Pytania krótkobrodego - stary temat

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

Zablokowany
Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Re: Pytania krótkobrodego

Post autor: Grunaldi »

Eniripsa pisze: kupię dwarfy z BSP
To znaczy że jeszcze nie kupiłeś ? Jeśli tak to proponuje zastanowić się 2 razy nad tym wyborem . Co prawda to najtańszy sposób na krasie , jednak figsy są tak brzydkie iż bez wielkiego skilla nie będą one dobrze wyglądać . Wiec jak jak z kasa cienko to kup ale jak ci zależy na ładnych figsach to odradzam .

Z bochów bsb i runesmith , dokup klope ,organy . Z "gwardii" najpopularniejsi są hameresi .

Na 1000 pkt spokojnie się wystawisz .
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Zawartość bftsp jest brzydka po prostu i szkoda kasy. Lepiej kupiłbyś od razu batalion, masz tam więcej ładnych figurek, poza tym zastosowanie technologii magnesów sprawi, że będziesz miał możliwość przerabiania cannona na organki i na odwrót. Do tego jeszcze katapulta i hammererzy + runesmith/tan i bsb i będzie gitara.
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Kraggo
Chuck Norris
Posty: 585

Post autor: Kraggo »

@Eniripsa: 10 strzelców? Takowych znajdziesz w krasnoludach z przełęczy czaszki (chodzi o tych z muszkietami - gromowładni). Na Twoim miejscu zadbałbym o 10 kuszników (30 cali zasięgu, idealne na płoche elfy z długimi łukami schowane w krzakach), bez których ostatnio nie ruszam się z domu ;)

zawistos
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zawistos »

Kraggo pisze:@Eniripsa: 10 strzelców? Takowych znajdziesz w krasnoludach z przełęczy czaszki (chodzi o tych z muszkietami - gromowładni). Na Twoim miejscu zadbałbym o 10 kuszników (30 cali zasięgu, idealne na płoche elfy z długimi łukami schowane w krzakach), bez których ostatnio nie ruszam się z domu ;)

ja jednak bardziej stawiam na thunderersow może kusznicy maja wiekszy zasieg ale thunderesi maja +1 do hita, wiec na daleki zasięg beda trafiali na 4+ , a kusznicy na 5+ a to jest róznica

zawistos
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zawistos »

Kraggo pisze:@Eniripsa: 10 strzelców? Takowych znajdziesz w krasnoludach z przełęczy czaszki (chodzi o tych z muszkietami - gromowładni). Na Twoim miejscu zadbałbym o 10 kuszników (30 cali zasięgu, idealne na płoche elfy z długimi łukami schowane w krzakach), bez których ostatnio nie ruszam się z domu ;)

ja jednak bardziej stawiam na thunderersow może kusznicy maja wiekszy zasieg ale thunderesi maja +1 do hita, wiec na daleki zasięg beda trafiali na 4+ , a kusznicy na 5+ a to jest róznica

Awatar użytkownika
Aron_Banalny
Masakrator
Posty: 2167
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Aron_Banalny »

ale są drożsi, dużo drożsi. a 6 cali zasięgu to sporo

kusznicy są lepsi na początek jako jednostka bardziej uniwersalna

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

zawistos pisze: ja jednak bardziej stawiam na thunderersow może kusznicy maja wiekszy zasieg ale thunderesi maja +1 do hita, wiec na daleki zasięg beda trafiali na 4+ , a kusznicy na 5+ a to jest róznica
Lepiej trafiać na 5+ na dalekim zasięgu, niż w ogóle nie móc strzelić na te 24+ cali. :wink:
Ogólnie te dwie jednostki spełniają troszkę inną rolę.

Większy zasięg pozwala kusznikom na eliminacje celów statycznych typu maszyny wojenne lub inni strzelcy, co jest na tyle ważne, że zagrażają one naszym maszynkom. Ponadto obszar, który obejmuje kusza daje większą kontrolę nad polem bitwy - przeciwnik stara się nie wejść w zasięg - no i przez to jest trochę więcej możliwości, zarówno taktycznych jak i w wyborze celów. Co do możliwości taktycznych, warte uwagi jest możliwość wykupienia kusznikom dwuręcznych broń jak i tarcz (thundererzy, tylko tarcze). Większy zasięg daje również więcej czasu na strzelanie.

