Waaagh! Barbara

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Re: Waaagh! Barbara

Post autor: Yahoo82 »

A jak się sprawdza ten oddziałek NG z łukami? Niby teraz prują na 18", ale biorąc pod uwagę fakt, że nawet najwolniejsza piechota szarżuje średnio 11" to zasięg pozostaje gówniany. Stoją 3x10, czy 6x5 licząc na bonus z CR'a?

No i zastanawiam się, czy 20 BO nie zrobi więcej niż 13 świniaków...
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Obiecany po masterze raport. Ogolnie poszlo mi do dupy, nie bedzie mi sie chcialo dlugo opowiadac, 58 miejsce:

I Skaven - nie pamietam imienia, sry
3x50 slaves, dzwonek, tunneling, clanraty, kolko, 2 warp cannony, plague catapult, sztormowa. Losowe rozstawienie eliminuje jeden oddzial trolli z rozgrywki (zjedzie je kolko chyba w 4tej), srodek pola pusty, zarowno ja jak i przeciwnik wystawiamy sie wszystkim na flankach. Na prawej flance boar boyzi, trolle, big unsi i night gobliny, lewa nie dzialala. Z maszyn nie zabijam nic, za to w walce rozwalam wszystkie maszynki przeciwnika, 100 slaves, plague monki i tunelinga. Trace 1 trolle, maszynki (2 sam, 2 przeciwnik) i fasta. Wynik chyba 12 albo 13 dla mnie.

II Skaven - Shakin' Dudi
6x30 slaves, sztormowa, dominacja, kolko, furmana, latara, dzwonek, sama radosc po prostu. Znowu dziwny scenariusz, na stole konkretna wyrzynka. Dudek w pierwszej turze strzela z latary i zabija mi bsb (zapomnialem o ironcurse icon zupelnie, po bitwie rzucilismy i wypadlo 6, lol), z power scrolla wciaga jedne trolle, dominacja wykancza drugie. Walczyl jedynie moj lord, zabijajac sera, plague priesta, dominacje i troszke zabraklo do wykonczenia bsb, ale slavesi go dobili. Big Unsi rozjebali kolko. Po bitwie zostaje mi duzy mag, fast i klocek z totemem, dudi stracil troche kady, ostatecznie 14:6 dla Wojtka.

III Lizardmen - Zembol
Calkiem spoko sie gralo, dopoki Zembol nie machnal z ifki dwelersa na boar boyzow i zabil lorda (na 6), bsb (na 5) i 8 chlopakow obstawy (na 4). Poniewaz wczesniej udalo mi sie ogarnac terki, troche skinkow, salki, Zembol zgadza sie na 17:3

IV TK - gram VC zamiast Klocka
Mojemu przeciwnikowi ukradziono armie, zagralem sobie wampirkami zwarzywionego Klocka. W 1szej turze hierofanta wciaga sie w warpa, gwardia konsekwentnie popychana wpada wreszcie w gwardie z krolem i 20:0.

V DoCh - Darek P.
Keeper, seekerki, 10 flamerow, z 50 horrorow, jakies psy i bsb. Darek jak zobaczyl jaka mamy patelnie nie chcial grac, ale ja sie nie zgodzilem i zagralismy. Darek mial 5 breakpointow, wiec musialem tylko uwalic keepera. Nieszczesliwie wylosowal strone z obeliskiem, o horrorach moglem zapomniec, zreszta w 1 szej turze 2 maszynki znow poplynely mi w kosmos, jedyna ktora trafila zostala wywardowana, a reszta sie jakos stopniowo zlasowala. Z myku waaaagh + power scroll wrzuca do walki night gobliny na bok seekerek, big unsow na furie, trolle na psy, trolle na horrory, boar boyzi na flamery. Darkowi zostaja horrory, 5 flamerow i keeper, ktory od boku wbija sie w jazde z flamerami. Sprytnie zastawiam sie lordem, tak ze flamery moga bic tylko po bsb. W chalengu z keeperem siada lord, ale kontra z trolli na bok horrorow i big unsow na keepera zalatwia mi kombat wygrany na +6. Darek ustaje keeperem, w nastepnej rundzie dobija bsb i konczy sie 17:3 dla Darka.

