Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych

Post autor: Matis »

Walnij standardowego lorda na pegazie z hkb, bsb daj i czarke na koniu lvl 2 ze scrollem. Do tego 3 pegazy, treb. Zostaje ci punktów na bodaj 10-11 realmów z war bannerem i 6 errantów.

Masz lorda rozp...dalacza, który jest w stanie zabić wszystko, trebek do kasowania kloców piechoty, czarka daje ci przy odrobinie szczęścia 6 z lifa, mrs i ds. Do tego główna siła uderzeniowa w postaci kawalerii i pegazów.


Pozdrawiam.
Matis.

Edit: Przepraszam za przekleństwo, ale to określenie pasuje najlepiej do opisu możliwości lorda z hkb :P

Edit 2: Dla czego gadamy o rozpiskach w dziale z noobowymi pytaniami?
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Matis--> pytanie było głównie o pedzie na małe punkty. Bo w końcu są jeszcze yomeni :wink: a coś ten smietnik/działa/ew odginać musi.

Lord z HKB na te punkty się IMO nie opłaca. Za mało będzie miał celów na stole. Kosztuje dużo i przytula się do każdego cannonballa :D

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

vfn pisze:Lord z HKB na te punkty się IMO nie opłaca. Za mało będzie miał celów na stole. Kosztuje dużo i przytula się do każdego cannonballa :D
Grałem ostatnio turniej na 1200. Konny lord z HKB praktycznie samotnie uratował bitwę z Chaosem - skosił dwa rydwany, a potem w pojedynkę zbrejkował trójkę skullcrusherów, zarzynając jednego z nich. W innych bitwach też swoje narąbał. Wymaga to trochę farta, ale sądzę, że ma znacznie większe szanse spłacić się, niż ta nieszczęsna czarodziejka, czy łucznicy :P
Vae victis!

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Pegazy na te punkty są całkiem dobre i przydatne.. na pewno dla mnie :) ot przykładowo polecieć na maszyny. Każdy może mieć swoje zdanie, ale powiedz proszę po kiego kasztana Ci grale?? Z ich kosztem na te punkty w życiu bym nie wrzucił do rozpy grali. To już wolałbym klocek piechoty 40sztuk za podobny koszt punktowy i tam umieścić czarkę z beastem. Lvl 1 wystarcza. O ile w ogóle bym brał czarkę na 1200pkt. Magia w tych punktach ssie i jest mało szkodliwa.
Obrazek

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Tyle, że klocek 40 chłopów co najwyżej przetrzyma coś ale nie ubije za wiele :wink: Można pomyśleć nad 2 trebami bo 1 to za mało ale nie mam modeli więc staram się omijać je w rozpisce :D Grale mają wygar a skoro bez magii to już jako tako biją się w 2 turze.

Ok, ale 3 czy 4 pedzie?

Gram przeważnie na taki właśnie format (ostatnio głównie demonami ale odświeżam bretkę) i magia bywa właśnie kluczowa bo jak masz 3-4 odziały na stole notabene niezbyt liczne to strata każdego boli. Wszystko zależy czy gra się na lordów magów czy nie :)

Legion---> wynik syty ale nagina trochę statystykę :) no właśnie konny lord z hkb czy na pedziu? w drugiej opcji jest teraz odp na KB.

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

2 pytania odnośnie Insignia of the Quest:

1 Jak dostanę kulką z działa, rzucam warda na 3+ i jak zdam to nadal jestem na 3 ranach czy przeżywam na 1?
2 Jeśli dostałem warda 3+ i się uleczę to tracę warda?
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

1. To 3+ ward na ostatnią ranę. Lord dostaje z działa - ma 5+ warda - oblewa - przeciwnik rzuca multiplikację - jesli rzuci 3 lub więcej wtedy zadziała insygnia - lord rzuca 3+ warda - jesli zda żyje na 1 woundzie jesli nie to wiadomo.
2. Nie działa. Tak jak napisałem, to 3+ ward na ostatnią ranę. Odmienna interpretacja, to było by IMO ostre naginanie zasad.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Czyli rzucamy 2x warda na 1 hit super :mrgreen: Thx Dębek. W takim razie jeszcze jedno pytanie czy taki lord z wardem mieczykiem questa i czymś jeszcze nie jest lepszy od standardu z hkb?
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Nie, bo ma słabszego armor savea i bez hkb nic nie zabije ( nie da rady wbić 7 ran smokowi a tak to jest w stanie go zabić w jednej turze)
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Jak nic ma dwuraka bez sejva ? :)
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Masz 4 ataki. Przykładowo walczysz ze smokiem. Statystycznie trafiasz 2 atakami i ranisz jednym. Musisz wytrzymać ataki lorda przeciwnika, smoka nie zabijesz co skutkuje kolejnymi atakami, które wchodzą w lorda. Hkb daje ci jaką kolwiek szansę na wygranie tego pojedynku.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Xier
Falubaz
Posty: 1058
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Xier »

