Rozpiski

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Re: Rozpiski

Post autor: jurak »

Khumanor pisze:1. sorki :wink:
nie no spoko, zdaza sie :)

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Skoro tak wpadamy w kreacyjny szał rozpisek...

Warriors of Chaos-2350pkt.

Rare Units:

Chaos Hellcannon-205pkt.
Chaos Hellcannon-205pkt.

Special Units:
24 Chaos Chosen(432pkt.)+Halberds(24)+Fcg(50)+MoT(10)+Favorka(5)+Banner of Rage(35)=561pkt.

Core Units:
30 Chaos Marauders(120)+MoK(30)+Fcg(20)+Great Weapons(30)=200pkt.
30 Chaos Marauders(120)+MoK(30)+Fcg(20)+Great Weapons(30)=200pkt.
30 Chaos Marauders(120)+MoK(30)+Fcg(20)+Great Weapons(30)=200pkt.
5 Chaos Warhounds-30pkt.
5 Chaos Warhounds-30pkt.
5 Chaos Warhounds-30pkt.

Heroes:

Chaos Sorcerer Lord(235)+4lvl Wizard(35)+Spell Familiar(15)+Dispel Scroll+Lore of Death+Enchanted Shield=325pkt.
Chaos Sorcerer(85)+2lvl Wizard(35)+Infernal Puppet(35)+Lore of Fire=155pkt.
Exalted Hero(110)+MoT(10)+Talisman of Preservation(45)+Great Weapon(6)+Bsb(25)+Ironcurse Icon(5)=201pkt.

Plan jest oczywisty. Bsb do Chosenów, Magowie zależnie od humorku. Czarujemy na potęgę, Heleny napieprzają do LT/mas piechoty. Proste jak konstrukcja cepa.


..................oraz rozpiska nr.2, nieco inna^^

Warriors of Chaos 2350pkt.

Rare Units:
Chaos Warshrine(130)+MoT(20)-150pkt.
Chaos Hellcannon-205pkt.

Special Units:
9 Chaos Trolls=405pkt.
9 Chaos Trolls=405pkt.

Core Units:
31 Chaos Marauders(124)+MoT(10)+Shields(31)+La(31)+Fcg(20)=216pkt.
5 Chaos Warhounds-30pkt.
5 Chaos Warhounds-30pkt.
5 Chaos Warhounds-30pkt.
30 Chaos Marauders(120)+MoK(30)+Fcg(20)+Great Weapons(30pkt.)=200pkt.

Heroes:
Chaos Sorcerer Lord(235)+4lvl Wizard(35)+Dispel Scroll(25)+Enchanted Shield(15)+Spell Famillar(15)=325pkt.
Chaos Exalted Hero(110)+MoT(10)+Talisman of Preservation(45)+Great Weapon(6)+Bsb(25)=196pkt.
Chaos Sorcerer(85)+2lvl Wizard(35)+Infernal Puppet(35)=155pkt.
Zupełnie inna koncepcja. Cosik potworków tym razem^^. Bsb do marasów Tęczy.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, o 23:20 przez Varinastari, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

imo marudy moga byc lepsiejsze w klockach po 45 ;)

sam teraz robie rozpe na 2300, i powiem ze to sa takie punkty, ze jakby sie kierowac "trendami 8 ed" to ciezko cokolwiek zmiescic ;/

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

trzeba jeszcze z 2 miesiące poczekać by coś powiedzieć o standardach rozpisek różnych armii

@ co do rozpy Varinastari... fajniutka chociaż bym zmienił banner i marka, marka na wiadomo jakiego a banner na razora 5S i AP to już poważne ściąganie SV

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Mała upka Monsterowa :wink:
Także kombinuję nad klocami po 50 Marasów Khorna.

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

dzisiaj chlopcy grali sobie bitewke na 3k na strone
chaos 2x 30 warriorow w hordzie hwp (jedni nurgla z ragem, drudzy khorn), 2x30 marasow khorna horda flail, 2x 4lvl fire, death, 4x5 psiorow 10 kawy nurgla z lancami (tak z lancami). kontra funowe o&g

mniejsza o przeciwnika ale 30 z flailami robila niezle zamieszanie, a z dwurakami moglo by to inaczej wygladac, co prawda panowie albo klenkali i tak w 1 turze, albo przejezdzali dalej :)

________

tez sie pozbylem jednej helki na korzysc shrina :D, zobaczymy co z tego bedzie.

