Waaagh! Barbara

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Re: Waaagh! Barbara

Post autor: quas »

ja znam.
ale taki bajer dla bohaterow.

Barbara-niestety szaman w oddziale baaardzo potrzebuje czarnego w nadzorze.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Według mnie masz zdecydowanie za mało sztandarów... na BaG jestes prawie free fragiem...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ta, tylko na B&G moj oddzial warty 4 punkty stoi bezpiecznie gdzies z tylu, a w razie czego przy zawsze dozwolonym maszerowaniu ucieka az milo. Nie jest to generalnie kwestia, ktora bym sie przejmowal.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Twój oddział wart 4 punkty stoi z tyłu... i rozumiem że parkiem maszynowym masz zamiar zdobywać przewage? No jakiś pomysł jest ale gorzej jak bedzie coś pokroju rozpy Dymitra lub imperium/krasie na full parku maszynowym.. wtedy jedna dobra tura strzelania i możesz stracić ten klocek za 4 ptk...
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

zapchaj fastami rozpiskę i jakiś regon gobasów moze nawet z łukami/siatami też imo będzie spoko.(da się luki + ogniste ataki na regon? :P )Fasty sa fajne nie tylko ze względu na darmowy ruch przed bitwa, ale takze ładnie schodza z losa skirmisherom itp.
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Robson pisze:...da się luki + ogniste ataki na regon...
A magiczny sztandar dla NG kupisz w castoramie?

Co do starej animozji - nie znoszę tego całego quella. Czasem chyba lepiej stać i się ślinić niż dostać d6 z s5 i spanikować.
Nie grałem jeszcze w 8ed ale nie ufam póki co BB. Wolałbym chyba BO. Póki co przymierzam się do czegoś w rodzaju klocek big unsów z generałem, klocek BO z BSB (+ stubborn), a między nimi idą trolle. Dodatkowo 2x shaman, park maszynowy (zamiast rydwanu jednak 2xchukka) i jak starczy punktów to może klocek NG z fanolami i siatami, albo 40 error boyzów w hordzie (testował to ktoś?)
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Yahoo82 pisze:Robson napisał(a):
...da się luki + ogniste ataki na regon...

A magiczny sztandar dla NG kupisz w castoramie?
+1 :mrgreen:
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

#Yahoo: szkoda, ze w ogole nie zagadalismy na DMP - bedziesz jechal do Katowic, albo gdzies?

Pokaz wlasna rozpe zielonych, ciekaw jestem co Tobie sie udalo zmiescic.

#Garg: moglbys mi to jakos matematycznie wyliczyc na te armie? Bo usilowalem to zrobic, ale nic mi z tego nie idzie. Imperium lub krasie maja mi w 1 ture skasowac moich BBoyzow? Jak?

Co do rozpy w stylu Dymitra - no coz, orki zawsze mialy przesrane z mobilnymi ofensami. Grunt, ze prawie na niczym nie bedzie mi wrzucal stompow. Zreszta mam pare pomyslow na tego rodzaju rozpy.

W kazdym razie w przypadku walk z DE, to zawsze wszystko sie rozbijalo o to jak dobrze udaje mi sie zastawic poka. Jak nigdzie nie doszedl - remis lub mala dla mnie. Jesli dolecial do lorda, przegrywalem mocno.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

swieta_barbara pisze:#Garg: moglbys mi to jakos matematycznie wyliczyc na te armie? Bo usilowalem to zrobic, ale nic mi z tego nie idzie. Imperium lub krasie maja mi w 1 ture skasowac moich BBoyzow? Jak?
Krasie 3 klopy z S5, cannon z przerzutem i z 2 bolty inzyniearami + kowadło:
klopy - załużmy ze 2 trafią idealnie a jedna nie trafi. 1 klopa 8 trafionych Look out sir zdany, 8 normalnych ranisz na 3 czyli 5 schodzi 2 klopa to samo 8 look out sir zdany, znow 5 schodzi.
Cannon - nie masz juz look out-a wiec w lorda 50% szans ze padnie.
Kowadło mała runa - wypada 3/4 wiec schodzi 1
bolty - jeden trafia i zabija chyba że trafi w lorda który wywarduje

Nie licze już kuszników ani innego badziewia, dotego testy paniki conajmniej 3 razy. Da się? Da...

Imperium ma tego wiecej bo z 2 mortary, 2/3 cannony, 2 rakietnice, do tego silna magia.

Trzymanie, wszystkiego w jednym klocku na B&G to według mnie samobójstwo...

