The Empires strikes back!

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Re: The Empires strikes back!

Post autor: PiotrB »

I nie boje się że rzucę misfire na słonko i sam zabije sobie pół armii? albo że samotny mag szybko zginie?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Golonka
Masakrator
Posty: 2938

Post autor: Golonka »

Piotrze weź sobie metal. Albo Beast :D Idealne na orków :D Polecam.
Furion pisze:
@nders9 pisze:
Can units deploy closer than 1" apart?
No, becouse no.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Króciutka relacja ze Szczyrku:

1. Skaveny - bez historii - nie było górki za którą mógłby się schować seer - bang !bang! z działa i czołgu i w 3 turze zniknął . 15-5
2.Doch - ale taki funowy - mono Nurgle - emocje i piwko! super bitwa - doskonała zabawa i 20 -0 Dzięki KrzysiuW!
3.Lizaki - niestety ja słabo ogarniam tą armię - a przeciwnik dość poważnie podszedł do bitwy. Super atmosfera! jednak porażka - 5-15... nie byłem w stanie za dużo poradzić - szybkie oddziały - strasznie silna magia - pancerne oddziały nie dawały rady... możliwe że jak bym mniej piwka wypił to bym lepiej zagrał. Dzięki Marku ! Była super bitwa - mam nadzieję że Ci nie zepsułem zabawy trochę plewiąc! :)
4. Woch- jako że zarówno ja jaki mój przeciwnik byliśmy zmęczeni życiem wzięliśmy remis - Kudłaty się ze mnie śmiał i miał racje :( Woch to dla mnie dobry parring - potem zagraliśmy dla draki i była maska dla mnie :) - ale super się bawiłem - dzięki Dymitr!
5. Skaveny - niestety przeciwnik wybrał połówkę z górą za którą schował dzwonek.. smutne- zabiłem cały śmietnik tracąc maszyny z dzwonienia..12-8 . Nie była to miła gra - bo przeciwnik był ciśnieniowcem - w pierwszej turze zabronił mi strzelić z czołgu bo niby źle go ustawiłem i celował w drzewo pomimo że mówiłem w co będę strzelał i wydałem parę na obrót. Takie bitwy chce się jak najszybciej zakończyć bo nie jest to przyjemne.

62 pkt i 23 miejsce...nie jakoś bardzo źle - najlepsze Imperium! To tylko świadczy że imperium jest bardzo mocno przycięte niestety:(

podsumowanie- grało mi się fajnie - magia Life jest z innej epoki ale daje mi pewną stabilność. Mapki nie służą helką - przeważnie miałem jakąś kupę na środku i musiałem decydować którą połowę pokrywam ogniem co biorąc pod uwagę małą ilość wystawień Na razie rozstaje się z nimi.
Teraz testuje taką rozpę:

1 Grand Master @ 255.0 Pts
General; Barding; Full Plate Armor; Warhorse
Runefang [85.0]
Charmed Shield [5.0]
Luckstone [5.0]
Potion of Speed [5.0]
1 Warhorse @ [0.0] Pts

1 Battle Wizard Lord of the Jade Order @ 313.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Life; Warhorse
Dispel Scroll [25.0]
Obsidian Lodestone [45.0]
Ruby Ring of Ruin [25.0]
1 Warhorse @ [0.0] Pts

1 Captain of the Empire @ 163.0 Pts
Barding; Great Weapon; Full Plate Armor; Battle Standard; Warhorse
Dawnstone [25.0]
Dragonhelm [10.0]
The Other Trickster's Shard [15.0]
1 Warhorse @ [0.0] Pts

11+1 Knights of the Inner Circle @ 345.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Standard; Musician; Warhorse
Standard of Discipline [15.0]
1 Inner Circle Preceptor @ [10.0] Pts
12 Warhorse @ [0.0] Pts

