Żelazna Nawałnica

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Żelazna Nawałnica

Post autor: swieta_barbara »

PiotrB pisze:Nie krytykuje tylko się dziwie :)..Spoko - mega napór. A teraz odwróć role i postaw tą armię na przeciwko swojego własnego imperium... marnie widzę Twój woch - gdybyś zagrał same ze sobą :mrgreen: Musisz overrunować... nie masz czym usuwać śmieci - ja nie ogarniam tego pomysłu po prostu...
Nie ma co sie dziwic, nowy WoC nie bedzie jakas turbo armia, zwlaszcza jak ja przytna przed sprawdzeniem jej faktycznych wynikow. Nie ma zadnego strzelania (poza ta nieszczesna helenka), herosi swietni, ale bardzo drodzy i nie maja jakiegos nadzwyczajnego Ld, cory drogie i wolne, kawaleria droga, wszystko generalnie drogie. Plus brak smiecia do zdejmowania maszyn u wroga.
Z tego co mowil wczoraj Shino bedzie wybor BSB z 3+ ward/DP, do tego pewnie przytna crusherow i rydwany.
WoCem pewnie zagram sobie 1-2 bitewki w domu i wroci na poleczke, z tego prostego powodu, ze jest cienki - minimalnie lepszy (ciekawszy) niz byl - ale i tak sporo slabszy od imperium.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

swieta_barbara pisze:
PiotrB pisze:Nie krytykuje tylko się dziwie :)..Spoko - mega napór. A teraz odwróć role i postaw tą armię na przeciwko swojego własnego imperium... marnie widzę Twój woch - gdybyś zagrał same ze sobą :mrgreen: Musisz overrunować... nie masz czym usuwać śmieci - ja nie ogarniam tego pomysłu po prostu...
Nie ma co sie dziwic, nowy WoC nie bedzie jakas turbo armia, zwlaszcza jak ja przytna przed sprawdzeniem jej faktycznych wynikow. Nie ma zadnego strzelania (poza ta nieszczesna helenka), herosi swietni, ale bardzo drodzy i nie maja jakiegos nadzwyczajnego Ld, cory drogie i wolne, kawaleria droga, wszystko generalnie drogie. Plus brak smiecia do zdejmowania maszyn u wroga.
Z tego co mowil wczoraj Shino bedzie wybor BSB z 3+ ward/DP, do tego pewnie przytna crusherow i rydwany.
WoCem pewnie zagram sobie 1-2 bitewki w domu i wroci na poleczke, z tego prostego powodu, ze jest cienki - minimalnie lepszy (ciekawszy) niz byl - ale i tak sporo slabszy od imperium.

Jeśli faktycznie będzie jak mówił Shino to mega słabo i głupio. Ja się boje że oni to przytną bez żadnych testów to woch będzie niegrywalny. Na 1 rzut oka wygląda ,że DP i bsb tzentcha to są jedynymi mocnymi aspektami... (i rydwany w corach)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

PiotrB pisze:Na 1 rzut oka wygląda ,że DP i bsb tzentcha to są jedynymi mocnymi aspektami... (i rydwany w corach)
Tez mi sie tak wydaje.

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

swieta_barbara pisze:
PiotrB pisze:Na 1 rzut oka wygląda ,że DP i bsb tzentcha to są jedynymi mocnymi aspektami... (i rydwany w corach)
Tez mi sie tak wydaje.
Niestety mam podobne odczucia. Ale z drugiej strony rok temu, jak wyszlo nowe Imperium, tez wszyscy mowili - znerfili armie. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

co by nie gadać imperium jest słabsze niż było. Ale dodali modele z dupy ...znaczy z KFC i to jakoś wyrównało... na szczęście inny gość pisał imperium i mimo nakazu nerfienia przemycił klika rzeczy i wyszła z tego może nie super ale solidna armia. Natomiast Woch wygląda jak majaczenie na haju :)... ale za pewne niedługo się okaże ,że jakiś dobry gracz wygra nim mastera :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Paradoksalnie armia jest zbalansowana, ale rozwala ja ograniczeniami.
Obstawiam na przyszlym euro mniej niz 1/3 druzyn wezmie WoC na ETC.
Armia ma duzy potencjal na masakre - niestety w obie strony, co na singlach moze byc calkiem niezle, jesli sie trafi dobry rajd po warzywniaku, ale na druzynowkach bedzie rzadko sie pojawiac.