EDIT: Prosze ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

swieta_barbara pisze:#Yahoo: szkoda, ze w ogole nie zagadalismy na DMP - bedziesz jechal do Katowic, albo gdzies?

Pokaz wlasna rozpe zielonych, ciekaw jestem co Tobie sie udalo zmiescic.
Na DMP suma sumarum się nie pojawiłem - jakieś 2 m-ce przed dostałem zaproszenie na 2 dniowe wesele bliskich znajomych, a że byli gracze na moje miejsce... DMP jeszcze niejedno przede mną w końcu :)

Na ponad 2k rozpy nie składałem jeszcze. Póki co mam tyle roboty na głowie, że nie mam czasu na granie :/ W październiku będzie Kohortex w Bydgoszczy i tam mam zamiar pobawić się czymś, czego szkielet stanowi rozpa z linku:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=623602#p623602
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

#Garg: aha, czyli w ogole zlozylem moich boar boyzow w kostke? Po co? Raczej sznurek, tak zeby klopa trafia max 3 typow. Czy oni maja gdzies jechac? W dwarfach tylko dwie klopy maja s5, i obie jak trafia zdejmuja mi po 2 typa, to wszystko oczywiscie przy zalozeniu ze widza wszystko jak na dloni (przy 5 fastach nie bedzie to takie proste). A jak ja zaczne, to az 3 klopy moga nie przetrwac. Imperium wypada oczywiscie znacznie gorzej. Wypowiedzi masz naprawde na poziomie loko, mimo ze i na mastery jezdziles i na lokale i niby juz troche czasu w te gre dajesz.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

barbara robiłem to na szybko bo nie mam czasu siedzieć non stop na forum. A nawet jak bedziesz w lini ustawiony to zagraj z ogarniętym graczem tych armii i zdaj raport.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Thain »

Ja wymyśliłem coś takiego na zagospodarowanie ponad 300pkt i bsb:

40 NG, FCG, Siatki, 2 Fanatyków, Łuki - 225 pkt
Goblin Big Boss BSB i Spider Banner (Poison dla goblinów, wręcz i strzelanie) - 110 pkt (Można kupić jeszcze light armour za 2 pkt, ale trochę nie wiem po co)

Krótkie łuki strzelają teraz na 18 cali i w ustawieniu goblinów w horde strzela 30 modeli. Jako że nie ma teraz kary -1 do strzału w skirmich po ruchu zazwyczać trafiają na 6 (ruch i long range) i wbijają poisony. Wiadomo, że trzeba tego oddziału pilnować, ale z doświadczenia z moich dotychczasowych bitew raczej dają radę nawet jeśli dużo nie same nie zabiją.

I myśle, że na 2500 lepiej jest wystawić taniego lorda na wiwernie (np. bez stubborna) i gołego maga n goblina 4 lv. Z +4 do casta łatwo rzucać większość czarów z goblinśkiego lora. No i b. przydatny do dispela.

Awatar użytkownika
JungleJack
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 191
Lokalizacja: Lewa Flanka Mielec

Post autor: JungleJack »

Jako że nie ma teraz kary -1 do strzału w skirmich...
Kto ci tak powiedział?
Rulebook s.77

Awatar użytkownika
Thain
Chuck Norris
Posty: 526

Post autor: Thain »

No dobra. Nie doczytałem, my bad.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Thain pisze:Krótkie łuki strzelają teraz na 18 cali i w ustawieniu goblinów w horde strzela 30 modeli
A kiedyś strzelały na 12? Jak ich ustawisz po 15 w szeregu to bedzie strzelać 30....
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Gobur
Warzywo
Posty: 14

Post autor: Gobur »

wystarczy jak po 10, dwa pierwsze szeregi strzelają całe, z reszty połowa (zasada Voley)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

strzelały na 16cali chyba Garg... [ teraz widze że robie szyk przestawny mimowoli]
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Gobur pisze:wystarczy jak po 10, dwa pierwsze szeregi strzelają całe, z reszty połowa (zasada Voley)
Jednak nie możesz się ruszyć.
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Oi,
Barbara jako, ze wystawiasz duzy oddzial Boar Boyzow, pomyslalem, ze moze to Cie zainteresuje. Znaczy pewnie to wiesz, ale moze nie. Otoz wloczni uzywasz tylko w rundzie w ktorej szarzowales, potem automatycznie zmieniasz na Hand Weapon, co oznacza ze Boar Boyzi lapia bonus za Parry! (nie ma zastrzezenia, ze to tylko dla piechoty).
Obrazek

ODPOWIEDZ