Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Re: Pytania wszelakie ... ;)

Post autor: Solider »

Siriael pisze:
Przemcio251 pisze:spokojnie może nowego Army booka wypuszczą :D
Tylko kiedy? :roll:

Jak oceniacie? Liber Chaotica wypełni się w 8ed czy czekamy na 9ed? :roll:
Z jednej strony chciałbym AB szybko, ale grozi to babolem jak orki w 7ed, a z drugiej czekać i czekać na zmiany, które mogą nigdy nie nadejść. Sam nie wiem co lepsze.

Z przepowiedniami z Liber Chaotica to chyba poczekamy do 9 ed. :wink:
Siriael pisze:Kusze pasowały by do Wojowników :twisted:
Biorę w ciemno. :D
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Ja bym chciał nowego AB, idealnie wpasowującego WoCh w 8ed - armia jedna z lepszych :roll:

Kusze też bym brał dla Wojowników :twisted: Tylko czy to możliwe?

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

A mi by wystarczylo cos co utrudnia strzelanie przeciwnikowi... bo kusze lub inną broń miotaną dla Warriorów uważam za herezje!! :twisted: naszym celem jest wyrzynanie przeciwnika wręcz a nie jakieś tam strzelanie :twisted:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Strzelanie było by tuż przed wyrżnięciem wroga, tak dla osłabienia wrogich oddziałów :wink:

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Hmmmm ja już bym wolał czar zmieniający oddział przeciwnika w owce o statach same 1 to by była piękna rzeź :D
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Ale co by nie mówić, jedno jest pewne. Trzeba nam albo lataczy, albo oddziałów, które mogą strzelać (nie konni maruderzy :wink: ). Reszta jest ok.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Hmmmmm Gość na dysku z wardem 3+ a dodatkowo krzyk. Wlatujesz takim pacjętem w park maszynowy i jedną maszynkę zakrzykujesz na śmierć, 2 z bound spella , a 3 z magi :mrgreen:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Przemcio251 pisze:Hmmmmm Gość na dysku z wardem 3+ a dodatkowo krzyk. Wlatujesz takim pacjętem w park maszynowy i jedną maszynkę zakrzykujesz na śmierć, 2 z bound spella , a 3 z magi :mrgreen:
Widzę, że kolega optymistycznie podchodzi do możliwości kolesia na dysku. No i ta trzecia maszyna spada pod warunkiem, że przeżyjemy turę magii, a to nie jest takie oczywiste. :mrgreen: Poza tym to jeden koleś, a ja myślałem raczej o 2x10 łuczników/kuszników na tyłach wspierających hordę prącą do przodu, lub kilku (nie jeden/dwóch :wink: ) lataczy cisnących przed tą hordą w stronę maszynek. :mrgreen:
Tego bym chciał, ale jak nie, to nie i tak będę grał wojownikami, bo są boscy. :wink:

Ps. Jak myślicie, są szanse na obniżenie kosztów poszczególnych marek?
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Khumanor pisze:
jurak pisze:no i fakt ze z zionieciem troche lipa, no ale... :)
masz racje 2d6 ataków za jedną głowę i 2d6 A za drugą to lipa nie ma co :twisted:

ludzie jak czytam wasze posty, to się zastanawiam czy Wy gracie tą armią :roll:
zastanawia mnie czy czytasz, czy tylko ogladasz.
wypowiedz dotyczyla zioniecia w fazie shootongu nie combatu, wiec prosze nie zlosc mnie :evil:

ludzie jak czytam wasze posty, to się zastanawiam czy Wy gracie tą armią :roll:

tekst ten jest zalosny i pomimo ze chybiles z uszczypliwosciami w moim kierunku i nie lapie sie na to.
a nie zmienia faktu ze tekst jest zalosny.

Awatar użytkownika
Kedziorson
Masakrator
Posty: 2219
Lokalizacja: Rogaty Szczur Gorzów Wlkp.