Czyli ogolnie bardzo slabo, chyba najgorsze miejsce na masterze w zyciu, z gowniakami jestem teraz troche poklocony, ale pewna nadzieje pokladam jeszcze we wronce i nowym dexie w lutym.

blady da'Rasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: blady da'Rasta »

ja mam chora wizje powrotu speed freakow - dzis mam zamiar stestowac rozpe na 8-9 rydwanach :D

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

#blady: calkiem w porzadku przy popychaczce z Power Scroll. Ale tak naprawde to nie potrafie sobie wyobrazic przeciwnika, ktory by z tym sobie nie poradzil

#Yahoo: nocniki plewnie wypadaja. Teraz bede testowal klocek 25 BO zamiast boar boyzow (na thunderstompa miesci sie i wronka i power scroll), a Kolata zabiera herda z 50 modeli. Z oddzialow core warto brac fasty (ale tez nie jakos bardzo duzo, bo paniki bola) i totem. Reszta to strata punktow, nie wiem naprawde czym to uzupelnic. Nie moge sie doczekac corowych boar boyzow.

blady da'Rasta
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 149

Post autor: blady da'Rasta »

@barbara: tez nie potrafie sobie takiego wyobrazic :lol2: ale to bedzie jak powrot do dawnych czasow - a ja sie sentymentalny robie na stare lata :wink:

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Ja się jeszcze zastanawiam nad klockiem 40errorów, ale póki co bawię się formatem 1600. Po Kohortex'ie przyjdzie czas na większe punkty.
Na dzień dzisiejszy rządzą trolle. Big unsi w zasadzie służą do noszenia totemu (mam w nich generała więc coś tam wklepią), BO są super do zajmowania/bronienia budynków bo wtedy walimy 20A z S5 i Ws4. Niestety padają jak muchy od wszelkiego strzelania co bardzo boli przy ich koszcie.
Jesteś pewny tych BBoyów w core?
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

No właśnie to chyba zostało zdementowane, ale... :P
Book seems slated for a Feb/March release, written by Jeremy Votock and apparently already done! (strongly hinted at by hastings and harry, and also seems in line with the known release schedule)

We keep all current SC(that includes Grom in his chariot!) and get Wurzzag and two goblin characters both heroes one of which is a forrest gobling for a totalt of 15 lord choices and 11 hero choices!

We get a new model, the Arachnarok spider. It can be takes as a mount for a common gobling great shaman, or it can be a rare choice. As a rare choice it will have options for some warmachine thingie or other special rule in that regard.

Common goblins will get some sort of a unit upgrade. hastings hinted at something that has two handweapons but is not an assasin.

(Common) Goblin characters will be able to ride Giant and Gigantic spiders, so an all spider army should be viable (hastings).

Also we are getting another new unit besides the Arachnarok, though it is unclear what it is at the moment.

We get some new plastics, so far people agree on we get 5 sets:
Besides the spider, the best bets so far are Savage Orcs incl boars, with the remaining two to be named. One which could be the new as of yet missing unit.

Things we do not get:
Orcs do NOT get devestating charge (hastings).
Hobgoblins.
Common forrest goblins (on foot).
Orc Idols and some huge cave beast (though we might hope Warhammer Forge may come up with something nice, eh?).
Plastic Sguigs.
Black Orc Boar Boys
Skirmishing giant spider riders
Małe podsumowanko :wink:

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Z tym jestem na biezaco Virgo :P i nic tam o BBoyzach nie ma, odwoluje sie raczej do tego starego wywiadu z Vettockiem (nie bede go szukal).

Yahoo, na Kohortex bierz takie rare:

8 trolls @ 320
doom diver @ 80

:D

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

swieta_barbara pisze:Z tym jestem na biezaco Virgo :P i nic tam o BBoyzach nie ma, odwoluje sie raczej do tego starego wywiadu z Vettockiem (nie bede go szukal).
Ale ja jestem bardziej na bieżąco :P I osoby in-the-know pisały, że niestety trolle i bboyzi nie zmienili swoich miejsc zamieszkania (z rarów na spece i ze speców na cory odpowiednio). Już nie zaśmiecam :)

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

swieta_barbara pisze: Yahoo, na Kohortex bierz takie rare:

8 trolls @ 320
doom diver @ 80

:D
Biorę 6 bo i pewnie na styk skończę je malować (konwertował ktoś 6 trolli ze skull passa, tak żeby każdy inaczej wyglądał? :P)
Na więcej punktów brakuje. We wtorek mam za to kolejny test z kraśkami i muszę sprawdzić, czy rydwan zostaje w rozpie, czy w jego miejsce 5BO.
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Gralem w weekend 2 bitwy orkami - z Rincem z DE i z blessem z WE. Przegralem 20:0 i 15:5. W ogole na 8ma udalo mi sie wygrac zielonymi 3 bitwy (z ok. 20, jakie rozegralem) i tylko z dzieciakami, ktore pierwszy raz przyszly na turniej. No i raz z Gasiorem. Albo jestem juz wapniakiem i mega noobem i nie umiem skladac rozpisek, albo zieloni sa slabi. Idzie mi chyba gorzej niz na 7ma bez BP, makabra. Krotkie raporty:

black orc warboss: martog's best basha, crown of command, armour of destiny
orc great shaman: power scroll
black orc bsb: banner of eternal flames
night goblin shaman: staff of sneaky stealin
24 big uns: totem
25 black orcs: butchery
2x6 trolli
doom diver
3xrock lobber z bullim
2x5 fast
28 arrer boyz: s+m

