.
Lol - to chyba grasz w jakimś innym kraju niż ja .... wszędzie jest to samo! Hejt ,niezadowoleni i płacz że coś jest mniej lub bardziej op... nie znam zadowolonego środowiska z gry w którą grają w naszym kraju.... może najbardziej MtG - ale na pewno nie żadni figurkowcy :).... smutna Polska rzeczywistość...

Ale do rzeczy - czekam z niecierpliwością na 12 lipca kiedy wszystko stanie się jasne... jeśli faktycznie będzie system taki ,że gra się na różnych poziomach skirmish/nornal/epic to to nie jest nic nowego i funkcjonuje w innych systemach i się sprawdza... wtedy ma sens zbieranie ogromnej armii daleko wykraczającej poza ramy normalnych turniejów ... Jeśli tylko Gw wprowadzi scenariusz i objectivy ja w WH40K to sukces jest murowany. To doskonały pomysł - po początkowym płaczu (tak btw) gracze 40tki szybko przyzwyczaili się że zabijanie nie jest najważniejsze w ich grze i teraz nawet by chyba nie umieli wrócić do starych przyzwyczajeń ,że gross punktów to tylko wyżynka...

Bardzo się cieszę że będą zmiany bo ta edycja jest na prawdę ciągnięta na siłę... za zmianami idzie wiele dobrego - a że środowisko mamy silne to nie mam wątpliwości że przetrwa a wręcz się rozrośnie - z pewnych rzeczy po prostu nie da się w życiu wyrosnąć i nie da się ich zmienić -jedną z nich jest WFB :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Nareszcie jakieś zmiany poważne, mi się rozwalenie fluffu nie podobało, ale przez politykę GW i przez tych wszystkich "Game Designer wannabe" co robią te rulespacki do ETC i tak w WFB mało grałem. Kupię podstawkę zobaczę jak się w to gra, mam też dużo znajomych którzy może w to wejdą, więc chyba nie będzie tak źle. Jeżeli to co jest w podstawce będzie tak grywalne jak podstawki do Wh40k to będzie powód do optymizmu.

Awatar użytkownika
kuyash
Oszukista
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław gamblers

Post autor: kuyash »

jak to będzie taki syf jak się zapowiada to pewnie środowisko stworzy swój własny system i na tym się po prostu skończy.
DE 8k
VC 3k
ChD 3k

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Nie stworzy. To życzeniowe myślenie. Bez silnego podmiotu narzucającego zasady/system i kompletnie niezależnego od środowiska graczy nie powstaną żadne uniwersalnie grane na wielką skalę zasady. Zawsze wewnątrz środowiska będą konflikty czy zasady powinny być napisane tak, a nie inaczej i kolejne wewnętrzne podziały sprawią, że powstanie olbrzymi chaos. Brak supportu tego rulepacka ze strony producenta gry sprawi, że będzie on dostępny lub zrozumiały dla wąskiego grona, a to zniechęca potencjalnych nowych graczy i tamuje dopływ świeżej krwi. W ten sposób system padnie.

Awatar użytkownika
kuyash
Oszukista
Posty: 842
Lokalizacja: Wrocław gamblers

Post autor: kuyash »

wszystko zależy od poziomu rozgoryczenia nowym systemem wg mnie.
DE 8k
VC 3k
ChD 3k

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

kuyash pisze:wszystko zależy od poziomu rozgoryczenia nowym systemem wg mnie.
było rozgoryczenie 8 edycja i jakos nic nie powstalo
a wierz mi, że w sytuacji kiedy nagle z 30 modeli na stole powinienec wystawic klocki piechoty w liczbie 30 kazdy bo przeciez steadfast i wydac milion kasy ludzie byli wystarczajaco rozgoryczeni:)

i wielu odeszlo do innych gier w koncu i sa szczesliwi bez balastu WFB, a ci co zostali dalej liczą na cuda
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

misha pisze:wielu odeszlo do innych gier w koncu i sa szczesliwi bez balastu WFB, a ci co zostali dalej liczą na cuda
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

kuyash pisze:jak to będzie taki syf jak się zapowiada to pewnie środowisko stworzy swój własny system i na tym się po prostu skończy.
I jak nawet to ile to myślisz pociągnie ? rok, dwa ?

