Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Szczep pisze:http://allegro.pl/item503205929_wojownicy_chaosu.html
Wyszło już czy to przedsprzedaż jakaś?
respekt, przegapić wyjście nowego kodeksu do armii ;)

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

do armii którą się zbiera :D

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

może koledze chodzi o to że wersja PL wyszła :wink:

Awatar użytkownika
Szczep
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Szczep »

Brawa dla Czopka. Właśnie o wersję PL chodzi. Wracając do tematu - jest gdzieś info kto i kiedy wydaje armybooki po Polsku? Do wfb wróciłem po kilku latach przerwy i jeszcze nie bardzo się orientuję co gdzie i jak.

Awatar użytkownika
sebol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: sebol »

Mam bardzo ważne pytanie, a mianowicie:
Czy bonusy z EotG się kumulują? Już podaję sytuację.
Grałem sobie na bretkę i miałem sobie bardzo fajnego BSB korniszona na juggerku z raptours'em. Wpadłem czymś takim w turbo lance grali (duty bsbka, warbanner, genek i takie tam) i jako że muszę ciskać challenge to wjechałem jednemu na ambicję i doszło do pojedynku. Wcześniej ze shrina dostałem 12 czyli 4+ ward i stubborn :P (wiem...fart). Po wygranym pojedynku rzucałem na tabelkę i wypadł mi bonus +1 atak.
Po jakimś czasie z zwykłego BSB zrobił się przezajebi*** zabijaka bo miałem z tabelki 5, 8, 9, 11 i 12.
Czy może to już był wałek? Pierwszy raz miałem taką sytuację i razem z kolegą ustaliliśmy że skoro gramy 4fun to można zioma dopakować.

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3787
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

o ile osiągnąłeś to poprzez zabijanie HEROSÓW wroga w pojedykach, zabijanie Large Targetów + bonus ze shrina/shrinów to jest to legalne

Awatar użytkownika
sebol
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 110
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: sebol »

No to gitara gra.
Moje kolejne pytanie :P :
Czy grał ktoś może już na gigancie? Jak się spisał?

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

Ja grałem na gigancie w O&G, brałem go jako DoW do innych armii parę razy, a teraz mam już za sobą 4 gry na gigancie z WoC. Jakoś lubię grać tymi dużymi panami, a że mam modele 2, to wystawiam :D Także doświadczenie jako takie mam.

Zresztą, jaki jet gigant wszyscy wiedzą: miękki. Po prostu wszystko co ma siłę >= 4 / posion / dużo ataków po prostu gigausia naszego zabije bez problemów. Ponadto gigant jest: losowy, co często sprawia, że spartoli nam najlepszy plan bitwy, np przewróci się w nieodpowiednim momencie, albo coś w tym stylu.

Wnioski są zwykle jednoznaczne: NIE WYSTAWIAĆ! To do tych, którzy chcą wygrywać ;)
A dla dobrej zabawy można sobie takim pograć, chociaż jego losowość jest arcy-wielka, z jednej strony cuda niewidy potrafi czasami, a czasem po prostu w coś wpadnie i będzie wkładał po jednym modelu do torby na turę i tyle. Raz na przykład udało mi się zaszarżować na lancę bretońską i BSB włożyłem do torby z resultatu Pick Up and... Pick Another!, a następnie zjadłem (dosłownie) generała. Udało mi się też raz zrobić Overruna na czołgu. Ale niestety zwykle sukcesy kończą się na faście / dwóch, zabiciu paru kolesi na koniach, czy skinkach, czy innych śmieciach.

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

ale jaki model ładny :D

giganty są za drogie punktowo - statystyki mają z dawnych lat i nic się nie zmienia a powiedzmy że inne monstra ewoluowały i teraz gigant odstaje, głównie ma za mało T na dzisiejsze czasy - a tu nasz gigant jeszcze jest droższy niż inne - na osłodę marki ale też troszkę drogie

a gigant zielonych jeszcze flee może robić :D - to jest dopiero taktyczny koleś

Awatar użytkownika
ulgdor
Wałkarz
Posty: 86

Post autor: ulgdor »

Gigant rzeczywiście powinien mieć odmłodzone statystyki. Bo naprawdę można go wystawiać only for fun.

Pytanie mam, ma ktoś jakieś sensowne zastosowanie w tej edycji dla rydwanu? Bo ostatnio zastanawiałem się czy go jakoś nie wcisnąć w rozpiskę, bardzo lubi ten model, ale jakoś brak mi na niego pomysłu.

