Nasze Rozpiski

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Nasze Rozpiski

Post autor: kangur »

No co do shadow to jest -1 za skirmish, tylko masz goscia za 16 bez save a kat to 12 z heavy armourem i w cc bije lepiej,sam nie wiem.Widzac hordę egzekow czuje respekt, a shade star kojarzy mi sie z latwymi punktami, aczkolwiek sprawdzę takie zlozenie:)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

tylko moj gosc za 16 obejdzie/zestrzeli odginaczke i zdobedzie sporo puntkow zanim zabijesz go do polowy i bedzie trzeba uciekac :D

gra kazdy o co lubi :) shadestar jest gorszy na 1+ save niż egzeki ale tego nie ma juz na stołach praktycznie. A z witchbrew robi sie wystarczający wygar chyba

Placisz za to ze mozesz zawsze zapunktowac i lepiej sie ruszasz = masz mozliwosci, kroych egze za te same punkty (ok 400) CI nie daja

Zreszta Rince czy Barb wiecej tym grali, ja dopeiro zaczynam, na razie gralem na surowej 30tce (w oddzialach of coz) shadeow tylko do strzelania. Zrobienie z nich kozakow w CC to ju z dla mnie mega boost fajnego unitu
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3675
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Glegut pisze:W erze herohammer uważam poprostu że opcja 2 gadów jest lepszą opcją.
Uważasz, że to lepsza opcja bo...?
To mnie ciekawi - konkret, merytoryka, a nie przeświadczenie związane z większym dostępnym limitem.

Nie mam 21 shadsów - nie testuje ich. Proste
Gdybyś nie testował figurek, których nie masz, nigdy byś żadnych nie kupił :) :P :wink:
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

-Qc- pisze:
kangur022 pisze:@Qc napisz na czym polega ta taktyka z klocem shadow, bo jak dla mnie drogo ro wychodzi
Zasadniczo to idziesz i nap*** jak masz cos co zabijasz, po drodze strzelając do smietnika, zeby Cie nic nie moglo odgiąć :)

A jak masz sie bronic to ladnie z tylu i czekasz co przeciwnik Ci zaoferuje. Masz masę argumentów na dystans i kluczową solidna kontrę - powinno być git.

Shadestar sie lepiej nadaje do ofensow niż np egzeki bo egzeki latwo schodza z pestek, shade maja te dodatkowa zaslone skirmisha. A szkoda bo modele katow piekne

Nie myslcie ze nie ma racji Rinsik - moblinosc jest OP i te 3 pegazy to jest bardzo solidna opcja, pewnie lepsza. Ale ja jednak wole piechote, przerzucic sie na pegazy przed druzynowkami zawsze zdaza bo to prostsza rozpa, wiecej wybacza
koszt 1 egzekutora = 12 pkt. koszt shades'a = 18 pkt. egzekutorzy mają marnego as na 5+, shades nie mają nic. Shades za to mają scouta i skirmisha. Tyle, że zajmują znacznie więcej miejsca na stole. Kaci nie są źli, jeżeli mają Helleborn w środku. Shades jest co do zasady mniej niż egzeków, zatem łatwiej zginą od magii. Z egzekutorami przeciwnik wybitnie nie chce walczyć, a shadsami już tak :P Wybór wcale nie jest oczywisty.

Niemniej, lubię rozpiski w których są i shades i egzeki :D wtedy ma się all in :D
A jak male ptk masz na myśli?
1100, format poznański.

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Uważasz, że to lepsza opcja bo...?
Nie wiem moze dlatego że to dobrze ulokowane, bezpieczne, latające, nie do odgięcia, 9W z 9A z S6 z 6T - 550 pktów???
Gdybyś nie testował figurek, których nie masz, nigdy byś żadnych nie kupił :) :P
Dlatego koledzy powyżej rozkminiają tutaj przydatność figurek których sam nie testowałem abym w przyszłości mogł ewentualnie je kupić :)

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Heh, smoka odblokowali :D
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Korone odblokowali :D zatem, w mojej rozpisce mam jeszcze jeden punkcik wolny :D

Z drugiej strony, aż się prosi o rozpiskę smok +2/3 pegazy + bolce +warlocki :D

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Jarlaxle pisze:Z drugiej strony, aż się prosi o rozpiskę smok +2/3 pegazy + bolce +warlocki :D
Dokładnie, problem że tam prawie nic więcej poza corami nie wchodzi.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

3 pegazy tez nie wejda, bo masz 1200+ w herosach. 2 pedzie, smok, bolce, locki.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Jest sytość Panowie!