Przecież bez jakiegokolwiek napływu nowych graczy takie środowiska umierają prędzej lub później. Chyba że masz na myśli środowisko w sensie bardzo wąską grupę osób ale to wtedy turnieje będziesz miał na max 10 osób, jak dobrze pójdzie. Po prostu Warhammer w dotychczasowej formie umarł a raczej umrze 11 lipca czy kiedy tam ten nowy system wychodzi, a tak naprawdę to umierał od wydania 8 edycji.

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

misha pisze: było rozgoryczenie 8 edycja i jakos nic nie powstalo
Nawet nie powiem "bastard sword"... a nie czekaj, jednak powiem. Wracając to 8mej edycji od początku byłem fanem, to ona zrobiła nam na stole prawdziwie wyglądające bitwy.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

przez "powstanie" mialem na mysli cos co rzeczywiscie funckjonowalo i bylo wykorzystywane

ja nie mowie, ze bitwy zle wygladaly czy wyglądają, ale opcja w ktorej producent gry tworzy ci nowe zasady ktore zmuszaja cie zebys wydal dobrych kilkaset złotych by moc pograc to troche niefajne posuniecie, zupełnie pominę dziurawość zasad jako wisienkę na torcie

mi zostala chyba 1 armia juz tylko :) poczekam popatrze zrozumiem więcej i wtedy własnie ją wystawię na allegro :D haha obadamy
Ostatnio zmieniony 16 cze 2015, o 14:10 przez misha, łącznie zmieniany 1 raz.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Kerwantes
Mudżahedin
Posty: 324

Post autor: Kerwantes »

GrimgorIronhide pisze:
misha pisze: było rozgoryczenie 8 edycja i jakos nic nie powstalo
Nawet nie powiem "bastard sword"... a nie czekaj, jednak powiem. Wracając to 8mej edycji od początku byłem fanem, to ona zrobiła nam na stole prawdziwie wyglądające bitwy.
+1
Wreszcie można to było nazwać bitwami, a nie utarczkami :wink:

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Po pierwsze: te plotki są zbyt szczegółowe żeby nie były prawdziwe (jeśli to jest kit to przyznam że to arcykit ładowany dużą szpachlą...)

Po drugie: porównywanie przejścia z 7 ed. na 8 ed. do tego co się stanie teraz (koniec warhammera i początek jakiejś hybrydy) jest troszkę niedorzeczne. Ja dokupiłem kilkanaście modeli przez 8 edycję - w AoS na kilku modelach się nie skończy... Proszę nie mówić o rozwoju ulubionego hobby a o jego całkowitej zmianie. Inny świat, inne nazwy, inne zasady i okrągłe podstawki? To się nazywa Warmachine albo inne jakieś.

Po trzecie: Warhammera (nie tylko 8 ed.) zabijał sam Genialny Wydawca a nie malkontenctwo graczy.
Popatrz no Stefan cóż za niezadowoleni gracze Bretonni, że nie chcą nią grać i kupować modeli do niej - na pewno nie dlatego, że ponad dekadę czekali na AB...

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

A ja jestem pozytywnie zaintrygowany. Ucieszyłbym się, gdyby te plotki się potwierdziły. Niemniej jednak - pozostaje czekać na lipiec - a następnie na recenzje. Nie mam zamiaru kupować kota w worku - nawet najładniejszym i ciekawie się zapowiadającym ;)

Awatar użytkownika
PAWEL.KAROLAK
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 102
Lokalizacja: Gdańsk / Glasgow

Post autor: PAWEL.KAROLAK »

Dokładnie czas pokaże co to będzie i jak się przyjmie, ale 8 edycja jest dobra, grywalna a EoT podkręciło sprzedaż i nawróciło wielu starych graczy :!:
High Elves
Wojna o Brodę!