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

w sumie dzisiaj byłem ( znaczy się już wczoraj ) przy 4 bitwach z czego 3 na 2350, a czwarta parówka na 4700 na stronę taki małe zasycenie do następnego weekendu... chyba już wszystko co wymaksować się da z DE, VC, Lizaki i Bestie już znam na tą edycję... no cóż polski klimat WFB na tym się opiera i nie ma bata by nie rozkminiali z różnymi dziwnymi akcjami... a w konwersacjach się przewiniły dwarfy, HE Andrzeja na 40 WL z nie "zabijanym magiem", 2 tanki i KT, ach nie można zapomnieć o 50 nightach na full wypasie i orczych spędach, kilka tysięcy slayvów z resztą skaveńskiego "PG" :mrgreen:

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

niezabijalny mag?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

@Varinastari
1. Pierwsza rozpiska nie jest szczególnie subtelna czy też wysublimowana. Wykładasz swoje karty na samym początku, ale dlatego, że wiesz iż są mocne i nie na rękę Ci zabawa w gierkę z jakimiś skomplikowanymi planami taktycznymi. Hordy Maruderów... cóż na pewno jest to skuteczne i tanie, ale osobiście budzi we mnie mdłości (ze znudzenia nimi). Zastanawiam się nad celem psów w rozpie. Choseni może nie standard, ale oczekiwane pełne przepakowanie - zdecydowany cel dla wszystkiego co strzela, wybucha, ma zęby, pazury, kły, ostrza broni itd. Co do herosów, również full wypakowani i to bezpośrednio na zniszczenie wroga, lecz również (mały mag i BSB) ostro przypakowani defensywnie.

Ogólnie rozpa bez tajemnic. Bez szczególnie ciekawych punktów. Powinna się ogólnie sprawdzać.

2. Druga rozpiska znacznie ciekawsza, już zaczynając od warshrine'a. Masowe użycie trolli w tym wypadku powoduje wielokrotne używanie tabelki Eye of the Gods. Postrachem są jednak ataki ogniste. Oczywiście nie mogło zabraknąć maruderów (bleh!). Reszta rozpy razem z bohaterami, właściwie taka sama. Cel również się nie zmienił i wciąż jest oczywiście, jednak z parom ciekawszymi punktami, wymienionymi wyżej.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

jurak pisze:niezabijalny mag?
niby tak, bo mogą go ranić tylko magiczne ataki, a w BTB je wyłącza... więc są 2 możliwości, 1. demony bo trudno im wyłączyć magiczny atak, a 2. to rycerze atakujący w niego z suport ataków bo te nie są wyłączone ich bronie, ale to 2A max chyba że kawaleria też może mieć hordę to 4A... nie pomijając samych HE którzy mogą dać regimentowi MA
Mac pisze:@Varinastari
1. Pierwsza rozpiska nie jest szczególnie subtelna czy też wysublimowana. Wykładasz swoje karty na samym początku, ale dlatego, że wiesz iż są mocne i nie na rękę Ci zabawa w gierkę z jakimiś skomplikowanymi planami taktycznymi. Hordy Maruderów... cóż na pewno jest to skuteczne i tanie, ale osobiście budzi we mnie mdłości (ze znudzenia nimi). Zastanawiam się nad celem psów w rozpie. Choseni może nie standard, ale oczekiwane pełne przepakowanie - zdecydowany cel dla wszystkiego co strzela, wybucha, ma zęby, pazury, kły, ostrza broni itd. Co do herosów, również full wypakowani i to bezpośrednio na zniszczenie wroga, lecz również (mały mag i BSB) ostro przypakowani defensywnie.

Ogólnie rozpa bez tajemnic. Bez szczególnie ciekawych punktów. Powinna się ogólnie sprawdzać.

2. Druga rozpiska znacznie ciekawsza, już zaczynając od warshrine'a. Masowe użycie trolli w tym wypadku powoduje wielokrotne używanie tabelki Eye of the Gods. Postrachem są jednak ataki ogniste. Oczywiście nie mogło zabraknąć maruderów (bleh!). Reszta rozpy razem z bohaterami, właściwie taka sama. Cel również się nie zmienił i wciąż jest oczywiście, jednak z parom ciekawszymi punktami, wymienionymi wyżej.
1. osobiście dardzie pasuje pod me gusta, jedyne co bym zmienił to zamiast 2 helek 2 ołtarze i chosenom próbował 12 rzucić

2. marudy to marudy dlatego wszyscy marudzą ;) a tak na poważnie dobra rozpa bardziej niebezpieczna niż 1 ponieważ żadko kto będzie miał maga z fire na turniejach chyba że 1 małego dla fire bali na hydrę czy abdominacyję ... a zniżanie staców nie pomoże aż tak mocno bo dalej masz regenke
Ostatnio zmieniony 11 lip 2010, o 09:00 przez Khuman, łącznie zmieniany 1 raz.

