Nasze Rozpiski

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1073
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

chyba za duzo magii w tej rozpie. wzialbym Morathi zamiast czarki z death. bedzie wieksza szansa na rzucenie 2 czarow na ture. chyba ze psiapsiolki nie sa w stanie wytrzymac ze soba w jednej druzynie :)
We can't stop here. This is bat country.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Caly problem jest taki, że robienie rozpiski pod death może się skonczyc tym, ze nie wykulasz / nie wejdzie. A napompowanie shades'ów z lighta to gwarant dobre zabawy w CC - szczegolnie podbicie im inicjatywy robi robote

Pytanie tylko czy brac shadestar czy katow oba unity dosc klimatyczne

Morathi kosztuje 4 punkty i to w zasadzie koniec jej zastosowania :) + ma gorszego warda na działa
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1073
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

No ale będziesz miał trzech magów z dziesięcioma czarami. Z czego rzucisz średnio jeden na turę. Wygląda tto trochę na marnostrastwo zasobów. A w opcji z M. po prostu zmniejszasz locków do pięciu, albo bierzesz za nich coś innego.
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2974
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Stan pisze:Light fajnie boostuje oddziały, dodatkowy atak+2xmove, ws10, -1 do hita na przeciwnika, unbreakable.
Przeczytaj sobie ten lore w podręczniku to zobaczysz o co chodzi.
Czary znam ,ale chodzi o zastosowanie i przydatnosc , jak grasz na fastach to M zwiększony o 1 ci nie wiele daje i ASF takze, atak tylko w cc , -1 do hita ma takze besat i haeven , co do reszty to mozna pomyslec
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1073
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

kangur022 pisze:
Stan pisze:Light fajnie boostuje oddziały, dodatkowy atak+2xmove, ws10, -1 do hita na przeciwnika, unbreakable.
Przeczytaj sobie ten lore w podręczniku to zobaczysz o co chodzi.
Czary znam ,ale chodzi o zastosowanie i przydatnosc , jak grasz na fastach to M zwiększony o 1 ci nie wiele daje i ASF takze, atak tylko w cc , -1 do hita ma takze besat i haeven , co do reszty to mozna pomyslec
szejdzi w tej rozpie nie mają asf
We can't stop here. This is bat country.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

kangur - ja w rozpisce widzę klocek korsarzy i shades, którzy akurat dużo skorzystają na podwojonym ruchu czy dodatkowym ataku. IMO light pasuje do tej rozpiski.
Klaudel - niestety nawet jak im wrzucisz bironę to dalej biją po inicjatywie (przynajmniej tak pamiętam z działu pytań o zasady).

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

A czy to nie jest tak, że jak masz ASF i ASL, to efekt zasad się znosi? Jeśli znosi się sam efekt, zasady nadal pozostają. A 2 razy tej samej zasady chyba dostać nie można.

Ale mogę się mylić.

Awatar użytkownika
DarkAngel
Oszukista
Posty: 820
Lokalizacja: Wataha - Racibórz/Wrocław

Post autor: DarkAngel »

Dowolna ilość ASF i ASL się znosi
"Nie może być kompromisu między wolnością a nadzorem ze strony rządu. Zgoda choćby na niewielki nadzór jest rezygnacją z zasady niezbywalnych praw jednostki i podstawieniem na jej miejsce zasady nieograniczonej, arbitralnej władzy rządu." - Ayn Rand

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Chłopaki, 10 czarów mam po to, żeby miec zawsze 2 x gamebreakerowe. A roznica 5 a 10 lockow to sie nie chce tlumaczyc :D

w lightcie masz dla shades - 10 ws i i, bija wtedy pierwsi, masz -1 to hit (zawsze spoko a casting nizszy na heavens/beast i moze dzialac obszarowo) masz brione (roznica 26 czy 36 atakow jest spora) - wiec boostow do comabtu sporo

a w combo death+ light masz zestaw DD/slonce/siatka jako trudne do wpuszczenia czary

A jak zjedziesz scrolla to niskocastingowe lighty i 2 soulblighty/niskobudzetowe DD - przy dobrej fazie moga wejsc nawet ze 3 czary. Poza tym punkty w magach sa trudne do wyjecia wiec ich nie oddaje
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Imho, Kucu, masz zbyt malo ognia w tej rozpie. Helbronka straszak, shadzi i 10 lockow, jesli zostawiasz magiczke solo, to troche przymalo. No i nie masz zandego pedzia, zeby cos zatrzymac.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

To book taki ze ognia nie ma. Hellbrona wali wiecej niz all hero, a ETC imo nie wpuszcza mi drugiego modelu najciekawszego czyli 7 sily OTS na koniu

Co do pegazów, wszyscy sie zgadzamy ze to najlepszy build, ale od wyjscia booka mastera DE wygraly tylko na 1600 punktów (a dobrych kierowców armii jest najmniej dwoch, Ty i Krolik). Wiec doszedlem do wniosku ze standard to nie ta droga, a pegazy to jego podstawa :)

