Bob's Miniatures update 2018

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Ja jestem chętny :).

EDIT: Na dwa pegazy
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

no to jeszcze 2 =D>

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

To ja wezmę jeszcze jednego, ale po pierwsze, zapłacę po dziesiątym, po drugie, tylko mi jakiegoś failcasta nie zrób :mrgreen:
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Spoko będę odlewał tak długo, aż stwierdzę że sam bym za tą kasę wziął, jeśli wiesz co mam na myśli, a jak mi się tak nie uda po paru próbach to najwyżej zlecę komuś z dobrą renomą odlanie :) To w takim razie został jeszcze 1 ochotnik, ale on się na pewno znajdzie jakoś... W takim razie kupuję żywicę i szybko kończę pegaza ;) A z tym że po 10 to spoko bo ja sam nie wiem czy na wtedy już będą :D

superkacek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: superkacek »

sory ale nie.

Majestic
Falubaz
Posty: 1263

Post autor: Majestic »

Ruszyło coś z modelem lub chętnymi? :)
kubencjusz pisze:Młody. Było powiedziane czwartek. Spójrz na kalendarz. Spójrz na ten post. Spójrz jeszcze raz na kalendarz. Dziś nie jest czwartek. Siedzę na koniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Chętnych mam wystarczająco, a z odlewaniem ruszyło się o tyle że mam gotową formę pegaza z nogami i ogonem i jutro zaczynam odlewać, a w tygodniu postaram się zrobić formę skrzydeł tak żeby w następny weekend mógł je odlewać :)

EDIT:
Muszę jeszcze zrobić parę testów i ulepszeń bo powstało parę bąbelków, ale co dziwne u dołu a nie góry formy...

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Dobrze rozumiem, że masz jedną formę na konika :shock:? W życiu jeszcze czegoś takiego nie widziałem, zawsze były 2 połówki korpusu, głowa i ogon osobno :)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Wykonalne, to pewnie są sylikonowe formy.

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Wykonalne, mam w jednej dużej dwuczęściowej silikonowej formie dwunogiego konika, 2 osobne nogi i ogon :mrgreen:

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Tak myślałem :)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Echh zabrakło mi silikonu więc odlewanie przeciągnie się jeszcze o kilka dni bo muszę dokupić... ;/

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Spoko. Dalej eksperymentujesz z odlewami i ciągle są jakieś bąble, jak mniemam?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Nie, jak napisałem na blogu odlewy już są spoko ale do tej pory nie miałem jeszcze formy na skrzydła i podczas robienia jej zabrakło mi silikonu ;/ Ale jest już zamówiony i zapłacony, w środę powinien być u mnie ;)

EDIT: ehh jednak powstaje mi kilka bąbelków, będe musiał coś z tym pokombinować. Ale formę na skrzydła i podstawkę już mam i te wychodzą spoko :)

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Ach, odlewanie wychodzi już w miarę, powstaje tylko kilka bąbelków, które najprawdopodobniej będe zalepiał jakąś masą bo ciągle się powtarzają...

W każdym razie w przerwie z odlewaniem pobawiłem się z "rzeźbieniem cyfrowym" i oto co mi wyszło:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście to wip, anatomia przednich nóg kuleje na pierwszy rzut oka, ale jeszcze zdążę to poprawić :) Co myślicie?

EDIT: zapomniałem dodać standardowego: więcej zdjęć na blogu ;)
Ostatnio zmieniony 3 kwie 2012, o 12:36 przez BoB miniatures, łącznie zmieniany 1 raz.

Morsfinek
Wodzirej
Posty: 692

Post autor: Morsfinek »

Jak na początkową bryłę to bardzo fajnie się zapowiada. Teraz dopracować mięśnie i całą resztę i można się bawić. Zastanawia mnie tylko co to właściwie ma być oraz czy nie lepiej (i ekonomiczniej pod względem czasu) robić wszystko bezpośrednio na szkicu na kartce bądź w gsie?
Obrazek

Awatar użytkownika
mati13u
Mudżahedin
Posty: 329
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mati13u »

To ma być ratogr?
Mój raczkujący blog:
http://orczekoszary.blogspot.com

Awatar użytkownika
BoB miniatures
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: BoB miniatures »

Morsfinek pisze:Jak na początkową bryłę to bardzo fajnie się zapowiada. Teraz dopracować mięśnie i całą resztę i można się bawić. Zastanawia mnie tylko co to właściwie ma być oraz czy nie lepiej (i ekonomiczniej pod względem czasu) robić wszystko bezpośrednio na szkicu na kartce bądź w gsie?
Co to ma być to nie wiem, wziąłem szkielet konia i zacząłem przerabiać w jakiegoś stworka i wyszło takie coś :D Szczerze mówiąc myślałem tym razem o wydrukowaniu tego w 3D, dlatego robię to w programie a nie na kartce / w gsie...
mati13u pisze:To ma być ratogr?
Coś mi się wydaje że ludzie za bardzo przyzwyczaili się do tego że wszystko jest proxem GW... Jak wyżej napisałem to jakiś bliżej nieokreślony stwór, może ktoś go zastosuje jako GWowy prox ( o ile uda mi się go kiedyś wydrukować w jakiejś rozsądnej cenie), chociaż z założenia nie takie jest jego przeznaczenie.

Awatar użytkownika
Majones
Chuck Norris
Posty: 480

Post autor: Majones »

w jakim programie mozna sie tak pobawic?
I w ogole to slyszalem ze drukowanie 3d jest w pi*du drogie jak cos :)

ODPOWIEDZ