Początkujący generał

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Re: Początkujący generał

Post autor: warkseer »

Witojcie. :wink:

Te pudła na 100% ci się przydadzą. Monki teraz to podstawa, a z clanratów można też zrobić niewolników. Dzwonek też się nie zmarnuje, bo seer na dzwonku to IMO jedyna opcja dla lorda. Co do poprzednich zakupów to w sumie chyba tylko ten inżynier ci się przyda, bo klan Eshin ostro poprzycinano.

Pomyśl może nad przerobieniem tych krasiów, które masz na niewolników skaveńskich, nie wiem potargać im brody, trochę obedrzeć ze zbroi, zakuć w kajdany/łańcuchy.
Może jakaś konwersja krasiowych maszynek na Latarki.
Nie wiem, czy to jest wykonalne, ale możesz zaoszczędzić parę groszy na początek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Malcavian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Malcavian »

Yogo95 pisze:Witajcie drodzy szczuży gracze .
Jako ,że jestem stosunkowo nowy w Młotku (posiadam armię krasnoludów na 1500pkt ,która lekko mówiąc mi nie pasuje )
postanowiłem zacząć z nową tym razem inną armia (miała być Bretka ale do niej nie czułem tego co do Skavenów (mam szczura który wzbudził u mnie pasję do tej armii)).
Kupiłem Podręcznik (1 zakup do armii oczywiście) ,kolejne były figurki Assasina ,Deathmaster Snikch oraz Warlock Enginner .
Zastanawaim się nad kupnem 2 pudeł Clan rats i pudła monków .
Czy warto kupić dzwonek na sam początek ?
Narazie zamierzam grać na proxach ale myślę ,że te 3 boxy wymienione wyżej to obowiązek w armii ?
jeżeli myślisz nad kupieniem wymienionych przez siebie boksów, dużo bardziej opłaca ci się kupić batalion, może nawet 2 i ew wyprzedać rzeczy, które się nie przydadzą

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Moim zdaniem najlepszym wyjściem zaczynając przygodę ze szczurkami jest zakup 2 batalionów, piecyka, miotacza ognia i elektryka.
Składasz z tego:
Priest na funace (najlepiej przy pomocy magnesów dać mu możliwość zmiany na dzwonek w razie potrzeby)
Priest na piechotę (konwertujesz jednego z monków)
Elektryk
Chefftain Sztandarowy Armii (z bitsów klanratów)
25 Klanratów + Weapon team (warpfire thrower, lub jeżeli czujesz że potrafisz to skleć doomflayera)
3x21 Slavów (wykorzystujesz klanraty i wpychasz w ich szeregi po 2-3 modele które ci zostaną z batalionów, możesz też użyć krasnali albo zabrać jakieś bitsy znajomym)
2x(5+1) Giant raty
30 monków
7 Censerów (używasz plaguemonków i dajesz im do ręki flaile)
4+2 Rat Ogry (lub jeżeli czujesz się na siłach możesz je przerobić na abominację, a nawet dwie)
Daje ci to armię na 1500 z możliwością gry nawet na 2000 jak się uprzesz. Konwertowanych herosów ustaw na jakiś kamykach, żeby nie zlewali się ze swoimi oddziałami.

Z monków zostanie ci masa małych szczurków. Jeżeli uda ci się zdobyć podstawki możesz spokojnie z nich zrobić więcej giant ratów lub rat swarmy.

To co ci zostało z dwarfów można spokojnie użyć jako rarowe maszyny skavenów (katapulta i latarka), ale szału one nie robią. Już lepsze są działa najemników :)

Dalsze zakupy to coś aby uzupełnić speciale (na przykład więcej censerów) i rary (kółko).
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Yogo95
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Yogo95 »

Problem polega na tym że mam do wydania narazie 150zł czyli na 2 boxy clan ratów a szykuje się wyjazd do szpitala :( więc miał bym co robić (pokleić i zacząć malować) doradźcie czy może kupić 1 clan rats i 1 plague monks ?
Obrazek

Marcins
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

sklejanie clanratów to 20minut tylko rękę i tarcze kleisz

Awatar użytkownika
Yogo95
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Yogo95 »

Sam fakt nie chce jechać (o ile bd musiał) bez niczego i się nudzić
Obrazek

Awatar użytkownika
Yogo95
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Yogo95 »

to jak 2 clan rats czy 1 clan rats i 1 monks ??
Obrazek

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

grajac na 2250 i majac w rozpie dzwon w stormach, furmanke w monkach, slavy, giant raty, elektryka, 2 abomki, censerow i jezzy opłaca sie wystawiać wogole BSB?? sa 2 niezłomne klocki, ktore raczej z rerola break'a nie skorzystaja :P jedynie to abominacja i censerzy...

a co do jezzaili, to moze oplaca sie wystawic 2 oddzialy po 3 jezzy ?? zawsze to dodatkowy punkt wystawienia i drugi cel dla śmieci.