Smok z koroną za 0 pkt kompozycji:P

PS. HE smoczur dostał w zamian to na co zasługiwał - 1 pkt:P

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

no koronka duzo zmienia, szkoda ze mi nie wchodzi ale zmienia w oporek
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Ścięto przegięte HE, także jest sprawiedliwość na tym świecie :mrgreen: ale od tego dobrobytu u nas, nie wiadomo co do rozpiski wrzucić :D Fajnie, jakby uwolnili DSy dla magiczek :D

Lord: 885
Dreadlord on dark steed 270
* Dark steed [20]
* SCD (8), HA (6), GW (6), [20]
* Dragonhelm [10]
* Talisman of prevention [45]
* Crown of commander [35]

Sumpreme sroceress 295
* Lore of heaven 4 lvl [35]
* Ring of hotek [50]
* scroll [25]

Crone Hellebron 310

Hero: 167
Master bsb on dark steed 167
* BSB [25]
* Dark steed [10]
* Shield, SDC, lance [12]
* armor of destiny [50]

-----> lords&heroes 1052

Core: 600
10 corsaris 110
* handbow [20]
10 corsaris 110
* handbow [20]
9 dark riders 190
* music [10]
* reaptercrosbow [27]
* shiled [9]
9 dark riders 190
* music [10]
* reaptercrosbow [27]
* shiled [9]

Special: 523
3 x bolce 210
24 egzekutorów 313
* champion [10]
* standard [10]
* przerzut ld [5]

Rare: 225
9 doomfire warlock 225
-----> army 1348

Total: 2400

Za wolny slot, po ostrych cięciach, wrzuciłem BSB na DSie. Lord idzie do warlocków z koroną. W corach, zamiast wiczek korsarze. Jako, że w ostatnich 4 bitach się sprawdzili, to myślę że i teraz dadzą radę. Jedyna kwestia... myślę nad lore'em dla magiczki :P na razie zostatnie niebo :P

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Nie wiem czy na smoku jest korona potrzebna, i tak ten model duzo CR nabija :)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Królik
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3739

Post autor: Królik »

Rince pisze:Heh, smoka odblokowali :D
Wejdzie smoczur 3 pegazy i locki. W specialach dałbym chyba shejdów żeby magica mogła tam przeskoczyć.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

kangur022 pisze:Nie wiem czy na smoku jest korona potrzebna, i tak ten model duzo CR nabija :)
Korona bez choice zawsze spoko man. a zlapanie na challange wysokim staticem to klasyka
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 281

Post autor: cluzoe »

Jarlaxle:
Rozpa podoba mi się tylko ja widziałbym to tak:
BSB z konia, OTS i DawnStone do Crone i Exeków.
Czarka na konia MR2 i do Warlocków.
Za wymianę Taizmanów na czarce sztandar +1M do Exeków.
Trochę mało sztandarów na B&G
Core mi się nie podoba ale nie będę się wymądrzał bo sam mam z tym problem
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Egzekutorzy z babą są pierwszym celem do zniszczenia, dlatego musi w nich siedzieć magicza z MR3. Tak, aby w najgorszym razie tylko pestki uszkodziły oddział. Przed hardym pestkowaniem oddział coverują korsarze. Lord musi być w warlockach, aby szybko wejść do CC. Także magiczka tutaj być nie może, bo egzekutorzy są odsłonięci. Ona może w dziwnych sytutacjach przejść do korsarzy. BSB teoretycznie mógłby siedzieć w egzekutorach, ale wtedy ten oddział stałby się za drogi, a mobilny BSB, ktory prawopodbnie będzie w DR, musi być blisko lorda, aby w razie czego dać mu przerzut ld.

Z corów jestem bardzo zadowolony. Korsarze to jest moje odkrycie sezonu :P ludzie widząc ten oddział krącą głową, ale zabiłem nimi warlocków, DR, wygoniłem za stół łuki z magiem, złamałem waye, czy też kloca ogrów od boku na spółkę z pegazami. Rewelacyjny oddział! :P dwa oddziały z handbowami, to pozycja "must have". Na duże punkty poważnie zastanawiam się nad zagraniem 5x10 z handbowami z muzykami :P ale póki co zostawię wyważoną opcję. Tyle, że korsarzy nie może być więcej niż 10-15 w oddziale :P

Sztandar +1M rzeczywiście by się przydał, ale po prostu nie mam na niego punktów. Tak samo jak na OTS, który dałbym dużej czarodzejce.

Sztandarów może jest mało, ale bardzo ciężko je zdobyć :P

Awatar użytkownika
cluzoe
Mudżahedin
Posty: 281

Post autor: cluzoe »

Powiem ci, że nie kumam trochę twojej rozpy i sposobu jej działania.
Teoretycznie masz exeków z helebroncią jako oddział do walki jednocześnie planujesz tam wsadzić czarkę z MR3.
Pamiętaj, że masz już +4 do dispela na tym oddziale. Nie wiem czy dodatkowo MR nie jest overkill-em.
Jak miałbym wybierać cel dla magii chyba wolałbym już walić najpierw po Warlockach czy DR z BSB.
Exeków zawsze można odgiąć i zostawić ich sobie na deser.
Z ilością exeków na poziomie 24 szt. wystawianie w hordzie ma mały sens.
Przy mniejszym froncie czarka, szybciej pójdzie do piachu.
Skoro BSB i gienio są na koniach to nie ma mowy o mykach typu drugi szereg dla czarki.
Proponuje wziąć shade zamiast exeków na ten styl gry.

