Demony i Vampiry zalewające Polską ligę WFB

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Leszczu własnie miałem pisac ze tego tutaj sie nie da czytac bo 99% bo to czysty spam. Piękna interpretacja gratz.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

myśle, ze sie mylicie i to bardzo...

Furion co nóż kmini nad jakimś dobrym CSem, inni też, a teraz ten pomysl Barba z procentami. Bez tych dyskusji tego by nie bylo.
Dzięki nim moga się wykluć coraz to nowsze i lepsze ograniczenia, przykaldowo wyżej wspomniany premie i kary do wielkosći armi, które mi sie bardzo na pierwszy rzut oka podobają. Nie wiadomo jak wyjdzie w praktyce.
A jesli uważasz za spam, nie czytaj :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

Barbarossa pisze:OK, a jak wam się podoba ta prosta propozycja:

LS Dzieli armie na 3 albo 4 poziomy. Np:

T1 = Demony i VC
T2 = większość armii
T3 = upośledzeni przez designerów, czyli Ogry, DoW, bestie, Orki

LS określa, że na każdym turnieju wg standardu limited (oczywiście stosowane według uznania organizatorów, tak jak choćby działka DoW) armie T1 mogą wystawić o 10% mniej punktów, a armie T3 - o 10% więcej (liczba przykładowa). Tabelka unitów (hero-lord, ilość speciali) pozostaje bez zmian dla wszystkich armii.

Czyli gramy na 2250. Wampiry i Demony mogą wziąć sobie 2025 punktów, co jest solidnym przycięciem, bo wszystko w nich jest drogie i przy tak małym limicie nie mieści się wiele świecidełek, natomiast ogry i zielone - 2475.

Jest to system elastyczny na przyszłość (klasyfikujemy armie wg. uznania), a przy tym prosty jak konstrukcja cepa, nie trzeba przepisywać AB od nowa ani ich banować, spierać, że "Ten a ten gra demonami, więc robi CS pod demony", a progami (10 czy 15%) można manipulować do woli, żeby osiągnąć jako taką równowagę. W końcu zbalansowanie osiąga się poprzez koszt punktowy, gdyby ogry kosztowały po 10 punktów za sztukę, to byłyby dość mocarną armią.
hmmm pomysł wydaje się fajny ale napotkałby na parę problemów.
Nie mówię, że jest zły tylko przedstawiam swoje przemyślenia w tym temacie.
-Primo po pierwsze jak mawiają wybitni znawcy łaciny kto miałby klasyfikować armie do danych typów? LS, LL, czy może "Lista Klasyfikacyjna" czy coś w tym stylu?
-osobiście mocno bym się zastanawiał czy 3 typy wystarczą.
-jak chcesz liczyć progi dużych punktów? Przykładowo zostajemy przy formacie 2250, czyli te demony na 2025 vs Ogry 2475. Wystarczy że DL narąbie 2250 przewagi do masakry? Czy może przerzucamy się na system procentowy. Np. gracz A nabija 50% punktów całej armii DL-u (1012,5pts) , a gracz B nabija 100% armii ogrów (2475pts) plus jeszcze 4 ćwiartki i generała za np. 500pts czyli łącznie 120% armii ogrów. Następnie zamiast podliczać różnicę małych pts liczymy różnicę procentową czyli w w/w przypadku demony wygrałyby o 70%. Nie wiem czy wiadomo o co mi chodzi ale liczenie procentowe pomimo iż bardziej zagmatwane myślę że mogłoby być lepsze.
Bo przy standardowym liczeniu (powiedzmy maska jest od 2251+ czyli progi) DL nabiłby 18-2, a przy liczeniu procentowym zakładając że do 10% różnicy jest 10-10 wynik wynosiłby tylko 16-4 (licząc progi co 10%).
Mam nadzieje że nie jest to zbyt zagmatwane a myślę że usprawnia ten system.
Chociaż z drugiej strony mój system procentowy mógłby sprawić że armie T1 stałyby się totalnie niegrywalne.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

nie potrzeba fafnastej wersji CS/ciec

trzeba je wcielic w zycie a nie dywagowac

Awatar użytkownika
Pierun
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: Pierun »

Pomysł fajny :)
Proporcjonalnie liczone zdecydowanie. W praktyce robimy tak. Gracz z armią z potrąceniem składa armie ze swoich pomniejszonych punktów. Potem liczy ile każdy oddział ,,kosztuje'' jakby cała armia była za normalną cene i to jest potem podliczane. Np.
Tur na 2000
DL z -10% -> 1800
składa za 1800
podaje cene np. 5 psów 175
do liczenia punktów podaje cenę proporcjonalnie podniesioną czyli 2000/1800 * 175 = 194,4

w rozpie wiec wygląda tak:
5 psów 175 ( 194,4 )
..i gra gitara :)

Pomysł prosty, łatwy do wprowadzenia, jedyny problem to stopień korekty - w sumie git :)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Kosa przebrnąłem przez jakies 12 stron dalej juz nie moglem....

