Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Re: Jak zostać Generałem - czyli początkującego pytań kilka

Post autor: Asassello »

napisz do nich, może jeszcze nikt nie zadał im odpowiednio trudnych pytań :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4752
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

ten FAQ jest z zeszlego roku :/ co to za nowosc?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Eerion
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Eerion »

Ty chyba nie liczysz na to, że GW będzie się pociło i zmieniało info "last updated" za każdym razem, gdy coś zmieniają?
Oni są zbyt poważni na takie pierdółki w końcu

Scolman
Warzywo
Posty: 11
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Scolman »

Witam,

Jestem tu nowy, i poza postem o sprzedaży moich figurek jeszcze się nie udzielałem.

Nie grałem w WFB od 5-edycji. Więc nie orientuję się w obecnych rozpiskach i zasadach.
Powoli (bardziej z sentymentu niż faktycznej potrzeby) przyswajam sobie informacje i jak dotąd to forum było bardzo pomocne.

Mam do was pytanko - czy obecnie grając HE ktoś wystawia jazdę Silver Helms oraz Bolt Throwery?

Widziałem jazdę bodaj w 1 rozpisce, a Bolce może w 2 - z tych w miarę aktualnych, a że nie czytałem jeszcze nowego armybooka HE, to samemu ciężko mi ocenić ich obecną wartość na polu bitwy.

Pozdrawiam
Scolman

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Rozpiska zależy zawsze gustu, umiejętnośći i zasobów fiksów u gracza :wink: ale do rzeczy:
- W tej edycji bardzo popularne są duże klocy piechoty dochodzące do 40 piechurów lub mniej lecz z dużą liczbą szeregów. Związku z tym jest duża szansa, że taki oddział może (ze względu na szeregi) otrzymać steadfast czyli taki stubborn. SH jak większość nie-bretońskiej konnicy wystawia się w 6-stkach, dając to 7 ataków (majac chempiona). Pomimo bonusu do CR za szarże i dobrych hitów z s5 może nie przełamać takiego kloca, a szarża z boku już nie wyłącza szeregów (w 6-7ed. wystarczyły 3 modele konnicy) a teraz potrzebujesz min 2x5. A jak nie przełamiesz w 1 turze CC "to po ptokach" :lol2: To jest to co przemawia na niekorzyść. Zalet jest stosunkowo mało, może gdyby jakiś sztandar magiczny mogli wziąść, to może by się ich brało zamiast jakiegoś fasta:P
- Co do RBT. Maszyny mają tyle woundów ile załogi. Teraz atak z każdą siła może spowodować wound na 6 (atak z s1 wounduje baliste z t7). Np. Salwa na RBT z siła s3, dwie 6 (może cudem ASv na 6) i po 100 pkt. Ja osobiście lubie brać 1 maszynke. Zaskoczenie jak ktoś podleci samotnym bohaterem, a tu 1 strzał bez ASv;) Ilu już bretońskich pegazistów tak spadło;p albo hydr :wink:
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Kawa nie jest tak wcale duzo drozsza od piechoty, by nie dalo sie jej wystawiac mega kloca przepychajacego piechote, po prostu ograniczenia punktowe euro uwalaja kawe (a przy tym roznorodnosc rozp :P). Problem jest taki, ze nawet jak wbijesz z boku i mocno przetrzebisz jakis oddzial piechoty, to zdaje breaka ze steadfastem (a czesto i rerollem z bsb), zdaje ld, odwraca sie frontem i wyplaca pierdyliard atakow, a SH maja dumne ataki z s3. Jakby byli w corach to wystawialoby sie ich jako odpowiednik orlow - tanie, szybkie, do tego calkiem twarde.

