Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Re: Wszelkie krasnoludzkie rozważania przy piwku

Post autor: Smh »

Morsereg pisze:
- może być wielu smithów rzucających tą sama runę w turze i _mogą_wskazać_ten_sam_oddział_co_poprzednicy_!
sweet :D
dzieki temu bedzie mozna bic z 10 szeregow :D

i calkiem fajnie jest rozwiazana magia: poza misscastami. jedna 6 jest duzo latwiej wyrzucic niz 2x6 :/ a to bedzie oznaczalo, ze nasi runiarze beda czesciej wybuchac.
wydaje mi sie, ze opcja bedzie tez runa szczescia do przerzutow miscastow :P
nie ma nic takiego jak runa do rerolli miscastów niestety :/ - szukałem :D

nie dostajemy żadnych innych bonusów oprócz 3 run i opisu ich rzucania

btw niekoniecznie wybuchać... jednak jakby nie patrzeć ten dodatek robi warhammera mocno widowiskowego... w końcu duże potwory, duże czary i duże fajerwerki nie tyle na magu co na wszystkim dookoła :D
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

ach racja.
pisalem z pamieci o runie szczescia wiec sadzilem, ze tam sa podane tylko przyklady a nie wymienione wszystkie rzuty ktore ta runa pozwala przerzucac.
no coz trudno. a moglo byc tak fajnie ;)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

Smh pisze: ciekawostka:
- 1 smith, może wskazać jedną jednostkę w jednej turze magii tylko raz...
- może być wielu smithów rzucających tą sama runę w turze i _mogą_wskazać_ten_sam_oddział_co_poprzednicy_!

A więc jeden smith może 10 razy rzucić pocisk z jednej kości, o ile będzie wskazywał różne cele?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Grichalk pisze:
Smh pisze: ciekawostka:
- 1 smith, może wskazać jedną jednostkę w jednej turze magii tylko raz...
- może być wielu smithów rzucających tą sama runę w turze i _mogą_wskazać_ten_sam_oddział_co_poprzednicy_!

A więc jeden smith może 10 razy rzucić pocisk z jednej kości, o ile będzie wskazywał różne cele?
jeśli dobrze zrozumiałem booka (lub gdzieś ominąłem zapis o tym, że smith może kuć runę raz na turę) to tak, pod warunkiem, że wyjdą rzuty i przeciwnik nie zdispeluje

edit: nie z jednej kości, jedna kość jedna runa - jutro doczytam i dam znak (za dużo info na raz do zapamiętania ;), foty porobię, będzie prościej ;)

edit2:
na karcie masz napisane, że jedna kość = jeden pocisk, więc maksymalnie 6 pocisków możesz zrobić

Obrazek
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

sorry za post pod postem, ale wrzucam fotosy z SoM odnośnie naszej rasy oraz podsumowanie potworów i tabela miscasta ;)

klikajcie na foty by powiększyć ;)

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Najbardziej przemawia do mnie Miscast na 5!
Robisz foty z waszej kopii w sklepie czy są skądś z netu?

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Quaki pisze:Najbardziej przemawia do mnie Miscast na 5!
Robisz foty z waszej kopii w sklepie czy są skądś z netu?
W Planszoweczce jest już book i karty, wczoraj na patrolu zrobiłem, także jak coś potrzebujecie dajcie info, ale całej książki nie będę 'pstrykać' ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Pozwoliłem sobie wrzucić te foty na Bugmansa. 8)

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Quaki pisze:Pozwoliłem sobie wrzucić te foty na Bugmansa. 8)
spox, wrzucilem duze foty, bo dales linki do miniatur ;)

matko moj pierwszy post na Bugmansie od czasu rejestracji ;P
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Nie wiem czemu, wyżej wrzuciłem tak samo i wkleiła się duża #-o
Co do BB - też dopiero ostatnio zacząłem więcej pisać. Wiadomo, człowiek robi wszystko żeby tylko się nie uczyć :D

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Quaki pisze:Nie wiem czemu, wyżej wrzuciłem tak samo i wkleiła się duża #-o
Co do BB - też dopiero ostatnio zacząłem więcej pisać. Wiadomo, człowiek robi wszystko żeby tylko się nie uczyć :D
chyba też zacznę pisać...

wiadomo, człowiek robi wszystko żeby tylko... nie malować ;P :lol2:
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Felu
Mudżahedin
Posty: 205
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Felu »

Czytam co piszecie i wasze opinie, więc chyba warto kupić ten dodatek. Nareszcie będzie można poczarować ^^

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

A może ktoś w skrócie podsumować, co "daje" nowy dodatek do naszej armii? :wink:

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

Kraggo pisze:A może ktoś w skrócie podsumować, co "daje" nowy dodatek do naszej armii? :wink:
dostajemy do dyspozycji 3 runy... tutaj link: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=773605#p773605 oraz możliwość brania sojuszy z dziwnymi armiami, typu demony czy woch... dodatkowo możliwośc dobrania do naszej armii potworów typu orły, dziki... mamuty chaosu, smoki czy mantykory... :roll:
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

W czasach poprzedniej edycji grałem sojusze dwarfs-O&G bez żadnych dodatków. A co do tych run, to jedna jest po prostu zerżnięta z już istniejącej runy kowadłowej. Ciekawszą fazę magii mieliśmy w 6ed, też było generowanie PD (d6+2) i cztery różne runy. Ja myślałem, że dostaniemy kowadło z kompletem czarów w wersji zwykłej i ulepszonej, a tu taka lipa. I to niby miało być takie niesamowite? Tymczasem obyło się bez fajerwerków.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Faktem jest, że w porównaniu do innych zaklęć z tego dodatku to krasnoludzkie runy takiego szału nie robią. Jednak zawsze to jakieś urozmaicenie. A orzełki jak pisałem bardzo chętnie będę wystawiał :)
Ogólnie cały dodatek jest moim zdaniem mocno średni, ale nie jest obligatoryjny więc jak ktoś ma ochotę to sobie urozmaici bitwy o Storm of Magic, a jeśli nie to będzie grał w starego warhamca.

A połączenie kilku run + Kowadło w kilku opcjach wydaje się ciekawe.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

2 glupie pytania:
1) Na jakiej podstawce lub jakich rozmiarow jest kowadlo?
2) Katapy GW nie podobaja mi sie i sa stanowczo za drogie. Jakies tanie zamienniki mozecie polecic? Najlepiej razem z info gdzie je kupic w necie/okolicach wawy.

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Kowadło jest na okręgu 60mm. Ja dałem je na podstawkę od Def Koptera orków z 40stki, pasują idealnie.

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

po co ci w tej ed podstawka do war machine?
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

pingu pisze:po co ci w tej ed podstawka do war machine?
No dokładnie, nie ma już czegoś takiego bo i tak niczemu nie służy gdyż z góry wiadomo ile modeli bije w war machine w CC. Można dla wygody co najwyżej movement traya zrobić dla maszyny i załogi tak jak ja sobie zrobiłem i jest git.

ODPOWIEDZ