Siłą i jakością, w zasięgu <24 cali, handguny thundererów zdecydowanie zwyciężają nad kuszami. Jest to broń idealna na pozbywanie się celów twardszych (kawaleria, cięższa piechota), a do tego masz większą pewność jeśli chodzi o trafienie. Minusem jest tu zdecydowanie zasięg, który ogranicza oddanie jakiegokolwiek strzału w pierwszej turze (jeśli Ty zaczynasz), a tym samym ogólną ilość strzałów oddanych. Thunderersi mogą świetnie bronić flanki, lub współpracować z organkami. Za jakość jednak się płaci i to wcale nie mało...

Kusznicy wypadają zdecydowanie na bardziej uniwersalną jednostką. Mogą zarówno grać ofensywnie (atakując strzelców wroga i jego maszyny) jak i defensywnie (chroniąc flanki od np. fastów). Większy zasięg pozwala na oddanie dodatkowej salwy, co likwiduje poniekąd brak modyfikatora +1 do trafienia. Brak jednak jakiegokolwiek przebicia armour save, poza tym z S4, raczej nie daje wielkich nadziei w zranieniu jednostek opancerzonych. Thundererzy ze swoimi bonusami mogą pokusić się o eliminacje wrogów będących w osłonie, lub w formacji skirmish. Zdecydowanie maja większą szansę w eliminacji celów opancerzonych. Równie dobrze (jak nie lepiej niż kusznicy) mogą osłaniać flanki. Są jednak znacznie drożsi (i ich strata przez to bardziej boli) i z racji małego zasięg mają mniejsze możliwości strategiczne.
Obie jednostki spisują się tak samo, jeśli dojdzie do walki z bliska i możliwość posiadania dwuraków przez kuszników niewiele wpływa na wynik walki (lepiej kupować tarcze).
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Anzalf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152
Lokalizacja: EŁK, mazury, cud natury!

Post autor: Anzalf »

Myślę że 10 Thundersów i 12 Kuszników na razie mi wystarczy...

Mam już krachy z BSP..... Pisaliście że to brzydkie figsy... Mi się tam podobają, zawsze to jakaś różnorodność w armii.. :D

Mam jeszcze jedno pytanie: Słyszałem że organki na małe punkty są PG - może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego i jak strzelają?

Dziękuje i pozdrawiam ;D
BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!
SKULLS FOR THE SKULL THRONE!!
MILK FOR MY KHORNE FLAKES!!

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Eniripsa pisze: Mam jeszcze jedno pytanie: Słyszałem że organki na małe punkty są PG - może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego i jak strzelają?
Za 120 punktów masz maszynkę, która na zasięg 24 cali, strzela ilością pocisków równą liczbie wyrzuconej na kostce artyleryjskiej (od 2 aż do 10 strzałów) o sile 5 i modyfikatorze pancerza -3. Strzały te trafiają automatycznie, nie ma potrzeby rzucać czy trafiłeś. Po rzuceniu na ilość strzałów i sprawdzeniu czy przeciwnik jest w zasięgu, od razu rzucasz na zranienie, a potem przeciwnik wykonuje rzuty obronne (przy czym rzuty na pancerz mocno zmodyfikowane na jego niekorzyść).

W kwestii cena/jakość maszynka jest świetna. Możliwość dokonania ostrej przesieki (potencjalne 10 automatycznych strzałów z S5 i AS -3) daje jej status PG na mniejsze punkty, ponieważ przy takich punktach od przeciwnika możesz spodziewać się mniej mocnych pozycji w rozpisce, a same organki pozwalają te pozycje efektywnie wyeliminować.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

No wiec organki... są mocne i niebezpieczne(także dla siebie) . Bez problemu zmiatają większość rzeczy .