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

swieta_barbara pisze:Paradoksalnie armia jest zbalansowana, ale rozwala ja ograniczeniami.
Obstawiam na przyszlym euro mniej niz 1/3 druzyn wezmie WoC na ETC.
Armia ma duzy potencjal na masakre - niestety w obie strony, co na singlach moze byc calkiem niezle, jesli sie trafi dobry rajd po warzywniaku, ale na druzynowkach bedzie rzadko sie pojawiac.

Tzn na bank jesteś bardziej na bieżąco, ale moim zdaniem jest trochę odwrotnie. Niektóre paringi potrafi wszamać na śniadanie, innym nie podskoczy. Zbalansowana, ale nie uniwersalna. Chociaż też trzeba zobaczyć, bo na razie trochę gdybania jest. Może okaże się, że 4 latacze + 2x crusherzy + spam chariotów da radę ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

dobrze, że gdzieś głęboko w piwnicy szczury mi zostały z 6ed :)
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

PiotrB pisze:co by nie gadać imperium jest słabsze niż było. Ale dodali modele z dupy ...znaczy z KFC i to jakoś wyrównało... na szczęście inny gość pisał imperium i mimo nakazu nerfienia przemycił klika rzeczy i wyszła z tego może nie super ale solidna armia. Natomiast Woch wygląda jak majaczenie na haju :)... ale za pewne niedługo się okaże ,że jakiś dobry gracz wygra nim mastera :)
Za super amie, z super przedmiotami, ja osobiscie podziękuję. Stokroć wolę booki typu majaczenie na haju. Szkoda tylko, że takowe wychodzą w strasznie wolnym tempie. Jest jeszcze tyle 7edycyjnego szajsu do wymiany... ech.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Dębek pisze: Za super amie, z super przedmiotami, ja osobiscie podziękuję. Stokroć wolę booki typu majaczenie na haju. Szkoda tylko, że takowe wychodzą w strasznie wolnym tempie. Jest jeszcze tyle 7edycyjnego szajsu do wymiany... ech.
Podpisuję się pod tym wszystkimi mackami Mutalith Vortex beasta ;). Z tego co widzę 8 edycyjne booki mają ładny balans - trochę lepsze, trochę gorsze, ale brak no brainerów niczym 6 ed demony i vc :)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Dokładnie.
Dymitr pisze:dobrze, że gdzieś głęboko w piwnicy szczury mi zostały z 6ed :)
A czego żeście sie, kurde, spodziewali?
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

więcej mocy! ^^
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Dymitr pisze:więcej mocy! ^^
Moc jest w Tobie mój młody padawanie. Użyj jej. :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

ile jeszcze starych booków zostało..?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

trikk pisze:... Z tego co widzę 8 edycyjne booki mają ładny balans - trochę lepsze, trochę gorsze, ale brak no brainerów niczym 6 ed demony i vc :)
A VC na to niemożliwe, to dalej jest armia, która sama się prowadzi. #-o

Co do WoChu, to mam mieszane uczucia i chętnie z tym zagram.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

w sumie ja tego nie kumem - czemu oni to tak wolno wydają- czemu nie ma bretki ,kislevu ,dogsów czy WE... przecież parę osób na świecie by to na pewno kupiło... niech wydają co 3 msc nowego booka - i jak skończą to +2 lata i nowa edycja. Nieskończona kopalnia kasy. Ale oni nawet grosza na promocje nie wydają w Anglii a co dopiero w kraju 3go świata jak Polska - to ja się pytam jakim cudem to ma się nie zwijać! Że nie wspomnę o rozwoju....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

VC są do ogrania, a jeżeli same się prowadzą to proponuje żeby nimi grać - to zmienia perspektywę. Imo każy 8edycyjny book jest ok
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

-Qc- pisze:VC są do ogrania, a jeżeli same się prowadzą to proponuje żeby nimi grać - to zmienia perspektywę. Imo każy 8edycyjny book jest ok
Grałem nimi w 7 ed i wiem co mówię, grałem też chaosem, dlatego boli jak patrzę, co z nim zrobili. #-o
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Solider pisze:
-Qc- pisze:VC są do ogrania, a jeżeli same się prowadzą to proponuje żeby nimi grać - to zmienia perspektywę. Imo każy 8edycyjny book jest ok
Grałem nimi w 7 ed i wiem co mówię, grałem też chaosem, dlatego boli jak patrzę, co z nim zrobili. #-o
Dosc osobliwy punkt widzenia. Grałem juz na turniejach z całym vampirzym topem i jakos tej uber mocy nie widzę. Armia solidna, ale bez przegięc. Vampir-morderca całego stołu nie obskoczy. 7 ed to był jakis anal.
sorry za oftop.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ej no nie gadajcie - jest mocna :D
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

ODPOWIEDZ