Pytania krótkobrodego - stary temat

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

Zablokowany
Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Re: Pytania krótkobrodego

Post autor: Mac »

Z tymi testami (np. od pitki):
1. Nie zdajesz automatycznie jeśli wartość współczynnika wynosi "0". Jeśli nie ma nic zapisanego (czyli "-") to po prostu nie testuje (w tym wypadku maszyny by nie ginęły od pitki, bo po prostu by nie testowały).
2. Nie zdajesz automatycznie jeśli wartość współczynnika wynosi "0" lub "-".
Która z tych opcji jest właściwa?
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

"-" = 0 jest to w RB

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

jurak pisze:
Rakso_The_Slayer pisze:ale np jak masz spora podstawke, pitka Ci wejdzie i wzornik nie przykrywa całej podstawki to machina nie ginie z automatu tylko na 4+ więc jednak się opłaca. Przykładów można by podac więcej ;)
tak pzy okazji dziura z klopy to auto hit niezaleznie od podstawki./(znaczy ja tak gram i nie wiem czy dobrze ;)
)?
tak :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2170
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

jeżeli mam w pierwszym szeregu zabójców samych giant sleyerów i wjeżdża w nich steam tank lub inne badziewie z impact hitami to giną tylko oni, nie ma znaczenia ilość wylosowanych impactów?

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

giną zwykli-trolle, giganty nie giną chyba że zginie więcej zwykłych niż masz w oddziale - wtedy zaczynają ginąć giganty

Paulus
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: Paulus »

Panowie wybacza, ale chcialbym wiedziec, co kryje sie pod nazwami sexmaszyna, rewolwery, Turoń oraz niewybuchajace kowadlo? :)
Zadalem to pytanie w innym temacie, ale pozostalo bez odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Gogol pisze:giną zwykli-trolle, giganty nie giną chyba że zginie więcej zwykłych niż masz w oddziale - wtedy zaczynają ginąć giganty
jak gralismy (ale to w czasach 6ed), to jak mialo sie caly pierwszy szereg giantow, szlo w giantow, bo nie bylo mozliwosci rozdysponowania atakow (oczywiscie w cc).

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

jurak pisze:
Gogol pisze:giną zwykli-trolle, giganty nie giną chyba że zginie więcej zwykłych niż masz w oddziale - wtedy zaczynają ginąć giganty
jak gralismy (ale to w czasach 6ed), to jak mialo sie caly pierwszy szereg giantow, szlo w giantow, bo nie bylo mozliwosci rozdysponowania atakow (oczywiscie w cc).
Tak, ale pytanie dotyczyło impactów. A impacty są rozlosowywane po oddziale jak shooting. Jako, że giganty pełnią rolę czempionów w oddziałach zwykłych troli, to nie mogą otrzymać obrażeń rozlosowywanych jak shooting (no chyba, że oddział jest już na tyle mało liczni, że i czempioni mogą oberwać przy rozlosowywaniu). Normalne ataki wykonywane w cc, oczywiście idą w gigantów (jeśli cały pierwszy szereg jest złożony tylko z nich).
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Mac pisze:
jurak pisze:
Gogol pisze:giną zwykli-trolle, giganty nie giną chyba że zginie więcej zwykłych niż masz w oddziale - wtedy zaczynają ginąć giganty
jak gralismy (ale to w czasach 6ed), to jak mialo sie caly pierwszy szereg giantow, szlo w giantow, bo nie bylo mozliwosci rozdysponowania atakow (oczywiscie w cc).
Tak, ale pytanie dotyczyło impactów. A impacty są rozlosowywane po oddziale jak shooting. Jako, że giganty pełnią rolę czempionów w oddziałach zwykłych troli, to nie mogą otrzymać obrażeń rozlosowywanych jak shooting (no chyba, że oddział jest już na tyle mało liczni, że i czempioni mogą oberwać przy rozlosowywaniu). Normalne ataki wykonywane w cc, oczywiście idą w gigantów (jeśli cały pierwszy szereg jest złożony tylko z nich).
nioe zaglebialem sie nigdy w rydwany i impacty :)

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 586

Post autor: Kraggo »

Może ktoś na szybkości napisać, jakie parametry/zasady specjalne mają shieldbearers dla lorda? :)