Post autor: Kedziorson »

pytanie.... jakich lore'ów może używać duży mag bez marka? myślę o taki na smoczku :D

Awatar użytkownika
Vehemens
Pseudoklimaciarz
Posty: 27
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Vehemens »

do wyboru : śmierci, ognia, cienia, niebios
"Żaden plan bitwy nie przetrwa kontaktu z wrogiem, plan operacji wygląda świetnie do pierwszego kontaktu z nieprzyjacielem"

Awatar użytkownika
Vika
Plewa
Posty: 6
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Vika »

Witam Mrocznych Lordów
A teraz pytanko. Czy maja byc jakies zmiany w figurkach Chaośników z 7 ed na 8, jesli tak to jakie modele ulegną zmianie ?
i drugie pytanko. Czy jednostki takie jak odrzuceni, bitewny ołtarz chaosu, i cos z postaci np: Valkia. Zostaną wydane ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Zaklinacz Kostek
Falubaz
Posty: 1346
Lokalizacja: In Stahlgewittern

Post autor: Zaklinacz Kostek »

1. Z tego co pamiętam chyba żadne modele nie ulegną zmianie.
2. To tylko GW wie.
Lest we forget:
Obrazek

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Pośrednio. Demony dostaną Seekerki a co za tym idzie my będziemy mieli nowe Steed of Slaanesh.
To samo tyczy się Juggerów.
Given the choice, whether to rule a corrupten, failing empire or to chalange the fate through another throw, a better throw against one's desteny, what wos a king to do?

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Vika pisze:Witam Mrocznych Lordów
A teraz pytanko. Czy maja byc jakies zmiany w figurkach Chaośników z 7 ed na 8, jesli tak to jakie modele ulegną zmianie ?
i drugie pytanko. Czy jednostki takie jak odrzuceni, bitewny ołtarz chaosu, i cos z postaci np: Valkia. Zostaną wydane ?
gdzies na warseerze rzucil mi sie post o Valkii, Oltarzu (chyba nawet oltarz/rydwan), i jescze jakims jednym specu.
no i jak wspomniane wyzej; do demonow slaneszowa kawa, kornowa kawa, plus DP :twisted:

Mormo
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mormo »

konnica wbita od flanki w odział Black Guardów. W konicy i gwardii jest hero. W swojej fazie przeciwnik przesuwa hero do boku tak, że styka się z moim. Według zasad ogolnych w związku z tym nie może atakować. Ja musze rzucić mu w twarz pojedynkiem więc to robie a on przyjmuje. Czy atakuje hero delfów w tej rundzie czy tylko ja bije? Zasada ogólna jest jasna ale czy pojedynek jej nie wyklucza? Pozdro

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Dlaczego bohater darków nie miałby atakować ? Przybliż mi to...

Mormo
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mormo »

w głowny rule booku piszę następująco:

" Zdarza się czasem, że jednostka walczy wręcz a Postać zajmuje taką pozycję w formacji, że nie może walczyć, ponieważ np. znajduje się w pierwszym szeregu a jednostka została zaatakowana z flanki. W swojej kolejnej fazie ruchu gracz ma prawno włączenia postaci do walki. Po prostu zamienia miejscami model Postaci z modelem zwykłego żołnierza, który już walczy. Oznacza to, że Postać traci możliwość walki w pierwszej turze walki" zaznaczam, że mam Polski podrecznik głowny a co za tym idzie ryzyko błedu w tłumaczeniu jes duże.

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7834
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Ale jak przesunie to już jest druga runda...

Mormo
Wałkarz
Posty: 66
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mormo »

tylko w tym przypadku to jest durnie napisane bo logiczne jest, że w pierwszej turze walki nie będzie mogł atakować ponieważ nie jest w zwarciu, dopiero kiedy będzie jego tura ruchu a co za tym idzie póżniej druga tura walki to pomimo tego, że się zamienił z zwyczajnym modelem może atakować.

ODPOWIEDZ