Byc moze nie ma zadnej zeby wycisnac z DE maszynke do wygrywania masterów :) Ale probowac trzeba
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

J ateraz jade tak:

3 pegazy w tym lord, 4 lvl beast
24 wicze
12 workow
2x5dr
28 exe +1 ruch
hydra zianie
2x lockow.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

nie jechales bardzo podobno rozpiska na wyjsciu booka :D ?

ale rozpa mi sie podoba, ma ciekawe modele ;)

Chociaz ja bym brał light skoro juz wsadzasz egzeków :D [ktorym wole dawac dyscypline niz movment bo czesto operuja bez LD]

I pewnie zamiast pedzie bralbym gostka z 7 sily! :) ale generalnie kibicuje Ci na szczyrku, singiel musi byc dla DE
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1073
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

-Qc- pisze:Chłopaki, 10 czarów mam po to, żeby miec zawsze 2 x gamebreakerowe. A roznica 5 a 10 lockow to sie nie chce tlumaczyc :D

w lightcie masz dla shades - 10 ws i i, bija wtedy pierwsi, masz -1 to hit (zawsze spoko a casting nizszy na heavens/beast i moze dzialac obszarowo) masz brione (roznica 26 czy 36 atakow jest spora) - wiec boostow do comabtu sporo

a w combo death+ light masz zestaw DD/slonce/siatka jako trudne do wpuszczenia czary

A jak zjedziesz scrolla to niskocastingowe lighty i 2 soulblighty/niskobudzetowe DD - przy dobrej fazie moga wejsc nawet ze 3 czary. Poza tym punkty w magach sa trudne do wyjecia wiec ich nie oddaje
To chociaż wrzuć sacrificial dagger. Żeby ci jeden kiepski cast nie zepsuł całej fazy magii.
We can't stop here. This is bat country.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

A co Ty chcesz poswiecac - locki? :D ciekawe czy ward na to jest :)

poza tym sztylet nie dziala jak rzucasz z maksymalnej ilosci kosci wiec tak sobie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2974
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Tak , to juz nie ten sam kozik co edycje wczesniej :)
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1073
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

Sztylet oczywiście na czarce z lightem. Magia jest kapryśna, a to jest jedyna pomoc w naszym arsenale, gdy nie masz Moriathi albo Malekhita. Oczywiście mówię o rozpach opartych mocno na magii, a to jest właśnie tak rozpa.
We can't stop here. This is bat country.

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

i mam zabijac sobie shades... :) ? imo nie
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Sztylet oczywiście na czarce z lightem. Magia jest kapryśna, a to jest jedyna pomoc w naszym arsenale, gdy nie masz Moriathi albo Malekhita. Oczywiście mówię o rozpach opartych mocno na magii, a to jest właśnie tak rozpa.
Testowałem szytlet z lightem. Rewelacja 8) sztylet robi różnice. Light ma niskie castingi, więc spokojnie idzie rzucić 2-3 czary na ture przy standardowych rzucach na wiatry. Dagger ma tą zalete, że można rzucać czar o jedną kość mniej niż normalnie i kontrolować, czy ryzykować ifkę, czy też nie, na dorzucie :P i można spokojnie zaryzykować rzucanie czarów z jednej kości na dużej czarce :P
-Qc- pisze:czyli zamienais zklepacza w bolka za cos, do czego i tak nie mozesz dopuscic - bo wystawianie tego lorda na kulke jest zlym pomyslem nawet jak ma 3+ warda, bo smok warda nie ma :) - imo slaby deal

brzydka rozpiske wymyslilem:
hellbrone,
4 levl light hotek, ikona sceptra
4 levl konik Cot mr1 DS DEATH
BSB 1+ reroll OTS

25 korsarzy xhw champ 4 strzaly
2x6 DR z std
17 shades GW champion
2x5 harpii
10 warlockow

choice: death na koniu 10 LD - 3, 10 lockow - 2
W tej rozpie, moim zdaniem nóż jest niezbędny. Za dużo punktów czaruje, aby pozwolić sobie na słabą ture magii. Odnośnie Hellebron, to ona nie ma racji bytu bez egzekutorów. Sama w sobie jest straszakiem, ale tylko na pojedyncze modele. Każdy kloc ją zabija niestety. Ona jest gamebreakerem, gdy ma eskorte, która bije nie gorzej od niej :P No i z lightem nieźle by współgrałą. Ja bym dal 2 lvl deatha na koniku, wywalił harpie, może z 2 shades i za wolne punkty wrzucił kloca z egzekutorami :P
3 pegazy w tym lord, 4 lvl beast
24 wicze
12 workow
2x5dr
28 exe +1 ruch
hydra zianie
2x lockow.
Egzekutorzy są spoko, ja swoją rozpiske wypróbuje na turnieju 16 maja 8)

Awatar użytkownika
Klaudel
Falubaz
Posty: 1073
Lokalizacja: Rogaty Szczur

Post autor: Klaudel »

z 4 lvl death bym nie rezygnował. nie po to 3 choicy zużyliśmy żeby teraz wymiękać :)
We can't stop here. This is bat country.

ODPOWIEDZ