Zapowiedzi, plotki - co nowego w Vampirkach

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Wiadomo!

Oraz LD7:)

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

elllyta :lol2: :wink:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
cinekmistrz
Warzywo
Posty: 14

Post autor: cinekmistrz »

Hmm... Dla mnie to strasznie w złą stronę poszło. Z armii, której nie da się zatrzymać i wystrzelać powstał nowy Chaos.

1. Nowa kawaleria pewnie z AS 2+ za 60 pk. Nikt nie będzie wystawiał 10. (bo np. działko, fanatyk, organki, handgunnersi, MM 2k6 s5,MM k6 s5 itp.)
2. Wilkołaki.. hmm... super wypasione z... savem na 5+.. może wardem na 5+ (bo zbroi jakoś na nic nie widzę)... reszta patrz wyżej
3. Wighty jako piechota z 1W... może 2W (S3 +GW przypominam=kupa) za.... jakieś 17-25 pk plus banshee= 200 punktów do ubicia jednym magic misslem 2dk6 s4
4. Zombie, do których nie da się wrzucić maga.. no i nie mogą gonić = świat zapomni o ich istnieniu, jak zapomniał o Black Coachu (na bazyliszju nie widziałem ani jednego)
5. Brak Lorda... a kim jest Count (na dodatek nie BD)... 3W 4A... heros Lizaków go masakruje. A dodatkowe 100 pk na mgiczne przedmioty okażą się dodatkowymi punktami dla przeciwnika... wyjście dać mu 4W na które zasługuje.
6. Główna zasada Fear Outnumber przy piątkach kawalerii, czy wilkach, czy zombie do których nie chę już wracać.
7. Brak skirmishu... gdy cały świat warhammera zamienia się w jeden wielki skirmish... (o Wightach w rarach nie wspominam bo niepotrzebnie mi skacze ciśnienie)
8. GW na GG... punkty wszędze widzę punkty


Mam nadzieję, że te plotki są tylko po to by być plotkami.. a istota tej armii okaże się przyjemniejsza... Czyli ujawniają to co chcemy usłyszeć, a to co jest piękne zostawią na koniec. Wyścig zbrojeń może okazać się łaskawy dla Wampirków... ale po co. Nie wspominam, że klimat bezwładnych mas pchanych magią do nierównej walki może zmienić się w jakiś Blitzkrieg kawalerii, wilkołaków, wilków, batów, Coacha latającego , a gdzieś tam z tyłu może ktoś się dopatrzy pustych grobów i zgniłego, odpadającego mięsa. Jednak... czy bez możliwości ucieczek i szybkich skirmisherów armia będzie grywalna (przypominam o zasadzie marszowania w 12 calach) Coż szkielety i zombie będą przystawkami... a te jak wiemy z życia politycznego czeka rychy koniec... (bo śmierć jakoś nie pasuje) Może dlatego Armia nie nazywa się Undead Hordes a Vampire Counts.

the end

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Witam.
Nie lubię bawić się w czarnowidztwo, ale skoro chodzą słuchy, że to właśnie Gej Thorpe będzie robił AB do wampirków to nie rokuję tej armii długiego i szczęśliwego nie-życia. Jeśli plota odnosząca się do autora, okaże się prawdziwa, możliwe, że zostaniemy z fajnymi jednostkami o przeszacowanym koszcie, nieadekwatnym do swojej wartości i niezbyt szczęśliwym rozmieszczeniem po core/spec/rare, czyli z prawie całkowicie niegrywalną armią. Vide krasnale z 6ed, ew. DE przed erratą. :?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

już nie przesadzajmy, Gav jest w stanie zrobić dobre zasady, napisać świetny fluff, pokazywał to już w przeszłości (choćby stary codex Sisters of Battle)
trzeba wierzyć, że da radę i nie zepsuje VC

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Myślę że powinien się zdobyć na kawał dobrej roboty. Pomyślmy.. On wie że połowa środowiska DE go nienawidzi już a jak spartoli VC to dołączy do nich sporo ze środowiska VC graczy. Pomyślcie o presji psytchicznej jaką by to wywarło na nim.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Prawdę mówiąc owszem cuda się zdarzają, ale to tylko w erze. :P Nawet jeśli będzie czuł na sobie presję graczy-klientów, to obawiam się, że może, zwyczajnie i po ludzku temu nie podołać. A to, że czasem zrobi coś dobrze, to moim zdaniem, jest to wyjątek potwierdzający regułę. Przecież każdej ofermie kiedyś, przypadkowo, może coś wyjść dobrze. A jeden kodeks, dobrego twórcy AB nie czyni. Przestrzegam, żeby nie nastawiać się na cud. Mniejsze rozczarowanie.