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Censerzy jak przegraja combat to juz ich nie ma co ratowac praktycznie ;P

Jezzaile w malych oddzialach latwiej spanikowac, ale jesli masz sloty to to dobry pomysl mysle - mniejsza strata punktow jesli dostana jakies hity. A i cwiartke przy dobrych wiatrach przytrzymaja i krzyzowo obstawia las przed smokiem.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

a co z bsb? oplaca sie wystawiac przy 2 niezlomnych klockach?? czy poprostu odpuscic sobie tego jednego bohatera i te 100pkt wywalic na oddzialy?

zastanawiam sie czy bardziej sie oplaca do dzwonka wystawic stormow czy clanraty ?? co lepsze ?
te same staty praktycznie, tyle ze clanow jest wiecej i sa tansi :P wiecej pkt w smieci moze isc.

i mysle, ze muzykow przy niezlomnym klocku mozna sobie podarowac?? czy z waszych doswiadczen wynika ze nizlomnosc mozna szybko stracic poprzez zestrzelenie furmanki/dzwonka??

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

BSB jest potrzebny jeśli masz w armii abominację czy dwie, inaczej nie bardzo się przydaje.

Stormy vs clanrats to temat-rzeka, znajdziesz zwolenników obu opcji. Jak wiem, że przeciwnik ma mnóstwo strzelania, to clanrats są dla mnie lepsi, a jak idzie w walkę, to stormy (bo trochę więcej jednak przeżyją, u mnie ostatnio wytrzymali na tyle długo, by seer zdążył zaniżaniem T zniszczyć natarczywy oddział wroga ;-) ). No i idea stormbannera w corach jest kusząca, wiadomo. Można jeszcze liczyć przy stormach na efekt z dzwonu dający atak całego oddziału we wroga, ale nigdy jeszcze nie udało mi się tak zrobić...

Muzycy są potrzebni z jednego prostego powodu: żeby wygrywać przy remisie. Po co pozwalać przeciwnikowi w takim wypadku turę dłużej bić po seerze i oddziale?

Co do tego ostatniego, to w dotychczasowych grach tylko raz na co najmniej dziesięć straciłem furmankę z wrogiego strzelania (orczy park maszynowy). Zależy co strzela. Jak mengile, to od razu pakuj figurkę ;-)
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

jaka wielkość jest podstawki ma furmanka/dzwon - 60x100 ?
a Abomka 50x50?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Tak
Tak
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Dokłanie rzecz biorąc abomka ( albo A-bomba ) na takiej jest dopuszczana. Jak wyjdzie stosowny model to zobaczymy czy właściwy.
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Mr. Hyde
Mudżahedin
Posty: 286
Lokalizacja: Koszalin Zad Trolla
Kontakt:

Post autor: Mr. Hyde »

Ja mam takie pytanie który Lord dla was jest najlepiej grywalny i dlaczego, muszę wyrobić sobie zdanie o nowych skavenach a jako, że nie mam z kim grac pytam się was??

Marcins
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

vermin lord-jak umiesz nim grać i grey seer na dzwonku
trzecia opcja to warlord z fellbladem ale to jeżeli lubisz kamikadze

Awatar użytkownika
Yogo95
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Yogo95 »

A mi nikt nie powe czy kupic te 2 boxy clan rats czy 1 clan rats i 1 monks?
Obrazek

Marcins
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: The Gamblers Wrocław

Post autor: Marcins »

to kosztuje 200zł dołóż 50zł i będzie batalion :idea:

Awatar użytkownika
Malcavian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Malcavian »

też bym ci to doradził, wtedy masz 3 boksy i wesoły gratis w postaci rat ogrow. a jesli nie masz tych 50zł to kup imo 2boksy clanow, to będzie solidna podstawa

Awatar użytkownika
Cosmo
Oszukista
Posty: 886
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Cosmo »

Poki nie masz Furnace, nie bedziesz gral na Monkach. Wiec kup 2x Clanraty.

ODPOWIEDZ