VIII edycja

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Re: VIII edycja

Post autor: Jab »

Andrzej pisze:@ Jab

A co ma powstrzymać park maszynowy przed, jak to mówisz, rozkur***niem lorda i zdobyciem 380 punktów za free?
Nie bo stawiasz go cal od maszyny. Można? Można! Pamiętaj że takie coś jak ST ma minimalny zasięg. Więc nie strzelisz Sobie...
A tak poza tym po to masz Warda 4+ aby móc się uchronić przed wpadkami :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

ale zakladamy ze przeciwnik nie wie ze mamy takiego lorda ktory bije pierwszy(nawet bez tego mieczyka z 8 I by bil raczej) i wystawia machiny na rzez czy co dokladnie masz na mysli?
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Po rozłożeniu się wystawiasz takiego lorda dokładnie OBOK takiego ST, który was tak boli, czym jest 280 ptk w porównaniu do tego jakie straty taka podpakowana klopa mógłby zrobić? Mieczyk z ASF po to by mieć przerzuty Hitów.
Oczywiście to jest tylko sugestia, ale sądzę że to jest dobry sposób na pozamiatanie przeciwnikowi jego "drogocennych" katapult.
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

no ok ale ja nie rozumiem co powoduje ze ten przeciwnik wystawia wszystkie maszynki w jednym miejscu jak wie ze mamy takiego lorda? no i druga rzecz co jesli za dzialkami wystawi jeszcze oddzial?jakis to kiepski pomysl no chyba ze mowisz o malo pojetnych graczach - tym bardziej biorac zasady TLOSa

EDIT przerzut trafien fajny ale zastanawialbym sie czy nie lepsze byloby wpakowac takiemu na stale +2S i jakis inny przedmiot jak fiolka do sily moze moonstone zeby nim uciec na nasze tereny jak sie za niebezpiecznie zrobi
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Ok, to prawda że sprytny gracz rozstawi się po kątach, ale to też może być problematyczne, ponieważ wtedy musi dzielić swoją armię a to np w przypadku krasnoludów boli strasznie ponieważ nie są w stanie bronić wszystkiego na raz. No dobra ale pamiętaj że taki gracz WE też może być sprytny i teraz Ty wystawiasz takiego lorda tak aby odnieść z tego jak największe korzyści. A teraz kolejna sprawa. Ukształtowanie terenu może być bardzo różne i np wystawienie klop w taki sposób o jakim mówisz może nie być możliwe.
No oczywiście "turniejowe" granie będzie ubogie w różne tereny i taki problem nie wystąpi. Mam jednak nadzieję że będzie tych terenów więcej. <ja np do niedawna sądziłem że mam sporo terenów i spokojnie 3 stoły można było nimi zastawić.> A teraz jak wylosowałem "5" na liczbę terenów to musiałem nawet proxa zrobić bo nie miałem sadzawki <a najgorzej było z rzeką>
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

no tak tylko wlasnie w realiach turniejowych ciezko go bedzie zmiescic wsrod tych dzial - jak zostanie TLOS to jest to dosc wysoka figurka nie wiem czy widziales, jak go zdejma w Polsce to juz wieksza szansa schowac go za tymi maszynkami
nie ma co sie czarowac innych terenow jak gorki czy lasy pewnie wciaz w polsce nie bedzie a duzo bedzie zalezec od tego jaki nam sie wylosuje scenariusz podczas bitwy - czasem bedzie uzyteczny a czasem nie taki lord a za te same punkty mam prawie 3 oddzialy glade ridersow ktore tez moga juz w drugiej turze szarzowac na te dziala niewazne jaki scenariusz nam sie wylosuje no i wlasnie w ich przypadku trzeba sciagnac 3 oddzialy a nie jednego herosa za 280pkt
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Tak ale IMHO taki heros przydaje się na praktycznie każdą armie.
<konwertować figurek nie umiesz czy co? :wink: > Już też tak potulnie jak baranki nie dawajcie się bić tylko kombinować trochę bo jak na razie to tylko u was nic się nie opłaca #-o
Przecież Ci nie przewidzę jak takiego heros/lorda sobie ustawisz to będzie zależało od pola bitwy. Lecz taki gość może Sobie spokojnie poradzić nawet z czymś twardszym.
Oczywiście na upartego możemy dać herosa z GW i item który daje ASL wszystkim w kontakcie + kindred i masz tańszą wersję takiego lorda, który też sobie z takimi maszynkami poradzi.