Jak strzelają? Wystarczy turlnąć sobie altyleryjką i odział odrazu otrzymuje tyleż trafień z siła 5 i przebiciem pancerza (no chyba że akurat wypadł missfire)... mało się turlneło ? nie łam się masz przerzut i na dodatek jak teraz wyturlasz missfire to maszynka tylko nie strzeli a nie będzie się testować czy wybuchła. Aby nie było zbyt pięknie są zasadniczo 2 minusy :
1- "Tylko" 24cale zasięgu
2- inna tabelka niewypału (normalna wygląda tak , na d6 wypada :1-pakujesz maszynkę do walizki , 2-3 maszynka strajkuje i nie strzela i na dodatek bierze urlop na następną turę 4-6 tylko teraz nie strzelasz) 1-2 maszynka mówi "pa pa", 3-4 opierdala się i berze urlop 5-6 tylko się opierdala .
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

Nie ma nic prostszego niż strzelanie z Organki. Wybierasz cel, rzucasz Artillery Dice, mierzysz zasięg (24"). Jeżeli cel znajduje się w zasięgu dostaje tyle trafień ile wypadło na kostce chyba że wypadł (przeklęty) Misfire to rzucasz tabelkę, która jest w książce. Pamiętaj że możesz przerzucić wynik na kostce o ile nie był to Misfire. A dlaczego Organ Gun jest PG też się chętnie dowiem :D .

Awatar użytkownika
Anzalf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152
Lokalizacja: EŁK, mazury, cud natury!

Post autor: Anzalf »

To rzeczywiście śmiercionośna broń....No dobra a na punkty do 1000 kogo wybrać hammererów czy ironbreakerów i ilu ich kupić na początek ? :D

Dziękuję i pozdrawiam ;d
BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!
SKULLS FOR THE SKULL THRONE!!
MILK FOR MY KHORNE FLAKES!!

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

aktualnie hammererów. Od lipca pewnie ironbreakerów ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

a czemu niby? ironi to śmieć straszny, coś się ma zmienić?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Supeł pisze:a czemu niby? ironi to śmieć straszny, coś się ma zmienić?
Po pierwsze śmieciem nie są - maja piękne modele i nimi się grać da.
Po drugie - według paru plotek, ironi będą najtwardszą piechotą w grze jaka będzie mogła marszować. Będą atakowali z dwóch szeregów - czyli kolejny minus idzie w odstawkę. Przy posiadaniu większej ilości szeregów niż przeciwnik będą mieli stubborn. Ponadto w nadchodzącej edycji może będą bardziej dokochane jakimiś dodatkowymi zasadami. Na razie większość plotek na temat zasad ogólnych działa im na plus.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Anzalf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152
Lokalizacja: EŁK, mazury, cud natury!

Post autor: Anzalf »

Więc zaczekam do tego lipca... ;D

No a ilu ich kupić i w jakiej formacji najlepiej się sprawdzają? ;D

Dziękuję i pozdrawiam ;p
BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!
SKULLS FOR THE SKULL THRONE!!
MILK FOR MY KHORNE FLAKES!!

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

a czemu akurat w lipcu? wychodzi 8ed. to wiem, ale krasiowy podręcznik tez?

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

i, podobno, erraty do podręczników.

Awatar użytkownika
Grunaldi
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Wrocław Castle Town

Post autor: Grunaldi »

Na mniejsze punkty czasem wystawiałem 20 z full comandem m na banerku mieli usx2 i +1 do wyniku walki . W to się wkładało pancernego thana bsb z kamieniem . Taki oddział ma +7 do wyniku walki , sejva na 2+ z każdej trony i chłopca do bicia na jakiś strasznych herosów.
Minusy to cena(ok 500 z herosem) i mobilnośc(3 M krasów i brak ruchu po odpaleniu kamienia) ale raczej niewiele rzeczy się przez to przebije... o ile ktoś to zaszarżuje ^^(zawsze jest rune _of_cho_no_tu) .
Z ciekawszych akcji moich ironów to. Odbicie 6 gralii i 2 innych dużych lanc , posypanie 2 kloców GG z wampirem i Bsb , odbicie 1 piątki najtów Khnorna z herosem na tym metalowym psie(nie pamiętam nazwy) i jednej Nurgla .
runepriest pisze:
Jankiel pisze:Stary, to co ja zabiję szarżą smoka i dopakowanych z kotła rycerzy Ty sobie wskrzesisz w jedną turę. I tak, jest to straszne.
oj tam oj tam, wystarczy nie szarżować to nie wskrzesi ^^

Awatar użytkownika
Anzalf
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 152
Lokalizacja: EŁK, mazury, cud natury!

Post autor: Anzalf »

No dobra a jak "kopią" miners? Jak działa ich ta zasada?

Dziękuję i Pozdrawiam ;D
BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!
SKULLS FOR THE SKULL THRONE!!
MILK FOR MY KHORNE FLAKES!!

Zablokowany