kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Hobbit »

Tak, chociaż to akurat wbrew pozorom jest na twoją korzyść :)
Gorzej, że herosowi w oddziale 4 zwykłych + 1 czempion nie przysługuje "look out sir".
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

Stoi sobie wężyk 5 kolesi R&F z bohaterem, przez cały oddział przechodzi cannonball/burning head, tak że wszystkie modele obrywają. Czy przysługuje Look Out Sir?
Queek.

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

przysługuje

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

ale od burning heada nie ma Lookouta bo to nie ma templetki ani nie jest missile

Awatar użytkownika
Kervyn
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kervyn »

To był (zły? na cannona jest lookout) przykład :wink: Dzięki za odp.
Ostatnio zmieniony 3 sty 2010, o 22:15 przez Kervyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Queek.

Awatar użytkownika
Mhroczny Rycerz
Falubaz
Posty: 1146

Post autor: Mhroczny Rycerz »

Hobbit pisze:Tak, chociaż to akurat wbrew pozorom jest na twoją korzyść :)
Gorzej, że herosowi w oddziale 4 zwykłych + 1 czempion nie przysługuje "look out sir".
Danke i sorry za głupie w sumie pytanie ale dawno nie grałem... #-o
White Lion pisze:Mam prośbę :)

Nie, nie masz. Chyba że znudziło Ci się to forum, to wtedy możesz kontynuować nakłanianie do piractwa -- Tomash
Why so serious? ;)

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

upuszczaja go i nie ma go =P

Awatar użytkownika
Sebollus
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Katowice-Vendetta

Post autor: Sebollus »

Czy ataki wykonane przez unit posiadający dark elficki baner z AP są też magiczne? Albo czy unit zawierający baner podwajający ilość ataków( też DE) umagicznia je ?Czy ataki assassina z manbanem są magiczne na przykład, albo czy ataki saurusa z 2 rakiem który ma venom of the firefly frog są magiczne? Ogólnie czy ataki magiczn da się jakoś uzyskać nie wykonując ich magiczną bronią czy za pomocą magii?( pominąwszy kwestie demonów i tego typu pierdół które mają wpisane z zasady magiczne ataki)

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

to ja się jeszcze podczepię, czy ataki z bear's anger są magiczne?
I sold my soul for rock'n roll

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

nie - czar daje tylko boosta statów (nie daje magicznej broni / ataków) tak jak np flaming sword

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

lohost pisze:czy jesli z oddzial clanratow w ktorym jest dzwon a na nim seer, wybije go do nogi i seera tez, to co sie dzieje z samym dzwonem?
W moim odczuciu dzwonek będzie stal i dzwonił. (Na 100% będzie stal gdyż tak pisze w podręczniku)
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Jak działają efekty takich przedmiotów jak Siren's Song czy Master Rune of Challenge na abominacje?
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Stefczyk pisze:
lohost pisze:czy jesli z oddzial clanratow w ktorym jest dzwon a na nim seer, wybije go do nogi i seera tez, to co sie dzieje z samym dzwonem?
W moim odczuciu dzwonek będzie stal i dzwonił. (Na 100% będzie stal gdyż tak pisze w podręczniku)
ni huj nie bd dzwonil bo nie ma kto, nie ma tez kto go ciagnac wiec zostaje ale jest liczony jako zniszczony. Analogicznie z maszynkami, jak zaszarzujesz bolca i wybijesz do nogi zaloge to maszynka przepada.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Gajowy pisze:ale od burning heada nie ma Lookouta bo to nie ma templetki ani nie jest missile
Ma templatkę - 18" linię (coś w stylu cannona) - jak na moją wiedzę look out jest gdyż jest to czar ze wzornikiem.

Awatar użytkownika
Stefczyk
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Obecnie plątam się po Wrocku

Post autor: Stefczyk »

Relosu pisze: ni huj nie bd dzwonil bo nie ma kto, nie ma tez kto go ciagnac wiec zostaje ale jest liczony jako zniszczony. Analogicznie z maszynkami, jak zaszarzujesz bolca i wybijesz do nogi zaloge to maszynka przepada.
A właśnie że będzie bo Rat-ogr dzwoni. Jak rozumiem po zabiciu jeźdźca taki smok po prostu sobie stoi. I uważaj proszę na ton wypowiedzi ok?
- Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem?
-To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
***
Z cyklu na turnieju:
Master Assassin z Fellbladem wpada w 1 turze w Maga Chaosowego na smoku, wypłaca ataki i wypada: 4x1 pada głośnie K*** i cała sala zaczyna klaskać...
***
A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice,
miotając gromy, odbiera życie...

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

smok jest normalnym mountem a nie dzwonkiem na kółkach

To zaiste bardzo odkrywcze i ciekawe - ale jak byś nie zauważył to jest pod-forum dotyczące zasad a nie jakichś abstrakcyjnych myśli. Jeśli jesteś taki mądry daj cytat o tym, że dzwon nie może dzwonic jak jest sam i bez jeźdźca a nie rób flama ( o ile mi wiadomo nic takiego w AB szczurów niema)

G.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

AB Skavenów jest dość jasny, dzwon z ratogrem to jeden model, który jest mountem dla Grey Seer'a. Strata iluś tam szczurków powoduje, że on się nie ruszy. Nie ma ani słowa, że zostaje zniszczony w momencie zgonu proroka. Nasuwa to niemniej pewną wątpliwość:
1. Skoro to mount, to czy w momencie zgonu proroka musi testować monster reaction table (ktora konczylaby się automatycznym niepowodzeniem z racji braku Ld)?
2. Czy efekty typu krzyk banshee byłyby niszczycielskie dla tego ustrojstwa? (2d6+2 - zero Ld)
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Helkar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 113
Lokalizacja: Kluczbork/Wrocław

Post autor: Helkar »

Mam takie pytanie, a mianowicie czy rydwany wystawia sie wszystkie naraz tak jak masyzny czy normalnie?

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Rydwany to nie warmachine, o ile są osobnymi oddziałami, to są wystawiane osobno.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

A czy nie jest unbreakable?
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Zablokowany