Gienio i warlocy. Dość nietypowe zastosowanie.
Zwłaszcza z lore of Heven, które ani porządnie nie zbustuje tego klocka ani porządnie nie osłabi przeciwnika.
Gienio na pegazie i z koroną zrobi prawie to samo co w towarzystwie warlocków.
Jako dwa lub trzy osobne unity (2x5 WL) chyba więcej by zdziałali.

Kolejny minus to odginaczki, a właściwie ich brak w twojej rozpie.

Co do Korsarzy to nie mam z nimi tak pozytywnych doświadczeń jak ty.
Ostatnio jak nimi grałem to WE rozstrzelali mi ich w 2 tury, HE i Woch przejechali się przez nie bez problemu.
Aktualnie grzeją miejsce na półce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Jarlaxle pisze: Za wolny slot, po ostrych cięciach, wrzuciłem BSB na DSie. Lord idzie do warlocków z koroną. W corach, zamiast wiczek korsarze. Jako, że w ostatnich 4 bitach się sprawdzili, to myślę że i teraz dadzą radę. Jedyna kwestia... myślę nad lore'em dla magiczki :P na razie zostatnie niebo :P
Jaraxle wolny slot jest tylko dla wszystkiego co nie jest DS i pegazem ;] ale i tak sie miescisz w ograniczeniach bo masz:
2 x DS, bolce, 2 x locki = 5 :)

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

cluzoe pisze:Powiem ci, że nie kumam trochę twojej rozpy i sposobu jej działania.
Teoretycznie masz exeków z helebroncią jako oddział do walki jednocześnie planujesz tam wsadzić czarkę z MR3.
Pamiętaj, że masz już +4 do dispela na tym oddziale. Nie wiem czy dodatkowo MR nie jest overkill-em.
Jak miałbym wybierać cel dla magii chyba wolałbym już walić najpierw po Warlockach czy DR z BSB.
Exeków zawsze można odgiąć i zostawić ich sobie na deser.
Z ilością exeków na poziomie 24 szt. wystawianie w hordzie ma mały sens.
Przy mniejszym froncie czarka, szybciej pójdzie do piachu.
Skoro BSB i gienio są na koniach to nie ma mowy o mykach typu drugi szereg dla czarki.
Proponuje wziąć shade zamiast exeków na ten styl gry.

Gienio i warlocy. Dość nietypowe zastosowanie.
Zwłaszcza z lore of Heven, które ani porządnie nie zbustuje tego klocka ani porządnie nie osłabi przeciwnika.
Gienio na pegazie i z koroną zrobi prawie to samo co w towarzystwie warlocków.
Jako dwa lub trzy osobne unity (2x5 WL) chyba więcej by zdziałali.

Kolejny minus to odginaczki, a właściwie ich brak w twojej rozpie.

Co do Korsarzy to nie mam z nimi tak pozytywnych doświadczeń jak ty.
Ostatnio jak nimi grałem to WE rozstrzelali mi ich w 2 tury, HE i Woch przejechali się przez nie bez problemu.
Aktualnie grzeją miejsce na półce.
+4 do dispella jest bardzo łatwo ominąć. Wystarczy, że przeciwnik wymusi zużycie kostek na np. warlocki. Teraz mają w oddziale MR3 mogę spokojnie przyjąć pociski w ten oddział.
W tej armii wszystkie inne oddziały poza warlockami z lordem służą do kasowania odginaczek, magia nieba daje mi argumenty na odległość, ma dwie dobre obszarówki :P i poza tym, zawsze chciałem na niej zagrać :D po testach, może zagram na opcji -> magiczka z dark artem na koniu.
24 egzekutorow to rzeczywiście nie jest szał i być może jest ich za mało, ale jak zagram to wtedy stwierdzę i będę myślał nad modyfikacją :P shades nie wezmę, bo mam tylko 10 mengili i 2 assasinow, czyli potencjanie 12 modeli.
Jeżeli WE zabiło korsarzy w 2 tury, to oznacza, że nie strzelali po czymś innym. A wszystko inne w tej samej cenie, znacznie łatwiej ginie. W te dwie tury można bohaterami, fastami siedzieć w na ich armii :P W tej rozpie, korsarze dają covera egzekutorom względnie służą właśnie za odginaczki.

może uda mi się w piątek zagrać, to wtedy powiem, jak poszły testy ;D

ODPOWIEDZ