DE, Battleline
W 2 turze general DE na pedziu z CoC wbil sie w klocek z lordem, lorda po paru turach wykosil, sam ustal do konca, hydry i BSB posprzataly mi reszte armii. W sumie udalo mi sie zabic 2 hydry i rydwan, stracilem wszystko oprocz big unsow.

WE, Breakthrough
W 1 turze cala armia do przodu, waaagh i juz stoje na polowce blessa cala armia. Mnostwo szarz, ktore koncza sie anihilacja orkow (2x6treekinow + 4x8 driad).

Ogolnie to jestem troche zalamany zielonymi, nie maja powera i sie rozpieprzaja o kazdy klocek, a dodatkowo sa niemanewrowe. Walcza chujowo - niski ws, niska s, niska i, brak zasad specjalnych, strzelaja beznadziejnie - maszynki w bitwie z DE zabily 2 rany na rydwanie i 1ego shada, z WE sciagnely regiment lucznikow, BSB i w walce zabily orla. Na silesianie przez caly turniej nie zarobily ani jednego punktu. 385 punktow w bloto - zal.

Teraz sa dwa mastery parowe, wiec moze porobie jakies wyniki, ale na turnieje singlowe zielonych zabierac nie zamierzam. W domu sobie funowe bitwy pogram.

No i wlasnie taka funowa rozpa na 2500 do gry domowej inspirowana moja eksperymentalna rozpa WoCh pt. Żelazna Nawałnica (w wersji Zielona Nawalnica nie wyglada to tak dobrze, jak Debek to podsumowal - WoCh to ZOMO ze wsparciem ATV, zas zieloni to po prostu banda najebanych kiboli):

Orc Warboss @ 176
Armour of Destiny, Great Weapon

Black Orc Warboss @ 429
Wyvern, Martog's Best Basha, Crown of Command, Talisman of Preservation, Heavy Amour, Shield

Black Orc BSB @ 160
Collar of Zorga, Armour of Silvered Steel

Night Goblin Shaman @ 135
Feedback Scroll

29 Savage Orcs @ 421
S+M

29 Black Orcs @ 400
S+M, Banner of Eternal Flames

2x30 Night Goblins @ 299
S+M, Netters, 1 Fanatic (w sumie jeden)

2x6 Trolls @ 480

Total: 2500

Gdzies sie moglem jebnac, bo pisze z pamieci, ale tak to mniej wiecej wygladalo w Army Builderze. Podkreslam, ze to wersja na gre domowa, na turnieje zielonych az do lutego nie zabieram, szkoda czasu, nerwow i pieniedzy.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

powiem Ci, że miałes przyjemność z ciekawymi rozpiskami OMG grać na 8ed.
Najważniejsze - wyjeb maszyny! nie są takie precyzyjne jak w DF ani tak silne jak w EMP. Postaw na rush! i będzie git...
O dziwo najlepiej z tego co widziałem sprawdzaja sie wilki i dziki+trolle
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

A nie opłaca się dużo herosów bez itemków? Do tego hordy koło 40+ gobasków z łukami (taki oddzialik to mniej niż 200 pkt kosztuje a strzałami przepruje prawie wszystko ;) )?

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Barbara - ja po Kohortexie też jestem załamany tym co OnG robią w 8ed.
Mnie akurat najbardziej boli niska In - największe plewy ściągają kilka BO czy big unsów zanim w ogóle zaczynamy kulać.
Katapulty są w zasadzie tylko do zasadzania hitów w czołgi/potwory, ewentualnie ściągania piechoty z niskim Sv.
Trolle są boskie. Rozkręcają prawie wszystko (chyba, że dostaną ogniem). Fasty też nie są najgorsze, ale praktycznie nigdy nie dożywają końca bitwy.

Jeśli nowy book nie zrobi czegoś z przeżywalnością to dupa. Nie może być tak, że big uns'a chroni tylko Sv5+...

