Witam! Jestem nowy, proszę o pomoc

Vampire Counts

Moderator: misha

ODPOWIEDZ
Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Re: Nowy VC Batalion

Post autor: Varden »

Tak szczerze to odpuść sobie batalion bo szkielety i cart są średnio grywalne.

Jeśli wybierać to lepszy ten zombie.

Awatar użytkownika
lonit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: lonit »

Wiesz, ja chce zacząć od batalionu bo chyba się po prostu bardziej opłaca go kupić niż oddzielnie dobierać oddziały. A co byś proponował zamiast batalionu? Jakie dokładnie oddziały na początek?

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Broń boże nie kupować, połowa tego jest awystawialna.

Zamiast tego zombie w ilości hurtowej od mantica, dużo taniej, więcej i ładniej niż GW. W celu zapewnienia różnorodności, można je wymieszać z ghulami (też tymi od mantica), części ciała są kompatybilne, całość wygląda ładnie.

Awatar użytkownika
The WariaX
Falubaz
Posty: 1018
Lokalizacja: Rybnik i okolice

Post autor: The WariaX »

lonit pisze:Wiesz, ja chce zacząć od batalionu bo chyba się po prostu bardziej opłaca go kupić niż oddzielnie dobierać oddziały. A co byś proponował zamiast batalionu? Jakie dokładnie oddziały na początek?
Obczaj tutaj:
http://www.manticgames.com/Shop-Home/Ki ... houls.html

Z Polskich sklepów to mantica sprowadza vanaheim.pl Czy jakiś jeszcze to nie wiem.
Dużo więcej figsów, ładniejsze (zombie i żule) no i przede wszystkim srogo taniej.

edit:
Tak jak Barbarossa pisze.

Awatar użytkownika
kudlaty960
Mudżahedin
Posty: 229
Lokalizacja: Kraków, AjWajHajm,

Post autor: kudlaty960 »

Macie może jakieś fajne tutki do malowania VC?
"Dobry żołnierz wykonuje rozkazy bez chwili zwątpienia, dobry dowódca wydaje je bez cienia wątpliwości".
TRUE LEGION KRAKÓW

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Na yt znajdziesz tutoriale malowania wampirzych figurek, jednak nie dowiesz się z nich nic prócz użytych kolorów, bo technika zawsze pozostaje ta sama bez względu na armię.

Na yt znajdziesz bez problemu tutoriale do niemal wszystkiego. Inspiracji lepiej szukać na coolminiornot.com
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

alfini164
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: alfini164 »

Kolory podstawowe+wash+drybrush.

kości najlepiej rób(tylko nie te na szkieletach) biały+rozwodniony smokey ink od vallejo

I eksperymentuj. Rób po jednej figurce i jeśli efekt cię zadowoli zrób tak resztę.

Awatar użytkownika
Czcibor
Oszukista
Posty: 872
Lokalizacja: WarAcademy Opole

Post autor: Czcibor »

kudlaty960 pisze:Macie może jakieś fajne tutki do malowania VC?
http://www.youtube.com/user/WarbossTae?ob=0

Gość ma kilka fajnych tutoriali do VC.
Fanatic pisze: ledwo savage ogarniam cała rodzina je maluje
już nie chcą do mnie przychodzić bo wiedzą, że pędzel i farbki na nich czekają
Obrazek

Awatar użytkownika
kudlaty960
Mudżahedin
Posty: 229
Lokalizacja: Kraków, AjWajHajm,

Post autor: kudlaty960 »

Myślałem nad bejcą army paintera.
"Dobry żołnierz wykonuje rozkazy bez chwili zwątpienia, dobry dowódca wydaje je bez cienia wątpliwości".
TRUE LEGION KRAKÓW

Awatar użytkownika
lonit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: lonit »