Co do pomysłu. No Bardzo ciekawy. Jednak nie wiem czy nawet to wystarczy.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

Jedy Knight pisze:
Gobos pisze:moze wyglada fajnie, ale nic nie da.
okrojone przegiecia caly czas beda masakrowac. kto nie wierzy, niech sprobuje poukladac rozpiski...
Chcesz zagrać 2025 Demonów na 2475 moich Orków?
Postawisz pieniążek?
demonami nie, VC - owszem :wink:
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

A pamięta ktoś taki CS, co to parę lat temu krążył sobie po Polsce ?? Były jakieś punkty bazowe i się odejmowało lub dodawało w zależności czy braliśmy coś giętego, czy może coś bardziej stonowanego - możnaby to przerobić sensownie i dopasować do tego system rozgrywki i punktacji tak, że kto zechciałby grać se giętymi Demonami czy VC to owszem zrobiłby sobie 20:0 na biednych ograch, ale po uwzględnieniu CSa robiłoby się np. 12:8.
Działanie takiego systemu polegałoby na dawaniu handicapu tam gdzie jest ewidentna dysproporcja i po prostu trzeba by mocniej kogoś zjechać by zarobić 20 pkt.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

ta koncepcja mi się nie podoba, bo co z tego, że przegram 8-12 zamiast 2-18, skoro i tak gra będzie polegała na tym samym co wcześniej i nie będzie dawała żadnej przyjemności?

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

A takie małe rozwiniecie koncepcji Barba:

Mamy cztery kategorie armii:

T1 - Demony, Wampiry
T2 - Imperium, Dark Elfy, Wood Elfy
T3- Wszystkie Pozostałe
T4- Ogry.

I teraz tak:

Armie T1 - Żadnych bonusów. W przypadku wystawienia się na format mniejszy o 10% od formatu turniejowego wchodzą w T3

Armie T2 - Przy drobnych ograniczeniach (np. Steam 0-1, Hydra 0-1, itp) wchodzą w T3. Armie T2 mają +1 do rozpoczecia przeciwko armiom T1.

Armie T3 - Automatycznie wygrywają rzut na rozpoczecie z armiami T1. Mają +1 do tego rzutu przeciw T2. Mają prawo wystawienia trzech rozpisek - jednej przeciw armiom T2 i T3, jednej anty- demonicznej i jednej anty - wampirzej.

Armia T4 - Ogry. Mają bonus +10% punktów w stosunku do formatyu turniejowego. wtedy wchodzą w T3.

Szczegóły do dopracowania, skomplikowane nie jest, a sądzę że przywróci jakis balans na stołach. Demony i Wampiry juz nie będą sie chyba wydawac aż tak niepojechane jak zanczą spotykac rozpiski robione z dedykacją.. Co o tym myslicie?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2008, o 22:50 przez Fluffy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

trikk pisze:Ja wychodzę z założenia, że jeżeli typ a) zapłacił za swoją armię demonów albo wampirów lub b) przyłożył się do konwersji i zrobił fajna armię, to mogę z nim grać i nie będę marudził. Problemem jest to, ze tych armii demonów i wampirów jest dużo i 90% z nich to straszne śmieci. Zamiast banować demony, zbanujmy śmieci. Od razu drastycznie spadnie ilośc demonów.
Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Sądzę, że WE nie pasują do grupy T2. Jest to armia w 7 edycji zdecydowanie słabsza.
Poza tym niby dlaczego armie z grupy T3 mają wygrywać z automatu rzut o zaczynanie alb mieć do niego plus 1, przecież dla wielu armii to bardzo ważna rzecz.
10% punktów w tą czy w tamtą robi także dużą różnice przy wystawieniu, te 200 punktów (powiedzmy) może sprawić, że mniejsza armia będzie musiała odkryć swoje karty zbyt wcześnie (mniej jednostek do wystawienia) i w ten sposób straci może dużo więcej, niż wynika to z tej różnicy punktowej.

Mam nadzieje, ze takie pomysły nie wejdą.