Co do wersji lajtowej rozpy - rozumiem, że dzikusy są big unsami (koszt)?
28 errorów w ogóle się nie sprawdzało? Na papierze to sporo strzelania i całkiem spoko do walki...
Powiedz mi czym chcesz ściągnąć czołg lub abomkę?
Zastanawiałem się nad hordą 40 zwykłych orkasów z tarczą i fcg, to jakieś 270pts, a wydaje się mieć potencjał - testowałeś?
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
Azz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Azz »

No zieloni na 8ma nie sa rewelacyjni, ale chyba troche lepsi niz w 7mej.

Ogolem ta rozpiska zrobiona przez Ciebie for fun wydaje sie byc mocniejsza, jesli wrzucic tam jeszcze 2 katapy i 1-2 dd, kosztem jednych trolli (imo 2 oddzialy z glupota to troche za duzo dla jednego kolesia, ktory musi ich nianczyc, a przez scenariusze z losowym wystawieniem czesto moze nie miec ich kto nianczyc) totem na bsb i pokombinowac nad wrzuceniem greater shamana, sprobowac wrzucic rydwany (moze kosztem wyverny) i moze te dwie 30stki ng zwiekszyc do 40+ aby dluzej na stedfascie trzymaly.
I mniej wiecej tak to wyglada, duzo gowna, pare maszyn i niby 3 oddzialy z pierdolnieciem (trole, bo, bu savage) + rydwany jesli mozna je podciagnac pod orkowe pierdolniecie.


Takie cos sprawdza mi sie w wiekszosci przypadkow.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Azz pisze:Ogolem ta rozpiska zrobiona przez Ciebie for fun wydaje sie byc mocniejsza, jesli wrzucic tam jeszcze...
Czyli zmienić całkowicie rozpe i założenia...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Azz
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 195
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Azz »

Zalozenia sa zblizone jesli nie te same, a rozpe lekko przerobic a nie zmienic od podstaw.

Bedzie chcial to sie pobawi i pozmienia, nie bedzie, trudno, nikt na tym nie ucierpi.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

#Azz: Szacun jesli takie rozpy Ci sie sprawdzaja. Duzy mag jest zajebisty, ale chcialem sprawdzic wronke, ktora nie jest generalem. Z trollami raczej nie mam problemu, zeby je trzymac przy generale. Natomiast co do maszyn - no wez przestan. Slabe sa strasznie, od 11 bitew jedyne punkty jakie mi zdobyly to 1 bsb we i jedni lucznicy. Dziekuje bardzo.

@Dymitr: to najwieksza moja nauczka z tego weekendu, maszyny won. Git i tak nie bedzie, ale przynajmniej nie bede w idiotyczny sposob topil co bitwe 385 punktow, ktore nie maja szans na B&G, ani Breakthrough sie splacic. Zreszta, realnie biorac orkowe maszyny dobre sa na HE, DF, Emp, Bre - mozna sobie chyba darowac, zwlaszcza ze VC i Ska przechodza przez ostrzal artyleryjski jak przez maslo. Duzo wilkow to kolejna rzecz do testowania, ale nie widze potencjalu.

#Syrius: wez sobie strzel takimi 40 goblinami do dowolnego oddzialu, zobacz jak to sie sprawdza. Tak na sucho w domu. Zapewniam Cie, ze nie przeprujesz nawet 10 ghuli ani 5 wildow. Ze nie wspominam o jakichs porzadnych celach w stylu dominacji, hydry, czolgu, 30 gg z dwurakami i regena, itp.

#Yahoo: w ogole nie strzelalem tymi arrerami, klepali sie glownie i gineli. Do tego sie nadaja. Jeszcze sie zastanawiam nad 12+ fanoli i duzy szaman orkowy, ale tez nie widze potencjalu. Kolata twierdzi, ze nawet ok mu sie gra - tyle ze styl gry na zasadzie defens i dymanie zupelnie mi nie podchodzi i nie umiem tak grac (zreszta 3/20 mowi samo za siebie). Tak zlych wynikow orkami nie mialem jeszcze nigdy w zyciu.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5347

Post autor: Tutajec »

może za te 385 pt jakieś giganty ? chyba że te trole wszystko zjadły w rarach, to ewentualnie spam chariotów goblińskich
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

duże oddziały wilków+Gobbo Bossy do zadań specjalnych (olewanie warda w btb) +kloc dzików
Duża szaman z power scrollem
Waaagh! +vanguard, podjazd na pełnej kurwie i popychaczka (wszystkim szarżujesz od boku właściwie) w pierwszej turze.
do tego jakis klocek z totemem oraz troliszcza
mnie to zawsze zabija:)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

ODPOWIEDZ