10 Archers @ 140.0 Pts
Normal Bow

5 Archer Detachment @ [35.0] Pts
Normal Bow

5 Archer Detachment @ [35.0] Pts
Normal Bow

5 Knightly Orders @ 120.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Musician; Warhorse

1 Great Cannon @ 120.0 Pts

1 Great Cannon @ 120.0 Pts

5 Demigryph Knights @ 320.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Standard; Musician; Demigryph
Banner of Eternal Flame [10.0]

1 Luminark of Hysh @ 120.0 Pts
#Solheim's Bolt of Ilumination [0.0]

1 Celestial Hurricanum @ 130.0 Pts
#Storm of Shemtek [0.0]

1 Steam Tank @ 250.0 Pts
Building Steam Points (Tank); Steam Cannon; Steam Engine; Steam Gun

Models in Army: 48


Total Army Cost: 2396.0

i gra mi sie super... ale coś więcej powiem po kilkunastu bitwach...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

PiotrB pisze:
1 Luminark of Hysh @ 120.0 Pts
#Solheim's Bolt of Ilumination [0.0]

1 Celestial Hurricanum @ 130.0 Pts
#Storm of Shemtek [0.0]
=D> 2 naraz i to jest to !! Pewnie sie nie sprawdzą, ale kij z tym .. klimat !! :wink:
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14644
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Jeszcze brakuje oltarza/gryfona i bylby monster truck :]

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

zobaczymy czy się nie sprawdzą... :) na razie fanie mi to działało - ward +3 na czary na herosach jest fajny! kostka do dispela też jest fajna a na dokładkę masz fajnego bound spela którego brakuje jak grasz na Lifie...ja już nie wspomnę że to rydwan z potencjalnym zasięgiem 17 cali...z 5 wondami i T5...śmiecia zabije...tyle dobroci za 120 pkt! :mrgreen:
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

2.Doch - ale taki funowy - mono Nurgle - emocje i piwko! super bitwa - doskonała zabawa i 20 -0 Dzięki KrzysiuW!
I ja dziękuję. :)
Z początku wyglądało obiecująco: kilka rzeczy po stronie Piotra zniknęło od efektów rzutów na wiatry magii (np. Khorne przycelował czachą i zdjął armatę), a potem coś się zaczęło psuć. Jedni łucznicy uciekli od paniki (a mieli ustać, Ld 9 z przerzutem) i odsłonili mój klocek plagusów, a drudzy ustali kilka rund (a mieli uciec....), w tym takie z szarżą beastów Nurgla. Wskutek tego regiment, mimo legendarnej wytrzymałości moich plugasów ("to je Nurgl, tego sie nie szarżuje") systematycznie był grindowany przez ciężką kawalerię i de-misie (podwójny jest sens w tym słowie ;) ). Kilka złych decyzji o szarżach i pościgach zaważyło o przegranej, a wisienką na torcie było .... 30 strzałów na bliskim z helblastera w princa. :)
Starcie mocno funowe i z dużą ilością zwrotów. To chyba moja pierwsza bitwa w której ta dziwna tabelka z wiatrów magii odegrała jakąś większą rolę (zniszczenie działa pozwoliło się nie kitrać dłużej princowi itp). Gorycz porażki osłodziło kilka pozytywnych akcji, jak właśnie regiment plugasów walczący w okrążeniu i regularnie przez kilka rund odmawiający zniknięcia z pola bitwy. :)

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

rzeczywiście świetna bitwa była :) zrewanżujesz się następnym razem!

tymczasem drobna waryjacja mojej rozpy...

1 Grand Master @ 250.0 Pts
General; Barding; Full Plate Armor; Warhorse
Runefang [85.0]
Charmed Shield [5.0]
Luckstone [5.0]
1 Warhorse @ [0.0] Pts

1 Battle Wizard Lord of the Jade Order @ 288.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Life; Warhorse
Dispel Scroll [25.0]
Obsidian Lodestone [45.0]
1 Warhorse @ [0.0] Pts

1 Captain of the Empire @ 148.0 Pts
Barding; Great Weapon; Full Plate Armor; Battle Standard; Warhorse
Dawnstone [25.0]
Dragonhelm [10.0]
1 Warhorse @ [0.0] Pts

