Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Re: Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Post autor: crovaxus »

master eng da ci przerzut tylko 1 raz na jednej maszynie. poza tym lepiej wziąć 2x forging niz MI bo jest słaby i na dobrą sprawę nic nie daje nam kompletnie. na 1600 jednak jak gram to nie biorę 5 maszyn a jedynie 4 dzięki czemu wstawiam 30 warków z GW oraz 25-30 hamcow oraz jakieś małe kusze w rangerach.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

crovaxus pisze:master eng da ci przerzut tylko 1 raz na jednej maszynie. poza tym lepiej wziąć 2x forging niz MI bo jest słaby i na dobrą sprawę nic nie daje nam kompletnie. na 1600 jednak jak gram to nie biorę 5 maszyn a jedynie 4 dzięki czemu wstawiam 30 warków z GW oraz 25-30 hamcow oraz jakieś małe kusze w rangerach.
Statystycznie turlasz jeden misfire na 6 rzutów. Uśredniając, na 3 tury strzelania z 4 maszyn, dwa razy wyturlasz misfire'a, co oznacza, że master engineer równoważy w tym momencie koszt punktowy Ro Forging. Dodatkowo jeśli jakiś mały fast unit zdoła zaszarżować na którąś z maszyn, eng może tam wpaść i odciągnąć wroga od obsługi maszyny (przeciwnik musi bić po engu, nie po załogantach).
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Wujek
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Wujek »

@crovaxus
I jak grasz takimi klocami piechoty? Bronisz parku, czy idziesz na oppa? Kto wtedy zostaje przy maszynach? Jak zdejmujesz fasty? Ignorujesz słaby ostrzał i zostawiasz te punkty na stole?

@panterq
mam tego pecha, że jak ustalę zasięg na 8-10 cali, to kula przeważnie nie dolatuje, a jak na 6 to jest przestrzał. Po prostu rune of forging dodawał mi więcej pewności, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.
Ale faktycznie zastanawiam się nad BSB w jednym z dwóch klocków Querrellerów ze sztandarem Grungiego. W takiej opcji nie rozdzielałbym wojska, tylko ustawił bunkier (szkoda mi wstawiać bsb, z którego skorzysta tylko jeden oddział). Punkty wziąłbym z inżyniera i... hamków, czy górników?

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

ide do przodu przy ostrym waleniu w przeciwnika bo na takie pkt mało co potrafi przeciąć naszą piechotę z sv 5+ siła 5 i T4. szczególnie imperium. Z taką rozpą na imperium nigdy nie wygrałem mniej niż 16:4 bo nie ma co. Jedynie czołg jest problemem ale wystarczy raz trafić go i robi się warzywo bo może mało pary robić gdyż każdy się boi że sobie go rozsypie mocniej. I biorę jedynie runesmitha z 2-3 scrollami i styka mi na wszystko a do tego bsb puszka z challangem. bez minerów oczywiście.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Wujek
Pseudoklimaciarz
Posty: 30

Post autor: Wujek »

:?
Mam nad czym pomyśleć.

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

dokladniej to mam zawsze 2 opcje, albo 30 warkow, 20 hamcow i 12 kuszoli w rangerach albo 25 warkow, 25 hamcow i 12 kusz w rangerach
zalezy na co mam ochote najczesciej :P
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

panterq pisze:Statystycznie turlasz jeden misfire na 6 rzutów. Uśredniając, na 3 tury strzelania z 4 maszyn, dwa razy wyturlasz misfire'a, co oznacza, że master engineer równoważy w tym momencie koszt punktowy Ro Forging.
Nie zapominajmy, że w tym wypadku ME musi stać między dwoma działami, a jak ma jeszcze klopę do obskoczenia to nie wiem jak chcesz to poustawiać. Poza tym Forging daje ci magiczne ataki, no i przerzut missfire'a przy rzucie na bounce'a co bywa przydatne.
panterq pisze:eng może tam wpaść i odciągnąć wroga od obsługi maszyny (przeciwnik musi bić po engu, nie po załogantach).
Skąd ta rewelacja? :D

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

pewnie wziął z tego iż jako champion może rzucić challange ale w wypadku maszyny i tak nic nie daje :P
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

albo stąd, że jeśli ktoś bije się z załogą maszyny i inną jednostką to musi najpierw walczyć z inna jednostką, po jej pokonaniu dopiero z maszyną może - spotkałem się z takim czymś podczas grania, jednak nie szukałem zapisu w RB odn tego

edit, znalazłem: RB mały str 110

ostatni akapit w lewej kolumnie:
Models that are in base contact with other enemmies cannot be chosen to be part of a war machines'a assault party - they're too busy fighting their more immediate foes.
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Models that are in base contact with other enemmies cannot be chosen to be part of a war machines'a assault party - they're too busy fighting their more immediate foes.
To wiem ale to jest tylko base contact z jednym inżynierem na 20mm podstawce a nie cały oddział...

