Szybkie pytania

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szybkie pytania

Post autor: Klafuti »

Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

Czy jest możliwość gdzieś w Wawie dostać blaszki pod movement tray od ręki? Potrzebuje 2 sztuki hordowych najdalej na piątek po południu (żeby zdążyć je obrobić na sobotni turniej).

Pozdrawiam,
p.z.
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
Belzebub
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: Belzebub »

Podłączam się do pytania, tyle że szukam blaszek we Wrocławiu. Poszukuję też magnesów do tego. Może jest jakaś internetowa firma godna polecenia?

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Polecam zamówienie magnesów na megnesy.eu
Pełna profeska.

Awatar użytkownika
Motorek
Mudżahedin
Posty: 339
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Post autor: Motorek »

Tylko tam same magnesy :( a jak blaszki potrzebuję.
Bene mori praestat, quam trpiter vvere

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Potrzebuję rad w kwestii konwertowania plaguebearerów.
1. Z czego ich wykonać? Z bloodletterów, z plaguemarines czy są jakieś lepsze alternatywy?
2. Co mam z tymi figsami zrobić, żeby to wyglądało jak plagusy (domyślnie będę robił z bludków) i żeby nadawali się do dopuszczenia na masterze?
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Może tak:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... s&start=20
:D
Glówki ghuli i korpusy krootów. Jak dla mnie wypas.

Z blodków też się da:
http://testspikeybits.blogspot.com/2010 ... lague.html
http://z7.invisionfree.com/wyrmling_x/ar/t7928.htm

Każde z tych Plagusów będą dopuszczone na masterze.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Wielkie dzięki :D . Tyłek mi ratujesz. Zdecydowałem się na pierwszą opcję z bladych, ale miecze będę łamał (odłamywał gdzieś 1/3 miecza na końcu), bo moim zdaniem złamane miecze do nich pasują.
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
ClownInsane
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ClownInsane »

Witam, poszukuję poradników/tutoriali odnośnie malowania High Elfów. Mile widziane poradniki polskie :P

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

witam,
mam pytanie jakimi kolorami można pomalować włosy na tych figurkach -> http://www.hourofwolves.org/images/armi ... armen2.jpg i od razu moze wie ktos z jakiej sa edycji?
_______________________________

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

ClownInsane pisze:Witam, poszukuję poradników/tutoriali odnośnie malowania High Elfów. Mile widziane poradniki polskie :P
Nie ma poradników malowania armii - szczątkowe są na stronie Games Workshop. Zresztą imho to zbędne. Przejrzyj galerię, przyjrzyj się kolorystyce i sposobom malowania forumowiczów, wybierz własny schemat kolorystyczny i działaj :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
ClownInsane
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ClownInsane »

Nie chodzi mi o poradnik malowania armii :) Tylko o poradnik do jakiejś jednostki np. Spearmenów.

Awatar użytkownika
smiejagreg
Ciśnieniowiec
Posty: 7594

Post autor: smiejagreg »

Chyba kompletnie się nie rozumiemy - nikt nie wydaje poradników malowania poszczególnych jednostek :wink: :mrgreen: .
Masz na tym forum dział pt. Forum Mistrzów Tuningu. Są tam zarówno tutoriale jak i porady odnośnie malowania, robienia podstawek, konwersji, itp., itd. Szukać, szukać i jeszcze raz szukać... Część Ci się nie przyda na początek, ale na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.
W dziale High Elfs jest , o ile dobrze pamiętam, Galeria HElficka, na pewno znajdziesz tam wiele inspirujących rzeczy. Niestety, trzeba trochę samemu podziałać, a nie liczyć na to, że wszystko zostanie podane na talerzu... Poza tym takie poszukiwania to też sama frajda :wink: :D . Powodzenia.

Awatar użytkownika
ClownInsane
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ClownInsane »

Bo mi chodzi o poradniki na necie, nie w postaci książki :)

Awatar użytkownika
Shadar
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Shadar »

Jakich farb użyć, by uzyskać taki kolor skóry i rogów?
Obrazek
Wieszkto pisze:
Szaman pisze:wieszkto - zabawny jestes...
Wiesz gdybyś mnie nie traktował poważnie i nie czuł się winny to byś się tym postem nie tłumaczył tylko byś mnie olał a ty odpisałeś.

Awatar użytkownika
ClownInsane
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ClownInsane »

Mam jeszcze pytanie odnośnie rozcieńczania farb. Załóżmy, że kupuję sobie jakąś farbkę Citadel Fundation np. Tallarn Flesh. Nie jest ona jeszcze gotowa do malowania? W sensie, że nie ma odpowiedniej konsystencji? Bo jeśli mam ją rozcieńczyć by przypominała mleko to nie muszę chyba robić tego za każdym razem? Można np. za pomocą zakraplacza dodać odpowiednią ilość kropelek bezpośrednio do pojemniczka z farbką? Jeśli tak to może ktoś je zna takie proporcje i napisze mi, ile do farbki trzeba dodać kropelek?

Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów! :)

Awatar użytkownika
Citadel
Warzywo
Posty: 18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Citadel »

Nie ma takich ogólnych przepisów, poza tym każda farbka jest trochę inna to wszytko robi się 'na oko' lub też dopasowując do własnych indywidualnych upodobań :D poza tym wygodniej robić to za kazdym razem kiedy malujesz, bo dostosujesz konsystencje do tego co malujesz w danej chwili, innej będziesz potrzebował do malowania innej do np. drybrushu. :wink:

Awatar użytkownika
ClownInsane
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ClownInsane »

Chodzi mi także o to, że ostatnio oglądałem sobie troszku filmików na necie, przykładowo GirlPainting, o malowaniu Elfa z Wyspy Krwi i zauważyłem, że osoba, która maluje w ogóle nie rozcieńcza farbek, a maluje bezpośrednio z pojemniczków. Dlatego się nad tym zastanawiałem, dodatkowo denerwuje mnie, że farba zasycha niemiłosiernie szybko na palecie, malując jakieś szczegóły będę musiał kilka razy tą farbkę rozcieńczać....

Awatar użytkownika
Citadel
Warzywo
Posty: 18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Citadel »

Hmm nie widziałem tego filmiku, także w tej kwestii głosu nie zabiorę.

Ale na zasychanie farby mogę coś Ci doradzić sposób banalny, a dający świetne efekty to MOKRA PALETA, tutaj znajdziesz prostu poradnik jak ją wykonać :)

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=121&t=14009

Aseoks
Chuck Norris
Posty: 403
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aseoks »

ja ostatnio do chainmaila czy jak to sie tam pisze nei byl pelny bo juz lekko uzywany sadze ze jakeis 5ml wody wlalem jak nie wiecej :) i jest dobrze zbroje wychodz super nawet wody nie trzeba potem brac

P.S. nawet kusi mnie by wiecej wlac :D
_______________________________

ODPOWIEDZ