Jest sens iść w zróżnicowaną piechotę, po oddziale szkieletorów i ghouli, czy np. jeden rodzaj piechoty, a jeśli tak to która z nich jest najlepszym wyborem? Zombie chyba sobie odpuszczę, dość słabe są i zastanawiam się nad szkieletorami lub ghoulami lub nimi dwoma. Planuję też zakup wampira i varghulfa oraz zastanawiam się nad dire wolves, które się mogą okazać przydatne w walkach. Poradzcie nowemu graczowi ( zarówno w warhammera jak i VC:)

Btw. szkieletorki i ghoule zamierzam kupic od Mantica, bo koledzy z forum poradzili (dzięki) że dużo tańsze. Znalazłem sklepik -
http://www.wargamer.pl/index.php?catId=1536&off=10 ogarniający Mantica.

Dzięki

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

lonit pisze:Jest sens iść w zróżnicowaną piechotę, po oddziale szkieletorów i ghouli, czy np. jeden rodzaj piechoty, a jeśli tak to która z nich jest najlepszym wyborem? Zombie chyba sobie odpuszczę, dość słabe są i zastanawiam się nad szkieletorami lub ghoulami lub nimi dwoma. Planuję też zakup wampira i varghulfa oraz zastanawiam się nad dire wolves, które się mogą okazać przydatne w walkach. Poradzcie nowemu graczowi ( zarówno w warhammera jak i VC:)

Btw. szkieletorki i ghoule zamierzam kupic od Mantica, bo koledzy z forum poradzili (dzięki) że dużo tańsze. Znalazłem sklepik -
http://www.wargamer.pl/index.php?catId=1536&off=10 ogarniający Mantica.

Dzięki
Zombie są genialne, o czym się przekonałem niedawno, jak pogonili Swordmasterów, ale trzeba mieć ich dużo, podobno koło 300szt (oczywiście nie w jednej jednostce, tylko ogólnie modeli) -.-
Co do szkieletów to Nazaroth mi doradzał, że 1 oddział można mieć na większe punkty, tak 30-50szt.
O Ghulach się nie wypowiem, bo niektórzy na nich grają, a inni mówią, ze za drodzy.
Dire Wolves są fajne i tak ze 2-4 oddziały po 5 w zależności od punktów można grać.
No i to są Core Units. Nie powiem ci natomiast jak ze Specjalami, czyli w co warto iść, Gwardie czy Horrory oraz z Rarami: Terrorgheist czy Engine, bo sam jestem ciekawy opinii graczy.

Co do Mantica, to sam zamierzam brać Zombie, Ghule i Szkielety tej firmy w masowych ilościach, bo "Zombie Dziadek-Ogrodnik" od Games Workshop mnie zniechęca, jak na niego patrze na stronie producenta :P
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
lonit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: lonit »

300 na początek zabawy z Warhammerem to za dużo :), ciekawi mnie głównie co się lepiej sprawdza w walce z core unitów. Zastanawiam się też który lord/bohater będzie stosowny/opłacalny/najkorzystniejszy na samym początku budowy armii.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Ja zakładam armie do 3000pkt, więc możesz to stosownie podzielić przez odpowiednią stałą, w zależności od punktów, na jakie chcesz grać ;)

No i nie rozumiem co masz na myśli z tym Lordem/Bohaterem, bo możesz kupić jakiegoś 1 Wampira i ze 2 Necromantów i na różne sposoby to składać.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
lonit
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 174

Post autor: lonit »

dzięki za rady, początkowo to pewnie bym grał na coś koło 500-600 punktów i rozbudowywał to do 1000 a potem max 1500 puntków.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Na tak małe punkty jak 500-600, to nie wiem, czy będziesz potrzebował aż 3 postacie.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Nie przesadzajmy z tymi 300 zombiakami (gdybym chciał robić super spam to wystarczyłoby max 200 - pamiętajmy, że te zombiaki mają na polu bitwy określone zadanie). Jedno co można powiedzieć na pewno to to, że szkielety szału nie robią, i nie potrzeba ich "całej masy".

