Galeria Rastiego (16.10.11) HE spearman - ulepki

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiadrowod
Mudżahedin
Posty: 298
Lokalizacja: Kutno

Re: Galeria Rastiego (23.01.11) Pierwszy NMM na BG

Post autor: wiadrowod »

spoko nmm - a ja mam pytanie czy posiadając tylko czarny i biały da sie wyskrobać nmm ?
jakie kolory ewentualnie są potrzebne zeby uzyskac taki efekt ?
chciałbym sprubowac sił na myszach swoich

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Czarny i biały wystarczą, no i najlepiej mokra paleta ;) Ja mam jeszcze 2 pośrednie szare kolorki, ale to po prostu takie punkty odniesienia do mieszania. Jeśli się uprzesz to czarny i biały Ci powinny wystarczyć. Ew. w jakimś pustym słoiczku możesz trochę rozrobić jakiegoś koloru pośredniego.

Awatar użytkownika
jamakot
Wodzirej
Posty: 688
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jamakot »

Rasti pisze:Hmm... Tak trochę "z życia", mniej więcej staram się zrobić tak, jak to w naturze światło odbija się od metalu. Do tego przeglądałem kiedyś różne pracki i starałem się zapamiętać schemat - no i tak oto coś zostało.
no i nice wyszło
]arrrr

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Baardzo mi ten elf pasuje - myślę, że trzeba go zaopatrzyć w kolorki, ale mocno stonowane -
wtedy i NMM nie ucierpi i figs dostanie wykończenia..

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Dzięki. Planuję szatki wymalować na wypłowiałą czerwień, lecz sam jeszcze nie wiem jak to osiągnąć. Mam co prawda blood red od GW, ale strasznie słaba to farbka i muszę spróbować dopiero.
Mam jeszcze w pudełku(jakieś pół roku...) pomalowanych 20 korsarzy, którzy mieli być tak na stół... Podstawkę do nich już też robię im ładny czas i co nieco zostało mi wykończyć. Nie mam jakiegoś wielkiego zapału do tego, lecz spróbuję jeszcze do końca ferii to zrobić.
Ogólnie ujmując moje elfiki popsikałem lekko błyszczącym lakierem.
Teraz powoli również zmieniam koncepcję armii... NMM+czerwień. Nie wiem co z tego wyjdzie, gdyż na średnim poziomie kuleje prędkość malowania, a co ja sobie poprzeczkę stawiam... No ale jeśli ktoś przeczytał te moje smuty to może spodziewać się, że może za jakiś miesiąc(haha) odpicuję paru BG w NMMie pełnym :)

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3445
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Zarąbisty nmm. Wypłowiałą czerwień może dałoby radę zrobić rozjaśniając czerwony bleached bone, albo szarym? Pamiętaj, żeby miał podkrążone oczy. :wink:
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wszyscy narzekają na czerwone farby GW - nie próbowałem ich z tego właśnie powodu. Sam
używam czerwieni Vallejo Model Color - mają kilka na składzie, IMHO są nienajgorsze, sądząc
z "zachwytów" nad GW lepsze od nich.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No więc, jak mówiłem - do końca ferii skończyłem korsarzy. Wczoraj połowę dnia spędziłem na pinowaniu ich do podstawek i ustawieniu tak, żeby pasowali :roll: Ogólnie to oddział zaczęty jakieś... pól roku temu, jak nie dalej, jeszcze na 7 edycję. Teraz trochę nie wystawialny w takich ustawieniu, ale co tam ;)
Trochę się namęczyłem przy OSLu. Malowany dopiero teraz. Sami korsarze czekali właśnie te pół roku na podstawkę. Sam nie jestem z nich wielce zadowolony(tym bardziej, że zmieniam kolorystykę armii). Nadal jednak jestem zadowolony z Freehandów na sztandarze.
Zdjęcia słabe bo robione złomem, a nie aparatem. Nie wrzucałem wczoraj z myślą załatwienia sobie dzisiaj lepszego sprzętu - cóż, nie wypaliło. Jak się uda wrzucę lepsze fotki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

TO teraz mogę się wziąć za renowację armii :roll:

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Fajny pomysł i elegancki efekt. Fotki faktycznie mogłyby być lepsze, ale i tak klocek w całości wygląda zajebiście.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

arrrrrrr ye scurvy dogs! jestem pełen podziwu wobec oddziału który zrobiłeś... uwielbiam takie unity! klimatyczne malowanie, konwersje i trej...naprawdę kawał dobrej roboty! Czekam na więcej!

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Więcej nie będzie, ot co, to mordęga :x
A tak poważniej to więcej będzie zdjęć tych korsarzy. Teraz czekam na przesyłkę od Faberów, farbkę zamówiłem. Potem próba malowania wypłowiałych czerwonych szmatek. Powinno pójść szybko, może jak mi przyjdzie na dniach już ta paczuszka, to do końca tygodnia coś powinno być. Do tego jeszcze muszę ogołocić na próbę exeka z kolczugi i dolepić łuski. A potem tak tylko na całej armii :)

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Wstępnie jednostka super, jednak coś więcej będzie można powiedzieć po wymianie fotek.

Awatar użytkownika
czaros357
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 161

Post autor: czaros357 »

Zajebisty pomysl i wykonanie, mimo ze zdjecia kiepskie, to jestem przkonany na 1000% ze malowanie nie ustepuje
reszcie. =D>
KUPIE FIGSY DO CHRONOPII -->oferty na priv
KUPIE DOGS of WAR PO ROZSADNEJ CENIE -->oferty na priv

Awatar użytkownika
wru
Chuck Norris
Posty: 651
Lokalizacja: "Kieł" Kielce

Post autor: wru »

spoko jednostka, wrzuć lepze zdjęcia
Come crawling faster, obey your Master...

Awatar użytkownika
Daw
Masakrator
Posty: 2467
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Daw »

Rewelacyjny oddział. Naprawdę ogrom pracy ale warto chyba mając taki efekt? bardzo mi się podoba tray wraz z podstawkami - robią wrażenie w dodatku przy tym fireballu - nie poddawaj się, rób więcej takich unitów!
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
Obrazek
Obrazek


Awatar użytkownika
Samael
Kradziej
Posty: 919
Lokalizacja: Pomiechówek

Post autor: Samael »

quidamcorvus pisze:=D> =D> =D>
Nic dodać, nic ująć. Pomysł, jak i wykonanie zaj***ste, jeszcze tylko chętnie zobaczyłbym to na lepszych zdjęciach :wink:
"JOIN OR DIE"

Awatar użytkownika
LuciusII
Oszukista
Posty: 868
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: LuciusII »

Chylę czoła za trud i pochłonięty czas, który na pewno nie był stracony, oni są po prostu genialni. Wrzuć lepsze zdjęcia.
Kalesoner pisze:Orki i gobliny są częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro. :wink:

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

wszystko j.w. oraz ode mnie- zajebiste. =D> =D> :shock:
Fear me mortals, for I am the Anointed...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

No to nowe zapodaję nowe zdjęcia, trochę ich jest ;)
Figurki były lakierowane średniej jakości lakierem, dlatego trochę się świecą :/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A teraz trochę pojedynczych + FH ze sztandaru :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do tego jeszcze zamieniłem kolczugę na łuski u jednego Exeka(tylko kiecka, będzie wszędzie). Tak chcę zrobić na całej armii. Jak wyszło?
Obrazek
Obrazek


No i teraz wziąłem się za próbne pomalowanie szatek na BG. Baza to red gore. Macie jakiś pomysł jak uzyskać efekt wypłowiałych szatek, ale nie różowych?

ODPOWIEDZ