Kto gra smokiem żeś się uparł :roll:
nieregulaminowy podpis usunięty - administracja

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Dębek pisze:1. To 3+ ward na ostatnią ranę. Lord dostaje z działa - ma 5+ warda - oblewa - przeciwnik rzuca multiplikację - jesli rzuci 3 lub więcej wtedy zadziała insygnia - lord rzuca 3+ warda - jesli zda żyje na 1 woundzie jesli nie to wiadomo.
Że co? Podążając tym tokiem myślenia, lizardmeński ward na pierwszą ranę staje się w zasadzie bezużyteczny przeciwko działom... Do tego w wypadku kiedy na multiplikacji wypadnie 6 ran to powinieneś rzucać 4 x tego warda. Czegoś tu nie rozumiem...
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

panterq pisze:Że co? Podążając tym tokiem myślenia, lizardmeński ward na pierwszą ranę staje się w zasadzie bezużyteczny przeciwko działom... Do tego w wypadku kiedy na multiplikacji wypadnie 6 ran to powinieneś rzucać 4 x tego warda. Czegoś tu nie rozumiem...
Nie mam pojęcia jak chroni owy ward gadów, ale Bretońskie Insygnia działają jak napisał Dębek i jest to dokładnie wytłumaczone w naszej księdze armii ;)
Vae victis!

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Legion pisze:
panterq pisze:Że co? Podążając tym tokiem myślenia, lizardmeński ward na pierwszą ranę staje się w zasadzie bezużyteczny przeciwko działom... Do tego w wypadku kiedy na multiplikacji wypadnie 6 ran to powinieneś rzucać 4 x tego warda. Czegoś tu nie rozumiem...
Nie mam pojęcia jak chroni owy ward gadów, ale Bretońskie Insygnia działają jak napisał Dębek i jest to dokładnie wytłumaczone w naszej księdze armii ;)
Ward u lizaków działa identycznie jak nasz Token of the Damsel.
Obrazek
Obrazek

H.J.Simpson
Plankton
Posty: 2

Post autor: H.J.Simpson »

Witam. Jako iż zdecydowałem się zbierać tą wspaniałą armię, idę dziś po pierwsze figurki. Wybór padł, że pędzlem będę ' katował' men at arms. Właśnie- katował. Będą to moje pierwsze malowidła. W związku z tym, czy mógłby mi ktoś napisać jakie farbki muszę kupić?, jeśli chodzi o ten odział?. Zaczynając od nazw podstawowych kolorów, poprzez washe i rozjaśnienia. Co do kolorystyki ogólnej armii ( sztandary,itp) mam już pomysł, chodzi mi tu bardziej o twarz, metaliki itp. Przepraszam za problem i proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

http://vanaheim.pl/3120-thickbox/breton ... giment.jpg

Na fotce masz stare kolory pokazane. Dobierz sobie z nowej palety i gotowe ;)
LICZNIK: W/D/L od 2012
Brettonia 23/1/13
Lizardmen 1/0/0 <-------- FTW :D
Fumijako pisze: Przepraszam bardzo, ale mag Khorna na dysku jest rzeczą , którą nie nazwałbym , że jest dla słabych

Awatar użytkownika
Matijjos
Wodzirej
Posty: 744

Post autor: Matijjos »

trudno powiedzieć, jakie będą potrzebne kolory. Na pewno, malując man at armsów, moim zdaniem powinieneś kupić parę, na początek np.2 różne rodzaje brązów, bo przydają się praktycznie wszędzie. Ubrania chłopów to raczej brudne szmaty i tak właśnie z reguły się ich maluje. Do tego drzewca włóczni, buty i inne pierdółki. Metaliki- tych srebrnych nie ma zbyt dużo, weź jeden trochę ciemniejszy i jeden bardzo jasny na rozjaśnienie. Do tego ciemnobrązowy wash. Trudno mi operować nazwami, ze względu że używam jeszcze starych farbek. Skocz sam do sklepu i poproś, na pewno ci pomogą.

Awatar użytkownika
Lenar
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 186
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Post autor: Lenar »

Następująca sytuacja: W lancy jest Paladyn z Virtue of Impetous Knight oraz Lord na pegazie (albo rumaku, mniejsza o to). Lord postanawia na początku wyszarżować samotnie z oddziału.
Pytanie: Czy Lord dostanie bonus D6" do zasięgu szarży z VoIK paladyna?
Wording VoIK: "The Knight, and any unit he is with, adds +D6" for the first charge that they declare"

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Nie dostanie bonusa. Oddział, w którym jest paladyn nie szarżuje.
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