Pytanie o Speciale i Rary to tak naprawę pytanie o standard, który jeszcze nie powstał, więc trzeba grać i próbować. Początkujący mogą kupić zombie, ghule i szkielety jeśli chcą, a specjale można proxować, choć póki co ciężko mi przychodzi wyobrażenie sobie rozpiski bez Crypt Horrorów albo Vargheistów.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Crypt Horrory mi się osobiście podobają, bo nie wiem co trzeba, aby je zabić szczególnie z Mortisem u boku, ale martwi mnie ta Siła 4 i to nie koniecznie pod względem rzutów To Wound bo w tym też pomagają Poisony, ale w ściąganiu Armour Save'a. A co do ilości Zombiaków to wlicza się w to też wskrzeszanie ponad stan no i nie ja to wymyśliłem, tylko tak mi doradzili, mniemam że z doświadczenia. Vargheisty uważam za genialne i zastanawiam się, czy nie zrobić z nich 1-2 uderzeniowych oddziałów w większej ilości tych modeli, aby olewać Death Stary z którymi mogą sobie nie poradzić, ale dzięki swojej mobilności mogą spokojnie zjadać wszystko inne co się znajduje na stole.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Bartosz
Chuck Norris
Posty: 658

Post autor: Bartosz »

co do cryptorów, to rzeczywiście S4 głowy nie urywa. Wpadnie nam w nie jakiś stubborniarz AS1+ z przerzutem i są zablokowane... poza tym są dobrym tankiem, trzymają punkty i w walce z hordami są groźne. stosunek jakości do ceny na plus. a jak wejdzie choć jeden boostujący czar to jest całkiem przyjemnie.
natomiast vargheisty rzecz/rzeź piękna :P ciągle waham się między zadaniowymi oddziałkami po 3, a groźnym unitem w liczbie 6-8. jak one wpadną komuś w tył/bok, to czynią prawdziwe ZUO!

Varinastari
Masakrator
Posty: 2297

Post autor: Varinastari »

Jestem zafajdanym hipokrytą zadając głupie pytania w stylu "Co się wystawia?", "Co nakurwia całkiem nieźle?" etc. lecz trudno.
Wracam do battla po przerwie i zdecydowałem się docisnąć jakąś nową armię, czekając zarazem na nowy book Chaosu. Padło na vcty, głównie z powodu figurasek, które lekko mówiąc, spodobały mi się :wink: Jest niestety jednak pewien problem, który to spokoju mi nie daje. Tak właściwie, problemy następujące:
-Analizując nowy book vc, doszedłem do wniosku, iż cory nie urywają tzw. dupy. Ghule są w końcu wyważone punktowo, szkielety niby tanie, aczkolwiek 5pkt. za te staty nie cieszy. Wilczki wydają się spoko. Jakie jednostki z sekcji core używacie, w jakim celu i dlaczego?:)
-Jak plasują się nowe jednostki z sekcji special w metagame? Vargheisty, Horrory, Hexwraithy? Czy gwardia, Bk dają radę?
-Kwestia Rarów pozostaje. Czy Mortis Engine daje radę?
Z góry dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Varinastari pisze: 1. Jakie jednostki z sekcji core używacie, w jakim celu i dlaczego?:)
2. Jak plasują się nowe jednostki z sekcji special w metagame?
3. Vargheisty, Horrory,
4. Hexwraithy
5. Czy gwardia, Bk dają radę?[/b]
6. Kwestia Rarów pozostaje. Czy Mortis Engine daje radę?
Z góry dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi.
1. jeden duży kloc ghuli, 3x20zombie i odrobinę wilków do pełna jako odginaczki
2. Dobrze, miks crypt horrorów i vargheistów masakruje hordy i karci skirmiszogejownie, ma problem z herosami, monsterami i twardymi celami typu choseni czy jakaś kawa imperialna
3. TAK
4. nie wiem
5. Gwardia ssie w porównaniu z crypt horrorami. BK można wystawiać jako deathstar (12 + vampir lord + cośtam) ale straszliwie drogo wychodzi.
6. Mortis i terrorgheist tak, reszta meh.

ODPOWIEDZ