1 Warrior Priest of Sigmar @ 72.0 Pts
Prayers of Sigmar; Heavy Armour
Enchanted Shield [5.0]

35 Halberdiers @ 255.0 Pts
Halberd; Light Armour; Musician

5 Archer Detachment @ [35.0] Pts
Normal Bow

12 Knights of the Inner Circle @ 345.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Standard; Musician; Warhorse
Standard of Discipline [15.0]

1 Inner Circle Preceptor @ [10.0] Pts
12 Warhorse @ [0.0] Pts

1 Great Cannon @ 120.0 Pts

1 Great Cannon @ 120.0 Pts

5 Demigryph Knights @ 300.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Musician; Demigryph
5 Demigryph @ [0.0] Pts

1 Luminark of Hysh @ 120.0 Pts
#Solheim's Bolt of Ilumination [0.0]


1 Celestial Hurricanum @ 130.0 Pts
#Storm of Shemtek [0.0]

1 Steam Tank @ 250.0 Pts
Building Steam Points (Tank); Steam Cannon; Steam Engine; Steam Gun


Models in Army: 64

tak sobie pomyślałem że dawano TS do oddziału z +3 wardem na magię jest słabe - bo każdego warda będę musiał przerzucać :roll: ... za to zmieściły mi się halabardy z małym księdzem- sól imperium! :mrgreen: .. tyle że będzie problem ze śmietnikiem ... muszę to przetestować - w każdym razie w tym kierunku pójdę :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

heh- tak sobie przeglądałem stare tematy i ten mi się przypomniał :) w sumie nie pamiętam już dlaczego go zarzuciłem.
Nowy sezon za oknem... i nowy draft ETC przyniósł pewne zmiany - jak i również zmieniła się meta.
Przedstawiam swoją nową rozpę na ETC 2014. Jak na razie nie przegrałem a grałem już kilkanaście bitew. Co prawda kłopot jest w jakimś zdecydowanym wygrywaniu no ale trzeba sobie jasno powiedzieć że Imperium topową armią nie jest - ani ja nie mam jakiś większych ambicji niż top 50 ligi...

Empire Army-

1 Arch Lector of Sigmar @ 228.0 Pts
General; Barding; Prayers of Sigmar; Heavy Armour; Warhorse
Sword of Anti-Heroes [30.0]
Enchanted Shield [5.0]
Dawnstone [25.0]
Van Horstmann's Speculum [40.0]
1 Warhorse @ [0.0] Pts

1 Battle Wizard Lord of the Jade Order @ 288.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Life; Warhorse
Obsidian Lodestone [45.0]
Dispel Scroll [25.0]
1 Warhorse @ [0.0] Pts

1 Captain of the Empire @ 128.0 Pts
Barding; Great Weapon; Full Plate Armor; Battle Standard; Warhorse
Dragonhelm [10.0]
Luckstone [5.0]
1 Warhorse @ [0.0] Pts

1 Captain of the Empire @ 146.0 Pts
Full Plate Armor; Imperial Pegasus
Charmed Shield [5.0]
Dragonbane Gem [5.0]
Potion of Foolhardiness [5.0]
Sword of Might [20.0]
1 Imperial Pegasus @ [45.0] Pts

12 Knights of the Inner Circle @ 345.0 Pts
Standard of Discipline [15.0]
1 Inner Circle Preceptor @ [10.0] Pts


5 Knightly Orders @ 120.0 Pts

10 Archers @ 157.0 Pts
1 Marksman @ [10.0] Pts

5 Archer Detachment @ [35.0] Pts

5 Archer Detachment @ [35.0] Pts

6 Demigryph Knights @ 378.0 Pts
Banner of Eternal Flame [10.0]

1 Great Cannon @ 120.0 Pts

1 Great Cannon @ 120.0 Pts

1 Luminark of Hysh @ 120.0 Pts

1 Steam Tank @ 250.0 Pts

Models in Army: 50


Total Army Cost: 2400.0
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Arch Lector do walki z herosami - nie bardzo to widze.
Battle Wizard na koniu - nie dobrze bo nie chcesz z nim wejsc do walki jesli siedzi w IC, nie chcesz go trzymac w 5tce KO bo ta szybko sie posypie, a przyczajony solo tez jest slabym rozwiazaniem