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

O WE to tylko taki przykład, chcialbym jednak uniknac sytuacji kiedy ta armia dominowała na stołach ( jak przed wyjsciem wampirów imperium i demonów)
Natomiast niby dlaczego Demony czy Wmapiry maja miec (tak jak obecnie mają) ogromną przewagę wynikającą z armylista i statystyk? Takie pomysły troszke wyrównuja szanse.
Demoniczny czy Wampirzy gracz ma wybór - albo gra w formacie T1 i ponosi tego konsekwencje albo w T3 słabszą armia co w jakis sposób wyrównuje szansę.
Podobnie są skargi na papamobile i dwa czołgi - armie w postaci krasnoludów czy khemri ma teraz jakąs DROBNĄ przewagę nad tymi armiami co pozwoli np uszkodzic jednego steam tanka przed własciwa grą.
Oczywiscie gracz Imperium ma znowu wybór - dwa steamy i T2 czy zrezygnuje z jednego i gra w T3.
Sprawa prosta :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Przeczytałem ostatnie 3 strony tego tematu i takiego dramatyzowania nie pamietam od dawna.

Ciekawe jaki sens bedzie miała ta dyskucja za rok jak bedą 3-4 nowe booki.

Szkoda że już nikt nie pamięta np: Empire z 70 strzelcami, super czołgiem i innymi fajnymi zabawkami, które to Empire rządziło to czasu wydania pierwszej armii z wykopywaczkami - takich przypadków można podać wiele i nie trzeba do nawet do 4-5 edycji siegać.

Ciekawe tez jest że np: Młody TK na DMP, czy Marios Dwarfami na tym samym turnieju bądz nawet Simi na Arenie daje radę skuteczne skopać tyłki tym wstrętnym i niedobrym VC i Demonom.....

Na koniec ciekawe co mają zrobić gracze którzy zbierają te armie wiele lat i teraz demokratycznie będą karani, "bo tak".

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Wiesz Darku - nie problem zagrać sobie na turnieju raz z VC i raz z Demonami - problem jak jesteś skazany na granie z nimi w każdej bitwie, bo chcesz sobie powalczyć o TOP 10 mastera np. Jak masz trochę szczęścia to trafisz czasem tam jakieś WE, Orki, Imperium dla odmiany i odświeżenia atmosfery, ale jest szalenie nudno. Kiedyś jak jeździłem sobie na Mastera, to zwykle na każdym grałem z innym zestawem armii - teraz jest niestety to samo co miesiąc.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

gogosy pisze:
dalmar (tylko przyklad) jak pamietam od zawsze cisnal WE, to niech gra dalej WE
Albo masz słabą pamieć albo wiedzę - niezależnie od powodu prosze pisz rzeczy które są faktami.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

a ja nie widze gdzie WE czy DE sa silniejsze od skavow czy lizzi
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

ciekawe co mają zrobić gracze którzy zbierają te armie wiele lat i teraz demokratycznie będą karani, "bo tak"

Darek, z całym szacunkiem, ale gadasz głupoty. Gram w battla jakies 12 lat, armie demonów spotkałem wczesniej kilka razy z okazji SoC. Nagle teraz z ukrycia wyszli wszyscy miłośnicy Demonów zbierający je w piwnicy w ukryciu i konspiracji "od wielu lat"?
a ja nie widze gdzie WE czy DE sa silniejsze od skavow czy lizzi
Ciekawe co sie zacznie dziac jak DE zaczna siepojawiac na monstertrucku 2x hydra + smok...

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Jankiel pisze:Dla mnie to wyzwanie.
I szczerze mówiąc nie wiem, czemu nikt nie gra już kranalami na 9 DD i +2 do dispela, skoro wiekszość przeciwników to wrażliwe na ostrzał wampiry i demony.
Czemu nikt się nie składa pod wampiry i demony właśnie, skoro to większośc przeciwników.
Bo lepiej, łatwiej i przyjemniej jest narzekać na forum.

Zresztą GW które tak czesto wszyscy chętnie opluwają ma jednak szare komórki i myślę że następne booki będą nastawione na "kopanie" tych wstrętnych "umarlaków" i "piekielnych stworzeń" - udowadniali to już wiele razy.

Awatar użytkownika
Dalmar
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Warszawa Inkwizytor

Post autor: Dalmar »

Fluffy pisze: Darek, z całym szacunkiem, ale gadasz głupoty. Gram w battla jakies 12 lat, armie demonów spotkałem wczesniej kilka razy z okazji SoC. Nagle teraz z ukrycia wyszli wszyscy miłośnicy Demonów zbierający je w piwnicy w ukryciu i konspiracji "od wielu lat"?
Fluffy ja grałem DL przez jakieś 2 lata (od 2005) do czasu kiedy nastała tendencja w Polsce "Mówimy NIE SoC"

Zgadzam się tez i mnie to irytuje że wielu graczy rzuciło się na te dwie armie jak ćma na światło i spora cześć tych armii to zrobiony na bardzo szybko śmietnik.

ODPOWIEDZ