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

ex. hero, book of secret, dispel scroll, mark of korne, warhorse, shield, bloodcurling roar
Pisząc, że mag Khorna gryzie się z Book of Secrets miałem na myśli, że jest to nielegalna kombinacja (BoH nie może być brany przez modele z MoK...) :D nie chodziło mi o klimatyczne inklinacje tego manewru, a o legalność złożenia.


Co do rozpisek Verinastariego:
Podoba mi się pomysł użycia Trolli. Sam ich używałem nawet w tej edycji, ale teraz dzięki atakom z 2 szeregów będzie to łatwiejsze. Myślę, że 1 szóstka się będzie u mnie pojawiała chyba.
Jeśli chodzi o złożenie bohaterów: mag Lord nielegalny, nie można już brać Scrolla wraz z innymi przedmiotami magicznymi typu Arcane. Także już zmiany musisz robić. Druga sprawa to fakt, że używasz Lore of Death i pewnie raz na jakiś czas chciałbyś rzucić Purple Sun of Xereus. A jak to robisz, to pierwszą osobą testującą I jest mag! Więc głupio byłoby go stracić od własnego czaru, także najlepiej znaleźć te 10 pkt na Necrotic Phylactery.

Osobiście uważam, że rozpiski zbyt dobre nie są (szczególnie pierwsza), bo nie mają czym się przegryzać i są powolne raczej. Osobiście ja skłaniam się ku czemuś takiemu:

Sorcerer Lord of Tzeentch 375
- Disc of Tzeentch
- Golden Eye of Tzeentch
- Power Familiar
- Enchanted Shield

Exalted Champion 205
- Battle Standard Bearer
- Barded Chaos Steed
- Halberd
- Crown of Command (Stubborn)
- Dragonhelm (+1 AS, 2+ Ward na Flaming)
- Luckstone (jeden przerzut AS na grę)

Chaos Sorcerer of Tzeentch 180
- General
- Dispel Scroll
- Enchanted Shield

12 Chaos Warriors of Tzeentch 270
- Standard
- Musician
- Blasted Standard
- Shields

6 Marauder Horseman of Khorne 126
- Flails
- Light Armour

6 Marauder Horseman of Khorne 126
- Flails
- Light Armour

5 Marauder Horseman of Slaanesh 86
- Shields
- Musician

6 Chaos Knights of Khorne 270

6 Chaos Knights of Khorne 270

Hellcannon 205

Hellcannon 205




W takiej rozpie mamy naprawdę mocne walnięcie (2x Knechci, 2x maruderzy, powolni, ale w końcu dochodzący Warriorzy, 2x Hellena). Uznałem, że nie ma się co martwić za bardzo zasłanianiem, bo póki co nic to nie daje (szczególnie jeśli psy nawet według BP nie będą zasłaniać kawy), a żeby zasłonić Knechtów mam maruderów (w pierwszej turze ruch z Vanguarda daje mi szerokie na 12 cali screen). Magia niezła, chodzi głównie o Pandemonium i bramę. Potestuję, to dam znać jak wyszło.
Obrazek

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

tomekjar pisze:
ex. hero, book of secret, dispel scroll, mark of korne, warhorse, shield, bloodcurling roar
Pisząc, że mag Khorna gryzie się z Book of Secrets miałem na myśli, że jest to nielegalna kombinacja (BoH nie może być brany przez modele z MoK...) :D nie chodziło mi o klimatyczne inklinacje tego manewru, a o legalność złożenia.
faktycznie, zapomniałem o tym zapisku... polewka no nic to wyciągnę swą mega konwersję i wystawię tego głupiego mada 2lvl ze scrolem i jakimś mieczykiem do bicia a co :D

co to twej tozpiski to czy nie lepiej dać dyskowcowi amulet z commonów by mał 3+ warda na wszystko? mieści się z założeniem 2 pozostałych przedmiotów

wystawił bym 15 warriorów, a wywalił fasta z slaaneshem i dorzucił tam pkt. + muzyków na knightach najbardziej potrzebna teraz rzecz w grze nie mówiąc że nie przegrasz o muzola i nie traci franzy bo czasem się zdarzy :roll:

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

mag Lord nielegalny, nie można już brać Scrolla wraz z innymi przedmiotami magicznymi typu Arcane.
Kutfa! Niedobrze.
Osobiście uważam, że rozpiski zbyt dobre nie są (szczególnie pierwsza), bo nie mają czym się przegryzać i są powolne raczej. Osobiście ja skłaniam się ku czemuś takiemu:
Akurat tutaj zgodzić się nie mogę. Najci, których zaprezentowałeś, dostaną jeszcze więcej strzał na klatę niźli edycje temu, dlatego przydają do wroga jeszcze bardziej uszczupleni. Swoją drogą, dopisuj Lory na magach, wszak teraz trza tak robić :wink:

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

Varinastari pisze:
mag Lord nielegalny, nie można już brać Scrolla wraz z innymi przedmiotami magicznymi typu Arcane.
Kutfa! Niedobrze.
Osobiście uważam, że rozpiski zbyt dobre nie są (szczególnie pierwsza), bo nie mają czym się przegryzać i są powolne raczej. Osobiście ja skłaniam się ku czemuś takiemu:
Akurat tutaj zgodzić się nie mogę. Najci, których zaprezentowałeś, dostaną jeszcze więcej strzał na klatę niźli edycje temu, dlatego przydają do wroga jeszcze bardziej uszczupleni. Swoją drogą, dopisuj Lory na magach, wszak teraz trza tak robić :wink:

tak więcej strzelania to znaczy więcej testów SV a jednak knighty mają go więcej niż warriorży więc bardziej się sprawią, a z nurglem -1 to hit to nawet assasin w trafia na 3 a elfy na 4 chuki na 5, masakryczna ochrona anti shoot

w ogólę zastanawiałem się nad 4 małymi magami nurgla by z 1 ściągali herosów i duże stwory.. tylko nie wiem czy może być kilka 1 w rami :roll: zresztą to tylko taki pomysł bardziej dla was niż na osobisty styl gry :wink:

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Khumanor pisze:w ogólę zastanawiałem się nad 4 małymi magami nurgla by z 1 ściągali herosów i duże stwory.. tylko nie wiem czy może być kilka 1 w rami :roll: zresztą to tylko taki pomysł bardziej dla was niż na osobisty styl gry :wink:
0 z death'a tez jest niezle i za wo mozesz wygenerowac sobie pd'eki

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

ale można spodkać coś z dużym LD i lipa np. krasie czy elfy można nic nie zadać a tak zawsze 1 pewny W .... po za tym 10+ na 24" a tu jest na 5+ więc można jechać na 1 kosce a z pozostałych coś co dostali za 2 czar

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Z drugiej strony ładnie można tym cisnąć herosów Skaveńskich...takiego Warlorda z Fellbladem, dla przykładu^^

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Varinastari pisze:Z drugiej strony ładnie można tym cisnąć herosów Skaveńskich...takiego Warlorda z Fellbladem, dla przykładu^^
cos za cos, tyle ze przy krasiach i HE bedzie sie trudno przebijac magia, tym bardziej pociskami z malych magow ;)

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

chyba większość się spodoba i też z chęcią taką rozpoą bym zagrał :)
2350

lord of chaos, giant blade, helm of meny eye's, netrofic, dragonbland gem, word of agony, mark of Khorne, shield, warhours

sorrserer, 2lvl, DS, dragonhelm, biting blade

2x 30x maruders, mark of Khorne, FCG, flail

2x 15x warrior, mard of Khorne, FCG, halabards

7x knight, razor banner, mark of Khorne, standard, musican

2x hellcannon
jedyne co mię martwi że hela będzie olny one use bo ma 1I i z pitek będzie schodziło aż miło będzie patrzeć :roll:

tak wiem że frenzy w takiej ilości bez BSB to ryzyko ale kto nie ryzykuje to nie ma fanu tylko suche przeliczenia :wink: myślę też o maruderach z GW ale sam nie wiem niech na razie tak będzie ( niesamowite że ten kloc kosztuje 200pkt. ) może na samych maruderkach(?)

ale po za tym bardzo miła dla oka i dość sensowna z tym wszystkim :D

jak się podoba? :)

Awatar użytkownika
jurak
Kradziej
Posty: 952
Lokalizacja: kato szybki szpiiiii.....

Post autor: jurak »

Khumanor pisze:warhours
:D

daj kolesia na juggera, powinienes sie wyklocic ze to /cavalry tt/ ;)

ODPOWIEDZ