@Edit
Mój błąd nie może mieć GW dajesz mu miecz +2 str i też jest niezły.
Ostatnio zmieniony 8 lip 2010, o 23:44 przez Jab, łącznie zmieniany 2 razy.
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

wiesz ja akurat nie placze bo WE costam
gralem juz kilka bitew i widze sile tej armii i tak samo widze wiekszy potencjal w GR ktore zajmuja juz corowe sloty a zamiast takiego lorda dac maga ktoremu moze akurat wylosuje sie 6 z magii life i wtedy robie tym czarem wieksze kuku jak przecietna katapulta
ale to jest kwestia gustu Jab :) wezme pod uwage Twojego lorda w ktorejs rozpisce zeby funowo sprawdzic jego grywalnosc

a co do konwersji podobno jest przypis ze figurka musi byc oryginalna - jak tak nie bedzie to barbarossa juz mowil ze abnominacja bedzie pelzajacym szlamem itd
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Akurat cheatowanie modelarskie można łatwo zlikwidować – ustalić sztywno co komu zasłania LOS…
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Tak ale wszyscy się tak zajarali TLoS`em i zajebistym strzelaniem z maszyn <z TLoSem> że wszyscy którzy mają jakiekolwiek maszyny nie zrezygnują z tego. Choć według mnie jest to tak wałogenne... Nie rozumiem czemu nie można wrócić do starego LoSa, który według mnie był klarowny. Wszyscy wiedzieli co widzą a czego nie. A teraz w każdej rundzie sędzia będzie musiał stwierdzać czy ta katapa widzi czy też nie...
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Wracając do takiego waya – w roli takich kamikadze może wystąpić 5 wayów albo pojedynczy noble – jest to bardziej ekonomiczna wersja i faktycznie dzięki nowym ustawieniom scoutów mogłoby to nieźle działać – jednak szczególnie istotny będzie rzut na zaczynanie…
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

No właśnie nie. Robisz nie wiem 3x5 samobójczych wayów, których ustawiasz przed ST <od razu zasłaniasz LOSa> albo za cannonem. <myślę że dadzą rade zabić 2-3 załogantów> i albo w pierwszej turze tracisz kilku Wayów a twoje klocki żyją. albo on wykorzystuje swoje maszyny i wali w twoje klocki ale w rundzie 2 nie ma już maszyn. Według mnie to super strategia.

EDIT:Bo jest też napisane że jeśli korzystasz z zasady scout w taki sposób jak my to wykorzystujemy to oddział nie może szarżować w pierwszej rundzie. <choć jeżeli będzie teren koło ST aby ukryć w niem wayów to szarża może być nawet w pierwszej rundzie>
A i pamiętajcie maszyny nie mają już darmowego piwota. Muszą się przekręcić w movment fazie, więc przeciwnik będzie musiał od razu wybrać w co walić nim zobaczy do czego jesteś zdolny :lol2:

EDIT2: I w takiej konfiguracji znacznie łatwiej schować lorda/herosa dlatego bardziej mi on do tego pasuje :wink:
Nie mniej uważam że dalej jest to świetny pomysł na radzenie Sobie z gunlinami.
Kolejna sprawa szarżować to może nie można, ale za to jest KB na krótkim dystansie... :twisted:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

3 x 5 Wayów ? To nie jest tak że można mieć max 2 takie same Rary poniżej 3 K :P
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

](*,)
Pomyliło Mi się #-o
Zmiana koncepcji 2x5 wayów i jeden heros i masz najpewniej z głowy strzelanie maszyn :wink:
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Można do tego walnąć 2 orzełki ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

erratra:
http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... s_2010.pdf


czegoś innego się spodziewałem :roll:

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

shit...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
amadeus
Mudżahedin
Posty: 287
Lokalizacja: Sucha Beskidzka/Andrychów

Post autor: amadeus »

lol kompletnie nic nie zmienili :D nawet ukrucili ataki konikom z WR
magia co do life i beast wciaz zasysa - juz widze rozpiski na dwoch lordow
wild rider noble bylby calkiem ale zeby mu cofnac zasady wild riderow?nie wiem czy mnie cos pominelo ale to troche nienormalne - to ciekawe za co ja place te punkty
co sadzicie Panowie? :D jak dla mnie juz lepiej bylo bez tej erraty ;)
Nie ma głupich pytań są tylko głupi ludzie...

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Odwołuję wszystko!
Wczoraj z Blessem złożyliśmy zajebistą rozpę WE na 8 ed! Jest naprawdę fajna, zobaczymy jak wypadnie w testach. :)

serio
Obrazek

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

Woodland Ambush WTF?o.O
Moonstone of the Hidden Ways ciekawe na jak długo

ODPOWIEDZ