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Quaki pisze:Nie zapominajmy, że w tym wypadku ME musi stać między dwoma działami, a jak ma jeszcze klopę do obskoczenia to nie wiem jak chcesz to poustawiać. Poza tym Forging daje ci magiczne ataki, no i przerzut missfire'a przy rzucie na bounce'a co bywa przydatne.
W tym konkretnym wypadku mówimy o walce z Imperium, magiczne ataki raczej nic nie dadzą. Przerzut misfire'a przy bounce to oczywiście miła sprawa, ale moim zdaniem niekonieczna. Deployment na zasadzie kwadratu - maszyny w rogach, inżynier w środku. Cholera, w sumie to może się nie sprawdzić przy czymś innym niż simple light of sight.
Quari pisze:To wiem ale to jest tylko base contact z jednym inżynierem na 20mm podstawce a nie cały oddział...
W sumie masz rację. Nie znałem dokładnego zapisu tej zasady, w tym wypadku skłaniałbym się ku wersji, że ME może np. odciągnąć 3 z 5 harpii czy innych chaos houndów. Tym niemniej to już jest zysk.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

jwmorte
Warzywo
Posty: 10

Post autor: jwmorte »

Po przejrzeniu kilku rozpisek i przeczytaniu dokładnie obu podręczników obecnie testują taką rozpiskę na 2k:

Runelord + Anvil of Doom + Rune of Stone + Spelleater Rune + Shield - 373pkt

Thane + Battle Standard + Master Rune of Gromril + Rune of Preservation + Rune of Resistance + Rune of Fire + Rune of the Furnace - 165pkt

Quarrellers x 14 - Great Weapon + Musician - 187pkt

Warriors x 30 - Great Weapon + Full CG - 325pkt

Miners x 5 - Musician - 60pkt

Hammerers x 25 - Full CG - 330pkt

Grudge Thrower - Engineer + Rune of Accuracy + Rune of Burning + Rune of Penetrating - 150pkt

Grudge Thrower - Engineer + Rune of Accuracy + Rune of Penetrating - 145pkt

Cannon - Engineer + Rune of Burning + Rune of Forging - 145pkt

Organ Gun - 120pkt

Rozpiska się sprawdza. Jak na razie testowana na 2ximperium, 1xbretonnia, 2xO&G (3 pierwsze na lokalnym turnieju). Po 5 bitwach remis i wygrana z imperium, taki sam wynik z O&G, maska zadana bretonni.
Dopiero odkrywam 8 edycję więc pewne rzeczy dalej mnie zaskakują, ale nasi krótkonodzy wojownicy nad wyraz dzielnie sobie radzą na dzisiejszych polach bitew;)

Vukotich82
Plewa
Posty: 5

Post autor: Vukotich82 »

Hej. Rozpiska na 2400pnk ograniczenia euro. Co o niej myślicie?

Lord na tarczy z GW + master rune of spite + rune of stone + master rune of steel + rune of resistance

Runelord z tarczą + rune of resistance + rune of stone + spelleater + spellbreaking

Thane bsb + rune of resistance + master rune gromril + master rune of challenge

5 hammerers + tarczę + muzyk + sztandarowy + sztandar master rune of grugni

6 miners
6 miners

30 warriors z GW + tarczę + sztandar i muzyk

10 kuszoli
10 kuszoli
10 kuszoli

cannon z engineer ( brace of pistols ) + rune of burning + rune of forging

cannon z engineer ( brace of pistols ) + rune of forging

kapa z engineer ( brace of pistols ) + rune of burning + rune of penetrating X2

kapa z engineer ( brace of pistols ) + rune of burning + rune of penetrating

kapa z engineer ( brace of pistols ) + rune of penetrating X2

Total point spend : 2396

Ma to sens? Bsb będzie siedział z lordem aby wymusić szarżę na najmocniejszym oddziale. Kuszole ogarniają fasty i w miarę potrzeby strzelają w inne oddziały. Minersi powinni poradzić sobie z maszynami , lub w razie potrzeby służyć za odginaczkę. Warki z runelordem mają powstrzymać to co dojdzie. Za uwagi i opinie z góry dziękuję.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Vukotich82 pisze:ograniczenia euro
Vukotich82 pisze:kapa z engineer ( brace of pistols ) + rune of burning + rune of penetrating X2