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

rydwany są spoko - używałem jako wsparcie dla piechoty i bardzo ładnie działają - oczywiście teraz w dobie modeli stuborn czy unbreakable nie działają tak jak trzeba, na ASF działają nieźle - można by w sumie khornować ale wtedy można nie dojechać jak np przeciwnik się w lesie wystawi ;D

taki bez marki w sumie jak dla mnie - no i czekamy na nową figurkę - gdzieś były ploty że będzie model warshrine/chariot box

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

ostatnio grałem gigusiem i rydwanem (raz jako normalny a raz jako mount dla maga:D) i spisywali sie całkie nieźle.

giguś dostał szarżę 3 uszatek, wpakowały mu 3W.. a giguś cap zjadł jedną i odzyskał 3W.. potem znowu dostał 2W i zaczął gryźć kolejną i się regenerować:D całkiem funowe;]
rydwan w grze z DE miał dostać w pewnym momencie szarżę korsarzy.. zrobił flee przez las, przeżył bez problemu, zebral się za lasem, wpadli w niego CoKowie z banerem +d3 do combatu.. nic nie zrobili, on zabił ze 2 i ustał.. jednak 4A S5 +2A S4 na mietkie elfy to jest to:) no i ciężko go zranić bez wysokiej S. potem zabił kolejnych 2 i został jeden i koniec gry był ale by go wreszcie zabił.
mag na rydwane też się sprawiał, ma potężną szarżę jak na maga:P
o ile rydwany są łatwe do zabicia od S7 i dużo niebrejkowalnych/stubornowych rzeczy się pojawiło to gigusia bym jeszcze widział. ma stuborn, dośc mocne staty mimo że nie jest to treeman czy hydra. to jednak to jest dużo lepsze niż shaggoth;)
za to jak na ironię DO okazały się mniej skuteczne niż powinny..
helka mogłaby się okazać całkiem skuteczną alternatywą do hth zamiast giganta, statystyki ma podobne ale normalnie walczy no i ma unbreakable a nie stubborn;)

ogólnie mam takie przemyślenia że w tej armii zazwyczaj sprawiają mi się dziwne rzeczy typu właśnie rydwan, gigant, wariorzy, a te co powinny działać to zawodzą:p

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

Z tego co piszesz to nie jednostki Ci się sprawdziły tylko kostki...

Awatar użytkownika
Arantir
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 135
Lokalizacja: Athel Loren

Post autor: Arantir »

Kiedy wyjdzie nowy Książe Demonów? Bo w AB jest a w sklepach i na stronce GW cicho o nim.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

+-Luty 2009
Release the Przemcio!

Adurell
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 38

Post autor: Adurell »

Czy rozpiska na 1000 pts oparta na trollach, trollowym królu i czarowniku tzeentcha ma jakies szanse na turnieju? Grałem dziś z czymś takim i wygrałem i ciekaw jestem czy to niekompetencja gracza, czy badziewność rozpiski.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Na turniejach nie można na ogół mieć trollowego króla.
na 1000 pkt się średnio opłaca, ale myślę, że można coś z tego wyciągnąć
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

ja jak grałem bez shrineów, to grałem na gigantach slanesza.
i zjadali i robili cuda :wink:
King of the Slayers, and the Slayer of Kings

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

vocal pisze: za to jak na ironię DO okazały się mniej skuteczne niż powinny..
Bo DO ogólnie nie porażają. Musi być ich 4, bo 3 to taka złudna oszczędność. Niby taniej ale za to bezużytecznie. Mamy niby tą S7, ale z 3 DO mamy 4,5 hita. I tym musimy jeszcze woundować i albo przebijać się przez wysoki statyczny CR (piechota) albo niższy CR za to jeszcze save (kawaleria). Że o jednostkach z wardem nie wspomnę.

T4, save 4+ oznacza, że ataki zwrotne, zwłaszcza w następnych turach (już nie mówię o tym jak wróg szarżuje :roll: )również nabijają CR na naszą niekorzyść. Okazuje się nagle że 3 DO za 231pts nadają sie tylko do flankowania lub ganiania plew.

Nawet domku nie raz porządnie nie zdobędą,bo wprawdzie przeciwnik nie ma statycznego CR, ale za to atakuje pierwszy z aż 10 modeli.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Bo DO mają swoje przeznaczenie: szarżować na czołgi, kawalerie itp.
Z tym się sprawdzają, to przebijają. Na klocki piechoty to mam 5 knightów, którzy mają +1/+2 do CR, 10/12 ataków z s5 i 5/6 ataków z s4.

A co do gigantów:
Gigant byłby fajny, jakby na 1-2 atak był losowany, a na 3+ mógłbyś sobie wybrać. Wtedy byłby wart te 225 pkt+mark. Narazie... nie jest, bo rozkreca go 10 kuszników za 80 pkt
Release the Przemcio!

ODPOWIEDZ