Murmandamus:
Tak nienawidzę tego typa, za splewione 6ed. krasnale. Dzięki temu zająłem się wesołymi wampirkami i dobrze mi z tym. :) Chociaż obecnie pomykam brodaczami, a trupki się kurzą.

Awatar użytkownika
August
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: August »

Mi się akurat nowe zasady zombie podobałyby jeżeli spadną punktowo do 2-3 punktów za model. Już teraz są to świetne oddziały do blokowania i zapychania pola bitwy. A klocek 30 zombiaków kosztował by 60-90 punktów; bez dwóch wielkich oddziałów nie ruszę się wtedy z domu :). Idealne będą by pomału iść na flance podczas gdy na drugiej puści się coś mocnego.

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

No i przywoływało by sie ich 2k6 na poziom czaru :p

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1448
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

Panowie przesadzacie. Na pewno nie będzie tak źle. Jeśli jako lorda bedzie można brać tylko vampire counta to na pewno go trochę podpakują. Nie sądzę, że jedostki będą pomieszane w core/special/rare tak jak tu słyszałem o szkieletach w special.

Niektórzy narzekają, że zamiast ugrywalnić tą armię to robi sie kosmiczny chaos, ale ja tego nie kumam. Przecież żeby ugrywalnić armię to czasem trzeba wprowadzić znaczne zmiany:
- narzekaliście, że vc nie ma czym rozwalić czołgu? teraz ma kawe z s7
- narzekaliście że banshee jest zbyt łatwa do zabicia? Teraz ma obstawe
- narzekaliście że zombie są za drogie? Teraz potanieją

oczywiście oprócz tych pozytywnych zmian są również negatywne, no ale cóż
każda armia ma swoje wady i zalety :wink:

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

koles za 50-60pkt z z 1W i savem na 2+ to naprawde słabiak.. :D
ja czekam na kolejna dawke plotek / przeciekow.. pewnie cos jeszcze diametralnie zmieni...
My w chaosie z tym pare lat żyjemy to nie narzekaj xD Mam pytanko ... ile to ma mieć move'a?? Nie mówcie m itylko że 16 bo to już byłoby przegięcie:P Ale napewno raczej to będzie 0-1... taka jednostka na czołgi... altar... star dragona i jakieś inne przgięte jednostki:P

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Jeśli było, niech mod wywali zdjęcia, żeby nie zapychać tematu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Myślę, że na tym etapie można rozmawiać głównie o wyglądzie nowych figurek, bo ploty o zasadach są na razie na tyle niekompletne, że ciężko wyrokować jak ta armia będzie się sprawdzała w polu. Zmiany wyglądają na dość radykalne, ale mam nadzieję że moja wizja tej armii - wielkie hordy piechurów - będzie możliwa do zrealizowania. Trochę szkoda ghuli w oddziałach, bo w obecnej edycji moim chciałem już dorobić czapki z piórkami i zielone płaszcza, z racji tego jak dobrze spisują się w walce po lasach.
Nowi gg wyglądają jak dla mnie ok, ale chyba zakupię jeszcze trochę starych. :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

A więc ta nowa jednostka to nie wilkołak tylko ten fellbat duży a wszyscy tak marudzili

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

fellbat nielot :wink: bo ma podobno popylać 18 ...
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

mówcie co chcecie ale mi się nowy Mannfred podoba, zresztą pozostałe figsy też

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Grave Guardzi dla mnie sa swietni, pewnie w blisterkach jako metale lub w pudle po 10 wyjda.
A wiec ten niedoszly Strigoi to jednak ta nowa ultra-mega wypasiona jednostka uderzeniowa Varghulf....tez moze byc :P
Manfredek spoko....oczywiscie w wersji konnej.
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Mi się fgureczki bardzo podobają :P ty moze jak wywala strzygo to ten batman ma robić za niby strzygę? hmm

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Chyba bedzie mozna pomarzyc o metalowej gwardii

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

pewnie będą plastiki pakowane po 10 w cenie black orków...
(ale i tak warto :))
Obrazek

Awatar użytkownika
Chaoschild
Chuck Norris
Posty: 534
Lokalizacja: London Fa%^n City

Post autor: Chaoschild »

Albo i tak.....cholera przydalaby sie metalowa elita....choc z drugiej strony mamy wieksze pole do popisu przy konwersjach itp.
PARTY IN THE MOONLIGHT AND DANCE TO THE SUNRISE...

http://www.coolminiornot.com/artist/chaoschild

Zablokowany