Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych ;)

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Re: Noobowe pytania - cos dla początkujacych poczatkujacych

Post autor: Infernal Puppet »

Koszt jest akurat względnie sensowny, nawet jak na realia obecnej edycji. Podejrzewam raczej, że nie mieszczą się w sensownej ilosci przy 2 trebuszach w limicie % na rary :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

11 Grali z FCG = 448 pkt. Do tego, jak już inwestować takie punkty w jeden oddział, przydał by się magiczny sztandar, więc jeszcze tak z 30 pkt. Razem 478. No i wtedy nie zmieszczą się w rarach trebki, a bez nich kicha. Poza tym za taką lancę grali masz dwie lance realmów. Co prawda realmi biją się gorzej, ale z kolei grale umierają tak samo jak ich mniej nobliwi kuzyni, a dwie lance zapewniają większe możliwości taktyczne niż jedna.

buniek
Chuck Norris
Posty: 443

Post autor: buniek »

No dobra, to że się trebki nie mieszczą to faktycznie lipa...

Awatar użytkownika
errant
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122

Post autor: errant »

Hej, mam pytanko, troche pozbierlaem figurek i nie wiem teraz co kupic.
A mianowicie mam
Lorda, Paladyna BSB, 2 Damselki, 2 klocki piechoty, 2 klocki lucznikow, 3 klocki rycerzy, 4 pegazy i 5 Questing Knightow.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

errant pisze:Hej, mam pytanko, troche pozbierlaem figurek i nie wiem teraz co kupic.
pomaluj to co kupiłeś :D
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Dokup trebka albo jeszcze lepiej dwa.

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

witam, nie wiem czy to pytanie sie juz pojawilo ale mam pytanie czy morning star dziala tak samo jak choppa w orkach ?? tzn w 1 turze CC model dostaje + 1 S ?? Dokladniej chodzi mi cos takiego jak : paladyn (S4) konno szarzuje ma lance (+2S) i morning stara (+1S) = S7 w szarzy ??
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
Rilam
Kradziej
Posty: 931
Lokalizacja: Miscast - Tczew

Post autor: Rilam »

Tak dobrze to nie ma. Paladyn nie może wymachiwać jednocześnie morning starem i lancą. Tylko jedna rzecz z tych dwóch.

kevinior
Chuck Norris
Posty: 535

Post autor: kevinior »

aha ok dzieki za wiadomosc :D (tak podejzewalem ale wolalem sie upewnic )
Ja na moim kutrze, sam sobie sterem, wędkarzem i rybą !

Awatar użytkownika
NOAK
Mudżahedin
Posty: 302

Post autor: NOAK »

Po prostu lancy używasz wtedy gdy szarżujesz i masz bonus +2 do siły. Kiedy, uchowaj Pani, przeciwnik zaszarżuje na Ciebie, używasz korbacza i masz w pierwszej turze bonus +1 do siły.

Tyber86
Plankton
Posty: 2

Post autor: Tyber86 »

Serdecznie wszystkich witam,

Mam nadzieję, iż to odpowiednie miejsce na mój post. Jestem graczem WH40K, ale wiadomo jak to w życiu, coś się zaczyna nudzić to się trzeba zająć czymś innym. Zawsze podobały mi się modele do Bretonni, a z kolei należę to tych graczy którzy grają tym co im się podoba, a nie tym co jest wykoksane. Dlatego chciałbym zacząć grać w WFB i to właśnie Bretonią, chociaż mówią, że to bardzo ciężka armia, bo ma bardzo stary kodeks. Jednak z drugiej strony chyba nie jest aż tak źle, co? W każdym razie chciałbym abyście mi doradzili co kupić na początek, oczywiście wiadomo, że army book, ale co dalej? Myślałem nad zakupem 1 x pegasus knight oraz 2 x battalion, nie każdy może wie/pamięta co jest w tym boxie więc pozwolę sobie przypomnieć;

- 1x Pegasus knight
- 20 x Man-at-arms with Command Group
- 16 x Bowmen with Command Group
- 8 x Knights Errant/Realm with Command Group

Podwójny taki zestaw daję sporo opcji, ja myślałem, żeby stworzyć coś takiego;

- 3x Pegasus Knight (jeden jako muzyk)
- 40 x Man-at-arms (czempion, sztandar, muzyk)
- 32 x Bowmen (czempion, sztandar, muzyk)
- 10 x Knights of Realm (czampion, sztandar, muzyk)
- 6x Knights Errant (czempion, lub muzyk, lub obu?)

