8 edycja- pytania

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Re: 8 edycja- pytania

Post autor: Karli »

A ja widziałbym to inaczej. W zapisie chodzi o bonusy czyli +ileśtam do casta - z levelu lub innych źródeł (bloodlines, przedmioty).Natomiast re-roll czy dorzut kostki to nie bonus.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Również kości z PoD moim zdaniem wliczają się do limitu 12 kostek do wykorzystania w fazie magii. To samo się tyczy kości "dorobionych" przez Slanna, Daggera czy Fire Maga. W sumie nie można wykorzystać więcej niż 12 kości i kropka.
Tak wynika z całego tego FAQ. Czyli rozpa DE na dwóch dużych magiczkach już nie zużyje 20+ kości :P

@ ELMALIER
2xtak
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ELMALIER
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ELMALIER »

Z tego co czytalem na forum ilość kości w puli nie może w danym momencie przekroczyć 12. Można się wyraźić, żę można je dorabiać na bierząco np. porzez PoD czy magiczne przedmioty. Dotakowe kości ze Slana czy Smoczego maga trudno jest oszacować co do ilości, bo jak swierdzić liczbę zaklęci jakie mag rzuci w danej turze...

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

jak działa 2 z lore of death - 2d6 hitów z siłą targetu woundujące na 4+? trzeba hitować? jak działa ten czar bo czytałem jego opis w magic reference sheet i nie ogarniam....
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2149
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

nie!
Cel dostaje 2d6 hitów MINUS jego siła. Następnie woundujesz na 4+ bez asv.
Np. Rzucasz czar w goblinskiego maga. Wyszło na 2d6 np. 6. Odejmujesz od 6 siłę gobbo (3) i następnie wynikiem różnicy woundujesz na 4+ bez asv.

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Co tu jest do ogarniania ? Losujesz liczbę hitów, odejmujesz siłę celu, hity woundujesz i tyle :) !
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Korhil
Chuck Norris
Posty: 580

Post autor: Korhil »

- wygląda jak myślnik na refernsie... i tyle - dzięki za wyjaśnienie
Imperial stormtroopers can never die. They can only go to hell and regroup.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Pytanie do LS.
Czy Można przekroczyć 10 siły?
Ponieważ mamy katapultę krasnoludzką, która ma hity 3(9) no i dokładamy runę penetracji która daje +1 S
No i mamy wtedy 4(10), no a teraz czy można kolejny raz dodać tą samą runę skoro już klopa ma 10 siły?
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Jab pisze:Pytanie do LS.
Czy Można przekroczyć 10 siły?
Ponieważ mamy katapultę krasnoludzką, która ma hity 3(9) no i dokładamy runę penetracji która daje +1 S
No i mamy wtedy 4(10), no a teraz czy można kolejny raz dodać tą samą runę skoro już klopa ma 10 siły?
Nie jestem z LS, wiec Ci nie odpowiem. Mozesz poszukac odp na 3. stronie RB ;)

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

mam pewnie głupie pytanie, ale oddałem juz podrecznik i zapomniałem sprawdzić. Jest zapis jakoby maszyny nie mogły szarzowac?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Koziorożec
Wałkarz
Posty: 72

Post autor: Koziorożec »

Oddział A z inicjatywą 4 atakuje oddział B z inicjatywą 2 i ASF z czaru.
Kto atakuje pierwszy?

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Dmtrij pisze:mam pewnie głupie pytanie, ale oddałem juz podrecznik i zapomniałem sprawdzić. Jest zapis jakoby maszyny nie mogły szarzowac?
Nie mogą.
Koziorożec pisze:Oddział A z inicjatywą 4 atakuje oddział B z inicjatywą 2 i ASF z czaru.
Kto atakuje pierwszy?
Oddział B.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

tomekjar
Falubaz
Posty: 1007
Lokalizacja: Ośmiornica Łódzka
Kontakt:

Post autor: tomekjar »

ELMALIER pisze:Z tego co czytalem na forum ilość kości w puli nie może w danym momencie przekroczyć 12. Można się wyraźić, żę można je dorabiać na bierząco np. porzez PoD czy magiczne przedmioty. Dotakowe kości ze Slana czy Smoczego maga trudno jest oszacować co do ilości, bo jak swierdzić liczbę zaklęci jakie mag rzuci w danej turze...
Jest to niejasno opisane, ale chodzi im o to, że w żadnym momencie liczba kości powera użytych w danej fazie nie może przekroczyć 12, wliczając w to wszystkie kostki (tak jak ktoś pisał: Slaanowe, Daggerowe, z czaru DE itp itd). Czyli np Slaan ma do dyspozycji 10 kości w puli (taki akurat rzut na ilość kości). Gdy rzuci drugie zaklęcie z dodatkową kością, to już więcej kości z tej zdolności mu się nie doda, tak samo jeśli byłaby to czarodziejka z Daggerem, to więcej nie może już użyć w danej fazie.

Wszystkie zapisy na to wskazują i jest to w sumie logiczne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Jest wyraznie napisane ze w zadnym momencie nie mozesz miec ponad 12

masz 10
rzucasz z 3+1 (sztylet/slann)
masz 7
z 2 PoD masz +4
masz 9
etc
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

troche sie kloca wasze odp ;)

naliczamy na bierzaco czy uzyte(jak sugeruje FAQ) PD?

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Jak to jest teraz z book of hoeth? Trzeba osiągnąć casting value danego czaru, żeby rozpatrywać w ogóle ifkę?
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

@Lidder IMO nie naliczamy, bo nie 12 możemy zużyć a 12 możemy mieć - tak stoi w RB, a co do FAQ to
do the extra dice from power of darkness count against the number of dice in dice pool
TAK! kostki wygenerowane z PoD liczą sie do tego, że nie możesz przekroczyć 12 w każdym momencie fazy magii
co innego ci sugeruje FAQ?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

oznaczaloby to ze faq dot slaana
Q. Does the ‘free’ power dice gained from Focused Rumination count
against the power limit? (p43)
A. Yes.
ma sens tylko jak mamy 12 kosci, czyli prawie nigdy(jakies 4%). nie zdziwilem sie, zdziwilbym sie gdyby faq gw mialo sens.

Awatar użytkownika
Adamdo
Chuck Norris
Posty: 477
Lokalizacja: Szybki Szpil Tychy filia Kraków

Post autor: Adamdo »

Nie wiem czy już sobie to wyjaśniliście czy nie ale:
Rb 30 str:
There is a finite limit on the amount of power wizard can control. The casting player's power pool can never exceed 12 dice at any point in the phase - any dice generated beyond this number are lost
Przepraszam ale jak można "power pool" interpretować jako "użyte kostki", a "at any point in the phase" jako "w całej fazie"
Obrazek

Awatar użytkownika
Młody Pajak
Kradziej
Posty: 945
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Młody Pajak »

Myth pisze:Jak to jest teraz z book of hoeth? Trzeba osiągnąć casting value danego czaru, żeby rozpatrywać w ogóle ifkę?
Tak.

Zablokowany