Pytania początkujących i niepewnych 2

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Pytania początkujących i niepewnych 2

Post autor: Rasti »

Mniej więcej wymieniłeś najczęściej brane jednostki :) Do tego w niegłupim zestawieniu.

Alpharius
Plewa
Posty: 8

Post autor: Alpharius »

To co jeszcze można dobrać i po ile czego? Czy battle force opłaca się kupić żeby zrobić 2 jednostki kuszników i korsarzy czy 2 jednostki kuszników to za dużo??

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Alpharius pisze:To co jeszcze można dobrać i po ile czego? Czy battle force opłaca się kupić żeby zrobić 2 jednostki kuszników i korsarzy czy 2 jednostki kuszników to za dużo??
Kuszników nigdy nie jest za dużo :)
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Alpharius
Plewa
Posty: 8

Post autor: Alpharius »

Prosiłbym o jakąs taką kompleksową odpowiedz :) Choć już wiem ze kuszników trzeba dużo :) a co z resztą jakie proporcje ??

duzypawel
Mudżahedin
Posty: 214
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: duzypawel »

Ja mam 30 korsarzy, 30 wiedźm, 50 kusz, 60 włóczników, 20 czarnej gwardii, 15 shadów, 10 harpii, 5 dark riders, 3 rydwany, 3 czarodziejki pieszo, 2x herosi na pegazach, 2x zabójcy, 10 rycerzy na cold one , kocioł, 2 hydry, smoka

ten zestaw pozwala mi dość elastycznie budować rozpiski

na początek fajnie mieć
1x hydra, 2x5 harpie, 2x czarodziejki, 1x heros na pegazie, 30 korsarzy, 30 kusz, 30 włóczni

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

A jak chcesz iść bardziej w typową rozpiskę, to zamiast korsarzy z zestawu który podał kolega wyżej to 20 x BG. To jest wtedy czysty standard.

Alpharius
Plewa
Posty: 8

Post autor: Alpharius »

Na początek chciałbym sobie kupić:
2 paczki korsarzy
elfie wiedźmy
czarodziejkę
2 paki kuszników
bojową hydrę
assasina
Mroczni jeźdźcy
Czy z taką armią jestem w stanie coś ugrać? I jakie to mniej wiecej wychodzą punkty niestety nie mam jeszcze dexu :/ Modele colde one te z GW to dla mnie po prostu jakaś porażka.... Widziałem lepsze na necie ale za 300zł piątka :( trochę drogo ale modele cud miód malina :)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8785
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Twoja lista wygląda całkiem sensownie, jedynie co bym dodał to harpie – one być muszą.
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Alpharius
Plewa
Posty: 8

Post autor: Alpharius »

A gdzie można znaleźć jakieś ładne modele harpi bo te GW to.... I czemu one sa must have?

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

Z Avatars of War.
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 822
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Ewentualnie konwersje z demonetek i gargulców
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

A jak chcesz iść bardziej w typową rozpiskę, to zamiast korsarzy z zestawu który podał kolega wyżej to 20 x BG.
Nie ma typowych rozpisek. Rince grał kupę czasu na smoku, pegazach, kuszach i rydwanach. Ostatnio przerzucił się na dużą sukę i 3 hordy corowej piechoty. Ja grałem sporo czasu na smoku i 2xCOK, a ostatnie pół roku na 3-4 pegazach i shades. Rozpiskami na korsarzach, witch elves i kotle wspieranych magią też się luzem dało grać. Jest masa grywalnych zestawień DE - akurat tutaj "typowa" rozpiska nie istnieje.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Neithan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: Neithan »

Alpharius pisze:A gdzie można znaleźć jakieś ładne modele harpi bo te GW to....
Ciekawie wygląda Imogen z Hassell Free Miniatures [klik], ale trzeba by przerobić ręce.

Ja swoje harpie [klik] robiłem z demonetek ze skrzydłami od tyranidzkich gargoyli i rękami od warriorów. Wyszło chyba nawet znośnie.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Jankiel pisze:
A jak chcesz iść bardziej w typową rozpiskę, to zamiast korsarzy z zestawu który podał kolega wyżej to 20 x BG.
Nie ma typowych rozpisek. Rince grał kupę czasu na smoku, pegazach, kuszach i rydwanach. Ostatnio przerzucił się na dużą sukę i 3 hordy corowej piechoty. Ja grałem sporo czasu na smoku i 2xCOK, a ostatnie pół roku na 3-4 pegazach i shades. Rozpiskami na korsarzach, witch elves i kotle wspieranych magią też się luzem dało grać. Jest masa grywalnych zestawień DE - akurat tutaj "typowa" rozpiska nie istnieje.
To fakt. Ciężko u nas mówić o jednym słusznym złożeniu. Kiedy jednak było jedno, najczęściej przewijające się złożenie, coś w stylu wyżej wymienionego. Teraz chyba trochę się to rozluźniło. Nie jestem w stanie powiedzieć, bo od pół roku nie gram, bo nie mam kiedy. A sporo się zmieniło, bo sporo nowych booków wyszło.

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

Takie pytanie:
Czy jak mam Assasyna w 5* shadach i go ujawniam to :
- assasyn zajmuje miejsce shade i dalej oddzial liczy 5 modeli
- assasyn nie zajmuje miejsca i oddział liczy wtedy 6 modeli.

Z góry dzieki ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

opcja nr 2
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Dreef
Falubaz
Posty: 1302
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dreef »

A gdzie trzymac dwoch takich assasynow : gwiazdki i manbane? Do wyboru mm : 2* kusze, 10korsarzy z handbowem, 2*5 Shadow.
Obrazek

Awatar użytkownika
MatthewKorona
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 196

Post autor: MatthewKorona »

A nie opcja nr 1?
Wydaje mi się, że zamieniasz shade na assasina i dalej liczy 5. Bo niby jak on miałby być ukryty? W płaszczu jednego z nich?
Impossible is nothing.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Nie w płaszczu, w kieszeni ;)
Tak jest. Nikt nie powiedział, że to musi mieć sens.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Dreef pisze:A gdzie trzymac dwoch takich assasynow : gwiazdki i manbane? Do wyboru mm : 2* kusze, 10korsarzy z handbowem, 2*5 Shadow.
Wszystko zalezy od przeciwnika z jakim grasz i jaki masz koncept na ich użycie.
MatthewKorona pisze:A nie opcja nr 1?
Wydaje mi się, że zamieniasz shade na assasina i dalej liczy 5. Bo niby jak on miałby być ukryty? W płaszczu jednego z nich?
Powinno byc 6 modeli i jak sie ujawnia zamieniasz po prostu shade na assasina ale w dobie jawnych rozpisek nie ma to sensu, wiec po prostu dokłada sie go do odzialu w ktorym siedzi.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Zablokowany