Ordinowa druzynowka

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

kodeks haj elficki zgubiłem na turze : )

znalazł ktoś może?
Narbutta, turniej battla się kończy. Jasiuuu podchodzi do Litha
-Lith masz mój codex?
-Tak, weź sobie z mojego plecaka.
Wziął?

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Jedy Knight pisze:Opowiedzcie jak system działa. Proszę.
Magia VC koszmarna. Mając 6DD i scrolla nie byłem w stanie zrobić nic by blokować masowe wskrzeszania i popychanie i to już od pierwszej tury :shock: . 9 kości to 4 próby popchnięcia. Jeśli nie zablokuję pierwszych, to reszta kości idzie na uczynienie popchniętego regimentu nieusuwalnym do końca bitwy.

Moje 8PD było żałosnym cieniem tego co robiły VC w fazie magii(czyli wszystko co chciały;P), a przecież duży pocisk Tzeentcha i pełny Lore do wyboru to i tak lepiej niż to co ma do dyspozycji wiele innych armii.

Armia VC to i tak a)świetna corowa piechota z możliwością boosta WS, b)znakomita nieograniczana terenem kawaleria, c)taniutka szybka kawaleria mogąca przetrzymać całe oddziały wroga, d) zabójczy dla wiekszości armii skirmisherzy, e) dużo strachu i terroru, brak breaka. Argument,że ta armia potrzebuje magii to przesada - zwyczajna popychaczka (tzn jednorazowa) na 7+ to i tak lepiej niż ma każda inna armia.

A oddziały są naprawdę dobre i bez dokrzeszania. Jeśli mój (pełen i to mający przewagę liczebną!) oddział elitarnych demonetek z heraldem (450pts) wygrywa z oddziałem najplewniejszych zombie (90pts) o 2pt co turę bo mają WS7 to dokrzeszanie ich to raczej kopanie leżącego a nie dawanie zombim szansy, której desperacko potrzebują. O Ghoulach nawet nie będę wspominał :]

Pod względem magii uważam że nasze Restricted jest o wiele lepsze.
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Pozwole sobie nie zgodzic sie z Robertem. VC magia nie robily specjalnego zamieszania z moich obserwacji - a zagralem nimi sobie na poczatku jedna bitwe, bo Zielony musial isc na kolokwium (zaliczyl).

Przede wszystkim bardzo wazne przy tych zasadach jest to, ze VC w ogole nie martwia sie strata jednego slota hero przez helm, bo i tak maja tylko 10 kostek, co przy wystawieniu lorda maga i bsb biegacza i tak wlasciwie zalatwia kwestie magii calkowicie.

Jednakze przyciecie o te 250 punktow to jest duza strata, zostaje naprawde malo punktow na smietnik i fajne dodatki. Tyle ze to co zostaje faktycznie jest dosc mocne. A magie VC spokojnie mozna zatrzymac, jak sie obrone wymaksuje.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

zapomniał :)
to znalazł się?

co do magii VC

grałem cały turniej z Karabinami w parze (no dobra , kibicowałem) magia VC jest spokojnie zatrzymywalna i do ogarnięcia. wyniki to potwierdzają .

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Jasiuuu pisze:zapomniał :)
to znalazł się?

co do magii VC

grałem cały turniej z Karabinami w parze (no dobra , kibicowałem) magia VC jest spokojnie zatrzymywalna i do ogarnięcia. wyniki to potwierdzają .
Nic dodać nic ująć. Przy obcięciu ilości pedeków dla większości armii totalnie do zatrzymania. Magia Crusa na 4 małych nugrlach to jest dopiero ból.
Dzięki Jasiu za grę - buźka mordo :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Jedy Knight pisze:Opowiedzcie jak system działa. Proszę.
dobrze. z mojego punktu widzenia armie byly lepiej zrownowazone niz bez ar lecz nadal nie jest to jakis cud :)

w vc: wyklarowal sie jeden standard i tylko male wariacie od niego byly :) ogolnie z armii rzeznickiej zrobila sie armia na przytrzymanie i pewny remis + ;) (przynajmniej tak widzialem zalozenia tej armii)

w demonach: trydno powiedziec gdyz byly bodajze 3 armie na 63 osoby :) ogolnie armia chyba najbardziej jest scieta i zauwazylbym, ze ani robson ani darek jej nie wzieli co sprawia, ze widac, ze jest scieta bardzo ;)

w de: troche za malo armii lecz armie moznabylo wystawic na mase sposobow ;] byuly i warianty magiczno strzelajace armii oraz kilka ofensow. imo armia najwiecej zyskuje na te ograniczenia :) + hotek byl prawie wszedzie ze wzgledu na bardzo male sciecie go.