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

GrimgorIronhide pisze:
misha pisze: było rozgoryczenie 8 edycja i jakos nic nie powstalo
Nawet nie powiem "bastard sword"... a nie czekaj, jednak powiem. Wracając to 8mej edycji od początku byłem fanem, to ona zrobiła nam na stole prawdziwie wyglądające bitwy.
Grałeś na Woch, WE, Lizaki czy DE? Raczej gra z tymi armiami nie wygląda jak prawdziwa bitwa, a zabawa w ciuciubabkę :P
Obrazek

Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Post autor: GrimgorIronhide »

A grałem 8) I ciuciubabka zwykle polega na tym, że to akurat te armie się chowają. Poza tym widziałem na DMP jak Kozy zakładają Lizakom maskę i to z łatwością. Wszystko zależy od gracza

Przebrnąłem przez ten długi post z nowostkami i wygląda to jak na siłę wypruta kupa, zarówno fluff jak i zasady. Oby to się nie sprawdziło, w każdym razie zakładam RIP WFB

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2332
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

GrimgorIronhide pisze:A grałem 8) I ciuciubabka zwykle polega na tym, że to akurat te armie się chowają. Poza tym widziałem na DMP jak Kozy zakładają Lizakom maskę i to z łatwością. Wszystko zależy od gracza

Przebrnąłem przez ten długi post z nowostkami i wygląda to jak na siłę wypruta kupa, zarówno fluff jak i zasady. Oby to się nie sprawdziło, w każdym razie zakładam RIP WFB
No tak, o to właśnie chodzi, wcześniej wymienione armię się chowają a ty ganiasz, jak dogonisz - wygrałeś, jak nie - z reguły przegrywasz.
Btw kozy to nic, ja widziałem, jak krasnale grając na 2 hordach wojowników lecą przez całą mapę i zakładają maskę WE :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Profi
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Worcław
Kontakt:

Post autor: Profi »

W battla gram od 7 lat, ale tak naprawdę od początku 8 ed. zacząłem zgłębiać cały fluff. Jestem mega rozgoryczony tą atomówką, jaką spuściło GW na Stary Świat... Dla mnie, priorytetem w battlu zawsze był jest i będzie cały background, a w momencie jego resetu, resetuje się też sposób myślenia i postrzegania systemu, a co za tym idzie - całego hobby.
Czekam z niecierpliwością na 11-go, bo jak sam nie dotknę/przeczytam to nie uwierzę w to co napisali na Dakka Dakka.

Awatar użytkownika
Albo_Albo
Masakrator
Posty: 2832
Lokalizacja: Krakow Legion
Kontakt:

Post autor: Albo_Albo »

jak patrze ile osob wyprzedaje figsy to mi sie smiac chce kurde 8 edycja bedzie i jak skoncza z wfb to bedzie po prostu kompletna gra co do nowe\ych edycji na bnk bedziemy grac starymi modelami przeciez niez zastapie swoich wypasionych modeli z wfb wypasionymi modelami z dreadfleet'a?

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jak przebrnąłem przez to co napisał ten Dakka dakka to wydaje mi się że on dostał tylko ten 1 podręcznik do skirmisha. I miałoby to sens ci bogowie, małe ilości jednostek itp. Szczególnie patrząc na ten wątek:
jedna jednostka gracza A robi wszystko
jedna jednostka gracza B robi wszystko
druga jednostka gracza A robi wszystko
i tak w kółko

Z kolei nie widzę tam nic o takim battlu jakiego znamy, duże oddziały, armie ścierające się na polu bitwy. A nie chce mi się wierzyć, że GW utnie sobie tak świetny dopływ gotówki jak wypuszczanie nowej jednostki którą musisz mieć i kupić najlepiej 3-4 pudełka, patrz morghasty ostatnio.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Zablokowany