kapa z engineer ( brace of pistols ) + rune of burning + rune of penetrating

kapa z engineer ( brace of pistols ) + rune of penetrating X2
nielegalna.
Zresztą klopy bez Rune of Accuracy to mocno chwiejna inwestycja.
Kolejną slabą opcją jest burning na 3 z 5 maszyn. Podobnie jak IMO tarcze na warriorach w tej rozpie.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

dziś wychodzi nowy draft Euro, więc może z rozpami wstrzymajcie się do czasu jego opublikowania - szkoda pary ;)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Vukotich82
Plewa
Posty: 5

Post autor: Vukotich82 »

Hmmm racja co do kap. Może tak :

Lord na tarczy z GW + master rune of spite + rune of stone + master rune of steel + rune of resistance

Runelord z tarczą + rune of resistance + rune of stone + spelleater + spellbreaking

Thane bsb + rune of resistance + master rune gromril + master rune of challenge

5 hammerers + tarczę + muzyk + sztandarowy + sztandar master rune of grugni

5 miners
5 miners

28 warriors z GW + tarczę + sztandar i muzyk

10 kuszoli
10 kuszoli
10 kuszoli

cannon z engineer ( brace of pistols ) + rune of burning + rune of forging

cannon z engineer ( brace of pistols ) + rune of forging

kapa z engineer ( brace of pistols ) + rune of burning + rune of penetrating X2

kapa z engineer ( brace of pistols ) + rune of accuracy + rune of penetrating X2

kapa z engineer ( brace of pistols ) + rune of penetrating X2

Total point spend : 2397

I jak? Co myślicie?

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

dalej nielegalna Klopy są 0-2 ;)
Obrazek

Vukotich82
Plewa
Posty: 5

Post autor: Vukotich82 »

Lord na tarczy z GW + master rune of spite + rune of stone + master rune of steel + rune of resistance

Runelord z tarczą + rune of resistance + rune of stone + spelleater + spellbreaking

Thane bsb + rune of resistance + master rune gromril + master rune of challenge

5 hammerers + tarczę + muzyk + sztandarowy + sztandar master rune of grugni

5 miners + muzyk
5 miners

30 warriors z GW + sztandar i muzyk

10 kuszoli
10 kuszoli
10 kuszoli

cannon z engineer ( brace of pistols ) + rune of burning + rune of forging

cannon z engineer ( brace of pistols ) + rune of forging

cannon z engineer ( brace of pistols ) + rune of forging + rune of reloading

kapa z engineer ( brace of pistols ) + rune of burning + rune of penetrating + rune of accuracy

kapa z engineer ( brace of pistols ) + rune of accuracy + rune of penetrating X2



Total point spend : 2397

Ok już powinno być prawidłowo.

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

Już jest legalna ale tak jak wyżej pisali poczekajmy z rozpami na nowy draft, a jak miałbym miał ją ocenić to jest słabawa. Jeden średni klocek(nie oszukujmy się Dwarfy nie są specjalistami w CC) i 5 hamców z kowadłem dupy nie urywa co dopiero bez, lord mimo MRO Steel i Spite troche miękki bo dostaniesz KBka, nie kulnmiesz 4+ i temu panu dziękujesz, 5 Minerów bez popychadła nie są najlepszym pomysłem chyba, że mają robić za odginaczki, no i co do tej 5 hamców sam na tym gram i bardzo lubię ten manewr, ale nie takim kosztem jak u ciebie(jak przeciwnik będzie chciał ich ustrzelić to i tak ustrzeli mimo 5+ warda i 4+ sejwa) Tak więc masz tu dużo do zmiany ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kroon
Mudżahedin
Posty: 216
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kroon »

Jak dla mnie powinieneś mieć 40 wojów, i młotków więcej, nie masz niczego poza wojami do walki a Oni są dobrzy ale jako core :)
Dwarfs - 3/0/2

ODPOWIEDZ