Pytania co do Vc

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

odp elmalier

Post autor: White Lion »

-------------------------------------------------------------------------------------
ELMALIER napisał:

Mam kilka pytań odnośnie Blood Drinker'a.

1)Czy możliwe jest regenerowanie ran na innym herosie przebywającym w tym samym oddziale co używający go wampir?

2)Czy zregenerowane za jego pomocą rany wplywają na CR?

3)Czy zregenerowane za jego pomocą jednostki mogą atakowac w tej samej turze w której zostały zregenerowane?
------------------------------------------------------------------------------------

1 - tak
2 - nie
3 - tak ale jeżeli cały oddział szarżował to one nie są traktowane jak szarżujące.

Dusza
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Dusza »

Witajcie
Chciałbym zacząć grać Vampirami, ale nie wiem od czego zacząć..
Proszę o jakieś rady ;]
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

Najlepiej od zakupu army booka.

Dusza
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Dusza »

Wiedziałem, że ktoś to powie..
Armybook już mam ;]
Myślałem o figurkach xD

Awatar użytkownika
ensifer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: ensifer »

No to już coś :)
Na pewno przydadzą się szkielety oraz zombi, moja ulubiona jednostka, biorę min 35 sztuk, zatrzyma wszystko.
Ghoule też się przydadzą.
Kurcze ciężko jest coś doradzić.

Awatar użytkownika
Fedek
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: Zielona Góra/Gorzów Wlkp.

Post autor: Fedek »

Odpowiedz Sobie na pytanie, czy chcesz cisnąć wszystko co się rusza, czy miziać się z przeciwnikiem tzw. "for fun".
Obrazek

Dusza
Warzywo
Posty: 17

Post autor: Dusza »

Raczej bardziej for fun ale czasem tez bym chcial kogos pocisnac

Awatar użytkownika
Zielony
Kretozord
Posty: 1714
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Zielony »

no to wszystkiego po trochu. no oczywiscie poza corami, ktorych musisz miec w pytke duzo. ja ostatnio gram tylko na ghulach ale pokabinowac zombiakami i szkielami tez fajnie. Sprawdz sobie rospy na innych topicach i zobacz czym ludzie graja.
Obrazek

Goofy
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Goofy »

mam pytanko, proszę o wyjaśnienie- co fajnego ludzie widzicie w zombi? oprócz tego ze można ich sobie produkować ile wlezie (ja gram na samych ghulah, specjalnie by było ich więcej konwertowałem zombiaki)

Awatar użytkownika
Herkules
Mudżahedin
Posty: 344
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: Herkules »

Goofy pisze:mam pytanko, proszę o wyjaśnienie- co fajnego ludzie widzicie w zombi? oprócz tego ze można ich sobie produkować ile wlezie (ja gram na samych ghulah, specjalnie by było ich więcej konwertowałem zombiaki)
:D:D:D:D:D:D:D:

zajmują flanki .
trzymają inne jednostki w Combacie dajesz się szarżować ( oczywiście bez przesady ) i w swojej turze dożywiasz i atakujesz od boku tyłu innym silniejszym oddziałem

Awatar użytkownika
Zielony
Kretozord
Posty: 1714
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Zielony »

Ja tez kiedyś, coś tam widziałem.
Potem mi przeszło...
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Glorfindel13 pisze: zajmują flanki .
trzymają inne jednostki w Combacie dajesz się szarżować ( oczywiście bez przesady ) i w swojej turze dożywiasz i atakujesz od boku tyłu innym silniejszym oddziałem
Troche juz pograłem wampirami i muszę powiedzieć, że zdobyte doświadczenia pozwolily mi sformułować kilka żelaznych zasad. Jedną z nich jest: nigdy nie szarzuj do kombatu, w ktorym walcza zombie.

Chcesz stracic mocny, wartościowy oddział? Wpakuj sie w kombat, w ktorym przecniwnik bedzie mogl zabijac po kilka zombie na turę.

Chyba ze wbijasz do walki, w ktorej zostalo 1-5 zombie. To ok, ryzyko jest małe. Ale na pewno wtedy do tych zombiaków nie dowskrzeszasz.

Zombie nadaja sie idealnie do zajmowania cwiartek, do blokowania/przekierowywania szarz, a przy mocnej magii moze je nawet wykorzystywac jako ruchome bagno, w ktorym beda grzezly oddzialy wroga z mala iloscia ataków.

Ale na pewno nie nadaja sie do walk, ktore trzeba wygrać. :)
Obrazek

Goofy
Warzywo
Posty: 19

Post autor: Goofy »

Spoko przetrzymać szarże, ale czego? piechotę nie ma sensu bo przejadę po niej umiejętnie manewrując kawaleria jak po maśle(a zanim się to doczołga minie trochę czasu(oczywiście są wyjątki)). Innych twardych jednostek nie ma sensu- wiem z doświadczenia, coś wbija w zombi rozwalając połowę klocka a druga się sypie przy odrobinie szczęścia zostanie ich piątka, ale to i tak już po ciastkach. Wystarczy szarża czegoś z 2 atakami i do widzenia zombi.

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

mam niepewność.
grave guardzi wykupując gw pozbywają się tarcz?
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Shinue pisze:mam niepewność.
grave guardzi wykupując gw pozbywają się tarcz?
Niestety tak. A szkoda, bo przez to tracą uniwersalność. Możliwość wyboru broni byłaby fajna. Ogólnie wobec tego preferowałbym więc hw+shield.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

7-8 statystycznego cr-a wystarczy. nie muszą nikogo zabijać ;]
Obrazek

Awatar użytkownika
Myter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Galaktyka Siusiacz, Planeta Burgundowy Kutacz

Post autor: Myter »

Dusza, Ogólnie jest tak, zombie nie wystawiasz, tylko wskrzeszasz jeśli jest potrzeba ( na frajerów z frenzy ) szkieletów nie kupuj bo tego sie nie wystawia, z corow bierze sie tylko ghule i dire wolfy to wszystko. Więc kup z 40 zombi to wystarczy plus jakieś 80 ghuli i z 20 dire wolfow. Wtedy masz figsy z corów na 2-3 k lekko. Potem bohaterów kupuj, black knight sa ciulate z figsow wiec lepiej je skonwertowac a jeszcze lep[iej ich nie wystawiac bo staja sie smieszni... grave guard lepiej

Awatar użytkownika
Myter
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 119
Lokalizacja: Galaktyka Siusiacz, Planeta Burgundowy Kutacz

Post autor: Myter »

Goofy, co do zombi to powiem tak, jednostka jest bardzo dobra, jak działa na nia hełm to jest bardzo bardzo dobra, ale kur.... mac, znajdzcie mi frajera który da sie lub za szarżuje w zombie?

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

@Myter: zombiaki trzeba popchnąć. przed paczem było łatwiej. wskrzeszałeś nowy oddział i popychałeś na wroga.

@Dusza: na chwilę obecna są 2 opcje:
a) rozpiska piechotna. mniej mobilna, bardziej defensywna. łatwiejsza dla początkujących.
b) rozpiska na konnicy. bardziej agresywna. do ciebie należy inicjatywa. nie możesz pozwolić by cię zaszarżowano. rozpiska trudniejsza w obsłudze ale ciekawsza IMHO.
Obrazek

Art
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Art »

Czy Banshee traktuje się jak czempiona ??

Zablokowany