Natomiast czytajac raporty z BoBa i teksty o bretce mam wrazenie, ze wszyscy sie tak napalili na hordy piechoty, ze nie maja odpowiedzi na armie kawaleryjskie ;) Wiadomo, ze kawa HE to nie kawa bretki, ale mam ochote dokupic DP i zagrac tak kiedys 4fun :P

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Wiesz co, jak w rozpisce jest coś co poradzi sobie z dużym klocem piechoty, to zapewne poradzi sobie także z klocem kawalerii. Dla mnie kawa w HE tylko z brzytwą, albo gołe taktyczne piątki DP.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Oj no, 4fun. Nawet dla mnie oczywiste jest, ze kawa przy elicie HE w tej edycji niezbyt ma racje bytu jako sila uderzeniowa :) Choc jutro z wymiany za stare figsy dostane 25 SH i 5 DP, wiec i tak pokombinuje :P

Scolman
Warzywo
Posty: 11
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Scolman »

Jeszcze jedno pytanko - przy którymś z ogłoszeń o turniejach widziałem informację o rodzajach scenariuszy, które będą rozgrywane
i kilka niezadowolonych głosów, że jakiś tam scenariusz jest "be".

Czy obecnie na turniejach gra się jednak na różne scenariusze z wykorzystaniem tylko jednej, wcześniej przedstawionej rozpiski?
Czy też można ja zmieniać w zależności od scenariusza?

Pytam, z ciekawości o uniwersalność rozpisek, i elastyczność armii względem właśnie różnych scenariuszy.
Dlatego, że pamiętam armie zbudowane tak, że w typowym ustawieniu (5-edycyjnym) czyli oddziały minimum 24' od siebie wystawione w strefach brzegowych stołu, i 6 tur,
nie miały sobie równych, często były słabe w innych scenariuszach.

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Na turniejach jedna rozpiska na wszystkie ewnetualne scenariusze.
Chyba, że organizatorzy wyraźnie zaznaczyli, że można zmieniać rozpiski.

Awatar użytkownika
ainuin
Chuck Norris
Posty: 473

Post autor: ainuin »

Andrzej pisze:Wiesz co, jak w rozpisce jest coś co poradzi sobie z dużym klocem piechoty, to zapewne poradzi sobie także z klocem kawalerii. Dla mnie kawa w HE tylko z brzytwą, albo gołe taktyczne piątki DP.
siedmiu wspaniałych + bsb jako asysta smoka - rozkręcają prawie wszystko pod warunkiem, że DP nie oberwie templatem, a smok nie złapie kuli armatniej na klatę.

Sami się nie przebiją bo od drugiej tury są gorsi od spearelfów ^_^

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jeśli coś jest w sumie warte 1000+ punktów, to wiadomo że się przebije przez niemal wszystko :wink:

Można byłoby spróbować jeszcze z beastem. +1 S i A(T?) i byłoby ciekawie. Ale wiadomo jak to jest z czarami, rzucisz albo nie :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

Mam pytanie, bo w sumie nigdy nie umię tego zapamiętać (za duże przerwy między bitwami :wink: ) Jak bohater wchodzi do odziału lub wychodzi albo po swift reform to łuki mogą strzelać?
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Mogą.
Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

mam pytanie co do ilości szeregów przy włóczniach.

Mamy Hordę 50 spearmenów.

Jak zostaną zaszarżowani przez przeciwnika to oczywiście biją z 5 szeregów:
2 podstawowo
+ 1 za hordę
+ 2 za włócznie


Ale jak oni zaszarżują to biją:
A) 3 szeregi:
2 podstawowo
+ 1 za hordę

B) 4 szeregi:
2 podstawowo
+ 1 za hordę
+ 1 za elfi bonus do włóczni


?? jak jest ??

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Jak horda spearelfów (bo to chyba o nich chodzi ;) )zostaje zaszarżowana to bije z pięciu szeregów:
- 2 szeregi normalnie
- 1 z ich własnej zasady
- 1 za hordę
- 1 za włócznię
Jak horda spearelfów szarżuje to bije z 4 szeregów:
- 2 szeregi normalnie
- 1 z ich własnej zasady
- 1 za hordę

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

@Kayol
Ale mają -1
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4752
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

jak to jest z vortex shardem... odpalam go przed rzucaniem na wiatry magii czy moge po??
Obrazek
Highborn Elves Only!

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Przed. Tak dobrze to nie ma :)
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

a dlaczego przed? obie czynności dzieja sie w "at the beginning" sub-phase
chyba ze faq, to sorry
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Zablokowany