Oczywiscie rozumiem, ze napor do przodu i na piechote odstanie od kawy, ale skoro cisniesz do przodu to nie postrzelasz sobie z dzial zbyt wiele :)

edit. Skoro lecisz do przodu i masz pegaza to utnij te smieszne dwa dziala i lucznikow - wstaw za to wiecej demikow, KO albo jeszcze jednego latacza.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ja skarbonką wchodzę do comabtu tylko na moich warunkach i w ostateczności. Łuki to jest tylko 150 pkt i oczywiście można za nich dać jeszcze 5 tkę KO ale tym sposobem zamykasz sobie pewne opcje taktyczne jakie ten oddział swoją obecnością daje.
Archlector....słaby mówisz :) - no może i jest słaby ale w tym złożeniu może się pokusić o pojedynek z Sauronem a wochowych kowbojów to po prostu łapie i trzymie :) Nigdy nie gram na pałe do przodu bo imperium nie da się tak grać - jest wiele armii która po prostu lepiej się bije niż Imperium :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Bardzo fajna rozpa. Sam czymś podobnym ostatnio grałem, ale life specjalnie się nie spisuje bo nie ma za bardzo czym karcić na dystans, a to się w magii przydaje. Luminark z kolei poza jedną kostką dispela za dużo nie daje. Jego dzida tylko D3 rany i kombinuję może coś innego zamiast luminarka.

Podoba mi się złożenie papy :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2632
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

Dobra rozpiska, Magowi mozna dac fencers blade (ws 10 zawsze swoje robi), jak juz bedzie musial do walki kiedys wejsc (a po zabiciu championa nie jest to trudne) to trafianie najczęściej na 5+ nie jest najprzyjemniejsze.

Lektor bardzo dobrze złożony. Zastanawiam się tylko czy BSBka nie dałoby się jeszcze wzmocnić ot np. wardem na 4+ na pierwszą ranę. Wydaje się bardzo delikatny.

Za luminarka można dać cokolwiek, choćby i huragan (dla jednej kostki powera i +1 do Hita w najważniejszym combacie) - wydaje mi sie, ze warto przetestowac.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Luminark daje +3 warda od magii na bohaterach(dzięki czemu mogę wpuścić którąś snajperkę) - kostkę DD czego nie ma już praktycznie nikt oraz bardzo fajny boundspell który przeciwnik musi brać uwagę choćby wtedy jak manewruje fastami... ja jestem wielkim fanem imperialnych altarów . Poza tym ward na +6 nieraz uratował np. parę ran na demisiach czy ic czy np. działo.
Grałem wcześniej waryjacją tej rozpy na 7 demisiach w dwóch unitach bo tyle nam przysługuje w tym drafcie ale jakoś w kupie siła... policzyłem np. że jak zabije ze 7 wl choćby właśnie z luminarka to mogę 6 demisiów wjechać w resztę.
Bsb jest eko ale dalej ma swój wygar a przypominam że w CC mam warda +6 w najgorszym razie - a mogę przecież rzucić regenkę , +5 warda z papy czy choćby +2 do T.
Wydaje mi się że znam dobrze mój mały imperialny świat - jest w nim wiele problemów -Ok(z dwoma działami to już w ogóle jest masakra ), Orki ,VC ,Bestie czy choćby dwarfy albo HE.... właściwie z każdą z tych armii jest pod górę. Starałem się tak ułożyć rozpę żeby miała większe szanse. I jak na razie ja jestem bardzo zadowolony-to nie jest tak że sobie siadłem i na kolanie coś tam naskrobałem tylko jest efekt pewnych doświadczeń .
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

ODPOWIEDZ