Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Asassello »

bercik pisze: Czy po rzuceniu czaru z Life'a mogę uleczyć BSB z BotWD?
tak, nie jest to efekt czaru, a specjalna zdolność tego lora (zobacz uściślenia sędziowskie)
bercik pisze: Jak działa skeinsliver gdy gram scenariusze Watchtower, Down Attack?
pytanie raczej do organizatora danego turnieju - nie tutaj.
Obrazek

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

bercik pisze: Nie trzeba mieć LoSa przy rzucaniu Hexów i Augmentów, strona 31 rulebooka.
na s508 w RB jest tabelka obrazujaca poszczególne typy czarów...

jesli chodzi Ci o "need not lie in the caster's forward arc", to nie ma to imo nic wspolnego z LoS'em
tak czy inaczej, dzieki za odpowiedz :)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

bercik pisze:Maszyny oblewają test inicjatywy z automaty, inne testy nie wiem :wink:
Testy siły też. A czym jest kowadło? :mrgreen:
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Maszyny oblewają wszystkie characteristic tests oprócz To i LD :P

pozdro

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Rabsp pisze: na s508 w RB jest tabelka obrazujaca poszczególne typy czarów...

jesli chodzi Ci o "need not lie in the caster's forward arc", to nie ma to imo nic wspolnego z LoS'em
tak czy inaczej, dzieki za odpowiedz :)
Zostało to uściślone w ostatnim FAQ - hexy i augumenty nie potrzebują LoS'a do czarowania.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Kasa
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 36

Post autor: Kasa »

No cóż jestem nowy na tym forum i w świecie Warhammera, ale grami fb już się trochę zajmuję (LOTR/WOTR). A, że bardziej lubię to hobby za malowanie niż za granie (przeważnie, chociaż grać oczywiście zamierzam) i coraz bardziej wkur... mnie jakość figusów LOTR'owych i zbliżające się już wyczerpanie tematu postanowiłem zmienić system na WFB(w LOTR'a jeszcze na masterach się pogra dla rozrywki)

Najbardziej ze wszystkich armii podoba mi się Bretonnia i HE. Więc od czego proponujecie mi zacząć kolekcjonowanie armii Helfów-pewnie jak zwykle piechota,elita,bohowie, ale chciałbym wiedzieć konkretnie. Podręcznik już mam skrócona (PL) 8ed i pełna wersję 7,8 ed. I tu też do Was pytanie- opłaca się studiować/uczyć 7ed??

Z góry THQ za odpowiedzi, mam nadzieję, że nie zadałem jakiś mega noobowskich pytań. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Kasa pisze:Więc od czego proponujecie mi zacząć kolekcjonowanie armii Helfów
Jeśli zależy ci na malowaniu i figsach to 7edycyjna metalowa Elita
Sword Masterzy, White liony, dragon princes, Phoenix guardzi- póki jeszcze są
I sold my soul for rock'n roll

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

Mac pisze:
Rabsp pisze: na s508 w RB jest tabelka obrazujaca poszczególne typy czarów...

jesli chodzi Ci o "need not lie in the caster's forward arc", to nie ma to imo nic wspolnego z LoS'em
tak czy inaczej, dzieki za odpowiedz :)
Zostało to uściślone w ostatnim FAQ - hexy i augumenty nie potrzebują LoS'a do czarowania.
to po co GW zrobilo takie ladne SUMMARY na koncu rule booka, gdzie wyraznie jest zaznaczone "NEED LINE OF SIGHT? YES." poprostu brak mi slow...

btw. omg, co za noob wymyslal te zasady... teraz to juz do czarowania wogole nie trzeba widziec... bo niby po co widziec cos w co sie puszcza czary... :roll: ? jedyne co chyba teraz potrzebuje LoS'a to pociski? super... akurat lory ktorych sie uzywa są przepelnione pociskami :D
vampiry biegają z lightem, katapy maja laserowe celowniki, mali magowie zamieniaja sie w wielkie smoki, zwykli łucznicy dzieki jakiemus glupiemu czarowi zabijają wielkiego poteznego smoka w 1 ture(razor^^) itp itd...