Oczywiście jakiś Lord/Hero do tego

Myślałem jeszcze czy może jakiś tych łuczników na dwa squady po 16tu nie rozbić, albo tych M-a-armsów na 2x 20, ale już troszkę czytałem, co tu piszecie i jeśli już to, że 40tu brać. Aha, dajęcie ich z halabardami czy z włóczniami? Zastanawiałm, się tez czy może nie lepiej zrobić 2 x 8 Knights of realm, albo 15, albo 10 i 6. Chodzi mi oto, żeby miało to w miarę zastosowanie na obecne czasy. Od
razu mówię, że wszystkie w/w modele mi się bardzo podobają i z żadnych nie zrezygnuję:P Jedynie np zamienić jazdę z errantów na realmów. To tak na początek, potem wiadomo jakieś trebusze, więcej jazdy, pewnie czarodziejka.

Bardzo proszę o pomoc i radę, wybaczcie jeśli coś pomyliłem, dopiero poznaję tą armię i system, będę miał pewnie jeszcze dużo pytań, ale to takie najważniejsze, żebym wiedział co kupić. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi i komentarze:)

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Aktualnie w sklepach można kupić tylko Batalion i zwykłych rycków. Reszta jest w MO.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Hoops
Oszukista
Posty: 877
Lokalizacja: Ośmiornica łódzka

Post autor: Hoops »

Jeżeli nie chcesz rezygnować z modeli typu łucznicy i MA to nic więcej dodać od siebie nie możemy za wyjątkiem tego bys faktycznie zastanowił się nad tym czy chcesz errantow czy realmow. Z tym co będziesz miał możesz sobie pograć na mniejsze punkty i tutaj lepiej by było mieć dwie ósemki realmow. Erranci są też fajni ale bardziej do obstawy dla czarodziejek które musisz mieć w tym systemie.
No i nie do końca wiadomo kiedy wyjdzie nowy Ab do bretki. Może się okazać że w przyszłym roku, ale nawet jeśli to modele z dzisiaj też powinny być grywalne.
Obrazek

Tyber86
Plankton
Posty: 2

Post autor: Tyber86 »

Dzięki za odpowiedzi, po rozmowie z Jagalem, któremu jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc zdecydowałem, że na razie się jeszcze trochę wstrzymam z zakupami, ewentualnie jakiś boxik knightów lub łuczników zakupie. MA odpuszczam póki co i czekam na lepsze czasy dla naszej dzielnej jazdy;P

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Tyber86 pisze:Dzięki za odpowiedzi, po rozmowie z Jagalem, któremu jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc zdecydowałem, że na razie się jeszcze trochę wstrzymam z zakupami, ewentualnie jakiś boxik knightów lub łuczników zakupie. MA odpuszczam póki co i czekam na lepsze czasy dla naszej dzielnej jazdy;P
Hej, czasy dla Bretonni wcale nie są złe. Mnie całkiem wygodnie gra się tą armią i wielokrotnie rozbijałem znacznie potężniejszych przeciwników, z super nowymi bookami (inna kwestia, że równie często dostawałem od nich po łbie, ale to przemilczmy :D ).

Jak modele Ci się podobają, to nie ma na co czekać :P
Vae victis!

Awatar użytkownika
Gorrador
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: Gorrador »

Ostatnie zdanie w opisie lance of artois mówi, że KB może być używany tylko w szarży. No taki zapis jest. W opisie heartwood lance ostatnie zdanie mówi o przerzutach. Ale nie wspomina o wyłączności użycia w szarży. Czy przerzuty lance of heartwood mogą być używane normalnie w po szarży?
Gaude Mater Bretonnia

Awatar użytkownika
Gorrador
Mudżahedin
Posty: 204

Post autor: Gorrador »

Czy istanieje możliwość użycia tress of isoulde z drugiego szeregu (jako atak wspierający)?
Gaude Mater Bretonnia

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie. Masz aż 4 bohaterów upchniętych w lancy? ;)
Lepiej doma iść za pługiem, niż na wojnie szlakiem długiem.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ja muszę w końcu przetestować 9 questów + 3 herosów. Ze sztandarem, który daje im warda na 4+ od strzelania powinni być w miarę fajną jednostką
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Bretonnian
Falubaz
Posty: 1152

Post autor: Bretonnian »

I kosztować miliard punktów :mrgreen:

ODPOWIEDZ