w he: nadchodzeszla era smoka ;) tylko jedna armia he niemiala star dragona. ogolnie tez armie wygladaly podobnie choc tu mialay 2 warianty. stardragon + bsb (z battlebannerem lub inna kombinacja) lub z sd i wymaksowana magia ;)

w tk: armia calkiem sporo zyskuje od poprzedniego ar. dodanie jara sprawilo, ze prawie sie nie da zatrzymac magii w niej. poza tym jak rok temu :)

w empire: armii bylo bardzo malo. mimo whine'ow na twf armia prezentuje sie solidnie choc nie oszalamiajaco

w chaosie: wszyscy chaosnicy ostatnoi przemalowywuja sobie zbroje na zielono. doscwyraznie to bylo wiadac na turnieju :)

w o&g: imo armia ardzo duzo zyskala na dodatkowe 250 punktow. nie wiem jak dokladnie wszystkim nia szlo :)

lizi nie bede komentowal bo i tak beda nowe ;)

ogrow i dow nie bylo i tak ;)

Kur*w, jakie 62 punkty jak mieliśmy ich 108????


z 5go miejsca na 18, kto to zliczał? Rolling Eyes Rolling Eyes
moze ldatego, ze nie mieliscie wpisanych punktow po 3 bitwie :P zglaszaliscie komus wynik albo go wpisywaliscie?

Awatar użytkownika
Harry101
Mudżahedin
Posty: 319
Lokalizacja: Nemezis Warszawa

Post autor: Harry101 »

a o bretach, skavach, WE i dwarfach żeś nie wspomniał:P

... ja miałem inne odczucia, przynajmniej co do VC.
Moja opinia jest taka, że nie tyle co ogranicza je to specjalnie, co raczej zmusza do wystawienia jedynej słusznej rozpiski na format z małymi odchyłami, która zawsze była dobra.

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

dwarfami się gra bardzo dobrze tak przy tych army restrictions jak przy BP+R. Jedynym mankamentem jest fakt że jak się weźmie choćby jeden burning to na SD zostaje klopa cannon ewentualnie organki ale i na to sie da znalesć sposób (ja juz mam :D) więc jest bardzo spoko.

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

Bartys pisze:na SD zostaje klopa cannon ewentualnie organki ale i na to sie da znalesć sposób (ja juz mam :D) więc jest bardzo spoko.
Co, slayerzy w wężyku popychani z kowadła? :P

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Harry101 pisze:a o bretach, skavach, WE i dwarfach żeś nie wspomniał:P

... ja miałem inne odczucia, przynajmniej co do VC.
Moja opinia jest taka, że nie tyle co ogranicza je to specjalnie, co raczej zmusza do wystawienia jedynej słusznej rozpiski na format z małymi odchyłami, która zawsze była dobra.
bop beta skaveny dwarfy i we nei sa bardzo ruszane przez ograniczenia ;)

sa mniej wiecej takie jak rok temu wiec juz wiadomo jak sie spisuja :)

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Kielon, odpowiem za Bartysa. TAK...! :D
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Nie, a przynajmniej nie tylko :)

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Bartys ty sie lepiej naucz bloodthristera zatrzymac;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Shino pisze:
runepriest pisze:w legionie gral norbert damian i tomek (runepriest)
....


chodzilo mi bardziej o cos co bedzie w stanie namierzyc jakos id was ;)
nadal niem am waszego id.

jesli nie dostane go do jutra to pewnie wysle wyniki bez tych, ktorych nie uda mi sie zlokalizowac samemu. :)

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

a kodeks do hajelfów się znalazł może :) ?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie... a przynajmniej do mnie nie trafilo nic takiego po turnieju

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Jasiuuu pisze:a kodeks do hajelfów się znalazł może :) ?
Pytałeś o to. Lith chyba ma w plecaku. Patrz kilka postów wyżej :P
Release the Przemcio!

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

A ja mam jakieś figurki Manfreda.

BTW, zgłosiliście wyniki? :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

przeciez napisalem, ze caly czas czekam na id :P

ODPOWIEDZ