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Rabsp pisze:to po co GW zrobilo takie ladne SUMMARY na koncu rule booka
Popełnili błąd akurat w przypadku hexów i augumentów, który po prostu poprawili w erracie.
Rabsp pisze:zwykli łucznicy dzieki jakiemus glupiemu czarowi zabijają wielkiego poteznego smoka w 1 ture(razor^^)
Łuki mają daną siłę, która jest niezależna od siły modelu, który z łuku strzela. Okkham's Mindrazor nie powiększa siły łuków, gdy z nich strzelasz.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

chodzilo mi o 1 ture CC :D

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Kasa pisze:No cóż jestem nowy na tym forum i w świecie Warhammera, ale grami fb już się trochę zajmuję (LOTR/WOTR). A, że bardziej lubię to hobby za malowanie niż za granie (przeważnie, chociaż grać oczywiście zamierzam) i coraz bardziej wkur... mnie jakość figusów LOTR'owych i zbliżające się już wyczerpanie tematu postanowiłem zmienić system na WFB(w LOTR'a jeszcze na masterach się pogra dla rozrywki)

Najbardziej ze wszystkich armii podoba mi się Bretonnia i HE. Więc od czego proponujecie mi zacząć kolekcjonowanie armii Helfów-pewnie jak zwykle piechota,elita,bohowie, ale chciałbym wiedzieć konkretnie. Podręcznik już mam skrócona (PL) 8ed i pełna wersję 7,8 ed. I tu też do Was pytanie- opłaca się studiować/uczyć 7ed??

Z góry THQ za odpowiedzi, mam nadzieję, że nie zadałem jakiś mega noobowskich pytań. :mrgreen:
z przeglądu rozpisek na forum (format ok 2,5k) wynika, że potrzebujesz:
- min 2 magów, BSB na piechotę
- ok 50 łuczników lub 30 łuczników i 25 włóczników - wymagane jednostki podstawowe
- 25-30 WL / PG - elita
- jakieś orły - tanie i mobilne wsparcie

+ jakieś dodatki, które dobierzesz wedle własnego uznania - jakaś kawaleria do wsparcia, może skauci albo rydwany...

poza tym, obecnie HE są w momencie wypuszczania nowych wzorów figurek (plastikowych) - PG, WL, SM, DP.. więc jak interesuje Cię również aspekt kolekcjonerski to przyjrzyj się starym i nowym modelom (stare są metalowe)
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Mam pytanie jeśli mam klocek WL i BSB z(Banner of the World Dragon ) i w nim magów czy mogę rzucić na nich(WL) +2T (chodzi ogólnie o ripy) ???

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Pomijając fakt, że +2 do T nie jest ripem, to jak najbardziej. Było to już wałkowane: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=612869#p612869
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

OK dzięki

Awatar użytkownika
Asyrian
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Asyrian »

Nie miałem gdzie to wsadzić a szkoda robić do tego post.
Ktoś zna kolory smoków dokładnie.

Awatar użytkownika
Havelock
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Havelock »

Asyrian pisze:Nie miałem gdzie to wsadzić a szkoda robić do tego post.
Ktoś zna kolory smoków dokładnie.
że niby w jakim sensie? bo smoki to w wielu kolorach występują. chyba że chodzi Ci o rodzaje smoków u HE, w takim razie rozróżniamy słoneczne, księżycowe i gwiezdne
Ludvik pisze:Wystawianie np. Black Knightów jako Blood Knightów uważam za osobistą obrazę

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

Asyrian pisze:Nie miałem gdzie to wsadzić a szkoda robić do tego post.
Ktoś zna kolory smoków dokładnie.
moj jest fioletowy :twisted: w booku masz czerwone, żółte, białe, niebieskie... przeciez mozesz go pomalować na jaki kolor chcesz, nawet na różowy i nikt sie nie przyczepi 0o :mrgreen:

Awatar użytkownika
Deliberitus886
Mudżahedin
Posty: 262

Post autor: Deliberitus886 »

Przeważnie widuje kolory gadzin takie jak. Połączenie białego i niebieskiego, zielone rzadziej z żółtym brzuszyskiem, czerwone , bardzo rzadko widać ekstrawagancję smoki czarne, fioletowe , pomarańczowe.
Także przy malowaniu swojego gada możesz się wykazać co ci fantazja podpowiada , zazwyczaj przecież gadzina jest malowana w kolorze przewodnim armii .
Widzę Wszystko

Awatar użytkownika
Asyrian
Pseudoklimaciarz
Posty: 29

Post autor: Asyrian »

Myślałem po prostu że każdy rodzaj smoka ma określony kolor.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

kiedys tak bylo (chyba 5 ed) ze kolor smoka odpowiadal jego rodzajowi, teraz masz dowolonosc w kolorystyce...
Obrazek
Highborn Elves Only!

Zablokowany