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

WS5 I2 S4 A1 (w sumie 2 bo jest ich 2)

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

dodatkowo:
dodaja 2 do AS (maxymalnie do 1+)
maja US = 3
i jesli stosujesz "uwaga panie" to sa traktowani jako jeden model, nie wiekszy od pozostalych w jednostce. (czyli jak templatka uchwyci tylko twojego lorda tarczownika to po zastosowaniu "uwaga panie" przeciwnik trafia tylko jedenego krasnoluda z oddzialu, a nie dwoch - ja to tak przynajmniej widze :P )
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Morsereg pisze: (czyli jak templatka uchwyci tylko twojego lorda tarczownika to po zastosowaniu "uwaga panie" przeciwnik trafia tylko jedenego krasnoluda z oddzialu, a nie dwoch - ja to tak przynajmniej widze :P )
To nie o to chodzi. Zawsze z look outa trafiany jest 1 model .... niezależnie od wielkości podstawki herosa. Tu chodzi o starą zasadę z 6 ed. gdzie modele wieksze np konne lub ogrowych wymiarów w piechocie mogły być targetowane przez strzelanie i nie miały look outa. Teraz ta zasada nie ma specjalnego zastosowania.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Czy mistrz inżynier dołączony do katapy daje przerzut artyleryjki nawet przy wyrzucie missfire'a?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Arbiter Elegancji pisze:Czy mistrz inżynier dołączony do katapy daje przerzut artyleryjki nawet przy wyrzucie missfire'a?
Poruszasz zakazane tematy!!!! Postaram się nie wspominać ostatniej dyskusji na temat inżynierów <patrz się wokół szukając wzrokiem awatara Juraka> uff mogę mówić :P

(Jeśli używasz opcji Artillery Master) Oczywiście, że możesz przerzucić misfire na artylerce (pamiętając o tym, że masz tylko jeden przerzut i musisz zaakceptować przerzucony wynik). W opisie zdolności nie masz wypisanych żadnych ograniczeń. Głównie o to chodzi w tej umiejętności, żeby jak najbardziej zlikwidować szansę na misfire przy strzale (no ale oczywiście też można przerzucać zasięg rozrzutu, ale samemu rozrzutowi lepiej zapobiegać za pomocą Rune of Accuracy).
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Mac pisze:
Arbiter Elegancji pisze:Czy mistrz inżynier dołączony do katapy daje przerzut artyleryjki nawet przy wyrzucie missfire'a?
Poruszasz zakazane tematy!!!! Postaram się nie wspominać ostatniej dyskusji na temat inżynierów <patrz się wokół szukając wzrokiem awatara Juraka> uff mogę mówić :P
ogólnie to olałem tą dyskusję po tym jak objętościowo przekroczyła dwie strony :P
Mac pisze:pamiętając o tym, że masz tylko jeden przerzut i musisz zaakceptować przerzucony wynik
o tym zawsze pamiętam :)
Mac pisze:Oczywiście, że możesz przerzucić misfire na artylerce . W opisie zdolności nie masz wypisanych żadnych ograniczeń
i o to mi konkretnie chodziło 8) :wink:

dzięki.

edit.: przy okazji kolejne pytanie: czy jeśli mam na katapie przerzut zarówno skaterki(runa) jak i artyleryjki(ME) to czy muszę przerzucać obie kostki jednocześnie, czy mogę przerzucić najpierw jedną, sprawdzić czy mi pasuje a później ew. przerzucić drugą?
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

ja osobiscie deklaruje, ze przerzucam obie kosci i rzucam dwiema naraz - tak jak przy normalnym strzale.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Przerzuty te pochodzą z dwóch oddzielnych zupełnie zdolności - możesz je przerzucać jedna po drugiej.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Mac pisze:
Arbiter Elegancji pisze:Czy mistrz inżynier dołączony do katapy daje przerzut artyleryjki nawet przy wyrzucie missfire'a?
Poruszasz zakazane tematy!!!! Postaram się nie wspominać ostatniej dyskusji na temat inżynierów <patrz się wokół szukając wzrokiem awatara Juraka> uff mogę mówić :P
mi sie juz AB sam otwiera na 38 stronie ;)

Zablokowany